Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Rasedusaegsed vitamiinid- lapse heaolu nimel???

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 31 )

Teema: Rasedusaegsed vitamiinid- lapse heaolu nimel???

Postitas:

Mismõttes nagu?
Oli just teema kus keegi kirjutas et mis vitamiine osta, Elevit liiga kallis. 8 euri ei ole kallis, minuarust see üks soodsamaid.
Mis mind aga üllatuma pani et kõik seal rääkisid umbes et \”lapse heaolu nimel\” jne jne…
Minule ei ole küll ämmaemand ega keegi öelnud et raseduse ajal peaksin mingeid vitamiine sööma..tean et paljudele ei soovitata neid…järelikult neid niisama ei ole mõtet võtta..mis lapse heaolust jutt käib? Või arstdi valivad et \”selle naise lapsel peaks parem olema, kui selle omal, soovitame talle vitamiine\”?

Ma saan aru kui miskit ainet on puudus, siis peab juurde võtma magneesiumi või midaiganes. Minul oli 8ndast nädalast rauapuudus, siis ämmakas soovitas lisaks rauakuurile võtta ka Elevit vitamiine üks kuur. Kui kuur läbi oli, siis küsisin veel lisaks et kas peaksin edasi võtma Elviti…ütles et ei näe küll sellel mõtet.

Kas ma teen nüüd midagi valesti? Et nagu olengi halb ema et vitamiine ei söö või on mu kõhubeebi nüüd kuidagi teistest nõrgem/väetim? Ehk peaksin siis ikka ostma kui need lapse heaoluks on.

Esimese rasedusega võtsin rauapuuduses ainult rauda juurde ja kõik…muud ei öeldudki.

Hetkel rasedust 27+5. Kas lõpus on mõtet üldse hakata midagi võtma?
Olen ka kuulnud et ega ükskõik mis vitamiine ei soovitata järjest võtta mitu kuud, vaid ikka nii et teed kuu ajase kuuri läbi ja jätad mõne kuu vahele.

11ndl soovitati Magvit B6 vitamiine, sest toonused olid, aga kui valveämmaemand mulle erakorralises ütles et tegelikult see ei aita toonuste vastu üldse, et pigem Nospad võtta vajadusel, siis jätsin need kapinurka(teine põhjus miks nad sinna jäid oli see, et mul oli kõhuviirus lisaks ja okendasin niikuinii kõik välja ja ei söönud normaalselt ja neid pidi peale sööki võtma, seega jäid võtmata)…nüüd ei näe vajadust enam võtta.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 04.02 10:23; 04.02 11:16; 05.02 12:12; 05.02 14:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olen ka nii ämmakalt kui nüüd ka arstilt küsinud, et kas peaks mingeid vitamiine võtma. Aga mõlemad kinnitasid, et kuna seni kõik analüüsid korras, siis küll vaja pole. Vahel võtan vaid Mg-d kuna jalad kisuvad krampi ja nüüd olen ka Omega3 võtma hakanud, kuna seda ka varasematel aastatel talvel teinud (nahk ei kuiva siis niipalju). Aga ka loen siit, et kõik muudkui võtavad midagi….

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mullegi ütles ämmakas, et kui kõik proovid on korras olnud, siis pole erilist mõtet küll midagi võtta. Ütles, et kui ise tahan, siis võib võtta peale foolhappe võtmise lõpetamist mingeid raseda vitamiine 🙂 Võtan siis aegajalt seda Mammavit’i. Nüüd peale hambaarstil käiku soovitas hambaarst kaltsiumit, aga kuna ma neeruhaige, siis ei tohi seda võtta 🙂 Ja ämmakas ütles, kui söön piimatooteid (piim, juust kohupiim) ja muna, siis ei tohiks küll mingit vajadust olla 🙂 Arvas veel, et kui ma neeruhaige olen ja tahan ikka lisa kaltsimit saada, siis rohkem just munale rõhku panna 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

Täpselt nii ongi – ei pea võtma kui analüüsid näitavad, et kõik korras ja puudust pole. Tervislik toitumine on kõige aluseks ja kui peaks mingi vitamiini puudus olema, alles siis tuleks seda lisana juurde võtta. Iga rohi on rohi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina muideks piimatooteid üldse ei söö. Ka raseduse ajal mitte (kuigi vist peaks). Ämmakas ei ole toitumise teemadel juttu teinud, seega ei tea, kas peaks siis lisaks midagi võtma või mitte?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ühtegi sellist analüüsi ei tehta raseduse ajal rutiinselt, mis näitaks ema vitamiinide-mineraalide taset. Kontrollitakse ainult hemoglobiini, st siis raua suhtes on kontroll olemas. Pole mõtet rääkida, et \”kui kõik analüüsid korras\”, peab ikka seda ka mõtlema, mida üldse analüüsitakse.

Samas ka mina ei poolda kompleksvitamiinide kasutamist niisama igaks juhuks. Seal on komponente, mida konkreetne inimene juurde ei vaja. Samas kui midagi juurde vaja, siis seda võib väheseks jääda just konkreetse inimese jaoks. Lisaks imendumine. Kas kogu see komplekt koos (nt tihti kaltsium ja raud) üldse imenduvad? Rauaga koos ei soovitata ju nt piima, sest kaltsium pärsib raua imendumist. Muude kohta ma ei tea.

Pigem ennast jälgida ja võtta seda, mis tundub puudu jäävad (jalakrampidega magneesiumit, lõhenevate küüntega B-vitamiini, raua imendumise probleemiga B- ja C-vit, talveperioodil võib ka oomega-3/D3 vit kaaluda, sest päikest vähe jne).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul jälle soovitas arst, esimesel visiidil juba hakata mingeid rasedate vitamiine võtma:) Esimese rasedusega pidin lisaks veel kaltsiumi sööma, nüüd pole veel mingeid lisavitamiine vaja läinud. Lihtne seletus sellele on see, et ega inimene ei suuda kõiki vitamiine nö kahekordselt tavalistest toitudest omandada. Beebi võtab kõik endale vajaliku emalt ära ja siis võibki lihtsalt emal puudu jääda ja selle ennetamiseks ongi mõeldud multivitamiinid;)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mulle arst ütles .et peab võtma ainult foolhappet kuni nelkanda kuu!Kui analüüsid on korras siis ei ole vaja rohkwm mitte mingeid vitamiine jne!Kui laps on käes siis lastel hakkavad tekkima allergijad tänu sellele ,et raseduse ajal võttad vitamiine!Tean seda oma kogemustest!Seda räägivad ka arstid!Need allergijad ,et pruugi kohe tulla võib mingi paar aastat mööda minna ja siis annab endast teada need allergijad!

Mina küll ootan praegu teis ja peale foolhapped ei võtta mitte midagi!!!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ühesõnaga see pläma \”lapse heaolu nimel\” on siiski kuskilt õhust võetud? Muidu ju soovitaksid ja lausa käseksid kõiks arstid/ämmakad võtta kõigil emadel vitamiine lapse heaolu nimel. Lihtsalt kohutavalt häirib kuidas neid vitamiine niimodi ülistatakse, umbes nagu ilma nendeta terveid ja tugevaid lapsi ei sünnikski(selline suhtumine jääb nende vitamiinitarvitajate jutust).

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 04.02 10:23; 04.02 11:16; 05.02 12:12; 05.02 14:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Mina muideks piimatooteid üldse ei söö. Ka raseduse ajal mitte (kuigi vist peaks). Ämmakas ei ole toitumise teemadel juttu teinud, seega ei tea, kas peaks siis lisaks midagi võtma või mitte?[/tsitaat]

Mina võtaks kaltsiumi juurde. Rasedana ja imetades võib kaltsiumi küõll vähe olla.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

Liigne kaltsium võib lapse luud muuta liiga tugevaks, mis tegelikult sünnituse seisukohast on hoopis kahjulik.

Keemilised kompleksvitamiinid on ühed mõttetumad vitamiinid üldse, aga oi kui hästi teenivad kasumit…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

just-just – ise küsisin ka arstilt, et kas saab teha vereproovi, mis näitaks vitamiinide puudust. Vaatas mind kui lolli, et miks mul selline soov on. Kui Hgb läheb madalaks, siis vaatab edasi. Ütles, et kui kardan, et ei saa toidust kõike kätte, siis võin ju kompleks vitamiine süüa. Mina jaoks oli see muidugi väga suur abi/info:D Otsustasin, et nii kaua kui just mingeid märke ei ole, et millestki puudus on, siis nii kaua ei söö midagi juurde. Alguses sõin foolhapet.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 04.02 13:07; 05.02 12:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul oli esimese raseduse ajal ostetud enne rasedust juba mehe jaoks suur karp multivitamiine, kus sees palju erinevaid mineraale. Sooduakaga ostsin veel.

Ma küsisin ise ämmaemandalt ja ka perearstilt, et kas peab ostma kalleid rasedavitamiine. Ämmakas ütles, et võin vabalt ka neid süüa, mis kodus on. Perearst oli sama meelt

Kas keegi teist on uurinud tavaliste ja raseda omade erinevusi?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 04.02 13:11; 04.02 13:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]emme 14 kirjutas:[/small]
[tsitaat]Mis puudutab piima kaltsiumi allikana, siis peaks päevas umbes 2 l ära jooma, et sealt katsium kätte saada 🙂 Ja mida rasvasem piim, seda parem sel juhul. [/tsitaat]
enamvähem jah, aga kaltsiumi tablette süüa on mõnes mõttes veel mõtetum, sest see dolomiidikaltsium ehk kivim ja sealt ei sa ka kätte, küll tekitab sapikive:P

Aga nii ei saa suhtuda. TUleb üritada lihtsalt tasakaalus hoida oma toitumist. kaltsiumit saab mujalt ka, kui piimast. ja rasvane piim ja rasvane juust on tõesti lühim tee ikkagi

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 04.02 13:11; 04.02 13:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

No kui oled harjunud sööma s….a (vabandust) siis vbl kannataks mõelda vitamiinidele. Aga kui sa oled hajrunud sööma normaalset kvaliteetset toitu, siis ei pea midagi võtma.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Ühesõnaga see pläma \”lapse heaolu nimel\” on siiski kuskilt õhust võetud? Muidu ju soovitaksid ja lausa käseksid kõiks arstid/ämmakad võtta kõigil emadel vitamiine lapse heaolu nimel. Lihtsalt kohutavalt häirib kuidas neid vitamiine niimodi ülistatakse, umbes nagu ilma nendeta terveid ja tugevaid lapsi ei sünnikski(selline suhtumine jääb nende vitamiinitarvitajate jutust).[/tsitaat]

Mina olen kõigi kolme raseduse alguses võtnud foolhapet (tegelikult juba rasedusi planeerinud) ja iga raseduse ajal ka paar kuni mõni kuur vitamiine, erilise väsimuse perioodidel.

Pole iial kuulnud mingeid jutte sellest, et ilma vitamiinideta ei sünni terveid lapsi. Vastupidi ikka räägitakse ju, et laps saab igal juhul kõik kätte, mis tal vaja, kuid emal endal võib üht-teist puudu tulla. See on ju teada, et raseduse ajal ja järel lagunevad mõnel näiteks hambad palju kergemini. Rasedus on kehale siiski suur lisakoormus.

Nii et mina arvangi, et vitamiine peaks rase võtma enda enesetundest lähtuvalt. Igasugustele halvustavatele juttudele ei tohiks aga pöörata tähelepanu – rikute ainult enda tuju ja ka see pole rasedale kasulik.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

Mul samuti ammaemand ütles analüüside põhjal, et ei pea midagi juurde võtma. Foolhapet alguses võtsin ja esimesed kuud Mg ka.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

Normaalne segatoit on enamasti piisav katmaks vitamiinide ja mineraalainete vajadust ka raseduse ja imetamise ajal. Ekslik on arvamus, et sel ajal on kõike vaja topelt. Tegelikkuses on suurema osa mineraalainete ja vitamiinide vajadus suurenenud, aga mitte kahekordselt.
Vitamiinide ja mineraalainete omastatavus on kõige suurem naturaalsel kujul toiduainetest. Samuti puudub sel juhul üledoseerimise oht, mis võib tekkida toidulisandite kasutamisel või vitamiinidega rikastatud toidu tarvitamisel.
http://www.ammaemand.org.ee/m_files/a2ab6437b3d808ed95e4a27c143f8674.pdf

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mina olen jällegi see naine (mul on 2 last ja hetkel küll rase pole), kes võttis mõlema rasedusega algusest peale Bio-Multit, tegin terve kuuri ära ja raseduse lõpus enam ei võtnud, jõin lisaks granaatõunamahla rauapuuduse leevendamiseks. Mina pooldan siiski spets vitamiinikuuri tegemist, isegi kui laps võtab emalt viimse, siis et jätkuks ka sünnitusjärgseks ajaks ja imetamisperioodiks. ilmselt seetõttu tundsin end ka peale sünnitust reipalt, lapsed täiskantud ja hästi arenenud (mitte et ma väidaks, et kui vitamiine ei võta, siis ei võiks olla). aga vaatan, et siin kõik vitamiinivastased, mul siis vastupidine arvamus lihtsalt siia juurde.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 05.02 10:28; 05.02 13:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina söön looduslikke vitamiine. Puudub üledoseerimise oht ja süda on rahul. Olete te keegi kunagi sisestanud mõnda programmi oma tarbitud toidu, et näha ligikaudselt, palju vitamiine-mineraale need sisaldavad? Mina olen ja olgugi, et enda meelest toitun väga mitmekesiselt, ei saa ma kõike vajalikku toidust kätte.
Keegi ütles üleval väga õigesti, et testitakse ainult hemoglobiini, mitte teiste ainete taset organismis.
Samas olen ka tuline sünteetiliste vitamiinide vastane.

Huvitav tähelepanek ka natuke teisel teemal. Kas olete tähele pannud, kui palju on igasugustes rasedust puudutavates kirjatükkides toodud välja, et rase peaks sööma VÄGA PALJU puu- ja juurvilju? Miks peab ainult rasedana sööma nii? Tegelikult peaksime kogu aeg toituma nii hoolikalt nagu raseduse ajal.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 05.02 11:46; 05.02 21:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

No esimese rasedusega ma ei võtnud midagi juurde…1-2 kuuri rauatablette, sest hemoglobiin oli madal aga keegi isegi ei soovitanud lisaks vitamiine. Laps sündis 41+4 nädalal, terve ja tubli. Peale sünnitust tundsin ennast hoolimata vitamiinide mittevõtmisest siiski reipalt ja hästi. Kui tuttavad väikse beebi kõrval väsinud nägudega ringi käisid, siis minul jagus energiat küll ja küll….sai oldud öösel üleval, olin päeval üleval..aega jäi nii koristamiseks kui ka mehega olemiseks…seega energiapuudust ei olnud, ega ka tulnud…Laps on väga hästi arenenud(no ma näen lasteaias ka teisi temavanuseid ja julgen väita et mu laps on seal olevatest lastest paljudest paremini arenenud.).
Nüüd käsil teine rasedus ja muud ma netist ei loegi kui ainult et iga rase võtab ühte, teist või kolmandat vitamiini juurde nö lapse heaolu nimel…Endal jäi hinge siis kripeldama, et kas mu laps ikka sünnib terve ja tugev kui ma endale vitamiine sisse ei krõbista….Ämmaemand nagu ka ei ole maininud et peaks või võiks kui olen temalt küsinud selle kohta, seega ei ole omaalgatuslikult seda ette võtnud. Probleeme ka nagu ei ole. Raseduse alguses väsimus sai seljatatud raua tablettidega(hemoglobiin oli madal) ja lisaks siis tegin kuuri Elevitiga, kuna ämmakas soovitas sel hetkel…kuur läbi sai, küsisin kas võtan edasi ja tema küll vajadust ei näinud.
EHk on minu arst ja ämmaemand rumalad? Või miks nagu nii paljud rasedad vitamiine sisse söövad?

Puuviljade kohta niipalju, et mina söön neid aastaringselt….talvel mandariine/õunu enamasti. Vahel ka banaani.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 04.02 10:23; 04.02 11:16; 05.02 12:12; 05.02 14:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

viimasele Käole: milliseid looduslikke vitamiine sööd? Mingi konkreetse firma tooteid või…?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 04.02 13:07; 05.02 12:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

inimese organism annab teada millest puudud nende nö raseda isudega, see, kui tuleb meeletu leiva isu või nt köögiviljad, siis ongi mingi aine puudus. Ei võetud ju paarkümmend aastat tagasi mingeid vitamiine, miks peaks praegu, kui toidust saab kõik vajaliku. Kui raua puudus, söö tablette aga samas jõhvikaid ja jõhvika mahla ka.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

aga teemaalgataja – kui sina tunned ennast hästi ja vitamiine ei poolda, milles on siis küsimus? ära võta ja kõik. praegu tundub, et kui sina arvad ,et neid ei peaks võtma, siis ei võiks ka teised… keegi ütles väga õigesti, et toitumisportaalides saab näha oma päevast vitamiinide tarbimist – ja mul küll on ikka paljusid aineid väga vähe, kuigi söön normaalselt.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 05.02 10:28; 05.02 13:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lõpus võiks süüa omega3 sest lapse aju areneb siis. Muidugi kui sööd palju kala siis pole see vajalik.
Aga vitamiinid vajalikud ju nendele emadele kindlasti kes andnud aasta rinda ja siis poole aasta pärast uuesti rasedaks jäänud. Kindlasti ei ole minu vitamiinivarud taastunud. Esimese rasedusega ei söönud ma praktiliselt midagi, nüüd selle rasedusega tunnen kuidas vajan tihedat söömist. Nüüd kui tarbin igapäevaselt kompleksvitamiine on olukord natukene parem.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina sõin elvitali,peale 4.kuud vahetasin pregnacare vastu ära.Siis hakkas tervis halvaks minema.Järelikult pregnacare mulle ei sobinud.
Elvitaliga olin rahul.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

No väljaspool rasedust saavad nagu kõik elatud ilma et ühest või teisest vitamiinist puudust tunneks. Rasedusega kaasneb aga mingi kohutav hullus et \”appi ma ei saa toidust seda teist või kolmandat vitamiini, võtan juurde\”… Mõnede vitamiinide puudusest ei teki ju mingeid kõrvalnähte vms..muidu sööksime me aastast aastasse aastaringselt vitamiine, sest toidust ju ei saa….Tavaliselt inimene ikka tunneb kui midagi puudu on…umbes et väsimus, energia puudus ja siis teeb kuuri läbi ja korras…
Asi ongi lihtsalt selles et kõik nagu hulluvad raseduse ajal vitamiinide järgi, kuigi reaalset vajadust nende jaoks ehk ei olegi….Räägitaks emuudku et lapse heaolu nimel ja lapse jaoks ei ole kahju vitamiine süüa/osta jne….Reaalselt aga on ema ise see kes ehk vajadb mingil põhjusel seda või teist vitamiini..jabur on vabandada välja lapse heaoluga, pannes mittevitamiinisööjaid(mõndasid nagu mind) tundma ennast nö rongaemana kes enda kõhuelanikust ei hooli ja kätt vitamiinipurgi poole ei tõsta…

Keegi \”perekooli nõustaja\” nime alt kirjutas et tegelikkuses saab loode kõik enda eluks vajaliku kätte nii või naa…

Minuteada et tohigi nt 9 kuud jutti vitamiine võtta…neid tehakse ikka kuuridena(üks kirjutas et igapäevaselt tarbib).

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 04.02 10:23; 04.02 11:16; 05.02 12:12; 05.02 14:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kägu | 05/02/2012 14:08 – le

Ma usun/loodan, et sa sõid ikka Eleviti, mitte Elvitali (see ju ¨ampoon või palsam).
Lihtsalt jäi silma 😉

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Väljaspool rasedust jah saame kõik elatud, ekstreemse näitena isegi päevast päeva ainult räpstoitu jms süües. Rasedana on see hullus täiesti õigustatud, sest me vastutame ju teise inimese eest.
Väidetakse, et loode saab nagunii kõik vajaliku kätte, aga enda peale peaksime ju ka mõtlema? Loode võtab palju olulist ära.
Kui hambad lagunema hakkavad või juuksed välja langema, siis on minu meelest juba hilja reageerida, sest siis on tegemist juba nö raviga. Mina pigem ennetaksin ja mitte 9 kuud järjest vitamiine süües vaid tehes ca 3 kuuri nt.
Need looduslikud vitamiinid, millest eespool juttu oli, kannavad nime Spektrum. Apteegis uus toode, punases karbis. Minule teada olevalt on need ainsad looduslikud vitamiinid, mis apteegis müügis. Väga normaalse hinnaga ka kusjuures, mitte nagu mõned looduspoe omad.
Üks sümptom vitamiinipuudusest on muide ka veel pidev söögiisu. Seda paljud ei tea. Vahel on nt tunne, et kõht tühi ja sööd midagi. Natukese aja pärast on uuesti kõht tühi ja muudkui sööd ja sööd. Kilosid tuleb juurde ja seda juhtub põhiliselt talvisel ajal. Tähendab see seda, et esimese toidukorraga ei saa vajalikke toitaineid kätte. Keha küsib juurde ja saab jälle mitte kõige rikkamat toitu. Küsib aga uuesti. Usun, et kõik on tundnud seda tunnet, et muudkui käid külmkapi vahet ja ära lõpetada ei suuda.
Alati kui ma alustan vitamiinikuuriga, siis täheldan isu langust just selle pideva näksimise arvelt. Söön õhtusöögi ära ja pole vaja pidevalt köögis käia. Kehal on kõik vajalik olemas.
Ma ausõna soovitaksin kõigil vähemalt ühe korra proovida sisestada oma päevased toidukorrad ja vaadata, mis reaalselt tarbitavast toidust tuleb. Usun, et paljud saavad üllatuse osaliseks. Nt üks võimalik lehekülg on cronometer.com.
Ja see jutt, et vanasti keegi ei söönud vitamiine. Vanasti olid üldse asjad teisiti. Toit tuli oma aiast ja isegi kui ei tulnud, siis oli tunduvalt puhtam ja vitamiinirikkam.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 05.02 11:46; 05.02 21:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Üks selline eesti leht on ka täitsa olemas ja tasuta tap.nutridata.ee 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 31 )


Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Rasedusaegsed vitamiinid- lapse heaolu nimel???

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.