Esileht Lapse ootamine Rasedana reisimine

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 38 )

Teema: Rasedana reisimine

Postitas:
Kägu

Tere,

Oleks küsimus teile kes te olete rasedana reisinud enne 28. nädalat. Kas olete ämmaemandalt/arstilt võtnud mingi tõendi? Millise reisikindlustuse olete teinud?

Ei ole suutnud leida ühtegi kindlustust mis kataks rasedusega seotud asju. Mõni üksik katab kohapeal olles midagi kuid sellest ka täpselt pole aru saanud, sest kirjas ainult 1 segane lause. Kuid ükski ei kata seda kui rasedusega seotud tüsistuste tõttu reisi peab ära jätma.

Konsulteeritud ka reisikorraldajaga, nemad teevad koostööd Salva ja BTAga, kuid nende reisitõrkekindlustus ei kata rasedusega seotud kulusid.

Aitäh ette ????

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei olegi sellist kindlustust.

Arvestades erinevate inimeste tundmatuid viiruseid ja baktereid, siis raseduse ajal mina ei reisiks. Pole mõtet lolli mängida.

+4
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei olegi sellist kindlustust.

Arvestades erinevate inimeste tundmatuid viiruseid ja baktereid, siis raseduse ajal mina ei reisiks. Pole mõtet lolli mängida.


Ega rasedus ei ole mingi haigus kus 9 kuud pead kodus istuma.
Kui ei ole riskirase ning tervis korras siis ma ei näe ühtegi probleemi miks mitte reisida.
Oleneb muidugi ka kuhu reisida. Mina näiteks kuhugi Aasia maadesse ei läheks, seal tundmatud viirused mis tõesti ei ole vb kõige paremad.
Aga Euroopas reisimine, ei näe probleemi.
Ka mul tuleb 18.nda nädala paiku reis Iirimaale, ei põe.

Aga jah, rasedatele eraldi kindlustust pole.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Reis oleks Türki. Sai planeeritud enne kui rasedaks jäin.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei olegi sellist kindlustust.

Arvestades erinevate inimeste tundmatuid viiruseid ja baktereid, siis raseduse ajal mina ei reisiks. Pole mõtet lolli mängida.

Ega rasedus ei ole mingi haigus kus 9 kuud pead kodus istuma.

Kui ei ole riskirase ning tervis korras siis ma ei näe ühtegi probleemi miks mitte reisida.

Oleneb muidugi ka kuhu reisida. Mina näiteks kuhugi Aasia maadesse ei läheks, seal tundmatud viirused mis tõesti ei ole vb kõige paremad.

Aga Euroopas reisimine, ei näe probleemi.

Ka mul tuleb 18.nda nädala paiku reis Iirimaale, ei põe.

Aga jah, rasedatele eraldi kindlustust pole.

Ja kui sul keset lendu tekib verejooks, on kööga. Ei maandu see lennuk kuhugi.

0
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minul tekkis 8. rasedusnädalal nurisünnitus lennukis 4 tundi enne maandumist. Oli 11-tunnine lend. Maandudes viidi kohe kiirabiga haiglasse ja oleks peaaegu ise ka ära surnud verejooksu kätte. See drastiline rõhkude vahe, mis lennukis on reisides, võib olla ikka väga ohtlik. Minu lõhkes sellest lootekott ja oligi kõik. Enam mitte iial ei reisi ma rasedana! Hetkel 14+3 uuesti rasedana ja olengi otsustanud, et järgmine reis on juba beebiga suvel 2023. Ei kao need kauged maad vahepeal kuhugi!

+6
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Käisin just 2-nädalasel reisil (olen 17.nädalat rase, reisil olles olin 15-16.nädalat), mul oli swedbanki krediitkaardiga koos tulev kindlustus.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minul tekkis 8. rasedusnädalal nurisünnitus lennukis 4 tundi enne maandumist. Oli 11-tunnine lend. Maandudes viidi kohe kiirabiga haiglasse ja oleks peaaegu ise ka ära surnud verejooksu kätte. See drastiline rõhkude vahe, mis lennukis on reisides, võib olla ikka väga ohtlik. Minu lõhkes sellest lootekott ja oligi kõik. Enam mitte iial ei reisi ma rasedana! Hetkel 14+3 uuesti rasedana ja olengi otsustanud, et järgmine reis on juba beebiga suvel 2023. Ei kao need kauged maad vahepeal kuhugi!

esimesel trimestril ei tohigi reisida. Esimene trimester on riski aeg kus võib nürisünnitus olla igasugustel pôhjustel.

+1
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Paar aastat tagasi võtsin iizi kindlustusmaakleri kaudu Bupa Global kindlustuse. Ma kahjuks ei tea, kas nad teevad enam koostööd. Päris palju kallim oli, kuid ka kaitse oli super. Ei võtnud tõendit, kuid rasedusraamat oli kaasas ja mitte keegi ei küsinud ka mingit tõendit. Samas mu kõht ei olnud ka veel nii suur, et keegi oleks kahelnud, kas ma tohin endiselt reisida.

M

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Üldiselt teine trimester on kõige parem aeg reisimiseks. Mõistlik on oma reisid sinna aega planeerida. Ega lennufirmad ei taha väga, et kolmanda trimestri rasedad lennukis on, sünnitus võib ka alata väga järsku kuskil õhus olles. Esimesel trimestril on suurem oht katkemiseks, eks see ole igaühe enda asi, kas riskib sellega või mitte.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen mõlema rasedusega lennanud. Esimesega 11, 20 ja 28 nädal. Teisega 8 ja 27 nädal. Õnneks oli kõik ok. Oli Swed’i kindlustus.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina kaugele ei viitsinud rasedana minna, aga tööasjus Euroopas reisisin küll. Arstilt tõendit ei võtnud, sest mul tuli kõht hilja ja selliselt, et ei karjunud silma. Lõpus enam ei sõitnud.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen reisinud rasedana vaid Euroopa Liidu piires – haigekassa kindlustus kehtib sel juhul ja kohalik arstiabi vastab euronormidele. Lennud siis ka lühikesed, maismaa all. Alati arvestanud, et lennupiletid või hotellt tuleb võibolla korstnasse kirjutada. Kõik on hästi läinud. Türki vist ise pigem ei reisiks, kuna pole EL ja kardan lõunamaiseid kõhuviiruseid. Eriti need all inclusive buffeed.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mõistlik on oma ämmaemandalt tõend küsida lennureisi kohta

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mõistlik on oma ämmaemandalt tõend küsida lennureisi kohta

St saada nõusolek, et sinu tervislik seisund ja rasedusnädalad võimaldavad lennukiga reisida. Omaloogikat lennule lubamise asjus ei maksa teha, sest me ei tea, mis kaasuvad haigused olla võivad ning kas vajaksid nt clexane süsti ka lennureisi jaoks.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen reisinud rasedana vaid Euroopa Liidu piires – haigekassa kindlustus kehtib sel juhul ja kohalik arstiabi vastab euronormidele. Lennud siis ka lühikesed, maismaa all. Alati arvestanud, et lennupiletid või hotellt tuleb võibolla korstnasse kirjutada. Kõik on hästi läinud. Türki vist ise pigem ei reisiks, kuna pole EL ja kardan lõunamaiseid kõhuviiruseid. Eriti need all inclusive buffeed.

Kui hügieenreegleid jälgida, siis peaks ka vähenema tõenäosus nakatuda kõhuhädasse.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Loomulikult on kõik ära unustanud Ralfi. Kes sündis enneaegsena Türgis ja valitsus pidi hiljem sadu tuhandeid kroone maksma, et too koju tuua.

Vanematel oli täiesti ükskõik.

+6
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui ei ole riskirase ning tervis korras siis ma ei näe ühtegi probleemi miks mitte reisida.

Loomulikult võib reisida. Lihtsalt ise võtad vastutuse võimalike olukordade eest. Pärast arste ja Haigekassat ei  süüdista, riigilt raha ei kerja, siis pole kellelgil mitte midagi sinu reiside vastu. Lihtsalt rasedusega seotud riske kindlustusega katta ei saa.

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui ei ole riskirase ning tervis korras siis ma ei näe ühtegi probleemi miks mitte reisida.

Loomulikult võib reisida. Lihtsalt ise võtad vastutuse võimalike olukordade eest. Pärast arste ja Haigekassat ei süüdista, riigilt raha ei kerja, siis pole kellelgil mitte midagi sinu reiside vastu. Lihtsalt rasedusega seotud riske kindlustusega katta ei saa.

milleks nii kuri olla? Ja suutsin leida kindlustuse, mis katab kõik ootamatud kulud kaasaarvatud sünnitusega seotud.
reisimine on elu normaalne osa, suur osa rasedaid käivad reisimas enne lapse sündi

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Loomulikult on kõik ära unustanud Ralfi. Kes sündis enneaegsena Türgis ja valitsus pidi hiljem sadu tuhandeid kroone maksma, et too koju tuua.

Vanematel oli täiesti ükskõik.

Miks sa arvad, et vanematel oli ükskõik!? Loomulikult olid nad tohutult mures oma lapse pärast. Minu mäletamist mööda sündis see laps 25. nädala paiku, mis on tõesti harv nähtus ja jääb veel selle reisimiseks soovitusliku II trimestri sisse ning tõendit lennufirma ka ei küsi. Samamoodi võiks nahutada Tõnu Raadikut, et mis ta, vana kõbi, ronis sinna Mehhikosse infarkti saama. Või ronijad, suusatajad, sukeldujad, purjetajad, keda maksumaksja rahaga päästetakse nii meilt kui välismaalt.

+8
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Loomulikult on kõik ära unustanud Ralfi. Kes sündis enneaegsena Türgis ja valitsus pidi hiljem sadu tuhandeid kroone maksma, et too koju tuua.

Vanematel oli täiesti ükskõik.

Miks sa arvad, et vanematel oli ükskõik!? Loomulikult olid nad tohutult mures oma lapse pärast. Minu mäletamist mööda sündis see laps 25. nädala paiku, mis on tõesti harv nähtus ja jääb veel selle reisimiseks soovitusliku II trimestri sisse ning tõendit lennufirma ka ei küsi. Samamoodi võiks nahutada Tõnu Raadikut, et mis ta, vana kõbi, ronis sinna Mehhikosse infarkti saama. Või ronijad, suusatajad, sukeldujad, purjetajad, keda maksumaksja rahaga päästetakse nii meilt kui välismaalt.

Ma tegelesin selle juhtumiga. Ma ei arva, ma nägin otseselt seda pealt.

+4
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja suutsin leida kindlustuse, mis katab kõik ootamatud kulud kaasaarvatud sünnitusega seotud.

Tore siis. Head reisi ! NB Tõnu Raadikul oli ka kindlustus olemas. Üllatusena tuli see, et kindlustus hakkas sisuliselt raviarvetesse süvenema ja uurima, mis protseduur kuipalju maksis ja kas see oli ikka põhjendatud. Kindlustuspettused ei ole maailmast kuhugi kadunud ja loota, et ükskõik, mis juhtub, kindlustus plekib igal juhul ja alati kõik kiiresti ja küsimusi esitamata kinni, on ikka väga sinisilmne. Isegi kui sina ei peta, siis sa ei tea, kuidas käitub võõral maal, eriti väljaspool Euroopat, haigla, kuhu satud.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Loomulikult on kõik ära unustanud Ralfi. Kes sündis enneaegsena Türgis ja valitsus pidi hiljem sadu tuhandeid kroone maksma, et too koju tuua.

Vanematel oli täiesti ükskõik.

Miks sa arvad, et vanematel oli ükskõik!? Loomulikult olid nad tohutult mures oma lapse pärast. Minu mäletamist mööda sündis see laps 25. nädala paiku, mis on tõesti harv nähtus ja jääb veel selle reisimiseks soovitusliku II trimestri sisse ning tõendit lennufirma ka ei küsi. Samamoodi võiks nahutada Tõnu Raadikut, et mis ta, vana kõbi, ronis sinna Mehhikosse infarkti saama. Või ronijad, suusatajad, sukeldujad, purjetajad, keda maksumaksja rahaga päästetakse nii meilt kui välismaalt.

Ma tegelesin selle juhtumiga. Ma ei arva, ma nägin otseselt seda pealt.

Minu laps sündis 26. rasedusnädalal, ei, mitte kusagil reisil olles. Palun, kas selgitaksid täpsemalt, milles seisnes tolle lapse vanemate ükskõiksus? Et nad ei olnud oma elu ja tervise eest võitleva lapse kõrval viibides piisavalt huvitatud sinu tööülesannetest või? Kas nad ilmutanud piisavas koguses alandlikkust ja ahastust või äkki ei tänanud sind põlvili, et vaevusid “selle juhtumiga tegelema”? Ema oleks äkki pidanud endale Türgis ikka mingi tööotsa vaatama, sest kõige tähtsam on ju Eesti valitsuse raha säästa?

Kas sa muidu tead üldse, mida sügavalt enneaegse lapse sünd ja sellele järgnevad kuud endast kujutavad ja kuidas see vanematele mõjub? Mida sa täpsemalt nendelt vanematelt oleks oodanud? Et nad jumala eest mingil juhul riigi abi ei vajaks?

+5
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Loomulikult on kõik ära unustanud Ralfi. Kes sündis enneaegsena Türgis ja valitsus pidi hiljem sadu tuhandeid kroone maksma, et too koju tuua.

Vanematel oli täiesti ükskõik.

Miks sa arvad, et vanematel oli ükskõik!? Loomulikult olid nad tohutult mures oma lapse pärast. Minu mäletamist mööda sündis see laps 25. nädala paiku, mis on tõesti harv nähtus ja jääb veel selle reisimiseks soovitusliku II trimestri sisse ning tõendit lennufirma ka ei küsi. Samamoodi võiks nahutada Tõnu Raadikut, et mis ta, vana kõbi, ronis sinna Mehhikosse infarkti saama. Või ronijad, suusatajad, sukeldujad, purjetajad, keda maksumaksja rahaga päästetakse nii meilt kui välismaalt.

Ma tegelesin selle juhtumiga. Ma ei arva, ma nägin otseselt seda pealt.

Sa kas valetad praegu või siis riskid hetkel väga väga suure kohtuasjaga, mis puudutab laimamist, isikuandmete avaldamist jne. sa ikka mõistad, et kägu oled sa ainult teiste foorumilugejate jaoks? Et tegelikult on võimalik täpselt kindlaks teha, millisest arvutist sa kirjutad ja seega ka sinu isik?

+4
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Loomulikult on kõik ära unustanud Ralfi. Kes sündis enneaegsena Türgis ja valitsus pidi hiljem sadu tuhandeid kroone maksma, et too koju tuua.

Vanematel oli täiesti ükskõik.

Miks sa arvad, et vanematel oli ükskõik!? Loomulikult olid nad tohutult mures oma lapse pärast. Minu mäletamist mööda sündis see laps 25. nädala paiku, mis on tõesti harv nähtus ja jääb veel selle reisimiseks soovitusliku II trimestri sisse ning tõendit lennufirma ka ei küsi. Samamoodi võiks nahutada Tõnu Raadikut, et mis ta, vana kõbi, ronis sinna Mehhikosse infarkti saama. Või ronijad, suusatajad, sukeldujad, purjetajad, keda maksumaksja rahaga päästetakse nii meilt kui välismaalt.

Ma tegelesin selle juhtumiga. Ma ei arva, ma nägin otseselt seda pealt.

Sa kas valetad praegu või siis riskid hetkel väga väga suure kohtuasjaga, mis puudutab laimamist, isikuandmete avaldamist jne. sa ikka mõistad, et kägu oled sa ainult teiste foorumilugejate jaoks? Et tegelikult on võimalik täpselt kindlaks teha, millisest arvutist sa kirjutad ja seega ka sinu isik?

Mis nendest asjadest vale või laim oli, (mis on ka küik ajakirjanduses avaldatud)? Eesnimi, et sündis Türgis enneaegsena või et riik raha eraldas? Ei ole mina märkinud vanemate nimesid, isikukoode, elukohti ega mingeid diagnoose.

Aga loomulikult on õigem ähvardada kohtuga, kui et rase mõtleks, et ehk ei reisiks, igaks juhuks.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Hei, olen TA

Reisil käidud ning kõik oli hästi. Igaksjuhuks enesekindluse jaoks käisin ka Šoisi juures enneaegsuse riski hindamisel. Andis rohelise tule reisimiseks.

Tegin LHV reisikindlustuse, nemad kindlustavad ka rasedaid.

Lisaks andis ÄE igaksjuhuks ka tõendi, et rasedus on normaalselt kulgenud.

Et kui keegi plaanib kunagi raseduse ajal reisima minna, siis raseduse normaalsel kulgemisel soovitan kindlasti ????

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

LHV katab esimese 35 rasedusnädala jooksul raseduse ootamatust komplikatsioonist tingitud vältimatu arstiabi kulu. 

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Käisin just 2-nädalasel reisil (olen 17.nädalat rase, reisil olles olin 15-16.nädalat), mul oli swedbanki krediitkaardiga koos tulev kindlustus.

Mina olin ka swedbanki kindlustusega rahul seni kui kindlustusjuhtum tekkis. Polnud küll tervisega seotud, lihtsalt lennuk hilines sest juba eelmine lend hilines ja jäime jätkulennust maha, pidime võtma hotelli, et päev hiljem edasi lennata. No ja siis tuli välja, et lennu hilinemine sest juba eelmine lend hilines, polnud kindlustuse tingimustes üles loetud, seega see ei sobinud ja lisakulud kompenseerimisele ei kuulunud. Uued piletid õnneks andis lennufirma, seega kahju oli vaid paarsada eurot. Streik, liiklusummik ja liiklusõnnetus oleks sobinud kui regulaartransporti kasutame. Meil oli välismaal rendiauto, seega kaks viimast poleks ka ilmselt sobinud. Lennukite liiklusummikut hästi ette ei kujuta ja lennuki liiklusõnnetuse asemel see paarsada eurot lisamajutusele maksta tundub pigem vedamisena.

Ma edaspidi loen ka kindlustustingimusi hoolikamalt, siiani arvasin et lennuki hilinemine on selline klassikaline reistõrke juhtum, mis kindlustamisele kuulub (uued piletid või mõistliku hinnaga hotellikulu).

Teemalagatajal soovitaks ka kindlustusfirmadelt täpselt üle küsida (soovitavalt kirjalikult), mis hüvitamisele kuulub.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minul tekkis 8. rasedusnädalal nurisünnitus lennukis 4 tundi enne maandumist. Oli 11-tunnine lend. Maandudes viidi kohe kiirabiga haiglasse ja oleks peaaegu ise ka ära surnud verejooksu kätte. See drastiline rõhkude vahe, mis lennukis on reisides, võib olla ikka väga ohtlik. Minu lõhkes sellest lootekott ja oligi kõik. Enam mitte iial ei reisi ma rasedana! Hetkel 14+3 uuesti rasedana ja olengi otsustanud, et järgmine reis on juba beebiga suvel 2023. Ei kao need kauged maad vahepeal kuhugi!

Paljud naised töötavad vastutusrikastel ametikohtadel, kus lendamine on igapäevane! Me ei räägi ju vaba valiku puhkusereisidest.

Ise lennanud kõigi kolme lapsega kuni 32. nädalani.

Spetsiaalset kindlustust pole, tuleb lihtsalt endal olla leidlik ja omada tuttavat arsti:)

Head reisimist!

+2
-3
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Minul tekkis 8. rasedusnädalal nurisünnitus lennukis 4 tundi enne maandumist. Oli 11-tunnine lend. Maandudes viidi kohe kiirabiga haiglasse ja oleks peaaegu ise ka ära surnud verejooksu kätte. See drastiline rõhkude vahe, mis lennukis on reisides, võib olla ikka väga ohtlik. Minu lõhkes sellest lootekott ja oligi kõik. Enam mitte iial ei reisi ma rasedana! Hetkel 14+3 uuesti rasedana ja olengi otsustanud, et järgmine reis on juba beebiga suvel 2023. Ei kao need kauged maad vahepeal kuhugi!

Paljud naised töötavad vastutusrikastel ametikohtadel, kus lendamine on igapäevane! Me ei räägi ju vaba valiku puhkusereisidest.

Ise lennanud kõigi kolme lapsega kuni 32. nädalani.

Spetsiaalset kindlustust pole, tuleb lihtsalt endal olla leidlik ja omada tuttavat arsti:)

Head reisimist!

Mis leidlik olla? Tegeled kindlustuspettusega?

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 38 )


Esileht Lapse ootamine Rasedana reisimine