Esileht Ilu ja tervis rästikuhammustus – kui hull on?

Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )

Teema: rästikuhammustus – kui hull on?

Postitas:
Kägu

Kui hull on rästikuhammustus? Kellel kogemusi sellega võite kirjutada sellest natuke.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

https://www.16662.ee/et/murgistusriskid/murgistused-loodusest/rastikuhammustus helista sinna. Ikka päris tõsine.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma pole ise hammustada saanud ja tauuavaid ka pole kes oleks saanud hammustada. Lootsin, et ehk keegi kirjutab reaalsest kogemusest sellise asjaga.

0
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina olen aru saanud, et enamikul juhtudest ei ole see kuigi ohtlik, eriti täiskasvanud inimese puhul. Minu mehel tekkis hammustuskoha ümber u 10 cm punane ja turses laik, mis püsis rohkem kui nädala, aga muud häda tal polnud. Kui tekib allergiline reaktsioon, on vaja muidugi kiiresti tegutseda ja kui hammustada on saanud laps või eakas, peaks igaks juhuks emosse pöörduma.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Töökaaslane sai kätte(käsivars) hammustada.  Loetud minutitega läks käsi paiste ja lillaks. Sõit emosse, sai vastumürki ja kaks nädalat oli käsi sidemega kaelas.

+6
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See ju oleneb – inimese vanus ja tervislik seisukord, kuhu rästikult salvata sai, palju mürki rästik eritas jne. Mu emal oli päris hull, jalg alguses pikalt sinine, lillakas, paistes ja valus.  Suve alguses sai salvata ja suve lõpuks oli taastunud. Samas hiljuti sai üks noorem tuttava rästikult hammustada, tal lõi kerge turse ja mõned päevad oli valus.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sain hammustada kunagi lapsena. Labajala peale. Alguses selline torkav valusähvakas. Edasi hakkas jalg kiirelt tursuma.  Pidin ruttu tennisepaelad lahti päästma koperdades trepile istuma. Tekkis pearinglus, iiveldus. Oksendasin sinna samasse trepile.  Jalg jätkas paistetamist, muutudes põlveni sinilillaks pakuks. Milline valu. Ega liikuda ei saanudki. Hiljem kui paistetus veidi alanes sai ühel jalal hüpata. Paranes kuid. #ilussuvi

 

+5
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Surmavalt salvata pole keegi Eestis saanud vist aastaid, aga kui ikka ei vea (näljane suur madu ja hammustab nt kaela), siis võib kiire abita surra küll. Ma tean ka, et paistetab kohutavalt üles, läheb lillaks ja valutab, rästikumürk on verd lagundava toimega, seepärast veresooned nö plahvatavad. Esaabi jalg/käsi vms lahastada ja külma peale, et ei liigutaks ja veri mürki liiga kaugele ei kannaks ruttu, kuni esmaabi ja vastumürki saab. Kuigi siin väidetakse, et vastumürki enamasti polegi vaja ja võib ise hoopis raske allergilise reaktsiooni tekitada: https://www.tervishoiuamet.ee/index_page_161_action_article_article_id_71.html

 

+2
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ole nüüd, mis näljane madu 😀 Ega rästik siis nälja pärast hammusta, ikka kaitseks.

+9
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

(näljane suur madu ja hammustab nt kaela)

Kui nii läheb, siis on surm enam kui kindel.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ole nüüd, mis näljane madu ???? Ega rästik siis nälja pärast hammusta, ikka kaitseks.

Rumal oled, kui madu pole tükk aega kedagi salvanud ehk on söömata, siis on temal palju rohkem mürki. Niiet vägagi oleneb, kas atud saba peale näljasele või hiljuti söönud maole. JA rästik on madu, mitte “uss”.

+4
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )


Esileht Ilu ja tervis rästikuhammustus – kui hull on?