Esileht Imetamine Rauapreparaat ja beebi kõhukinnisus

Näitan 6 postitust - vahemik 1 kuni 6 (kokku 6 )

Teema: Rauapreparaat ja beebi kõhukinnisus

Postitas:

Olen pikalt nuputanud, mis see minu toidusedelis küll selline on, mis beebil (ühekuune) aina hullemaid kõhuvaevusi tekitab. Punnitab teine iga kord kui ärkab, nii et lausa ähib, ja gaasid painavad nüüd juba ka päevasel ajal. Kuna mu toidusedel ei ole oluliselt muutunud, siis tulin nüüd mõttele, et kas äkki võib beebil punnitamist esile kutsuda rauapreparaat (Retafer), mida ma pärast sünnitusel tekkinud verekaotust olen pidanud võtma? Ma mõtlen, kui kapsad ja muu säärane beebil seedehäireid võib põhjustada, oleks loogiline, et ka näiteks raud või selle üleküllus? Ma pole küll nüüd järelkontrollis käinud, et teada saada, kas hemoglobiin on normis, aga 2 tbl päevas võiks tänaseks juba olla küll. Mõttele, et rauatabletid võiksid olla süüdlaseks, tulin sellest, et kui beebi ajab krooksutades piima suust välja, on sellel kerge raua lõhn juures.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 29.01 21:49; 30.01 13:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Beebide gaasid on suht tavapärane. Millest sa järeldad, et kõht on kinni, kas väljaheide on konkreetselt kõva pabul? Punnitamine võib olla gaasidest, mitte kõhukinnisusest.

Sulle ju ikka öeldi, kui kaua sa neid rauatablette pead 2 tbl päevas võtma? Reeglina kuur kestabki 1 kuu.

Ja kui sa oma menüüd muutnud ei ole (võrreldes millega?), sisi kuidas sa tead, et miski asi sinu toidusedelil ei põhjusta gaase? näiteks õun, pirn, lillkapsas, brokkoli, mandariinid, viinamarjad, kapsas jne.

Mul olid k aühel lapsel gaasid ja ikka alustasin oma toidusedeli muutmisest, et näha, kas leevendab. Ja natuke ikka läheb aega, enne kui organism puhastub. Kui sa aga sööd pidevalt gaasetekitavaid asju, siis muidugi läheb järjest hullemaks lapsel.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 30.01 12:37; 02.02 13:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Beebide gaasid on suht tavapärane. Millest sa järeldad, et kõht on kinni, kas väljaheide on konkreetselt kõva pabul? Punnitamine võib olla gaasidest, mitte kõhukinnisusest.

Ja kui sa oma menüüd muutnud ei ole (võrreldes millega?), sisi kuidas sa tead, et miski asi sinu toidusedelil ei põhjusta gaase? näiteks õun, pirn, lillkapsas, brokkoli, mandariinid, viinamarjad, kapsas jne.

Väljaheidet on nende punnitamiste järel suhteliselt vähe – mitte niipalju kui võiks punnitamise põhjal oodata 🙂 Kõva ta ei ole, ikka tavaline püdel mass.

Õunu, pirne jms pole ma pärast sünnitust söönud. Menüü on viimased nädalad olnud suhteliselt muutumatu, st ei saa punnitamist ja gaase seostada sellega, mida söön. Ei saa ju olla, et nädal tagasi söödud läätsed nüüd gaase tekitavad?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 29.01 21:49; 30.01 13:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

kui kaka ise on normaalne,s isi ei ole ju kõht kinni. Pigem koos gaasidega tuleb lihtsal tka sorts kakat. Mul oli ka teisel lapsel nii, et koos kaaside väljutamisega määris ka mähkme ära, justnimelt määris ainult 😀 umbes 2 kuud kestis see.

Gaase võib tekitada ükskõik mis, mitte tingimata läätsed. Sammoodi tekitab mõnel lapsel gaase hoopis kartul (tärklis), või hoopis nisujahu, või hoopis tomat või hoopis piim, või kohvi või jumal teab mis 😀 Osadel ka d-vitamiin.

Pane last palju kõhuli, masseeri kõhtu, võimle temaga, eriti nt jalgratta harjutus jne. Suurem osa lapsevanemaid on olnud hädas imiku gaasidega, aga lõpuks see periood ikka möödub, kui mitte varem, siis hiljemalt roomama hakkamine toob olulist leevendust (tegelikult isegi pigem juba keerama hakkamine)

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 30.01 12:37; 02.02 13:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui kaka ei ole kõva tumepruun pabul vaid on tavaline kollane puder, siis ei ole kõht kinni. ähib ta sellepärast, et talle on see kõva t66, selili kakada on suht vaevaline muide 🙂 Gaase võib rauapreparaat tekitada (aga need võivad olla ka niisama, just “parim” aeg gaasidele on selles vanuses). Joo apteegitilli/fenkoliteed ise, see natukene ehk aitab, osa jõuab ka lapseni rinnapiima kaudu. Meie lastele meeldis, kui õhtu kõht häda tegi, see “tiiger puu otsas” asendis m66da tuba kõndimine, päris mugavalt tundsid ennast.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina sõin samuti Retafer tablette, isegi 2 kuud pärast sûnnitust. Endal oli kõht kinni, aga lapsel mitte. Lapsele soovitas arst hoopis rauapreparaati juurde anda (hemoglobiin oli veidi madal) ning ütles, et rinnapiima kaudu ei saa piisavalt.
Kuna kartsin ka, et raud võib lapse kõhu kinni panna ja gaasi punnitamine läheb raskemaks, hakkasin juurde andma Rela tilku. Seal on sees probiootikum ja d-vitamiin ning see teeb ka lapse kõhu pehmemaks (ei ütleks siiski, et gaaside osas midagi muutunud oleks, aga hullemaks pole ka läinud).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 6 postitust - vahemik 1 kuni 6 (kokku 6 )


Esileht Imetamine Rauapreparaat ja beebi kõhukinnisus

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.