Esileht Tööelu, raha ja seadused. Rasedus- ja sünnituspuhkuse hüvitise väljamaksmine

Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )

Teema: Rasedus- ja sünnituspuhkuse hüvitise väljamaksmine

Postitas:

Tere

Jään jaanuari keskel rasedus- ja sünnituspuhkusele 30 päeva enne eeldatavat sünnituskuupäeva. Ämmakat on teavitatud, tööandjat teavitatud. Mis kuupäeval laekub mulle Haigekassalt rasedus- ja sünnituspuhkuse hüvitis? Ja kas peale nende teavituste pean veelnt ämmakalt mingit dokumenti küsima ja tööandjale v Haigekassale selle edastama?

Aitäh targemate nõu eest

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 07.01 16:13; 07.01 17:50; 07.01 18:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tööandja peab lehe täitma ja HK-le saatma 7p jooksul, HK-l on aega 30 päeva lehte menetleda. Seega hiljemalt veebruari keskel peaks laekuma, aga võib ka muidugi varem (oleneb, millal maksuandmed deklareeritakse, kui palju haiguslehti on vaja menetleda (seda tehakse laekumise järjekorras, sünnituslehti eraldi ei vaadata)). Ma jäin ka 30p enne sünnitust töölt koju, laps jõudis ära sündida ja oli juba nädalane, kui hüvitis laekus (sündis suvel, aga raamatupidajal oli puhkus, samuti olid HK-s puhkused, ei jõutud lehti nii kiiresti läbi vaadata).

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tööandja peab lehe täitma ja HK-le saatma 7p jooksul, HK-l on aega 30 päeva lehte menetleda. Seega hiljemalt veebruari keskel peaks laekuma, aga võib ka muidugi varem (oleneb, millal maksuandmed deklareeritakse, kui palju haiguslehti on vaja menetleda (seda tehakse laekumise järjekorras, sünnituslehti eraldi ei vaadata)). Ma jäin ka 30p enne sünnitust töölt koju, laps jõudis ära sündida ja oli juba nädalane, kui hüvitis laekus (sündis suvel, aga raamatupidajal oli puhkus, samuti olid HK-s puhkused, ei jõutud lehti nii kiiresti läbi vaadata).

Aitäh põhjaliku selgituse eest. Palun täpsustust veel, et tööandja peab lehe täitma ja HK-le saatma 7p jooksul alates millest?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 07.01 16:13; 07.01 17:50; 07.01 18:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tööandja peab sinu e-töövõimetuslehe täitma ja Haigekassale n ö edastama (täidab ja kinnitab, kuhugi reaalselt ei “saada”) 7 p jooksul alates sellest, kui teada saab, et see leht eksisteerib.

 

Enamasti on kombeks töötajal tööandjat informeerida (tihti see ka reeglites kirjas), et palun kinnita, leht algas…kuupäeval.

Mõnel tööandjal on küll ka automaatteavitus tellitud ootel lehtedest aga liiga ei tee, kui ütled ja/või helistad või saadad e-kirja tööandjale või raamatupidajale või personaliosakonda vms otse (oleneb, kes teil lehtedega tegeleb)

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 07.01 18:25; 07.01 19:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tööandja peab sinu e-töövõimetuslehe täitma ja Haigekassale n ö edastama (täidab ja kinnitab, kuhugi reaalselt ei “saada”) 7 p jooksul alates sellest, kui teada saab, et see leht eksisteerib.

Enamasti on kombeks töötajal tööandjat informeerida (tihti see ka reeglites kirjas), et palun kinnita, leht algas…kuupäeval.

Mõnel tööandjal on küll ka automaatteavitus tellitud ootel lehtedest aga liiga ei tee, kui ütled ja/või helistad või saadad e-kirja tööandjale või raamatupidajale või personaliosakonda vms otse (oleneb, kes teil lehtedega tegeleb)

Kui ma olen tööandjat (täpsemalt personalijuhti) teavitanud juba detsembris, et rasedus- ja sünnituspuhkus algab 15. jaanuar ning rasedus- ja sünnituspuhkusele eelnevalt olen juba põhipuhkusel ja kõik asjad juba üle antud, siis kas 15.  jaanuaril on vaja teha veel üks teavitus/meeldetuletus tööandjale?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 07.01 16:13; 07.01 17:50; 07.01 18:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, kontrollid, et arst/ämmaemand on sinu sünnituslehe “üles riputanud” ja seejärel teavitad, et leht ootab tööandja kinnitust.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 07.01 18:25; 07.01 19:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

kas 15.  jaanuaril on vaja teha veel üks teavitus/meeldetuletus tööandjale?

Öeldi juba ometi:

liiga ei tee, kui ütled ja/või helistad või saadad e-kirja tööandjale või raamatupidajale või personaliosakonda vms otse (oleneb, kes teil lehtedega tegeleb)

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui ma olen tööandjat (täpsemalt personalijuhti) teavitanud juba detsembris, et rasedus- ja sünnituspuhkus algab 15. jaanuar ning rasedus- ja sünnituspuhkusele eelnevalt olen juba põhipuhkusel ja kõik asjad juba üle antud, siis kas 15.  jaanuaril on vaja teha veel üks teavitus/meeldetuletus tööandjale?

Su personalijuht on inimene nagu sinagi, võib unustada 🙂
Kui oled veendunud, et arst on su RSP lehe netti riputanud, siis ongi hea tööandjale teada anda, et nüüd on, mida kinnitada. Mul on mitu korda ette tulnud, et töötaja palub lehe kinnitada, aga arst pole seda süsteemi sisestanudki. Ka nemad on inimesed nagu sinagi, unustavad 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul hakkas RSP pühapäeval, teisipäeval kinnitas tööandja ja makse laekus kolmapäeval. See oli siis aprill 2020.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Rasedus- ja sünnituspuhkuse hüvitise väljamaksmine