Esileht Lapse ootamine Raud ja kõhukinnisus

Näitan 27 postitust - vahemik 1 kuni 27 (kokku 27 )

Teema: Raud ja kõhukinnisus

Postitas:

Kumb valik rasedana on parem, kas: a) olla madala raua- ja hemoglobiinitasemega, b) võtta rauatablette ja kannatada kõhukinnisust? Sest ma ei ole leidnud veel ühtegi rauapreparaati, mis EI PANEKS kõhtu kinni. Ja palun ärge rääkige üldtuntud leevendajatest nagu ploomimahl, keefir, õun, värsked marjad, pakk kiivisid, sest minu puhul need ei tööta. Varem aitas hommikune kohv vetsu, aga nüüd ei aita enam seegi…

Lihtsalt kannatan siis kõhukinnisust ja see ongi okei? Ühtegi ravimit ega abi pole? Arst ja apteeker aidata ei osanud, rääkisid ka kiividest ja ei süvenenud mu selgitusse, kuidas mind need kiivid ja keefir tõesti ei aita.

On veel minusuguseid? Kuidas hakkama saate?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.07 09:52; 06.07 19:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pole küll enam ammu rase aga rauatablette pidin iga päev võtma ning rauarohkeid toite sööma aga ma minestasin ikkai teisel trimestril iga hommik ära ????

Lihtsalt kõndisin tänaval ja järsku kukkusin kokku, rauapuudusest siis. Kõht oli kogu raseduse aja kinni, midagi ei aidanud. Peale sünnitust oli HGB 70 ja sain kaks vereülekannet sellepärast. Õudne meenutada

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul FerroBio tabletid ei ole mõjutanud seedimist, aga need on teistega võrreldes päris kõvasti kallimad.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ploomimahl on lastele ja tõesti ei aita. KUIVATATUD ploomi mahl on see mis kõhu korras hoiab.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul sama dilemma. Rauatablette ei julge mitte võtta (eelmise raseduse tulemuseks oli tugeva b12 puudusega sündinud laps). Aga hull iiveldus on nende pärast (olen erinevaid proovinud) ja kõht kinni.

Olen ka see, kellele ploomimahl jms ei aita. Leevendust pakub magneesiumivesi (MG Donat) – üks klaas hommikuti tühja kõhu peale. Apteegirohtud ka, nt Duphlac, aga neid ei tahaks pikemat aega tarbida ning maitse on ka rõve. Aga võib olla on paremaid alternatiive leida.

Nõus, et see ploomimahla soovitus on umbes sama kui rauapuudusega maasikate söömine. Kui juba tõsine probleem käes, siis abi tasub otsida ikkagi apteegist.

0
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.07 11:44; 06.07 12:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas sa Nõgel tablette oled proovinud? Mul teised rauatabletid panid ka kõhu kinni, aga Nõgeli nõgesetabletid mõjusid suisa vastupidi 😀 samas toimisid, hgl tõusis 110 pealt 125 peale 🙂

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ploomimahl on lastele ja tõesti ei aita. KUIVATATUD ploomi mahl on see mis kõhu korras hoiab.

+1

Imeline toode. See peaks apteegis müügil olema.

https://www.selver.ee/et/kuivatatud-ploomi-mahl-rynkeby-1-l

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.07 12:26; 08.07 10:42;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ploomimahl on lastele ja tõesti ei aita. KUIVATATUD ploomi mahl on see mis kõhu korras hoiab.

Mulle aitasid need paremini kui väljakirjutatud retseptiravim. Puuduseks vaid rõve maitse.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.07 11:44; 06.07 12:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma võtan probiootikume ja mingil määral aitavad. Rauda ei saa võtmata jätta, sest loode saab hapnikku ema vere kaudu ning kui hemoglobiin on madal, siis on jama.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul on hgb normis, aga ferritiin väga madal. Kõht on kinni progesteroonist.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kurtsin ka, et käsimüügi omad panid kõhu kinni, kirjutati siis ferrum leki, mis retseptiravim. Rauda normi ei ole saanud, aga vähemalt ei lange ja pigem teeb mul kõhu isegi pehmeks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kiidan ka just KUIVATATUD ploomide mahla, millest siin enne juttu oli. See oli reaalselt ainuke asi, mis mul aitas. Tavaline ploomimahl ei aita jah üldse.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul ei aidanud isegi see kuivatatud ploomi mahl. Kõht oligi koguaeg kinni ja korra kuus enne ämmaemada juurde minekut pinge tegi kõhu lahti ja sai ennast tühjaks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul ka Ferrobio ei mõjutanud seedimist, teised tabletid/siirupid on mõjutanud. Ferribio on loodusliku heemse rauaga (vist ainus Eestis) ja heemne raud ei pidanudki seedimist mõjutama.

Aga kui enam kohv jne ei mõjuta siis tõesti magneesium aitab ka seedimist korras hoida, aga kõige lihtsam ja olulisem on palju palju vedelikku juua.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kaks soovitust – nogeli rauatabletid, võtan neid isegi ja kõht pole kordagi kinni olnud ja lisaks väidavad seda nii paljud teised ka. Teine soovitus on süüa kuivatatud ploome, neid priskemaid. Mingi aura ploomimahl vms loomulikult ei aita. On just vaja terveid ploome süüa, milles on kolm toimeainet, mis kõhukinnisust leevendavad – üks on üks teatud suhkur ja teised kaks on samad ained, mis on ka kohvis ja mis annavad kohvile lahtistava toime. Edu!! Loodan, et leiad endale mingi lahenduse.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.07 18:53; 06.07 18:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kaks soovitust – nogeli rauatabletid, võtan neid isegi ja kõht pole kordagi kinni olnud ja lisaks väidavad seda nii paljud teised ka. Teine soovitus on süüa kuivatatud ploome, neid priskemaid. Mingi aura ploomimahl vms loomulikult ei aita. On just vaja terveid ploome süüa, milles on kolm toimeainet, mis kõhukinnisust leevendavad – üks on üks teatud suhkur ja teised kaks on samad ained, mis on ka kohvis ja mis annavad kohvile lahtistava toime. Edu!! Loodan, et leiad endale mingi lahenduse.

Lisaks – ilmselt tead sedagi, aga väga oluline ja kõhukinnisust leevendav on ka ROHKE kiudainete söömine. Mõtle ümber kõik oma toidukorrad, vaheta valge riis pruuni riisi vastu, lisa toorsalatitele kinoad, lisa smuutidele ja putrudele linaseemnejahu, söö palju marju, eelista mahlade asemel täisvilju jne jne. Jälgi mingis äpis, et kui palju sa tõesti üldse kiudaineid toidust kätte saad. Keskmise aga tervisliku eestlase menüü ei sisalda ka tegelikult piisvalt kiudaineid, nii et kõhukinnisuse puhul tuleks ikka korralikult menüü üle vaadata.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.07 18:53; 06.07 18:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aitäh teile, sain palju mõtteainet! Võin kinnitada, et mu toitumine on eeskujulik, söön palju värsket, kiudaineid, valget riisi ei söö, nisu ei söö, suhkrut ei tarbi, õhtuti võtan topeltkoguse magneesiumi, kuivatatud ploome ei suuda süüa (sõin, ei aidanud, ploomide maitsest läks süda pahaks). Kuivatatud ploomide mahla ma tõesti pole proovinud, panen selle oma nimekirja ning ilmselt proovin ka neid Ferrobio tablette, kuigi just ostsin uued rauatabletid. Kui Ferrobio ka kõhu kinni paneb, siis proovin Nõgelit.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.07 09:52; 06.07 19:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul teeb lahti hoopis. Aga Nõgeli omade kohta räägivad, et ei mõju kõhule.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ise ei omasta peaaegu üldse rauda. Ja kõik suukaudsed tabletid põhjustavad tugeva iivelduse+ kõik muud kõrvaltoimed. Seega sain seda pidevalt veeni. Aga nüüd ma avastasin enda jaoks ühe- Ecosh rauakomplekt, mis on hoopis teisel baasil tehtud. Võtsin koos C vitamiiniga ja pidin tõdema, et mulle see mõjus. 🙂

https://ecosh.ee/toode/raua-kompleks/

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kõhukinnisuse vastu peaks aitama veel microlax või duphalac siirup

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on aidanud Floradix Ferrum, mis on vedel rauapreparaat ja kõhtu kinni ei pane.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Söö iga hommik 2-3 datlit. Aitab väga hästi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Peale sünnitust kirjutati mulle ferrum lek tabletid ja need tegid kõhu hoopis lahti.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.07 12:26; 08.07 10:42;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nõgelit soovitatakse tihti, samas minul pani ka see kõhu kinni. Siiani pole leidnud ühtegi preparaati mida saaks igapäevaselt võtta. Viimati võtsin Ferrum Leki ülepäeviti, kõige hullem ei olnud, aga pikaajaliselt ikkagi võtta ei saa.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas sa Nõgel tablette oled proovinud? Mul teised rauatabletid panid ka kõhu kinni, aga Nõgeli nõgesetabletid mõjusid suisa vastupidi ???? samas toimisid, hgl tõusis 110 pealt 125 peale ????

Mul täpselt sama, et Nõgel mõjus seedimisele lausa soodustavalt. Sellest ajast saadik kui hakkasin Nõgeli superrauda võtma on seedimine parem kui kunagi varem (ka enne rasedust) ????

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Votan nõgelit, kõht hoopis lahti. Aga enesetunne on nädalaga reipam.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

a) olla madala raua- ja hemoglobiinitasemega, b) võtta rauatablette ja kannatada kõhukinnisust? Sest ma ei ole leidnud veel ühtegi rauapreparaati, mis EI PANEKS kõhtu kinni. Ja palun ärge rääkige üldtuntud leevendajatest nagu ploomimahl, keefir, õun, värsked marjad, pakk kiivisid, sest minu puhul need ei tööta. Varem aitas hommikune kohv vetsu, aga nüüd ei aita enam seegi…

Lihtsalt kannatan siis kõhukinnisust ja see ongi okei?

Tean väga hästi, mida sa tunned. Minul oli raseduse ajal kõhukinnisus ka ilma rauda võtmata, lõpuks kujunes väga kindel reziim, mis töötas. Minu puhul aitas hommikuti tühja kõhu peale klaas külma vett, siis pool klaasi kuivatatud ploomimahla ja 3-4 kuivatatud ploomi. Tunnike hiljem jõin tassi kohvi ja siis alles sõin hommikusööki. Sinna juurde ka  kõik muud dieedi soovitused muidugi.

 

Aga, ma tahtsin tegelikult öelda seda, et lihtsalt “olla madala hemoglobiiniga” ei ole tegelikult variant. Kuna ka beebi saab oma rauavarud sinult esimeseks pooleks eluaastaks (kuni ta veel liha ei söö), siis on raud ikkagi ûli oluline.

Mina lasin mõõta raseduse ajal ferritiini ja teisi rauavarude markereid. Minul oli ferritiin alla 7, mis on ülimadal (naistel võiks olla minimaalselt 30), ning sellise rauapuuduse suukaudne ravi võtab vähemalt pool aastat, kuna aga raseduse lõpuni nii palju aega ei olnud, siis sain veenisisest rauaravi. Veeni manustatavad rauapreeparadid on aga sageli kõrvaltoimetega ja nende kasutamist tuleb kaaluda vaid äärmisel vajadusel. Soovitakain sul oma ämmaka/perearstiga ühendust võtta ja teemat arutada ja rauavarusid kontrollida (mitte ainult hemoglobiini), seni loomulikult kõik kõhukinnisuse nipid ära proovida 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 27 postitust - vahemik 1 kuni 27 (kokku 27 )


Esileht Lapse ootamine Raud ja kõhukinnisus