Esileht Lapse ootamine Rasedus- ja sünnituspuhkusele

Näitan 27 postitust - vahemik 1 kuni 27 (kokku 27 )

Teema: Rasedus- ja sünnituspuhkusele

Postitas:

Kui palju enne tähtaega plaanite rasedus- ja sünnituspuhkusele minna? Vahel mõtlen, et läheks juba 70 päeva enne, siis hakkan mõtlema, et äkki hakkab igav…

+1
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.12 00:21; 30.12 13:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Igav? Maailmas on nii palju häid raamatuid, et loe kas või 70 päeva järjest hommikust õhtuni. Ise läksin 30 p enne, sest tööl oli projekt ,mis tuli ära lõpetada. Igavus on inimese enda vaimuvaesus muide.

+1
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

70p enne ikka. Plaanin kodus asju ümber sättida, puhata, beebile asju hankida, trenni teha, lugeda jne.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eks see oleneb ka tööst jne. Eelmise lapsega läksin 70p varem, pärast kahetsesin ???? Kusjuures äe tahtis veel varem saata, kuigi põhjust ei olnud. Ja minul oligi igav. Nüüd teise lapsega üritan minna 30p varem, kuigi eks peab tervist jälgima. Töö on füüsiline ja raskusi pean ka tõstma.

 

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas siis ei pea pärast varem tööle minema, kui varem puhkusele minna?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Esimesel võimalusel! Igavust ei karda. Nimekirjas on üle mitmekümne raamatu ja filmi, mis ootavad lugemist/vaatamist, tuba ootab sisustamist. Loodetavasti on koroona laine kevadeks maha vaibunud ja kõik sõbrannad on vaja läbi käia. Lisaks kevadel saab juba aias noksitseda.

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas siis ei pea pärast varem tööle minema, kui varem puhkusele minna?

Lapsehoolduspuhkus kestab kuni lapse 3a saamiseni. Varem RSP-le minnes algab vanemahüvitise saamise periood varem ja samuti saabub lõpp kuupäevaliselt varem. Tööle minek ei sõltu RSP-le mineku kuupäevast.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Esimese lapsega jäin koju kergema töö puudumise tõttu juba 5,5 kuud enne lapse sündi. Super aeg oli! Tõesti nautisin omaette toimetamist, lugesin hulganisti raamatuid, tegin erinevaid sööke ja küpsetisi, mida muidu polnud aega teha, käisin sõbrannal külas jnejne, igav küll polnud. Kuna rahaliselt väga ei kaotanud, sest võtsin välja ka suure osa puhkusest ja väike lisatöö oli ka, siis sain nautida ja teadsin, et sellist hetke elus nii pea (kui üldse) uuesti ei tule. Teise lapse ootel nüüd plaanin ilmselt jääda 30-40p enne koju ja võib-olla võtta mõne nädala puhkust ka enne välja. See aeg läheb nii kiiresti. Tahaks jällegi veel varem jääda, aga kuna rahaline tagavara kulus suure kiirusega kui VH läbi sai, siis ilmselt sel korral ei ole nii vara võimalik. Mitmed tuttavad on läinud 30p enne TA ja siis laps otsustanud kaks nädalat varem tulla, ühel tuli juba viimasel tööpäeval, st ei jõudnudki puhata. Ma nii ei sooviks.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Rahalises mõttes on kasulik 30 päeva enne tähtaega. Kui on puhkusepäevi kogunenud ja saab need enne dekreeti välja võtta. Nii tegin mina, 30+14 päeva siis. Rasedus kulges kenasti ja seetõttu ka ei näinud vajadust 70 päeva varem koju jääda.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on aasta lõikes saada ca 38 päeva puhkust. Kas kui ma nüüd need enne dekreeti minekut kirja panen kevadkuudel, siis kas puhkuseseadusega oleks see kooskõlas?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.12 18:48; 13.12 21:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Puhkuseseadust enam ei eksisteeri, puhkus on sätestatud Töölepingu seaduses.

Jah, rasedal on seaduslik õigus võtta puhkus (kui ta soovib) vahetult enne rsp algust. Aga võib jätta ka pärast lhp lõppu, lhp ajaks puhkuse aegumine peatub.

Puhkust koguneb nii töötamise, puhkuse enda kui ka rsp st rasedus-sünnituspuhkuse (nn dekreedi) aja eest, sest rsp on töövõimetusperiood nagu haiguslehtki. Aga lhp ajaks tööleping peatub st lhp aja eest puhkust ei lisandu.

 

Kui põhipuhkus n 28p, saad iga kuu eest 28:12=2,33 puhkusepäeva; kui 35 p siis 35:12=2,916, kui 42p siis 42:12=3,5 puhkusepäeva.

 

St 2021.a algava rsp puhul saad võtta

a) 2020.a puhkusejäägi 8kui seda on)

ja

b) 2021.a puhkuse (mõistlik on võtta perioodi eest 01.01.2021 kuni rsp lõpupäev, et mitte n ö ette puhata)

aga

kõike ei pea võtma kui tervis ei nõua-

kulub ära, kui tööle naasta, n lapse lasteaeda harjutamiseks (raha eest on parem kui rahatuna v-o)

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.12 19:11; 14.12 10:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma otsutasin ikka majanduslikust küljest vaadatuna ja jään 30 p enne. Siis saan enne seda need 40 päeva veel teenida palka ja puhkusepäevi, mis 70p enne jäädes teeks mul märkimisväärse vahe. Sünnitushüvitist saab ju nagunii ikkagi 140 päeva eest, vahet pole kas jääd 70 või 30 päeva enne, seega rahaliselt ei ole mul mõttekas koju passima jääda nii vara.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas keegi teab, on mul võimalik kasutada enne sünnituspuhkusele jäämist (plaanin jääda märtsist) ka vanema lapsega saadaolevaid nö. lapsepäevi? Neid peaks olema aastapeale kokku siis 13, millest 3 tasustatud ja 10 tasustamata.  Tahaksin kõik need 13 päeva ka ära kasutada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina kasutaks ka lapsepäevad ära ja siis õppepuhkuse samamoodi. Minu arust ei tohiks nendega probleemi olla ja tööandja ei saa keelduda ka.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.12 18:48; 13.12 21:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Esimese lapsega läksin peaaegu 70 päeva. See oli esimene otsus, mille tegin, kui triibud sain 😀 Selleks ajaks olin korralikku tööinimese elu elanud 12 aastat ja tõesti ei jõudnud ära oodata. Siis igav ei hakanud, loomulikult ei olnud siis ka mingeid piiranguid jne. Kodu oli nii korras kui ei kunagi varem ega ka hiljem 😀 Magasin ja vedelesin või käisin lasteriideid valimas jne. Mind ei morjendanud ka need paar nädalat, mille võrra VH varem lõppes, mu vaimne heaolu oli ka oluline.

Teise lapsega jäin 30 p varem ja ka puhkust ei võtnud välja, jätsin nö reservi. tegelikult käisingi nende kahe vahel tööl 4 kuud ainult, nö ennast tuulutamas 😀 Ja puhkuse allesjätmine oli õige mõte – esimesel suvel peale lapse erahoidu minekutoli kokku saada 7 nädalat puhkust ja kasutasin selle kõik ära, kuna laps läks sügisel erahoiust KOV aeda ja ei tahtnud augustis a la 2 nädalaks teda vanasse hoidu enam panna, rühm avati KOV aias remondi tõttu alles 01.09 .

Nüüd olen uuesti rase ja ei teagi. Aega veel on otsustada. Nö mõistlik plaan oleks 30 p. Aga mul on tõsiselt kopp ees kogu sellest koroonajurast ja kodukontorist jne. Samas kui olukord on ka veel veebruaris-märtsis selline, siis ma ei tea, kas on mõtet koju väga vara jääda, sest tõesti – midagi muud peale kodusistumise või jalutamise väga teha ei saa.  Samas kui tuleb jälle palve, et kes vähegi saavad, võiksid lapsed koju jätta ja lasteaeda ainult need, kes kodukontorit teha ei saa, siis ma ilmselt pigem jääksin RSP-le ära, sest 2 lasteaialapse kõrvalt rasedana tööd teha ei mõju mu närvidele hästi 😀

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.12 08:52; 14.12 09:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui tervis on korras, jään 30p enne. Puhkusereservi jätan lapsega kauem kodus olemiseks. Aga mulle ka väga meeldib mu töö ja ei tunne, et peaksin ekstra puhkama sellest.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul oleks üldse selline küsimus, et kuna aegub dekreedi eest saadav puhkus? 😀 Jah, lapsehoolduspuhkuse ajaks peatub. Aga kas peab kohe peale lhp lõppu välja võtma või aegub tööle naastes aasta jooksul nagu tavaliselt kalendriaasta kohta? Saan minna tööle ja mingi aja pärast need 11p kasutada?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul oleks üldse selline küsimus, et kuna aegub dekreedi eest saadav puhkus? ???? Jah, lapsehoolduspuhkuse ajaks peatub. Aga kas peab kohe peale lhp lõppu välja võtma või aegub tööle naastes aasta jooksul nagu tavaliselt kalendriaasta kohta? Saan minna tööle ja mingi aja pärast need 11p kasutada?

Aegub, kui tööle naased kalendriaasta jooksul, st ei pea kohe peale LHP-d välja võtma vaid kehtivad tavalised puhkuse aegumise reeglid. Tööle naasin 2019 sügisel, reservis oli mul perioodist enne LHP-d umbes 2 nädala jagu puhkust. Välja võtsin need 2020 suvel. 2021 oleksid aegunud olnud.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.12 08:52; 14.12 09:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga kas peab kohe peale lhp lõppu välja võtma või aegub tööle naastes aasta jooksul nagu tavaliselt kalendriaasta kohta?

Aegub 1a jooksul pärast tööle naasmist st ei pea kohe lhp lõppedes kasutama, aega on.

Pole see 11p midagi muud kui tavaline puhkus, seega aegub sama moodi kui töötamise eest kogunenugi.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.12 19:11; 14.12 10:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lähen 30 p enne ja võtan välja enne kõik saadaoleva 28 päeva puhkust (14p põhi-, 3p lapse-ja 11p rsp eest), ja samal ajal käin veel tööl ka kuni dekreedini. Lisaraha kulub ära seoses maja renoveerimise ja sisustamisega, beebile ka veel kummut ja monitor jms puudu. Varem ei jää ka sellepärast, et maja pole veel sisustamiseks valmis, muidu sätiks juba seal. Tervis on korras, jaksu on, hetkel 34+.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Esimene rasedus? Loogiliselt tundub algul, et igav hakkab, aga tegelikult mida lähemale lõpp jõuab ja suuremaks kõht kasvab, laps liigutab ja end raskemalt tunned, seda raskem tööle keskenduda. Mõtted hajuvad, mõtled beebiasjade varumisele, sundasend häirib (kui peaks selline töö olema), väsid kergemini jnejne… Naine on juba nii loodud 🙂
Vanemapalga jm suhtes on mõistlikum minna võimalikult hilja (30 päeva enne), aga ise võtsin ka puhkust vahetult enne veel välja, et saaks ikka varem puhkama ära.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 15.12 09:07; 30.12 08:34; 30.12 14:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Millal tasuks lapsepuhkusele minna, kui suvi (juuni-august) on niikuinii nö. tasustatud puhkus? Tähtaeg on septembri algus.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Millal tasuks lapsepuhkusele minna, kui suvi (juuni-august) on niikuinii nö. tasustatud puhkus? Tähtaeg on septembri algus.

30 päeva enne tähtaega

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 15.12 09:07; 30.12 08:34; 30.12 14:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Millal tasuks lapsepuhkusele minna, kui suvi (juuni-august) on niikuinii nö. tasustatud puhkus? Tähtaeg on septembri algus.

Minul oli kunagi sama olukord, ainus vahe see, et tähtaeg oli augusti lõpus. Tegin nii, et 1. juuni- 25. juuli olin puhkusel. 26. juuli jäin dekreeti (30 p  enne). Ja vahetult enne, kui tööle tagasi läksin (3 a pärast), võtsin välja selle kuu aega puhkust, mis mul oli augusti eest jäänud. Päris meeldiv oli siis terve kuu palk saada enne tööle minekut.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas muidu arvestatakse seda hüvitist sisuliselt samamoodi nagu vanemahüvitistki? St keskmine tulu eelmisel aastal?

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.12 00:21; 30.12 13:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas muidu arvestatakse seda hüvitist sisuliselt samamoodi nagu vanemahüvitistki? St keskmine tulu eelmisel aastal?

Sünnitushüvitis arvutatakse küll nii, aga vanemahüvitis mitte.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 15.12 09:07; 30.12 08:34; 30.12 14:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

<p style=”text-align: left;”>Mõlemal korral jäänud 30 päeva enne tähtaaeg. Esimese lapsega käisin tööl (hakkas küll igav, sest laps sündis 12 päeva hiljem), teisega olin kodune. Mul jäi enne dekreeti 15 päeva puhkust puhkamata ja 22 päeva kahe dekreedi eest.</p>

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 27 postitust - vahemik 1 kuni 27 (kokku 27 )


Esileht Lapse ootamine Rasedus- ja sünnituspuhkusele