Esileht Lapse ootamine Rasedus ja õpetaja töö

Näitan 12 postitust - vahemik 1 kuni 12 (kokku 12 )

Teema: Rasedus ja õpetaja töö

Postitas:
Kägu

Kas siin on veel õpetajaid, kes on rasedad? Kuidas töötamise ja klassi ees olemisega toime tulete?

Endal saab kohe 2 kuud rasedust täis ja enesetunne on tohutult kehv. Olin poolteist nädalat isegi haiguslehel. Hetkel on vaheaeg, mis on suurema osa ajast möödunud oksendades ja pikutades, kuid homme vaja taas klassi ees olla. Ma ei tahaks veel rasedusest nii varakult töö juures rääkida, kuid ei tea, kuidas igapäevaselt toime tulen. See oksendamine tuleb alati nii järsku peale, kõhus hakkab keerama ja siis tean, et pean kiiremas korras tualetti jooksma, kuid mõnikord tuleb seda tunni aja jooksul mitmeid kordi ette ja ei oleks ju mõledav pidevalt selgitusteta klassist välja joosta. Tagasi seda ka hoida ei saa, kui juba tulema hakkab. Lisaks koridoris liikleb pidevalt teisi õpetajaid ja lapsi, isegi kui peaksin wc-sse õigeaegselt jõudma, siis oksendamine on tegevus, mida ei saa eriti diskreetselt ja vaikselt teha. Kas tõesti ei aita midagi selle iivelduse ja oksendamise vastu? Haiguslehte ei ole ka mõeldav enam pikendada, see tekitaks tööandjal küsimusi, et mis mul nädalaid järjest viga on. Või peaks siiski rääkima?

Olen enda arvates kõike katsetanud ja ei saagi aru, mis seda iiveldust enim mõjutab. Vahepeal tunnen, et kõht hakkab tühjaks minema ja kui kohe süüa ei saa, ajab oksendama. Teinekord aga võtan just süüa ja peale esimest ampsu tunnen, et minek…Paljudel vist aitab see, et ei lase kõhtu tühjaks ja snäkivad iga natukese aja tagant, aga minu puhul see ei toimi. Ootan juba hirmuga algavat nädalat.

Oleksin väga tänulik iga nõuande eest! 🙂

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma olen ka see, kel terve esimene trimester talumatu iiveldus on ja lasteaiaõpetajana elasin kuidagi üle tööl need ajad. Sõin kogu aeg jne, aga ega see ka eriti ei aidanud. Mul oli sama, et rasedusest rääkida veel kellelegi sel perioodil ei tahtnud. Tagantjärele kahetsen, et haiguslehte ei võtnud!!!!!!!! Ma kuidagi ei teadnud, et oleks saanud ka pikaks ajaks võtta, hiljem kuulsin kui üks töökaaslane muljetas, et oli kogu aeg haiguslehel, sest oksendas pidevalt jne. Perearst mul normaalne ja oleks kindlasti haiguslehte andnud. Ühesõnaga, soovitan võtta. Nii palju kui saab. Tööandjale ei pea ütlema haiguslehe põhjust. Ja kui tahad öelda, võid midagi kokku keerutada ka, et otseselt ei valeta, aga rasedusest ka veel ei räägi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minul peaaegu sama seis.. Õnneks oksendanud ei ole, aga vaheajaga hakkas jube iiveldus peale, mille vastu aitas ainult pikali olemine ja aura fruit sidrunivesi (äkki aitab see sind ka?).. Lisaks see lõputu väsimus, enne vaheaega võtsin vahepeal vahetundides hetke, et silm kinni panna, sest kuidagi ei suutnud olla, klassi ees oli ka väga keeruline.

Ma pean kahjuks suht tihti arstide juures ka käima raseduse tõttu ja tunnen süüd nii laste kui töökaaslaste ees, et pidevalt ära olen. Seetõttu olen ka plaaninud varem kui 12ndl rääkida õppejuhiga, kes õnneks mõistev, mis seisus olen.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mu arst rääkis mingitest tablettidest, mida iivelduse vastu saab välja kirjutada, pidevalt peab küll võtma, aga pidid töötama.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Cerucal ilmselt? Kellelgi kogemust sellega? Mulle ka ämmakas kirjutas välja ning ostsin need igaks juhuks välja ka, samas igalt poolt loen, et äärmisel juhul võtta ja 3 esimesel kuul võib põhjustada väärarenguid ja katkemist, ei tahaks kuidagi nii suure asjaga riskida. Apteeker ütles, et tuleks arvestada, et see ravim langetab vererõhku ja võib tunda suurt uimasust. Ei tea, kehv on olla küll, aga ei tihka neid tablette kuidagi võtma kuuldes seda kõike 😀

Samas tean ka, et paljud on võtnud, enesetunne paranenud ja terve lapse saanud.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mulle ka ämmakas kirjutas välja ning ostsin need igaks juhuks välja ka, samas igalt poolt loen, et äärmisel juhul võtta ja 3 esimesel kuul võib põhjustada väärarenguid ja katkemist,

Ämmaemand kirjutab välja tabletid, mis põhjustavad väärarenguid ja katkemist? Päriselt või?

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma käisingi tunnist oksendamas. Kuidagi arenes võime nii palju oksendamist tagasi hoida, et sain ülesande kätte anda ja siis ära käia. Vaikselt oksendama õppisin ka üsna kähku.

Cerucal aitab oksendamise vastu, aga minul iiveldust ei leevendanud üldse. Lisaks tegi väga-väga uniseks, mis samamoodi raskendab tööd.

Ehk siis kohutav aeg oli. Mu paar lähedasemat kolleegi teadsid üsna kohe, sellest oli tegelikult abi, vähemalt sai halada vahetunnis.

 

 

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen ka lapseootel õpetaja, hetkel haiguslehel. Kuidas see vaikselt oksendamine peaks käima? Olen püüdnud seda kodus harjutada juhul kui avalikus kohas peaks vaja minema, kuid iga kord mõtlen, et huvitav kas naabrid on ehmatuse äärel 😀

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mõni oskab aevastada ka hästi vaikselt. Mina ei oska, räusatan, nii et maja kajab.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu tööandja nägi küll haiguslehe põhjust (haigestumine raseduse ajal vms) ja tuli mind tööle naastes õnnitlema. Lihtsalt infoks teile.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Cerucal (toimeaine metoklopramiid) päris kindlasti ei tekita mingeid väärarenguid. Ka ravimi eestikeelsel infolehel on kirjas, et võib raseduse ajal võtta. Palun, siin on ka vastav teadusartikkel: https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC8452057/

Lihtsalt kurb, et üks inimene foorumis lahmib nii suvaliselt niivõrd olulise asjaga ja siis tekivadki mingid lollid linnalegendid.

 

 

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina ise Cerucali ei võtaks kui vähegi võimalik. Mul aitas reaalselt kogu aeg söömine, värske õhk või tuul näkku ja iiveldusvastased käepaelad. Sõin värskeid asju ja rohkelt puu- ja juurvilju, nendega ei tõusnud kaal ka.

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 12 postitust - vahemik 1 kuni 12 (kokku 12 )


Esileht Lapse ootamine Rasedus ja õpetaja töö