Esileht Pereelu ja suhted Raske teema- abort

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 46 )

Teema: Raske teema- abort

Postitas:

Väga raske on lugeda viimastel päevadel EKRE sõnavõtte abordi teemal, kui ise olen just sunnitud selle ette võtma. Just nimelt sunnitud, kuna on kaasasündinud raske südamerike ja süda ütleks poole raseduse pealt lihtsalt üles. Olen seda teismeeast saadik teadnud, et mina kunagi sünnitada ei tohi ja nüüd siis spiraaliga jäin rasedaks (15+ aastat on see hästi toiminud ja nüüd vedas alt). Abordi aeg on järgmise nädala alguses, niikaua keeran ennast üles sama diagnoosiga juhtumite lugemisega ehk kusagil on ikka õnnestunud… aga tundub et ainult südame siirdamine on aidanud.
Jube jube raske on ja need viimaste päevade artiklid teevad olukorra veel raskemaks kuna tunnen tänu nendele veel suuremst süütunnet, kuigi mõistusega saan aru et teha pole midagi.

+35
-13
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 23.01 06:24; 23.01 12:46; 23.01 22:33; 23.01 22:34; 23.01 22:38; 23.01 22:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen seda teismeeast saadik teadnud, et mina kunagi sünnitada ei tohi ja nüüd siis spiraaliga jäin rasedaks.

Aga kui sa mingil juhul sünnitada ei tohi, siis ei oleks ju kasu ka sellest kui lapsega kõik hästi oleks?

Ma ei taha karmilt kõlada, aga su teemaalgatus jäi kuidagi segaseks.

+6
-32
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 23.01 06:46; 23.01 08:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgatajal on hing valus. Ta ei tohi lapsi saada ja praegu on ta rase. Mina saan vägagi aru miks ta kirjutas.
Teemaalgataja, tead, pole midagi teha. Ega see ei ole ka lapsele hea, kui sinu süda üles ütleb, see ohverdus ei tooks endaga midagi head kaasa.isegi kui laps jääks ellu, peaks ta elama ilma emata ja teadmisega, et ta ema suri teda oodates. Kui lähed abordile, siis võiksid küsida steriliseerimist. Kui igatsed last, siis ehk võtad endale lapse hoolduse alla? Mõtle sedapidi. Ei usu, et sinu laps tahaks elada teadmisega, et tema sünd võttis tema emalt elu, see oleks väga raske koorem kanda.

+42
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga kui sa mingil juhul sünnitada ei tohi, siis ei oleks ju kasu ka sellest kui lapsega kõik hästi oleks?

Ma ei taha karmilt kõlada, aga su teemaalgatus jäi kuidagi segaseks.

Vabandust, teemaalgatajal on süda haige, mitte lapsel.

+15
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 23.01 07:41; 23.01 16:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sain siis ise valesti aru, arvasin, et lapse südamega probleem.

+4
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 23.01 06:46; 23.01 08:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Väga raske on lugeda viimastel päevadel EKRE sõnavõtte abordi teemal

Miks sa pead sedalugema? Ära loe selliseid asju.
Loomulikult saad ise kõige paremini otsustada, mis on õigem sinu olukorras.

niikaua keeran ennast üles sama diagnoosiga juhtumite lugemisega ehk kusagil on ikka õnnestunud… aga tundub et ainult südame siirdamine on aidanud.

Ja neid samamoodi pole vaja lugeda.
Aga muidu, oma (südame) arstiga oled ikka ka konsulteerinud?

+15
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas keisrilõige ei oleks variant?

0
-20
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 23.01 08:51; 23.01 17:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

“Jaak Madison ei näe abordile muid põhjendusi kui ohustatud lapse või ema tervis.”
Sinu puhul ei ole ju tegu hoolimatuse ja ükskõiksusega, vaid just nimelt selle ohustatud tervisega. Ma mõistan, et sul on väga valus ja raske, aga sa ei peaks võtma nii isiklikult artikleid, mis ei räägi sinust.

+32
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Väga raske on lugeda viimastel päevadel EKRE sõnavõtte abordi teemal

Miks sa pead sedalugema? Ära loe selliseid asju.

Loomulikult saad ise kõige paremini otsustada, mis on õigem sinu olukorras.

niikaua keeran ennast üles sama diagnoosiga juhtumite lugemisega ehk kusagil on ikka õnnestunud… aga tundub et ainult südame siirdamine on aidanud.

Ja neid samamoodi pole vaja lugeda.

Aga muidu, oma (südame) arstiga oled ikka ka konsulteerinud?

Loomulikult. Kohe tehti ka täiskomplekt uuringuid ja analüüse aga süda kahjuks vahepeal terveks imeväel saanud ei ole (käin ka nagunii kaks korda aastas regulaarses kontrollis)

+3
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 23.01 06:24; 23.01 12:46; 23.01 22:33; 23.01 22:34; 23.01 22:38; 23.01 22:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga kuidas siia puutub EKRE? Milles sa neid süüdistad? See juhuslik ajaline kokkulangevus ei olnud ju kuidagi nende teha?

+7
-14
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 23.01 12:59; 23.01 13:17; 24.01 15:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga kuidas siia puutub EKRE? Milles sa neid süüdistad? See juhuslik ajaline kokkulangevus ei olnud ju kuidagi nende teha?

Jumal küll, teemaalgataja tahtis ennast lihtsalt välja elada. Need EKRE sõnavõtud ajavad igal normaalsel inimesel südame pahaks, mis siis veel haavatavast grupist rääkida

+28
-8
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 23.01 13:05; 23.01 13:30; 24.01 08:18; 24.01 16:06; 24.01 22:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga kuidas siia puutub EKRE? Milles sa neid süüdistad? See juhuslik ajaline kokkulangevus ei olnud ju kuidagi nende teha?

Jumal küll, teemaalgataja tahtis ennast lihtsalt välja elada. Need EKRE sõnavõtud ajavad igal normaalsel inimesel südame pahaks, mis siis veel haavatavast grupist rääkida

Aga ta alustas kogu oma sõnavõttu esimese lausega, et EKRE on süüdi et tema tunneb ennast nüüd pahasti. Kui haige mõtteviis see võib olla?

+11
-26
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 23.01 12:59; 23.01 13:17; 24.01 15:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga kuidas siia puutub EKRE? Milles sa neid süüdistad? See juhuslik ajaline kokkulangevus ei olnud ju kuidagi nende teha?

Jumal küll, teemaalgataja tahtis ennast lihtsalt välja elada. Need EKRE sõnavõtud ajavad igal normaalsel inimesel südame pahaks, mis siis veel haavatavast grupist rääkida

Aga ta alustas kogu oma sõnavõttu esimese lausega, et EKRE on süüdi et tema tunneb ennast nüüd pahasti. Kui haige mõtteviis see võib olla?

Ja selliste artiklite ning sõnavõttude kaudu saabki ka süütunnet suurendada/tekitada. Paralleel vägistamisega, kui kõik räägivad et vägistatu nagunii ise süüdi, siis ta tunnebki ennast süüdi (mis kõndis siis just seal tänaval kus ta kaubikusse tõmmati). Haavatavatel inimestel on väga kerge süü-ja häbitunnet tekitada, mis siis kui nad selles mitte kuidagi ise süüdi ei ole

+20
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 23.01 13:05; 23.01 13:30; 24.01 08:18; 24.01 16:06; 24.01 22:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ära pane neid EKRE troppe tähele ja ära loe neid teemasid, tahavadki ju süütunnet tekitada.

Sinu tervis ei võimalda last saada ja nii on. Jõudu sulle! Kuigi antud juhul vist isegi Madissoni-poiss annaks sulle loa raseduse katkestamiseks.

+21
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui keegi räägib mugavusabordist ja sina oled rasestunud hoolimata vahendite kasutamisest ja sul on tõsiseltvõetav med. näidustus raseduse katkestamiseks, rasedus on sõna otseses mõttes eluohtlik, miks sa sellest ennast puudutatuna tunned? Räägitakse ju ometi, et abort ei peaks olema pereplaneerimisvahend* jms, see ei käi ju absoluutselt sinu kohta. Ma saan väga hästi aru, kui haavatavas seisus ja tundlik sa oled IGA aborti puudutava infokillu peale hetkel, aga kõike ei saa omale naha alla lasta ometi. Sinul on MEDITSIINILISELt ÕIGUSTATUD raseduse katkestamine.
* Kui seda räägivad kesiganes- naistearstid ise, perepoliitika asjatundjad jne-, siis pole midagi valesti, aga kui sedasama ütleb EKRE(kas), siis on kõik tagajalgadel. MIDA nad õigupoolest valesti ütlevad siis? Pidage meeles, me räägime mugavusabordist, kui rasestumist lihtsalt ei viitsita ära hoida, ollakse lohakad, ei teata, loodetakse, et ega mina ikka ei jää jne.

+17
-7
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 23.01 14:08; 24.01 10:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

EKRE tropid on valikabortide vastu.
Kui raseduse lõpuni kandmine pole näidustatud, pole ju tegu valikabordiga.

+14
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

.

+14
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

aga tundub et ainult südame siirdamine on aidanud.

No see on ka nüüd selline imelik lause. Kas sul on selline südamehaigus, mis välistab elamise? Siis on südame siirdamine näidustatud. Või mida sa sellega öelda tahad? Mis on sinu diagnoos tegelikult?

+4
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 23.01 07:41; 23.01 16:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas keisrilõige ei oleks variant?

Sa küsid seda, sest arvad, et see on lahendus? Millal see keisrilõige sinu arvates siis tehtama peaks? 18 rasedusnädalal? ja tulemus oleks siis…..valgusta palun natuke detailsemalt seda, miks sa sellise küsimuse püstitasid? Mingi mõte sul peas ikka vist liikus?
Teemaalgataja ju kirjutab, et tema organism ei pea rasedusele vastu, mitte sünnitusele.

+2
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 23.01 17:52; 23.01 20:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas keisrilõige ei oleks variant?

Sa küsid seda, sest arvad, et see on lahendus? Millal see keisrilõige sinu arvates siis tehtama peaks? 18 rasedusnädalal? ja tulemus oleks siis…..valgusta palun natuke detailsemalt seda, miks sa sellise küsimuse püstitasid? Mingi mõte sul peas ikka vist liikus?

Teemaalgataja ju kirjutab, et tema organism ei pea rasedusele vastu, mitte sünnitusele.

Teemaalgataja ju kirjutas: “olen teismeeast saadik teadnud, et mina kunagi SÜNNITADA ei tohi”. PS! Abordivastane ma ei ole absoluutselt, toetan igati naise õigust aborti teha, ja üldse rohkem valikuvabadust, nt keisrilõiget omal soovil. Ma ei saanud teemaalgatusest eriti hästi aru, kumb talle siis vastunäidustatud on – rasedus või sünnitus? Teemaalgataja oleks võinud ise vähe selgemalt kirjutada “olen teismeeast saadik teadnud, et mina rasedaks jääda ei tohi” vms. Ei ole vaja kohe ägestuda 🙂

+12
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 23.01 08:51; 23.01 17:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Siis peaks olema just solvunud aborti tegevate naiste peale, sest sina oled rase, ei tohi sünnitada ja pead aborti tegema aga nemad teevad seda vabast tahtest.

+9
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 23.01 18:14; 24.01 01:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks siis spiraal, mitte steriliseerimine?

+14
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 23.01 18:58; 24.01 18:47; 24.01 18:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas keisrilõige ei oleks variant?

Sa küsid seda, sest arvad, et see on lahendus? Millal see keisrilõige sinu arvates siis tehtama peaks? 18 rasedusnädalal? ja tulemus oleks siis…..valgusta palun natuke detailsemalt seda, miks sa sellise küsimuse püstitasid? Mingi mõte sul peas ikka vist liikus?

Teemaalgataja ju kirjutab, et tema organism ei pea rasedusele vastu, mitte sünnitusele.

Teemaalgataja ju kirjutas: “olen teismeeast saadik teadnud, et mina kunagi SÜNNITADA ei tohi”. PS! Abordivastane ma ei ole absoluutselt, toetan igati naise õigust aborti teha, ja üldse rohkem valikuvabadust, nt keisrilõiget omal soovil. Ma ei saanud teemaalgatusest eriti hästi aru, kumb talle siis vastunäidustatud on – rasedus või sünnitus? Teemaalgataja oleks võinud ise vähe selgemalt kirjutada “olen teismeeast saadik teadnud, et mina rasedaks jääda ei tohi” vms. Ei ole vaja kohe ägestuda ????

Teemaalgataja postituses on ka selline lauseosa “kuna on kaasasündinud raske südamerike ja süda ütleks poole raseduse pealt lihtsalt üles”. Loe siis süvenenumalt!

+5
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 23.01 17:52; 23.01 20:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

aga tundub et ainult südame siirdamine on aidanud.

No see on ka nüüd selline imelik lause. Kas sul on selline südamehaigus, mis välistab elamise? Siis on südame siirdamine näidustatud. Või mida sa sellega öelda tahad? Mis on sinu diagnoos tegelikult?

Ma diagnoosi ei avaldaks, kuna Eestis vähem kui 50 inimest selle diagnoosiga. Arstide sõnul ca 10-15 aasta pärast vajan ka siirdamist.

+1
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 23.01 06:24; 23.01 12:46; 23.01 22:33; 23.01 22:34; 23.01 22:38; 23.01 22:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks siis spiraal, mitte steriliseerimine?

15 aastat spiraal toimis ja polnud steriliseerimine näidustatud. Nüüd saan ka selle tehtud.

0
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 23.01 06:24; 23.01 12:46; 23.01 22:33; 23.01 22:34; 23.01 22:38; 23.01 22:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei saanud teemaalgatusest eriti hästi aru, kumb talle siis vastunäidustatud on – rasedus või sünnitus? Teemaalgataja oleks võinud ise vähe selgemalt kirjutada “olen teismeeast saadik teadnud, et mina rasedaks jääda ei tohi” vms. Ei ole vaja kohe ägestuda

Mõlemad vastunäidustatud, kuna loote suuremaks kasvamisega oleks koormus ka südamele suurem ja süda ütleks lihtsalt üles ning sünnituseni nagunii ei jõuakski.

+1
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 23.01 06:24; 23.01 12:46; 23.01 22:33; 23.01 22:34; 23.01 22:38; 23.01 22:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Siis peaks olema just solvunud aborti tegevate naiste peale, sest sina oled rase, ei tohi sünnitada ja pead aborti tegema aga nemad teevad seda vabast tahtest.

Selle etapi läbisin mõned aastad tagasi kui üks lähedane sõbranna aborti tegi. Aga just tema juhtumi pealt nägin, et igal naisel peab olema õigus ise otsustada kas tahab lapsi või ei. St ei vihka kohe kindlasti neid kes n-ö mugavusaborte teevad

+2
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 23.01 06:24; 23.01 12:46; 23.01 22:33; 23.01 22:34; 23.01 22:38; 23.01 22:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Siis peaks olema just solvunud aborti tegevate naiste peale, sest sina oled rase, ei tohi sünnitada ja pead aborti tegema aga nemad teevad seda vabast tahtest.

Ega ikka ei peaks küll solvunud olema. Vat sellised on ka haiglased, kes sedasi võrdlevad. Keegi teine seda ikka ei ütle ega paika ei pane teise inimese asju ja elu. Kui kellelegi näiteks üldse lapsed ei meeldi, ta ei taha lapsi, et siis ta peab neid tegema, sest kuskil keegi lapsi ei saa või. Lõpetage ära selline lapsik võrdlus. Igal inimesel on oma elu ja oma pea, mitte pole ajudeta lambakari ja teiste järgi.

+7
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ükski mees ei peaks julgema öelda midagi selle kohta, mida naised oma kehadega teevad.
Suvalised mehed, kes võôraste naiste elude ja kehade suhtes otsuseid teha tahavad, on tülgastavad.
Selle ülla jutu taga pole muud kui vajadus naiste üle otsustada.
Kui naine vägistatakse, on ise süüdi. Kui lisaks ka rasestus, sünnitagu aga see laps ka ära. Muidu veel äkki liiga mugav elu.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

15 aastat spiraal toimis ja polnud steriliseerimine näidustatud.

Seda on raske uskuda, et näidustatud ei olnud.
§ 20. Steriliseerimise lubatavus
(1) Täisealist teovõimelist isikut võib steriliseerida, kui esineb vähemalt üks järgmistest tingimustest:
… 3) rasedus ohustab naise tervist …

+9
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 24.01 00:13; 24.01 15:58; 24.01 17:49; 25.01 04:03;
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 46 )


Esileht Pereelu ja suhted Raske teema- abort