Esileht Ilu ja tervis Randmed ja pahkluud külmetavad

Näitan 15 postitust - vahemik 1 kuni 15 (kokku 15 )

Teema: Randmed ja pahkluud külmetavad

Postitas:
Kägu

Ma ei lähe sellist asja ju eraldi arstilt küsima, seepärast küsin siit, äkki perekool aitab – mul on juba mitu aastat talvel-sügisel, ühesõnaga jahedal ajal nii, et paigal istudes kipuvad randmed ja pahkluud külmetama. Mitte varbad ja sõrmed, need on soojad, aga just liigesekohad. Mis see tähendama peaks? Olen 50 ja paar aastat vana, kas see võib olla midagi üleminekueaga seoses?

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See ei tähenda mitte midagi. Päriselt ka.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See ei tähenda mitte midagi. Päriselt ka.

Sa ei pea ju vastama, kui sa tegelikult ei tea, eks.

+2
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vana. Minek varsti. Elustiilist veresooned lupjunud

+2
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuulge külmatunne võib tekkida väga paljudest asjadest. Isegi ravimitest. Isegi võtan ühte uut ravimit mis tekitab külmatunnet jäsemetes. Ja ravimi kasutusjuhendis on see kõrvaltoime isegi kirjas. See on nii tühine probleem aga näe mõnele on see elu suurim probleem.

+3
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See on nii tühine probleem aga näe mõnele on see elu suurim probleem.

Ja kust sa selle tarkusetera välja lugesid postitusest?

Külmatunne võib siiski olla ka mõne terviseseisundi sümptom. Loodetavasti juhtub siia siiski kunagi ka keegi, kes reaalselt vastata oskab.

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

külmatunne võib ka tekkida sellest, et väljas on -20…

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

külmatunne võib ka tekkida sellest, et väljas on -20…

Võib küll. Kuid teemas kirjutasin, et mul on selline nähtus juba mitu aastat läbi sügise ja talve, ehk siis jahedamate ilmadega. Süvenege nüüd natuke, ei ole vaja iriseda. Ei ole tavaline, et külmetavad pahkluud, mitte varbad. Eriti veel juhul, kui toas tegelikult külm ei ole. Mingisugune füsioloogiline selgitus sellel peab olema.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

külmatunne võib ka tekkida sellest, et väljas on -20…

Võib küll. Kuid teemas kirjutasin, et mul on selline nähtus juba mitu aastat läbi sügise ja talve, ehk siis jahedamate ilmadega. Süvenege nüüd natuke, ei ole vaja iriseda. Ei ole tavaline, et külmetavad pahkluud, mitte varbad. Eriti veel juhul, kui toas tegelikult külm ei ole. Mingisugune füsioloogiline selgitus sellel peab olema.

Sellel on füsioloogiline selgitus kindlasti olemas, uuri ajufüsioloogia juurest seda selgitust endale.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

vabandan iroonia pärast. mul tegelikult endal ka külmetavad randmed ja pahkluud. ka soojas toas ja isegi teki all. magama ei saa jääda, enne kui kõik varrukad on sõrmenukkideni kistud. ise arvan, et halb verevarustus, aga et nii selektiivselt, seda ei oska seletada.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu tutvuses hädaldavad külmatunnet kerge kehakaaluga inimesed. Mis su kehamassiindeks on? Vbl oled normkaalu alumisel piiri, mis sinu organismi jaoks on liiga vähe.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen üks eelmistest külmetajatest. Üllatuslikult sain täna paki emalt, kus olid muuhulgas need eelmainitud sõrmedeta sõrmikud. Mingi Temu kaup, aga hoopis teine tera on arvuti taga tööd teha.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina olin varem peenike, nüüd mõnevõrra paksem (keskiga jõudis kätte).

Mul on eluaeg külmetanud käsivarred, aga nüüd sel aastal viimase külmalainega käed reaalselt valutasid. Küll ma nuputasin, et mis see olla võib, äkki hakkab infarkt lähenema, tromb kuskil, äkki eelmise aasta lõpus põetud koroona tüsistus (viirus möödus pea märkamatult), äkki allergiaravimi kõrvaltoime, äkki olen kuidagi ära venitanud öösel magades, äkki nüüd keskeas algas ootamatult fibromüalgia… Guugeldasin, mõtlesin, et äkki peaks perearsti juurde minema. No vana aasta viimasel päeval hakkasid käed valutama, kogu aeg, ka läbi une. Ühe variandina mõtlesin ka sellele, et aga äkki see käevalu on mul külmalaine tõttu. Ja tundub, et ongi liiga külmast ilmast, sest täna on esimene päev kui käed enam ei valuta.  Hommikul veel andis tunda, nüüd õhtupoole on juba täitsa meeldiv olemine. Kodus mul on soe, alla +21 pole kordagi temperatuur langenud, aga lõpuks mul oli selline tunne, et käed lisaks valutamisele ka kogu aeg külmetavad, küll panin kampsuneid selga ja masseerisin – tühjagi, ikka oli selline tunne, et näpistab, on krampis, pinges, valutas. Sõrmed on soojad, aga käsivarred randmest õlani valu täis. Mul on käsivarred külmatundlikud kogu elu, vestidega küll käia ei saa, kõige arusaamatum riideese on karusnahksed vestid, mida mõnikord õues kantakse suht külma ilmagagi. Aga no nii krampi mu käed ei ole varem külmalaine ajal läinud, varem tekkis see valutunne näiteks öösel kui toas jahedam ja panin käe teki alt välja, siis hakkas kohe nahk valutama. Aga see möödus, kui käsi sooja tagasi panna. Seekord ei möödunud kuidagi enne kui ilm õues muutus. Võimalik, et mul said käed õues käies külma, lihas tõmbaski krampi ja nii ta püsis kuni käre pakane kestis. Oli ebameeldiv, kuid siiski sain oma kodused toiemetused oma valutavate kätega tehtud, näiteks puud keldrist tuppa tassitud jms.

Veider, aga vähemalt ei ole mul mingit surmatõbe. Võimalik, et vanadus ongi selline, et külma ilmaga kuskilt hakkab valutama, aga vähemalt ei ole infarkt või midagi muud sama hullu. Vananemise elab surmani üle 😀

Ahjaa, muide guugeldamine ütles, et niisuguste imelike valudega peaks arsti juurde minema siis kui on valutanud kolm kuud ja siis ka pole üle läinud. Soovitati võtta ibukat.

Kui sul, teemaalgataja, on see ka mingi sesoonne teema, siis hoiagi kohe sügise saabudes oma pahkluud ja randmed kogu aeg soojana, et need “ei võtaks külma sisse”.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

paigal istudes kipuvad randmed ja pahkluud külmetama. Mitte varbad ja sõrmed, need on soojad, aga just liigesekohad.

Kas teete füüsilist tööd? Kuidas on suhe alkoholiga? Kas olete kontrollinud veresuhkrut? B-vitamiini olete proovinud võtta? Kas esineb nendes piirkondades ka surinaid, sipelgate jooksmise tunnet, tundlikkushäireid, tuimust?

Polüneuropaatia – soki-ja kindakujulised tundehäired; tekkimise põhjused võivad olla nii välised kui sisemised. Haigus võib tekkida füüsilisel tööl kui jäsemeid sageli traumeeritakse, kestvalt külmetatakse või esineb kontakt mürgiste ainetega (värvimistööd), vibratsioon… https://eestinaine.delfi.ee/artikkel/65669580/poluneuropaatia-on-tooinimeste-haigus

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vbl oled normkaalu alumisel piiri, mis sinu organismi jaoks on liiga vähe.

Kahjuks ei, pigem vastupidi.

Kas teete füüsilist tööd? Kuidas on suhe alkoholiga? Kas olete kontrollinud veresuhkrut? B-vitamiini olete proovinud võtta? Kas esineb nendes piirkondades ka surinaid, sipelgate jooksmise tunnet, tundlikkushäireid, tuimust?

Ei tee füüsilist tööd. Suhe alkoholiga on kuidas kunagi, just oli pooleaastane täiskarske periood, mis ei mõjutanud kuidagi seda külmatunde teemat. Veresuhkur on korras. Ei ole proovinud b-vitamiini võtta. Ei esine surinaid ega sipelgaid ega tuimust. Ainult külmatunne.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 15 postitust - vahemik 1 kuni 15 (kokku 15 )


Esileht Ilu ja tervis Randmed ja pahkluud külmetavad