Esileht Lapse ootamine Rasedus ja eriolukord

Näitan 6 postitust - vahemik 1 kuni 6 (kokku 6 )

Teema: Rasedus ja eriolukord

Postitas:

Üritan end vaikselt harjutada mõttega, et olen rase (6. nädal). Aga hirmutab just see eriolukord ja esimesel hetkel olin päris ehmatanud. Töötan turismialal ja esialgu on töökoormust vähendatud kuni juunini ning üldiselt on tulevik üsna ebamäärane. Meil on ka 2 aastat tagasi võetud kodulaen ning kodus juba üks laps ootamas. Nii et rahalisi kohustusi ikka on.
Proovin end siin rahustada ja olen nüüd jõudnud mõtteni, et äkki polegi olukord nii hirmutav ja võib-olla tuli see rasedus just õigel ajal…
Kas olen asjast õigesti aru saanud, et kui olen rase, siis mind koondada ei saa? (ettevõte on suur rahvusvaheline turismialane ettevõte, tõenäoliselt päris pankrotti ei lähe aga firmat ootavad ümberkorraldused kui see olukord kaua kestab).
Vanemahüvitist saaksin rasedusele eelneva 9 kuu järgi, seega ka näiteks praegune palgakärbe mu emapalka ei mõjuta ja oleksin kindlustatud vähemalt 2022 juunini varasema sissetulekuga?
Selleks ajaks ehk on juba olukord stabiliseerunud.
Muidugi teeb muret ka hetkeolukorras vähendatud kontaktvisiidid ämmaemanda juurde ja uuringute vähendamine. Huvitav kas nüüd kui arstiabi on tasapisi uuesti rohkem kättesaadav, normaliseeruvad ka rasedusaegsed uuringud ja jälgimine? Või ei puuduta need muudatused veel raseduse jälgimist? Kui eriolukord ikkagi lõpetatakse mai keskel, kas siis on lootust, et ka rasedatele on seejärel kõik nagu enne? Muretsen väga, et saaksin võimalikult palju uuringuid teha kuna mu hetkel 4-aastane laps sündis raske südamerikkega ja seetõttu olen näinud ka haiglas olles rohkem igasuguseid probleeme ja erinevaid rikkeid lastel.
Saan aru, et olukord on hetkel kõigile tundmatu ja ega keegi ei saagi öelda, et mis mind tööalaaselt edaspidi ootab. Aga huvitab just see, kas mu mõttekäigud võivad teoreetiliseltki paika pidada? 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Üritan end vaikselt harjutada mõttega, et olen rase (6. nädal). Aga hirmutab just see eriolukord ja esimesel hetkel olin päris ehmatanud. Töötan turismialal ja esialgu on töökoormust vähendatud kuni juunini ning üldiselt on tulevik üsna ebamäärane. Meil on ka 2 aastat tagasi võetud kodulaen ning kodus juba üks laps ootamas. Nii et rahalisi kohustusi ikka on.

Proovin end siin rahustada ja olen nüüd jõudnud mõtteni, et äkki polegi olukord nii hirmutav ja võib-olla tuli see rasedus just õigel ajal…

Kas olen asjast õigesti aru saanud, et kui olen rase, siis mind koondada ei saa? (ettevõte on suur rahvusvaheline turismialane ettevõte, tõenäoliselt päris pankrotti ei lähe aga firmat ootavad ümberkorraldused kui see olukord kaua kestab).

Vanemahüvitist saaksin rasedusele eelneva 9 kuu järgi, seega ka näiteks praegune palgakärbe mu emapalka ei mõjuta ja oleksin kindlustatud vähemalt 2022 juunini varasema sissetulekuga?

Selleks ajaks ehk on juba olukord stabiliseerunud.

Muidugi teeb muret ka hetkeolukorras vähendatud kontaktvisiidid ämmaemanda juurde ja uuringute vähendamine. Huvitav kas nüüd kui arstiabi on tasapisi uuesti rohkem kättesaadav, normaliseeruvad ka rasedusaegsed uuringud ja jälgimine? Või ei puuduta need muudatused veel raseduse jälgimist? Kui eriolukord ikkagi lõpetatakse mai keskel, kas siis on lootust, et ka rasedatele on seejärel kõik nagu enne? Muretsen väga, et saaksin võimalikult palju uuringuid teha kuna mu hetkel 4-aastane laps sündis raske südamerikkega ja seetõttu olen näinud ka haiglas olles rohkem igasuguseid probleeme ja erinevaid rikkeid lastel.

Saan aru, et olukord on hetkel kõigile tundmatu ja ega keegi ei saagi öelda, et mis mind tööalaaselt edaspidi ootab. Aga huvitab just see, kas mu mõttekäigud võivad teoreetiliseltki paika pidada? ????

Ma võin sind lohutada sellega, et vähemalt erakliinikusse saad Oscarile ikka minna. Ise ka käisin, kui ITK-s need tühistati. Õnneks pakuti Haigekassa poolt Nipt testi, mis muidu on tasuline. Seega need uuringud ikka on olemas. Pealegi tundub, et asi hakkab leevenema ja äkki taastatakse ka haiglates Oscarid.
Ma väga täpselt ei tea neid rahateemasid, seega ei julge igaks juhuks kommenteerida. Aga olen kuulnud, et tõesti ei tohi rasedat koondada, kuid selleks peaks tööandja vast teadma, et rase oled. Aga vast targemad vastavad sulle ses osas.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ka mina jäin päeva pealt praktiliselt ilma tööta ja nagu kiuste tulid kohe ka triibud samal ajal.
Alguses ikka ehmatasin täitsa ära et miks nüüd ja mis edasi saab kui mul tööd ei ole.
Nüüdseks olen oma rasedusest teadlik umbes 3 nädalat ja täiesti rahulik. Ju oli siis just praegu õige aeg ja ongi hea et aja maha saab võtta.
Rasedana koondada ei saa ning vanemahüvitist enam praegune sissetulek ei mõjuta.
Ühesõnaga, alguses tundub kindlasti hirmus aga mõtle niipidi et sul hetkel vähemalt sissetulek olemas ja ongi võimalus rahulikult ootus aega nautida.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 27.04 14:46; 28.04 14:52;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuskil liikus juba info, et mai teisest poolest hakatakse juba riiklikke Oscar analüüse ka tegema uuesti

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei tea, kas nüüd tehakse siis Niptify testid tasuliseks tagasi peale 17.maid?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kust leiab selle info et Oscar testid taastatakse riiklikes haiglates?
Mul endal jääks Oscar sinna mai lõpu poole, mõtlen et ehk ei peakski siis tasulist aega kirja panema.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 27.04 14:46; 28.04 14:52;
To report this post you need to login first.
Näitan 6 postitust - vahemik 1 kuni 6 (kokku 6 )


Esileht Lapse ootamine Rasedus ja eriolukord