Esileht Lapse ootamine Rasedus ja suitsetamine

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 31 )

Teema: Rasedus ja suitsetamine

Postitas:
Kägu

Hei, kas keegi on veel hädas raseduse ajal suitsetamisega? Ma üritasin maha jätta, aga ei suutnud. Nüüd tekitab see minus ärevust ja ärevushäireid, kuna tahtejõud on täiesti kadunud ja ei saa hakkama.

0
-15
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lihtsalt ei tee ja kõik.

Mis vahet on väidetavalt teed edasi ja oled närvis, pigem siis ära tee ja ole närvis. Akoholist suudad hoiduda, et ei käi iga tund pokaali veini võtmas? Suudad ju. Suitsuga on sama moodi – enamus sellest on harjumus ja peas kinni.

+8
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Suitsetasin kuni 17nda nädalani. Ja siis käis plõks ära ja lõpetasin päevapealt. Kahjuks ei nõustu eelmise postitajaga, nii nagu on alkohol,narkootikumid sõltuvus, on seda ka suitsetamine. Teadsin, et on halb jne aga tegin kuna olin koguaeg ärevushoodega ja see oli ainuke asi, mis veel tol hetkel aitas. Aga see lõpp peab sinu enda seest tulema, keegi ei saa sulle öelda millal või kuidas ja kas. Aitas ka see, et partner jättis koos minuga. Ise olen rahul, et lõpetasin. Hetkel kohe-kohe 30nädalat.

+4
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kahjuks mul elukaaslane ei tea minu suitsetamisest. Ma kardan, et ma ei suudagi maha jätta ning ärevus paneb veel rohkem suitsu tahtma????????????????

0
-13
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kahjuks mul elukaaslane ei tea minu suitsetamisest. Ma kardan, et ma ei suudagi maha jätta ning ärevus paneb veel rohkem suitsu tahtma????????????????

Ära teda nüüd nii lolliks ka pea.
Suitsuhaisu on võimatu varjata, see jääb kõikjale- juustesse, riietesse, rääkimata suust.

+17
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuna teen ainult tööjuures, siis ta ei tea.

0
-11
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu naabril, kes ka kogu raseduseaja suitsetas, sündis vaimselt vähevõimekas laps. Võimalik, et see pole kuidagi suitsetamisega seotud, aga igatahes saab ta nüüd endalt elu lõpuni küsida, kas asjad olnuks teisiti, kui ta EI OLEKS raseduse ajal suitsu teinud.

 

+15
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Suitsetasin kuni 17nda nädalani. Ja siis käis plõks ära ja lõpetasin päevapealt. Kahjuks ei nõustu eelmise postitajaga, nii nagu on alkohol,narkootikumid sõltuvus, on seda ka suitsetamine. Teadsin, et on halb jne aga tegin kuna olin koguaeg ärevushoodega ja see oli ainuke asi, mis veel tol hetkel aitas. Aga see lõpp peab sinu enda seest tulema, keegi ei saa sulle öelda millal või kuidas ja kas. Aitas ka see, et partner jättis koos minuga. Ise olen rahul, et lõpetasin. Hetkel kohe-kohe 30nädalat.

No ma olen suitsetanud vahelduva eduga vanuses 14-30. Seal sees on mitmeid päeva pealt maha jätmisi kui ka uuesti alustamisi.  Nii kui rasedaks jäin jätsin samuti kõik päeva pealt maha.

Kui suits oleks sama hull narkootikum kui narkootikumid siis need oleks keelatud, eks? Keegi teine ei pane suitsu sinu eest põlema, kõik ongi peas ja enesekontrollis kinni. Asi on tahtejõus ja nõrgas iseloomus. Aga kui seda ei suudeta ka oma lapse nimel teha siis on ikka väga nõrk iseloom.

+4
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Suitsetasin kuni 17nda nädalani. Ja siis käis plõks ära ja lõpetasin päevapealt. Kahjuks ei nõustu eelmise postitajaga, nii nagu on alkohol,narkootikumid sõltuvus, on seda ka suitsetamine. Teadsin, et on halb jne aga tegin kuna olin koguaeg ärevushoodega ja see oli ainuke asi, mis veel tol hetkel aitas. Aga see lõpp peab sinu enda seest tulema, keegi ei saa sulle öelda millal või kuidas ja kas. Aitas ka see, et partner jättis koos minuga. Ise olen rahul, et lõpetasin. Hetkel kohe-kohe 30nädalat.

No ma olen suitsetanud vahelduva eduga vanuses 14-30. Seal sees on mitmeid päeva pealt maha jätmisi kui ka uuesti alustamisi. Nii kui rasedaks jäin jätsin samuti kõik päeva pealt maha.

Kui suits oleks sama hull narkootikum kui narkootikumid siis need oleks keelatud, eks? Keegi teine ei pane suitsu sinu eest põlema, kõik ongi peas ja enesekontrollis kinni. Asi on tahtejõus ja nõrgas iseloomus. Aga kui seda ei suudeta ka oma lapse nimel teha siis on ikka väga nõrk iseloom.

Jep, sul on täiesti õigus. Aga mis iseloomu näitad sina, kui teed inimest ja tema psüühikat maha, selle asemel et kiita, et maha jättis? Inimesed on erinevad ja sinu arvamus on sinu arvamus. Miks teha maha kui sul on võimalus inimesi aidate või näiteks soovitada midagi teisiti teha? Eriti kui räägid ,et oled endine suitsetaja?

Eriti halb on ikka vaadata, kui tead et rasedus on niigi õrn ja emotsionaalne aeg ja inimesed siin foorumis peaks kokku hoidma…

+6
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kahjuks mul elukaaslane ei tea minu suitsetamisest. Ma kardan, et ma ei suudagi maha jätta ning ärevus paneb veel rohkem suitsu tahtma????????????????

Ära teda nüüd nii lolliks ka pea.

Suitsuhaisu on võimatu varjata, see jääb kõikjale- juustesse, riietesse, rääkimata suust.

Abikaasa teeb ka tööl olles, koju jõudes ei tunne absoluutselt, olen rase ja kõik löhnad käivad närvidele.

+1
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jep, sul on täiesti õigus. Aga mis iseloomu näitad sina, kui teed inimest ja tema psüühikat maha, selle asemel et kiita, et maha jättis? Inimesed on erinevad ja sinu arvamus on sinu arvamus. Miks teha maha kui sul on võimalus inimesi aidate või näiteks soovitada midagi teisiti teha? Eriti kui räägid ,et oled endine suitsetaja? Eriti halb on ikka vaadata, kui tead et rasedus on niigi õrn ja emotsionaalne aeg ja inimesed siin foorumis peaks kokku hoidma…

Iga suits, mis ta teeb ja endale ette paneb, seda kahetseb ta ju ise kõige rohkem ja pärast võibolla tagantjärgi kahetseb veel rohkem või mõtleb, aga kui… Ka toetus on see, mis annab selle jõu hetkega maha jätta. Küsimus ei ole tema heaolus, vaid lapses.

See on vaid enesepettus, et närvid on nii krussis kui teha ei saa jne. Ta kas teeb või ei tee – närvid on ju siis krussi nagunii, targem on siis ju mitte teha. Kui inimene tuleb siia kurtma siis ta on otsuse teinud ja teab, et see lapsele halb – peaks takka kiitma? Ei, tal ongi vaja seda jõudu, mis pea selgeks lööb, et vot, nüüd sellest hetkest ükskõik mis hinna eest lihtsalt ei võta seda suitsu ja ei pane ette.

+8
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuna teen ainult tööjuures, siis ta ei tea.

Et “tööjuures” suits ei haise ja riided- juuksed lõhnavad värskelt? Raudselt ta teab, kui tal just mingi haistmispuue pole.

+10
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui su lapse heaolu sind ka ei motiveeri, mis siis veel? Käitu nüüd nagu vastutustundlik inimene ja kui ise ei suuda maha jätta, otsi abi. Vabanda, aga mingit kaastunnet sa minult ei saa. Alati saab öelda, et oi, nii raske, olen sõltlane, aga siis tulebki abi otsida.

+13
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Asendustegevust vaja. Osadel inimestel aitab. Osad lähevad sp ka paksuks, sest asendustegevus on nt snäkkimine. Mõni õpib mediteerima jne. Või hakka suitsupausi asemel tegema teepause vms, kuigi neid ei tasu ka liiga palju juua.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas sa vihkad ja jälestad sündimata last?

Tänapäeval on saadaval rasedusvastased vahendid. Kui suits meeldib rohkem, kui loode, siis miks üldse rasestutakse? Sest sel lapsel on väga vähe võimalusi normaalseks eluks. Ta on juba kahjustatud.

+4
-10
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Aga näksi siis midagi. Kõrsikut või porgandit või kasvõi pliiatsit suitsu asemel. Osta mingi stressipall, mida mudida, rebi paberit jne.

Ärevust maandatakse tegevusega – see ongi see, miks suitsetamine maandab, mitte nikotiin ise.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja mees ei tea – kas plaanid imetada või mehele valetada, et piima pole? Kärut lükata ka, suitsnäpus? Rõve, laps sünnist saadik passiivne suitsetaja.

Ja jutt “ega ma siis lapse juures tee” – kus sa siis teed? Oled ju 24/7 lapsega, mitte tööl! Esimesed kuud võib paras stress olla, õpi juba praegu stressi maandama muul moel.

+9
-4
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Omal polnud rasedana probleemi maha jätta. Kohe, kui testil oli kaks triipu, ei tundunud enam ok suitsetada.

Aga mõistan, et kõigile ei ole see nii lihtne. Ma pakuks alternatiivina, et kui ikka kuidagi ilma ei saa, tõmba siis 0-nikotiiniga e-sigaretti. Ega see ka mingi hea variant pole, sisaldab kõikivõimalikke muid aineid, aga kahest halvast on vast parem.
Mul näiteks oli (mitte rasedana) e-sigaretilt maha jätmiseni jõudmine lihtsam – kui sellega ära harjud, siis üsna ruttu hakkab tavaline suits vastik tunduma. Lõpuks tõmbasin nikotiiniga ja nikotiinita variantit paralleelselt, esimese osakaalu pidevalt vähendades. Ühelt maalt oligi ainult tõmbamisharjumus jäänud ning nikotiinisõltuvus kadunud, niisama auramise asemel hakkasin nätsu närima asendustegevusena. Nüüd olen hädas, et seda pidevat närimist on keeruline maha jätta.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mõtle ka sellele, et kui su lapsel peaks olema astma, krooniline köha ja nõrgad kopsud, või edasijõudmatus koolis või misiganes häda tegelikult, siis eluaeg sa saad mõelda ja süüdistada ennast, et kas sinu tehtud suitsust on see. Kas poleks parem siiski oma ärevusega muudmoodi hakkama saada, kui ennast, oma laspt kahjustada ja seda veel eluaeg põdeda? Su suits ei vähenda ju seda ärevusefooni tegelikult, see on harjumuskäitumine, mis varem ehk isegi töötas, aga raseduse ajal mõjub vastupidi, sest korrals hea, aga tekitab pikaajalist stressi ja enesesüüdistamist juurde. Nõiaring, mille lõhuks, kui järgmist suitsu ei tee.

+3
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mõtle ka sellele, et kui su lapsel peaks olema astma, krooniline köha ja nõrgad kopsud, või edasijõudmatus koolis või misiganes häda tegelikult, siis eluaeg sa saad mõelda ja süüdistada ennast, et kas sinu tehtud suitsust on see. Kas poleks parem siiski oma ärevusega muudmoodi hakkama saada, kui ennast, oma laspt kahjustada ja seda veel eluaeg põdeda? Su suits ei vähenda ju seda ärevusefooni tegelikult, see on harjumuskäitumine, mis varem ehk isegi töötas, aga raseduse ajal mõjub vastupidi, sest korrals hea, aga tekitab pikaajalist stressi ja enesesüüdistamist juurde. Nõiaring, mille lõhuks, kui järgmist suitsu ei tee.

vähemalt ei süüdista siis vaktsiine

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kahjuks mul elukaaslane ei tea minu suitsetamisest. Ma kardan, et ma ei suudagi maha jätta ning ärevus paneb veel rohkem suitsu tahtma????????????????

Kui vanad te olete? Ikka elate koos?

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui põhjus tõesti ärevus, pöördu psühhiaatri poole. On ravimid, mida vóib tarvitada raseduse ajal. Kindlasti parem variant kui edasi suitsetamine.
Olen ise endine suitsetaja ja jätsin pâevapealt maha (ei olnud rase). Kuidas end motiveerisin:
– juustes, kätel pidev halb hais, hingeóhk samuti. Tahtsin sellest lahti saada
– elukaaslasele ei meeldinud. Pidin salaja tegemiseks kogu aeg varjama, peitma. Mótlesin kogu aeg sellele, kuidas järgmise suitsu saaks teha. Tahtsin lahti saada sellest, see muutus tüütavaks
– mõttetu rahaline kulu. Eriti praegu, kus hinnad on 3* tõusnud. Mõtle, kui palju raha sa säästad
– suitsetaja välimus muutub vanemaks tunduvalt varem kui mittesuitsetajal (nahk, kortsud, hääl, juuksed jne jne). See hirmutas. Kas tahad 40ndates näha välja pigem kui 50 v pigem kui 30?
– haigused (kopsud jne). Sa ei tea, milline võib olla pikaajaline mõju. Selle pahe tagajärg võib välja lüüa aastaid hiljem eitea kust
– viljakus. Vedas, et rasedaks jäid üldse!
– lihtsalt sisendasin endale, et see ei meeldi enam mulle ja ilma ma olen parem, puhtam inimene
– jõin palju vett. Kui suitsuisu tuli, jõin klaasi vett

Ma arvan, et sa oled väga noor alles (20ndates). Hilisemas eas oskad sellist asja mõistusega võtta ja oma ärevust analüüsida. Rohkem hinnata seda uut kasvavat elu enda sees.

Maha jättes esimesed 3-4 päeva olid rasked, siis tuli juba kerge võidutunne ja edasi ei tekkinud enam kurja kiusatust. See on lihtsalt kättevõtmise asi tegelikult. Mõtle kogu pakett peas korralikult läbi enne ja tee sellest endale üks tore ettevõtmine-projekt (nt nagu läheks ülikooli ja lõpetaks selle edukalt) Seega mina usun seda, et kui tahta, siis selle füüsilise nälja petab mõttejõuga ära

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mind aitas, kui ütlesin endale, et minu laps ei suitseta.

Andsin endale aru, et esimene trimester on kõige olulisem lapse arengus ja ülejäänud elu invaliidi kasvatamise kõrval on minu nikotiininälg kõige väiksem probleem.

Soovitan mehele ära rääkida, varjamine muudab maha jätmise veelgi raskemaks, I know

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Hei, kas keegi on veel hädas raseduse ajal suitsetamisega? Ma üritasin maha jätta, aga ei suutnud. Nüüd tekitab see minus ärevust ja ärevushäireid, kuna tahtejõud on täiesti kadunud ja ei saa hakkama.

Olen samas seisus, väga raske on.. olen 10+a suitsetanud ja maha jätta on äärmiselt raske.

kavatsen kasutada hypnoosi ja räägivad ka noeltest (mõlemad ohutud raseduse ajal)

kas sul on lapsi? Kui jah kas suitsetasid eelnevate raseduste ajal ka?

kui ei, siis proovi mõelda sellele, et suitsetamine võid su raseduse katkestada.. näiteks hetkel on minul see oht ja arvan, et katkemisel ongi olnud suitsetamise tõttu.  🙁

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu ema suitsetas kui mind ootas. See mõte ajab mind vihale- ta sõltuvus ja suitsunälg oli  oma lapse tervisest tähtsam. Mul on päris palju probleeme, mis ilmselt võivad sellest olla tingitud. Googelda kõigepealt mida üks sigarett sisaldab ja kuidas mõjub täiskasvanule ning siis mõtle mida see teeb lootele.  Sinu suitsetamine võib mõjutada ka sinu lapselapsi. Nt on kindlaks tehtud, et kui ema ootab poisslast ning suitsetab siis tema poja viljakus täiskasvanuna langeb. Veel on suitsetavate emade lastel väga sagedad mäluprobleemid, mis tekitavad mitte nii head hakkama saamist õppimisel jne…neid asju on palju, internet on tõestatud infot täis.

Päriselt, võta aega ja loe….usun, et sa siis ei soovi enam suitsetada ja kui sa ikka edasi suitsetad suure riskiga, et kahjustad oma last…siis ilmselt jääb see sind elu lõpuni piinama. Ma tõesti usun, et suudad raseduse ajaks selle jätta, juba see, et sa saad ise südames aru, et see ei ole õige – on juba väga hea asi, sa hoolid oma lapsest, leia nüüd jõudu ja pane oma pisike esikohale, sina vastutad tema tervise eest ning ta väärib head algust edasisele elule.

Muide, ema rääkis veel, et ma ei tahtnud üldse rinda –  ta oli välja pumpanud ja ise proovinud. Tema piim oli suitsetamist olnud väga kibe ja mõru, peale seda hakkas mulle asendust pakkuma.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas sa vihkad ja jälestad sündimata last?

Tänapäeval on saadaval rasedusvastased vahendid. Kui suits meeldib rohkem, kui loode, siis miks üldse rasestutakse? Sest sel lapsel on väga vähe võimalusi normaalseks eluks. Ta on juba kahjustatud.

Täisidioot:)))

+2
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuidagi äärmiselt julm tagasiside. Kahju kohe.

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Iga lõhn ajab närvi, aga suitsu kimumine ja see lõhn ei aja? Ma 3 raseduse alguses suitsetasin, teada saades jätsin maha, pärast hakkasin uuesti. Viimaseks, neljandaks, raseduseks olin juba u aasta aega mittesuitsetaja, nüüdseks 5a. Töökaaslane tegi ka suitsu terve raseduse, lapse pealt on seda hästi näha, ja tema vanema lapse pealt samuti. Ja keegi ei vaata suitsetavat rasedat heldimusega, usu mind… Ma ei kujuta ette, kuidas inimene suudab suitsetada, teades, et kõhus olev laps toimib filtrina, imab kõik mürgid endasse. Väga jube ikka, ja tagasiside peabki siinkohal julm olema.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Iga lõhn ajab närvi, aga suitsu kimumine ja see lõhn ei aja? Ma 3 raseduse alguses suitsetasin, teada saades jätsin maha, pärast hakkasin uuesti. Viimaseks, neljandaks, raseduseks olin juba u aasta aega mittesuitsetaja, nüüdseks 5a. Töökaaslane tegi ka suitsu terve raseduse, lapse pealt on seda hästi näha, ja tema vanema lapse pealt samuti. Ja keegi ei vaata suitsetavat rasedat heldimusega, usu mind… Ma ei kujuta ette, kuidas inimene suudab suitsetada, teades, et kõhus olev laps toimib filtrina, imab kõik mürgid endasse. Väga jube ikka, ja tagasiside peabki siinkohal julm olema.

Lisan, et suitsetama hakkasin u 11aastaselt, st et olin 20 aastat vahelduva eduga suitsetaja. Üks hetk tegin otsuse ja jätsin maha, väga lihtne oli. Keegi teine ei kontrolli sinu käsi, mis suitsu haaravad. Ainult sina.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuidagi äärmiselt julm tagasiside. Kahju kohe.

Vastupidi, liiga takkakiitev tagasiside. Absoluutselt iga suitsetav rase on idioot, kes riskib oma lapse tervisega. Täiesti hoolimatu tegevus oma tulevase lapse osas ja mitte üks neist naistest ei vääri mitte mingit kaastunderaasugi. Suitsetaja laps sünnib sõltlasena, alkohooliku ja narkomaani lapsed sünnivad samamoodi sõltlastena ja hakkavad peale sündimist võõrutust läbi tegema, sest enam nad oma sõltuvusainet ei saa. Iga naine, kes raseduse ajal suitsetab, panustab täpselt samamoodi oma lapse sõltlaseks muutmisesse.

Asi on lihtne, kui sa lapsest ei hooli nii paljugi, et suitsetamisest loobuda, siis ära jää rasedaks või tee abort. Kui jääd rasedaks ja jätkad rasedusega, siis ainuke normaalne tegevus on kohe rasedusest teada saades päevapealt suitsetamine maha jätta.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 31 )


Esileht Lapse ootamine Rasedus ja suitsetamine