Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Raseduste peetumised ja katkemised

Näitan 10 postitust - vahemik 1 kuni 10 (kokku 10 )

Teema: Raseduste peetumised ja katkemised

Postitas:
Kägu

Tere! Olen elanud üle biokeemilise raseduse, paar raseduse katkemist (5-6 nädalal) ja ühe raseduse peetumise. Lähen järgmisel nädalal esimest korda viljatusravi arstile, et alustada uuringutega, mis on raseduste katkemiste põhjuseks. Viimane raseduse peetumine toimus 4 nädalat tagasi ja lõpetati tabletiabordiga. Loote süda ei löönud enam 9. nädalal. Tean, et iga naine ning iga lugu on erinev, aga sooviksin väga kuulda teiste lugusid. Kui kiirelt on leitud põhjus ja mis selleks on olnud? Kas peale uuringuid ja ravi on õnnestunud järgmine rasedus lõpuni kanda? Kui kiirelt arstid lubasid proovima hakata peale peetunud rasedust?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mäletan kui 11a tagasi oli mu elu ainus raseduse peetumine 9 nädalal. Viga oli mingis bakteris mida raviti meil mehega mõlemal. Analüüsid tehti alles peale katkemist. Ravisime end ligi kuu aega. Poleks ravinud oleks sama asi kordunud. Augustis peetus ja detsembri lõpuks olin uuesti rase ja nii muretust rasedusest unistan praegugi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kahjuks paljudel juhtudel jääb põhjus ebaselgeks ka siis, kui jõutakse geneetiku juurde. St võib olla isegi parem, kui põhjus leitakse, saab seda siis ka ravida (tihti bakter või mingi vereprobleem).

Dr Rull Tartust on seda palju uurinud ja leidnud, mida rohkem katkemisi, seda rohkem tõenäosust, et järgmine ka katkeb. Üsna morn uuringutulemus. Sisuliselt ütleb, et kui põhjust ei leita, ei saagi muud teha, kui aina uuesti ja uuesti proovida, kuni pidama jääb.

Need minu kogemused, kui teemat uurisin.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui palju pidada vahet, kui on katkenud – siin lähevad mu kuuldud arvamused lahku. Olen kuulnud, et 1 tsükkel piisav, kuid minu ITK arst ütles, et 6 kuud pidada vahet, kuna mingid tükid võivad sisse jääda ja oleks kurb kui uus tekkinud rasedus katkeks eelmisest jäänud tüki tõttu, mis võib tekitada infektsiooni.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minul oli ka hiljuti katkemine ja Dr. Rull ütles, et ühed päevad vahele jätta. Nüüd proovime uuesti ja vaatame kas saan varsti triibud.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aitäh kõikidele, kes vastanud juba on! Siin on mainitud mitmel korral dr. Rulli, kes tegutseb Tartus, aga olen ka ise kuulnud palju head tema kohta. Kahjuks elan Kesk-Eestis. Käin alustuseks enda kodulinna viljatusravi arstil ära ning kui targemaks järgmisel nädalal ei saa, siis võtan oma suuna siiski Tartu poole.

Minul oli ka hiljuti katkemine ja Dr. Rull ütles, et ühed päevad vahele jätta. Nüüd proovime uuesti ja vaatame kas saan varsti triibud.

Kas doktor uuris, et millest oli tingitud katkemine või proovite veel ilma toetava ravita/lisauuringuteta hetkel edasi?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

4x peetus, 1x katkes. Järjest. Tehti põhjalikud uuringud, põhjust ei leitud(k.a geneetiliselt)

Pandi peale täielik säilitusravi ja praegu sündinud järjest 2 tervet last ja rasedus oli probleemideta.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

4x peetus, 1x katkes. Järjest. Tehti põhjalikud uuringud, põhjust ei leitud(k.a geneetiliselt)

Pandi peale täielik säilitusravi ja praegu sündinud järjest 2 tervet last ja rasedus oli probleemideta.

Tere!
Mis säilitavat ravi te saita, kas saaksite öelda mis ravimid jne.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

1 peetumine ja 2 katkemist. Kollaskeha puudulikkus.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

4x peetus, 1x katkes. Järjest. Tehti põhjalikud uuringud, põhjust ei leitud(k.a geneetiliselt)

Pandi peale täielik säilitusravi ja praegu sündinud järjest 2 tervet last ja rasedus oli probleemideta.

Tere!

Mis säilitavat ravi te saita, kas saaksite öelda mis ravimid jne.

Progesterooni (gepretix), immuunsuse alandajat(dexamethasone) ja verevedeldajat(clexane)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 10 postitust - vahemik 1 kuni 10 (kokku 10 )


Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Raseduste peetumised ja katkemised