Esileht Lapse ootamine Rasedus, määrimine, duphaston

Näitan 13 postitust - vahemik 1 kuni 13 (kokku 13 )

Teema: Rasedus, määrimine, duphaston

Postitas:

Hei!

Rasedust peaks praegu olema 6+1 nädalat. Südametöö juba olemas. Üleeile hakkas heledalt määrima, võtan nüüd duphastoni 2tbl päevas. Küsimus, kellele see veel määratud raseduse toetamiseks, millal määrimine järgi jättis kui üldse jättis?
Kohe, mõne päeva, nädala pärast?

Kui määrimine jäi järgi, kas võtsite see aeg rahulikumalt siis? Pikutasite vms?

Jah tean, et kui tegemist ei ole progesterooni puudusega, siis ta ei aita niikuinii.

Aitäh, kes vastavad!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 23.05 09:26; 23.05 11:34; 23.05 12:47; 23.05 13:03; 23.05 22:18; 27.05 08:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tavaliselt tehakse kindlaks määrimise põhjus. Mul olid hematoomid ja lootekoti irdumine, lisaks avastati kollaskeha puudulikkus. Võtsin duphastoni 3x päevas kuni 18 nädalani. Määris vahelduva eduga. Nädal vahet, siis määris paar päeva, siis võis olla paar päeva jälle vahet, seejärel jälle määris. Terve selle aja olin voodireziimil, ei tohtinud pikki vahemaid jalutada, raskusi tõsta jne. Kõik füüsiline oli keelatud. Umbes 5 päeva peale duphaga alustamist jäi määrimine mõneks ajaks järgi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tavaliselt tehakse kindlaks määrimise põhjus. Mul olid hematoomid ja lootekoti irdumine, lisaks avastati kollaskeha puudulikkus. Võtsin duphastoni 3x päevas kuni 18 nädalani. Määris vahelduva eduga. Nädal vahet, siis määris paar päeva, siis võis olla paar päeva jälle vahet, seejärel jälle määris. Terve selle aja olin voodireziimil, ei tohtinud pikki vahemaid jalutada, raskusi tõsta jne. Kõik füüsiline oli keelatud. Umbes 5 päeva peale duphaga alustamist jäi määrimine mõneks ajaks järgi.

Olen teemaalgataja.
Minul hakkas määrima peale natuke pikemat jalutuskäiku. Üleeile öeldi, et hematoomi vms ei näe UH-s. Loode vastab päevapealt ilusti suurusele ja süda lõi. Et ilmselt põhjustas see jalutamine selle määrimise ja mõnikord nii on lihtsalt ja määras dupha. Enne määris heleroosakalt/beezilt, nüüd määrib rohkem ja tumepruuni limaga nagu. Praegu läheb teine päev duphastoniga. Olen olnud ka siiamaani pm pikali, kuigi valvearst seda otseselt ei käskinud ja unustasin ise küsida ka, kas siis liikumine ongi pm keelatud v ei. Ja nüüd ma siin siis olen, ei julge midagi teha..
Vahepeal kõhus nagu natuke pakitseb ka aga päevade valu küll ei ole olnud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 23.05 09:26; 23.05 11:34; 23.05 12:47; 23.05 13:03; 23.05 22:18; 27.05 08:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul on käsil teine rasedus ja mõlemaga on olnud määrimise probleem. Esimese rasedusega tekkis määrimine kuskil 6+ paiku, alguses tumepruun ja vähene, (paar tundi) hiljem ka tilkadena tume veri. EMOs tehti UH, rasedus oli arvatust väiksem, südametööd ei olnud veel näha. Sain peale Nospa, Duphastoni. Määris hoolimata Duphastonist vahelduva eduga kogu esimese trimestri. Sündis ōigeaegselt terve laps.
Praeguse rasedusega tekkis määrimine 7-8 nädal. Eelnevalt olin väga õnnelik, et määrimise probleemi ei olnud tekkinud ning olin väga mures, kui määrimise avastasin. Kuna varasemast oli olemas positiivne kogemus, siis püüdsin mitte paanitseda (Rasedus oli eelnevalt tuvastatud 6+4 suurusues ja siis oli kôik ok, sh südametöö olemas). Määris vahelduvalt 5 päeva, vahepeal oli kôik korras, siis mônikord ehmatavas koguses pruuni vôi roosakat määrimist ja oli ka selliseid nagu limaskesta tükikesi? Igatahes kannatus ei pidanud vastu, helistasin oma ÄEle ning sain UHsse, kus kõik oli ok. Rasedus vastas suurusele, lootevesi normis jne. Määrimisele mingit põhjust ei leitud.
Sain jälle peale Duphastoni 2 tbl päevas, režiimi osas ettekirjutusi ei tehtud. Määrimine lõppes kui olin Duphastoni võtnud 4 tabletti (2 päeva), edaspidi pole probleeme olnud. Praegu 11+, loodan et ka seekord läheb kõik hästi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 23.05 12:24; 23.05 13:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul on käsil teine rasedus ja mõlemaga on olnud määrimise probleem. Esimese rasedusega tekkis määrimine kuskil 6+ paiku, alguses tumepruun ja vähene, (paar tundi) hiljem ka tilkadena tume veri. EMOs tehti UH, rasedus oli arvatust väiksem, südametööd ei olnud veel näha. Sain peale Nospa, Duphastoni. Määris hoolimata Duphastonist vahelduva eduga kogu esimese trimestri. Sündis ōigeaegselt terve laps.

Praeguse rasedusega tekkis määrimine 7-8 nädal. Eelnevalt olin väga õnnelik, et määrimise probleemi ei olnud tekkinud ning olin väga mures, kui määrimise avastasin. Kuna varasemast oli olemas positiivne kogemus, siis püüdsin mitte paanitseda (Rasedus oli eelnevalt tuvastatud 6+4 suurusues ja siis oli kôik ok, sh südametöö olemas). Määris vahelduvalt 5 päeva, vahepeal oli kôik korras, siis mônikord ehmatavas koguses pruuni vôi roosakat määrimist ja oli ka selliseid nagu limaskesta tükikesi? Igatahes kannatus ei pidanud vastu, helistasin oma ÄEle ning sain UHsse, kus kõik oli ok. Rasedus vastas suurusele, lootevesi normis jne. Määrimisele mingit põhjust ei leitud.

Sain jälle peale Duphastoni 2 tbl päevas, režiimi osas ettekirjutusi ei tehtud. Määrimine lõppes kui olin Duphastoni võtnud 4 tabletti (2 päeva), edaspidi pole probleeme olnud. Praegu 11+, loodan et ka seekord läheb kõik hästi.

Olen teemaalgataja.
Kas mõlema rasedusega elasite olenematta määrimisest täitsa tavapärast elu? Sellessuhtes, et jah, muidugi hoida ennast rohkem jne aga mitte ei olnud päris voodis enamus ajast?

Mul määrimine praegu pigem selline, et hügieenisidet ei määri üldse, vetsus natukene jääb paberile ja kõik.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 23.05 09:26; 23.05 11:34; 23.05 12:47; 23.05 13:03; 23.05 22:18; 27.05 08:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei hoidnud mingit erilist režiimi. Jalutamine, aiatööd jne, lihtsalt suuri raskusi ei tõsta.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 23.05 12:24; 23.05 13:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei hoidnud mingit erilist režiimi. Jalutamine, aiatööd jne, lihtsalt suuri raskusi ei tõsta.

Aitäh vastuse eest!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 23.05 09:26; 23.05 11:34; 23.05 12:47; 23.05 13:03; 23.05 22:18; 27.05 08:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen esmarase, tähtaeg kohe ukse ees, aga vaevlesin ka esimesel trimestril määrimistega. Omast arust midagi füüsilist ei teinud, mis oleks seda tinginud. Hakkas määrima esimene kord pasr päeva, sain kohe arstile näitama minna, kõik oli korras, aga duphastoni kohe ei määranud. Siis oli natuke aega korras ja hakkas taas määrima paar päeva, läksin jällegi arstile, kahjuks siis oli teine arst, kes kinnitas ka, et süda lööb, kõik on korras. Miks määrib? Ei tea. Ütles, et kui on pruunikas määrimine ilma kõhuvaludeta, siis ei pea muretsema (noo ei saanud mina seda juttu uskuda, ma ikka pabistasin selleks ajaks palju ja iga kord vetsu minna tundus juba nii kõhe). Siis jäi järgi ning taas kord hakkas määrima mingi aja pärast, aga siis jäi määrima nii 5ks päevaks ja minu arst määras duphaston-i ning pani sinisele lehele, et oleksin rahulikumalt. Peale seda vist oligi peagi 12 nädalat täis rasedust ja siis lõpetasin ravi ning rohkem pole olnud määrimist. Samas siiani mõtlen, et võib-olla oli lihtsalt minu eripära, sest verevalumeid ega midagi ei olnud ja ülemäära ei rapsinud ma ka kuskil.. Arstid ei osanud ka põhjust öelda, käisin koguaeh UH-s südametööd tuvastamas. Aga väga murettekitav oli see aeg ikka ja vaimselt väsitav. Ei julgenud üldse mingeid loodusradasidki matkata mõnda aega 🙁 hoidsin teadlikult rahulikku režiimi.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aitäh Sulle selle kirja eest!
Nii hea on lugeda praegu positiivse lõpuga lugusid.

Õnneks ei ole praegu määrimine hullemaks läinud. Eks siis paistab..

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 23.05 09:26; 23.05 11:34; 23.05 12:47; 23.05 13:03; 23.05 22:18; 27.05 08:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul on mõlema rasedusega hakanud määrima, kui rasedus oli 5+3 nädalat ja seda progesterooni vähesuse tõttu. Määrimine kestis mõlemal juhul umbes nädala. Esimese raseduse tulemus on nüüdseks juba asjalik lasteaialaps ja teise rasedusega olen jõudnud 34. nädalasse

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul oli raseduse valguses nii päris heledat veritsust kui hiljem ka määrimist. Ka nii, et kartsin raseduse katkemist. Sellist määrimist (ja paar veritsust) oli kuni 12ndlni. Mitte mingit põhjust ei leitud ja minu väga hea ämmaemand selgitas mulle, et ka duphastoni osas on ämmaemandatel kahetised seisukohad. Seega mulle ei määratud midagi. Põhimõtteliselt lihtsalt hoidsin ennast ja lootsin parimat. Nüüdseks on rasedust juba 25ndl ja kõik on kõige paremas korras 🙂

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul oli raseduse valguses nii päris heledat veritsust kui hiljem ka määrimist. Ka nii, et kartsin raseduse katkemist. Sellist määrimist (ja paar veritsust) oli kuni 12ndlni. Mitte mingit põhjust ei leitud ja minu väga hea ämmaemand selgitas mulle, et ka duphastoni osas on ämmaemandatel kahetised seisukohad. Seega mulle ei määratud midagi. Põhimõtteliselt lihtsalt hoidsin ennast ja lootsin parimat. Nüüdseks on rasedust juba 25ndl ja kõik on kõige paremas korras ????

Olen teemaalgataja.

Kas ämmaemand seletas lahti ka, et miks kahetised seisukohad?

Enda eelmise (peetunud rasedusega 8+4) mäletan ka mitmeid määrimisi enne ja siis lõpuks peetus. Tookord mulle ka duphat ei määratud. Eks paistab, kas seekord läheb tänu duphale teistmoodi või ei.

Aitäh vastuse eest! ????

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 23.05 09:26; 23.05 11:34; 23.05 12:47; 23.05 13:03; 23.05 22:18; 27.05 08:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Armas teemaalgataja!

Ma kahjuks jään sulle väga põhjaliku vastuse võlgu. Minu jaoks oli tegu minu väga hea peretuttava ja arstiga keda ma tõesti 100% usaldan. Seega ma ei oodanud temalt ka liiga põhjalikku selgitust vaid teadsin, et ta teeb parima otsuse ja ta väga-väga hoolib sellest, et see rasedus püsiks.

Kogu jutu point, mis ta mulle rääkis oli umbes selline, et kuigi varem oli Duphaston selline tavaline asi mida määratakse kergekäeliselt kohe kui määrib (ja seega kahtlustatakse ka katkemise ohtu), siis tegelikult aina enam on arsti hakanud kahtlema Duphastoni mõjus/tõhususes (tegu ju siiski sünteetilise hormooniga). Need seisukohad pidid arstide seas umbes pooleks olema ja ta pidas paljudega ka nõu ning otsustas siis nii, et mulle seda ei määra. Nii pisikese raseduse puhul eriti (kui mul tekkis esimene ehmatav veritsus siis ma olin napilt nädala rasedusest üldse teadnud) Kogu inimkeha hormoonide kompott on nii-nii keeruline, keegi ei saa garanteerida, et raseduse katkemist saab ära hoida just see sünteetiline hormoon.

Lisaks sellele ma soovitan sul lihtsalt puhata ja rahulikult võtta, enda keha hoidmine on kõige tähtsam sest vaid nii saab sinu keha korralikult enda tööd teha, milleks ongi raseduse edasi kandmine 🙂

Eellooks nii palju, et ma ise ka kahtlustasin endal progesterooni puudulikkust juba enne rasestumist (põhjaliku googeldamise vili :D). Sama arst ka siis ei määranud mulle duphastoni sest tegi proovid ja ütles, et sellega on ikkagi ok. Kuu pärast olin rase.

Soovin, et sul läheks kõik hästi! 🙂

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 13 postitust - vahemik 1 kuni 13 (kokku 13 )


Esileht Lapse ootamine Rasedus, määrimine, duphaston