Esileht Sünnitus Rasestumisvastane vahend pärast sünnitust

Näitan 12 postitust - vahemik 1 kuni 12 (kokku 12 )

Teema: Rasestumisvastane vahend pärast sünnitust

Postitas:

Millise rasestumisvastase vahendi olete valinud pärast sünnitust, ja miks? Enne rasestumist jälgisin tsüklit, ja nüüd on kavas mõnda aega imetada, aga see teatavasti ei anna head kaitset rasestumise vastu. Ja uueks perelisaks ei ole veel valmis 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 23.01 13:28; 23.01 16:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

tsükli jälgimine on muidugi eriti totter vahend 😀 juba 20 aastat tagasi õpetati koolis, et see ei toimi!

Aga ise valisin spiraali. Sest ei pea pidevalt midgai meeles pidama. 3 aastat mureta.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

tsükli jälgimine on muidugi eriti totter vahend ???? juba 20 aastat tagasi õpetati koolis, et see ei toimi!.

Ma arvan, et see on täitsa okei vahend, kui sa otseselt ei plaani last saada, aga oled selleks siiski valmis.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 23.01 13:28; 23.01 16:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oleneb ikka inimesest. Mul oli nii regulaarne tsükkel ja tundsin enda keha, et kasutasime aastaid seda meetodeid ja pole olnud ühtegi soovimatut rasedust. Kui otsustasime, et hakkame n-ö last tegema, siis õnnestus kohe esimesel korral. Aga jah, selles suhtes nõus, et kui kindlasti mitte mingil juhul ei soovi last siis tasub midagi tõhusamat ehk kasutada…Ma ise ka hetkel imetan ja kasutame kondoomi (läheb ka harva vaja kuna pole beebi kõrvalt erilist seksituju). Hormonaalsed vahendid ei sobi mulle ja vaskspiraal on kuidagi vastumeelne, et miski võõrkeha koguaeg organimis vms.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 25.01 18:48; 25.01 18:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oleneb ikka inimesest. Mul oli nii regulaarne tsükkel ja tundsin enda keha, et kasutasime aastaid seda meetodeid ja pole olnud ühtegi soovimatut rasedust. Kui otsustasime, et hakkame n-ö last tegema, siis õnnestus kohe esimesel korral. Aga jah, selles suhtes nõus, et kui kindlasti mitte mingil juhul ei soovi last siis tasub midagi tõhusamat ehk kasutada…Ma ise ka hetkel imetan ja kasutame kondoomi (läheb ka harva vaja kuna pole beebi kõrvalt erilist seksituju). Hormonaalsed vahendid ei sobi mulle ja vaskspiraal on kuidagi vastumeelne, et miski võõrkeha koguaeg organimis vms.

Jutt käis siis tsükli jälgimise kohta 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 25.01 18:48; 25.01 18:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mirena

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Rasestumisvastane kreem oli kasutusel, kuna pärast esimest oli nagunii teine peagi plaanis, aga selgus, et minu organism enne aastat ei võimaldagi uut rasedust. Seetõttu pärast teist last ei kiirustanud ka spiraali panema, vaid kasutasime üle poole aasta kreemi (spermitsiid) ja vahel ka kondoomi. Siis lasin vaskspiraali panna.
Meil oli iseenesest veel lapsi plaanis, nii et kuigi 3 järjest poleks tahtnud, siis poleks midagi ka lahti olnud kui oleks tulnud. Vaskspiraali samal põhjusel ei kartnud, aga 7 aasta jooksul rasedaks sellega ei jäänud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kõigil kolmel korral Cerazette minipillid.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sõin noorena kümme aastat antibeebipille. Siis sain esimese lapse. Minipille ei suutnud millegipärast imetades tarvitada. Kasutasime kondoomi. Peale teist last otsustasin panna kullaga kaetud vaskspiraali. Ei taha neid hormoone organismi lisaks, sest mul avastati peale esimese lapse sündi kilpnäärmee alatalitlus. Minule see spiraal sobib. Päevad pole valulikud ega mitte ka vererohked. Kuna peale esimest last olid päevad valulikud, siis kartsin, et see spiraal võimendab, kuid toime on hoopis vastupidine.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mirena spiraal, sest annab kindla kaitse ning väga väikest vanusevahet lastele ei soovi. Esimesed 5 kuud peale paigaldust koguaeg määris, aga kui keha ära harjus, siis see muutus.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

7 aastat toimis ilusti tsüklijälgimine ja vahel katkestatud meetod. Nii, kui mõtlesime, et aeg lapse saamiseks on küps, ma ka kolme kuu jooksul rasestusin.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Rasestumisvastast vahendit valides peale sünnitust on oluline teada ja läbi mõelda, kui pikalt ja kas on plaan last imetada, sellest sõltub ka rasestumisvasase vahendi valik. Kõik vahendid ei ole sobilikud rinnaga toitvale emale. Siinkohal on välja toodud enam levinumad rasestumisvastased vahendid, mis sobivad rinnaga toitvale emale:
Rasestumisvastane implantaat (Nexplanon): Rasestumisvastane nahaalune implantaat on väga tõhus rasestumisvastane meetod. See paigaldatakse naistearsti poolt õlavarre naha alla ning see toimib 3 aastat. Implantaat ei kaitse sugulisel teel levivate haiguste eest. Implantaadi plussideks:
Sisaldab ainult kollaskehahormooni – sobib ka neile, kes mingil põhjusel ei tohi või ei soovi östrogeeni sisaldavat preparaati kasutada;
Hästi talutav, vähe kõrvaltoimeid;
Sobib kasutada rinnaga toitmise ajal;
Võib vähendada menstruatsiooni verehulka ja menstruatsiooniaegset valu;
Hormoonspiraal ehk hormonaalne emakasisene süsteem on väga tõhus pikatoimeline pöörduv rasestumisvastane meetod. See on väike plastikust T-kujuline vahend, mis paigaldatakse emakaõõnde, kus see vabastab järk-järgult toimeainet levonorgestreeli. Selle paigaldab arst sõltuvalt mudelist 3-5 aastaks. Hormoonspiraali eemaldamisel taastub viljakus kiiresti. Hormoonspiraal sobib hästi ka sünnitamata naistele. Hormoonspiraal ei kaitse sugulisel teel levivate haiguste eest. + Peamiselt paikne toime
+ Hästi talutav, vähe kõrvaltoimeid
+ Sobib kasutada rinnaga toitmise ajal
+ Vähendab menstruatsiooni verehulka ja menstruatsiooniaegset valu

Vaskspiraal ehk vaske sisaldav emakasisene vahend on väga tõhus pikatoimeline pöörduv rasestumisvastane meetod. See on väike plastikust T-kujuline vahend, mille ümber on mähitud vaskniit. See paigaldatakse emakaõõnde, kus see vabastab vaseioone. Selle paigaldab arst sõltuvalt mudelist 5-10 aastaks. Vaskspiraali eemaldamisel taastub viljakus kiiresti. Vaskspiraal sobib ideaalselt sünnitanud ja püsisuhtes naistele. + Ei sisalda hormooni, sobib ka neile, kes mingil põhjusel ei tohi või ei soovi hormooni sisaldavat preparaati kasutada
+ Paikne toime
+ Hästi talutav, vähe kõrvaltoimeid
+ Sobib kasutada rinnaga toitmise ajal

Minipillid on väga tõhus rasestumisvastane meetod. Need sisaldavad ainult üht hormooni – kollaskehahormooni. Eestis on müügil ainult desogestreeli sisaldavad minipillid. Seetõttu on alljärgnevalt antud informatsioon vaid selle ravimi kohta ja see ei laiene teistele minipillidele, mida Eestis ei müüda.
Minipillide ostmiseks on vajalik retsept, mille väljastab arst või ämmaemand. Kuna minipillid ei sisalda östrogeeni, siis sobivad need enamikul juhtudest, kui kombineeritud hormonaalne kontratseptsioon (pillid, plaaster, tuperõngas) ei sobi.
Minipillid ei kaitse sugulisel teel levivate haiguste eest. + Sobib enamikule naistest, sh neile, kellele kombineeritud rasestumisvastased vahendid (pillid, plaaster, tuperõngas) ei sobi
+ Hästi talutav, vähe kõrvaltoimeid
+ Sobib kasutada rinnaga toitmise ajal

NB! Rohkem infot nende ja teiste rasestumisvastaste vahendite kohta leiad: https://www.amor.ee/Rasedusest_hoidumine/Rasestumisvastased_meetodid_1/

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 12 postitust - vahemik 1 kuni 12 (kokku 12 )


Esileht Sünnitus Rasestumisvastane vahend pärast sünnitust

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.