Esileht Koolilaps Reaalkool või Inglise kolledž

Näitan 15 postitust - vahemik 1 kuni 15 (kokku 15 )

Teema: Reaalkool või Inglise kolledž

Postitas:

Kumba kooli eelistaksite põhikoolina ja miks? Laps ei kaldu otseselt reaal- ega humanitaarvaldkonna poole, seetõttu on raske valida. Laps sai mõlemasse kooli sisse.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 21.02 14:43; 21.02 14:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vaatasin, et reaalkooli gümnaasiumiosas jätkab 67% reaalkooli põhikooli õpilastest, kas keegi teab sarnast statistikat ka TIKi kohta. Kas eelistatakse gümnaasiumisse saamisel oma põhikooli õpilasi v mitte? Kas keegi oskab välja tuua nende koolide miinuseid?

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 21.02 14:43; 21.02 14:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

meil oli eelmisel aastal sama valik ja valisime reaalkooli. praegu olen küll väga rahul. tuttav valis samas olukorras kolledži ja on samuti rahul 🙂 mulle tundus siis, et laps on 100% humanitaar, aga praegu on matemaatikas vägagi edukas.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

meil oli eelmisel aastal sama valik ja valisime reaalkooli. praegu olen küll väga rahul. tuttav valis samas olukorras kolledži ja on samuti rahul ???? mulle tundus siis, et laps on 100% humanitaar, aga praegu on matemaatikas vägagi edukas.

Meil oli sama, valikus oli veel ka vhk, aga valisime TIKi. Hetkel valikuga samuti rahul ja tundub, et matemaatika ka tugev külg. Samas tegemist alles esimese klassiga ☺️

Kooli igapäevakorralduse ja õhkkonnaga oleme ka väga rahul hetkel. Klassis on vähem lapsi kui oleks Reaalkoolis ja VHKs olnud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 21.02 17:14; 23.02 08:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

mina vaatlen asja põhikooli lõpupoole pilguga – reaali õppetase on nii kõrge, et paljudes ainetes olümpiaadidel osalemine on pigem normaalsus. olümpiaadid, ehk siis aine kõrgem tase on igapäevane elu – selleks valmistustakse, sellest kirjutatakse. paljud lapsed osaleva paljude ainete koolivoorudes, paljud saavad edasi piirkonnavoorudesse ja ka lõppvooru.
kui tik kodulehte vaadelda, siis olümpiaadidest räägiti seal viimati 2009 aastal ehk siis 10 aastat tagasi…..
tegelikult mõned üksikud ikka osalevad olümpiaadidel aga võrreldes teiste koolidega (rääkimata reaalist ja gag-ist) väga vähe. mis tähendab, et pingutamist ongi palju vähem.
nii et kui mul oleks valida reaal või tik, siis 100% reaal, pole küsimustki.

+4
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 23.02 01:07; 23.02 01:21; 23.02 11:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

mina vaatlen asja põhikooli lõpupoole pilguga – reaali õppetase on nii kõrge, et paljudes ainetes olümpiaadidel osalemine on pigem normaalsus. olümpiaadid, ehk siis aine kõrgem tase on igapäevane elu – selleks valmistustakse, sellest kirjutatakse. paljud lapsed osaleva paljude ainete koolivoorudes, paljud saavad edasi piirkonnavoorudesse ja ka lõppvooru.

kui tik kodulehte vaadelda, siis olümpiaadidest räägiti seal viimati 2009 aastal ehk siis 10 aastat tagasi…..

tegelikult mõned üksikud ikka osalevad olümpiaadidel aga võrreldes teiste koolidega (rääkimata reaalist ja gag-ist) väga vähe. mis tähendab, et pingutamist ongi palju vähem.

nii et kui mul oleks valida reaal või tik, siis 100% reaal, pole küsimustki.

siin on kooli-ja piirkonnavoorude tulemused (inglise kolledzit kohtab väga harva, eriti võrreldes teiste koolidega)
https://olympiaadid.haridus.ee/?objID=16248

+2
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 23.02 01:07; 23.02 01:21; 23.02 11:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

mina vaatlen asja põhikooli lõpupoole pilguga – reaali õppetase on nii kõrge, et paljudes ainetes olümpiaadidel osalemine on pigem normaalsus. olümpiaadid, ehk siis aine kõrgem tase on igapäevane elu – selleks valmistustakse, sellest kirjutatakse. paljud lapsed osaleva paljude ainete koolivoorudes, paljud saavad edasi piirkonnavoorudesse ja ka lõppvooru.

kui tik kodulehte vaadelda, siis olümpiaadidest räägiti seal viimati 2009 aastal ehk siis 10 aastat tagasi…..

tegelikult mõned üksikud ikka osalevad olümpiaadidel aga võrreldes teiste koolidega (rääkimata reaalist ja gag-ist) väga vähe. mis tähendab, et pingutamist ongi palju vähem.

nii et kui mul oleks valida reaal või tik, siis 100% reaal, pole küsimustki.

siin on kooli-ja piirkonnavoorude tulemused (inglise kolledzit kohtab väga harva, eriti võrreldes teiste koolidega)

https://olympiaadid.haridus.ee/?objID=16248

Ikka vaatasid ka neid tulemusi? Nt keskmise grupi tulemustes ju suisa esikoht TIKi omal?

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 21.02 17:14; 23.02 08:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

mina vaatlen asja põhikooli lõpupoole pilguga – reaali õppetase on nii kõrge, et paljudes ainetes olümpiaadidel osalemine on pigem normaalsus. olümpiaadid, ehk siis aine kõrgem tase on igapäevane elu – selleks valmistustakse, sellest kirjutatakse. paljud lapsed osaleva paljude ainete koolivoorudes, paljud saavad edasi piirkonnavoorudesse ja ka lõppvooru.

kui tik kodulehte vaadelda, siis olümpiaadidest räägiti seal viimati 2009 aastal ehk siis 10 aastat tagasi…..

tegelikult mõned üksikud ikka osalevad olümpiaadidel aga võrreldes teiste koolidega (rääkimata reaalist ja gag-ist) väga vähe. mis tähendab, et pingutamist ongi palju vähem.

nii et kui mul oleks valida reaal või tik, siis 100% reaal, pole küsimustki.

siin on kooli-ja piirkonnavoorude tulemused (inglise kolledzit kohtab väga harva, eriti võrreldes teiste koolidega)

https://olympiaadid.haridus.ee/?objID=16248

Ikka vaatasid ka neid tulemusi? Nt keskmise grupi tulemustes ju suisa esikoht TIKi omal?

ma vaatan üldiselt kõikides lõigetes – erinevates ainetes on tiki õpilasi väga vähe või puuduvad üldse. reaalis on olümpiaadide maailm igapäevane teema ja see tõstab ka kõvasti pingutamist. kusjuures mitte ainult reaalainetes.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 23.02 01:07; 23.02 01:21; 23.02 11:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tegelikult on Reaalkoolis hulgaliselt ka neid lapsi, kes olümpiaadidel ei käi. Olümpiaadidel osalemist võib võrrelda huviringi või trenniga. Seda eriti gümnaasiumis, aga ka juba põhikooli lõpus. Need, kes riigi tasemel tipus on teevad selleks ka kõvasti lisatööd. Ma arvan, et esimese klassi lapse jaoks selle põhjal nüüd kooli valida küll ei tohi. See on u. nagu lapse panemine trenni eesmärgiga temast maailmameister kasvatada.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

See tundub küll ebaloogilne, aga Inglise Kolledž on teist aastat parem matemaatika riigieksami tulemustes.

Reaalkool aga eesti keeles parem, kuigi 2019 a olid nad neljandal kohal. Treffneri gümnaasium oli 1. kohal.

https://forte.delfi.ee/news/varia/riigieksamid-2018-eesti-keeles-on-jatkuvalt-parimad-reaalkooli-opilased-matemaatikas-on-tabeli-tipus-uued-tulijad?id=84598191

https://forte.delfi.ee/news/varia/riigieksamid-2018-eesti-keeles-on-jatkuvalt-parimad-reaalkooli-opilased-matemaatikas-on-tabeli-tipus-uued-tulijad?id=84598191

Inglise keeles reaalkool 7 koht 🙁
https://www.postimees.ee/6822800/riigieksamid-2019-sakala-eragumnaasium-ja-sutevaka-tousid-inglise-keeles-tippu

Inglise keeles aga loomulikult on TIK parem kui reaalkool.

Kui laps soovib välismaale õppima asuda, siis soovitan kindlasti valida Inglise Kolledži IB-õppesuunda, kus kõiki aineid õpitakse inglise keeles.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

See tundub küll ebaloogilne, aga Inglise Kolledž on teist aastat parem matemaatika riigieksami tulemustes!

Matemaatika laia teevad reaalis kõik õpilased, TIKis tegi 13 last, enamus TIKI õpilasi tegi matemaatika kitsast. Kui sa reaalist ka 13 paremat valiksid, siis oleks tulemus ilmselt teine.
Ma ei tea, kuidas TIKis, aga inglise keele riigieksamit ei tee sel kevadel need õpilased, kes talvel gambridge testi sooritasid vähemalt B2 tasemele. Päris mitmed reaalikad said ka C2, vähemalt üks neist maksimumpunktidega, nemad jäävad sellekevadisest punktiarvestusest ilmselt välja või kuidas see statistikas kajastub?

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

See tundub küll ebaloogilne, aga Inglise Kolledž on teist aastat parem matemaatika riigieksami tulemustes!

Matemaatika laia teevad reaalis kõik õpilased, TIKis tegi 13 last, enamus TIKI õpilasi tegi matemaatika kitsast. Kui sa reaalist ka 13 paremat valiksid, siis oleks tulemus ilmselt teine.

Ma ei tea, kuidas TIKis, aga inglise keele riigieksamit ei tee sel kevadel need õpilased, kes talvel gambridge testi sooritasid vähemalt B2 tasemele. Päris mitmed reaalikad said ka C2, vähemalt üks neist maksimumpunktidega, nemad jäävad sellekevadisest punktiarvestusest ilmselt välja või kuidas see statistikas kajastub?

G ja C ei ole klaviatuuril isegi kõrvuti…

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

See tundub küll ebaloogilne, aga Inglise Kolledž on teist aastat parem matemaatika riigieksami tulemustes!

Matemaatika laia teevad reaalis kõik õpilased, TIKis tegi 13 last, enamus TIKI õpilasi tegi matemaatika kitsast. Kui sa reaalist ka 13 paremat valiksid, siis oleks tulemus ilmselt teine.

Ma ei tea, kuidas TIKis, aga inglise keele riigieksamit ei tee sel kevadel need õpilased, kes talvel gambridge testi sooritasid vähemalt B2 tasemele. Päris mitmed reaalikad said ka C2, vähemalt üks neist maksimumpunktidega, nemad jäävad sellekevadisest punktiarvestusest ilmselt välja või kuidas see statistikas kajastub?

Hehh, kui sa neid tulemusi nüüd uuesti vaatad, siis näed, et TIK-is tegi laia matet 13 ja kitsast 14. TIK-is ei ole ju lõpetajaid kokku 27? Pooled selle lennu õpilastest õppis üldse IB õppekava järgi ja ei teinud riigieksameid.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hehh, kui sa neid tulemusi nüüd uuesti vaatad, siis näed, et TIK-is tegi laia matet 13 ja kitsast 14. TIK-is ei ole ju lõpetajaid kokku 27? Pooled selle lennu õpilastest õppis üldse IB õppekava järgi ja ei teinud riigieksameid.

seda enam ju siis ei saa tik-i taset riigieksamite järgi hinnata.

cae tulemused lähevad minu meelest nüüd ikkagi riigieksamite arvestusse, innove ju korraldab neid teste.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina paneks Reaalkooli. Enda laste pealt vaadates on neil inglise keel ilma igasuguse koolis õppimiseta 12 aasta vanuseks vabalt suus. (On käinud saksa keele süvaõppega koolis ja inglise keel algas 6. klassis.) Samas matemaatikat ja muid reaalaineid sa naljalt niisama telekat vaadates ja arvutimänge mängides selgeks ei saa. Minu jaoks on inglise keele süvaõpe tänases maailmas devalveerunud, sest see korjatakse niikuinii lennult üles.

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 15 postitust - vahemik 1 kuni 15 (kokku 15 )


Esileht Koolilaps Reaalkool või Inglise kolledž