Esileht Koolilaps Reaalkoolis õppivate laste vanemad – koolivorm gümnaasiumis?

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 32 )

Teema: Reaalkoolis õppivate laste vanemad – koolivorm gümnaasiumis?

Postitas:
Kägu

Minu poeg sai sisse Reaalkooli gümnaasiumisse. Koolist pole teatatud midagi, et tuleks tellida koolivorm, mis aja jooksul peab viima nö dokumendid sisse ja kas dokumentide viimiseks peab ise kohale minema. Kooli kodulehel pole ka dokumentide viimise kohta mingit infot või oleme me lapsega pimedad?

Juhuslikult Reaalkooli kodulehel surfates, nägin et seal on kohustuslik koolivorm, mille tellimisperiood lõpeb 21. juunil, minu lapsel on sel päeval alles põhikooli lõpupidu ja peale seda mõtlesin hakata uue kooli asjadega tegelema, aga tundub et siis on juba hilja.

Kas Reaalkooli gümnaasiumiosas on tõesti vajalik koolivorm? Vaatasin, et kõige suurem polosärk on seal 170 cm pikkusele, mis valikud pikematele on? Panin juba mingid asjad ostukorvi, kuid hakkasin mõtlema, äkki tellin vale värvi, kas võib sellest valikust valida ükskõik millist värvi polosärgi või kas on üldse kohustuslik kooli logoga polosärk gümnaasiumis?

Igasugune info on teretulnud koolivormi kohta ja dokumentide sisseviimise kohta.

Suur tänu vastajatele!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

2 aastat tagasi küll gümnas koolivormi ei nõutud. Kuidas on dokumentide sisseviimisega, ei tea, meie pidime viima etteantud kuupäeval ja kellaajal kindlasse klassi, klassijuhataja võttis seal vastu. Sel aastal on aga mul sama segadus GAGiga, laps sai mingi e-maili, aga vanemad ei saanud ja laps pidurdab, kiusab mind, ei saada edasi. Kardan, et kodanik udukogu magab midagi maha. Veider, et lapsevanematele midagi ei saadetud.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas Reaalkooli gümnaasiumiosas on tõesti vajalik koolivorm?

Ei ole.  Riietusele esitatavad nõuded on kooli kodukorras kirjas.

Dokumente hakatakse vast järgmisel vastu võtma.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

https://real.edu.ee/oppimine/oppeaasta-kalender/koolikorraldus/kodukord/

 

Siin on vastus olemas, loe ja saad riietusnõuetega kurssi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

2 aastat tagasi küll gümnas koolivormi ei nõutud. Kuidas on dokumentide sisseviimisega, ei tea, meie pidime viima etteantud kuupäeval ja kellaajal kindlasse klassi, klassijuhataja võttis seal vastu. Sel aastal on aga mul sama segadus GAGiga, laps sai mingi e-maili, aga vanemad ei saanud ja laps pidurdab, kiusab mind, ei saada edasi. Kardan, et kodanik udukogu magab midagi maha. Veider, et lapsevanematele midagi ei saadetud.

Minu meelest GAG saadabki sisseastumise kohta e-kirjad ainult õpilastele kuna eeldab, et nii asjalikud inimesed saavad ise oma asjad aetud 🙂 Igaks juhuks võid vaadata ka sisseastumine.ee lehte, äkki on sinna midagi lisatud.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Suur tänu vastajatele, sain kiiresti riietuse osas targemaks 🙂

Aga kas tekkel on esimesel koolipäeval vajalik?

Sisseastumine.ee lehel Reaalkooli nö dokumentide viimise kohta pole sõnagi, viimane sissekanne sisseatumine.ee lehel ongi hea tahte protokolli teade.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu meelest GAG saadabki sisseastumise kohta e-kirjad ainult õpilastele kuna eeldab, et nii asjalikud inimesed saavad ise oma asjad aetud

Imelik eeldus. Minu udukogu unustas ühte kandideeritavasse kooli näiteks hinnetelehegi saata. Küllap kunagi saab temastki asjalik inimene, aga esialgu läheb veel aega.

Igaks juhuks võid vaadata ka sisseastumine.ee lehte, äkki on sinna midagi lisatud.

Ei ole. Aga nüüd õnneks laps juba saatis kirja edasi.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga kas tekkel on esimesel koolipäeval vajalik?

Minu lapsel küll justkui oli. Või ajan ma 7. klassiga segamini? See vist oli tõesti 7. klass, kus teklid pidulikult kätte anti, aga kuidas gümnas oli, ei mäleta – aga üldiselt on Reaalis kombeks 1. septembril teklit kanda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga kas tekkel on esimesel koolipäeval vajalik?

Minu lapsel küll justkui oli. Või ajan ma 7. klassiga segamini? See vist oli tõesti 7. klass, kus teklid pidulikult kätte anti, aga kuidas gümnas oli, ei mäleta – aga üldiselt on Reaalis kombeks 1. septembril teklit kanda.

Suur tänu vastuse eest! Tekli siis peaksin ikka tellima 🙂

 

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

enne 21. pead, jah, lapsele tekli tellima. telli siis gümnaasiumi oma ikka, mitte põhikooli. esimesed 4 aastat on koolivorm, igal aastal eri värvi särgid ja kohustuslik kampsun. kui teklid pidulikult kätte antakse, siis lihtsalt tellid, aga kätte saab aktusel (minu meelest 1. klassis oli  nii).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga kas tekkel on esimesel koolipäeval vajalik?

Tekkel on vajalik nii esimesel koolipäeval kui ka korduvalt gümnaasiumi jooksul.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga kas tekkel on esimesel koolipäeval vajalik?

Tekkel on vajalik nii esimesel koolipäeval kui ka korduvalt gümnaasiumi jooksul.

Kas reaalis ei ole mingit ühist pidulikku teklite kätteandmist? GAGis on ja enne 1. septembrit see küll ei juhtunud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga kas tekkel on esimesel koolipäeval vajalik?

Tekkel on vajalik nii esimesel koolipäeval kui ka korduvalt gümnaasiumi jooksul.

Kas reaalis ei ole mingit ühist pidulikku teklite kätteandmist? GAGis on ja enne 1. septembrit see küll ei juhtunud.

Tavaliselt saadakse teklid kätte pärast rebaseperioodi lõppu, kui oled täieõiguslikuks koolipere liikmeks arvatud.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas reaalis ei ole mingit ühist pidulikku teklite kätteandmist? GAGis on ja enne 1. septembrit see küll ei juhtunud.

1. septembril saadki pidulikult kätte.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ainuke asi, mis koolivormist gümaasiumis vajalik on, on tõesti vormimüts, see antakse kätte pidulikult 1.sept reaali poisi juures. Muidu on nõutav kraega pluus (polosärk vms), t-särk ei sobi. Koolivormi enamsti ei kanta isegi põhikoolis mitte (5.ja 6. klass osaliselt kannavad, mõni võib-olla hiljem ka kui kampsun või polo veel parajad on).  Kapuutsiga dressipluus polnud lubatud, nabapluusid ka mitte, casual stiil oleks täiesti OK.

Igatahes sealt koolivormipoest peale mütsi ära midagi telli, täiesti ebavajalik. Dokumentide sisseandmise kohta ei oska kommenteerida, sellega said laspsed iseseisvalt hakkama. Nii ääremärkuse korras, ma pole väga kindel, et koolimütsi reaalis tekliks kutsutakse, pigem on see ikka ülikooli/korporatsiooni mütsi nimetuseks. Hetkel reaali vilistlast ega abiturienti käepärast pole ka, et üle küsida.

Rebaseüritused pole ka kohustuslikud, aga enamus neil siiski osaleb. Ma olen aru saanud, et FB profiili põhjal valitakse rebaseid kui samast koolist ei tule, kuigi enamus noori vist FB eriti ei kasuta.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Eelmistel aastatel on info olnud kooli koduleheküljel. Kindlasti tuleb ka sellel aastal. Eile oli alles inglise keele eksam.

Paar aastat tagasi oli selline info.

https://real.edu.ee/blog/2020/06/29/dokumentide-esitamine-10-klassi-astumiseks/

 

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

ainsad kohustuslikud riietusenõuded, mida kolme gümnaasiumiaasta jooksul oli vaja järgida:

1. tekkel pidi olema (gümnaasiumis on see teise kujundusega kui põhikoolis)

2. ülikond. läheb vaja aktustel. soovitavalt Reaali lipsuga, aga pole kohustuslik.

3. rahvariided (läheb vaja 12.kl tutipeo päeval), aga suurem osa lennust laenutas selleks üheks päevaks rahvariided kas estonia või draamateatri kostüümilaoks.

Muidu. riietus peab olema korrektne. ei tohi olla lõhkisi teksaseid. tüdrukutel nabapluuse ega paljaid õlgu.

meie poiss käis terve gümnaasiumiaja  tumedate teksaste ja kas triiksärgi või mingi viisaka sviitriga.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

ups, parandan. Rahvariided ikka piduliku lõpukella aktusel (tutipidu oli eraldi)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Nii ääremärkuse korras, ma pole väga kindel, et koolimütsi reaalis tekliks kutsutakse, pigem on see ikka ülikooli/korporatsiooni mütsi nimetuseks.

Koolimütsiks nimetatakse.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

ups, parandan. Rahvariided ikka piduliku lõpukella aktusel (tutipidu oli eraldi)

Rahvariietest on küll vara rääkida. Alustuseks peab ikka gümnaasiumi lõpetamiseni jõudma ja kui neid vaja läheb, siis oskab kool suunata, kust neid laenutada saab.
Samuti ei ole vaja aktustel just tingimata ülikonda. Vaja on akadeemilist riietust.

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Koolist pole teatatud midagi, et tuleks tellida koolivorm, mis aja jooksul peab viima nö dokumendid sisse ja kas dokumentide viimiseks peab ise kohale minema. Kooli kodulehel pole ka dokumentide viimise kohta mingit infot või oleme me lapsega pimedad?

Just täna tuli meil põhjaliku infoga.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

ups, parandan. Rahvariided ikka piduliku lõpukella aktusel (tutipidu oli eraldi)

Rahvariietest on küll vara rääkida. Alustuseks peab ikka gümnaasiumi lõpetamiseni jõudma ja kui neid vaja läheb, siis oskab kool suunata, kust neid laenutada saab.

Samuti ei ole vaja aktustel just tingimata ülikonda. Vaja on akadeemilist riietust.

Tegelikkuses kannavad väga paljud poisid ikka ülikonda, laps põhikooli lõpuosas ja klassipiltidel valdav enamus poisse ülikondades. Kuna kõikvõimalikke üritusi kuhu vajalik panna pidulik riietus on palju, ei ole küll tunnet et ostsime ülikonna kappis seisma. Pigem näen et poisi jaoks ülikonna kandmine juba tavapäraseks muutunud. Koolimüts ka pähe ja väga ilus vaadata ikka.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

2 aastat tagasi küll gümnas koolivormi ei nõutud. Kuidas on dokumentide sisseviimisega, ei tea, meie pidime viima etteantud kuupäeval ja kellaajal kindlasse klassi, klassijuhataja võttis seal vastu. Sel aastal on aga mul sama segadus GAGiga, laps sai mingi e-maili, aga vanemad ei saanud ja laps pidurdab, kiusab mind, ei saada edasi. Kardan, et kodanik udukogu magab midagi maha. Veider, et lapsevanematele midagi ei saadetud.

17.06 ehk homseks peab avalduse GAGi tegema. Link on seal mailis. Ülejäänud tähtajad olid järgmisel nädalal.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

17.06 ehk homseks peab avalduse GAGi tegema. Link on seal mailis. Ülejäänud tähtajad olid järgmisel nädalal.

Jah, sain maili lugeda. Väga segane süsteem neil, kui kiri algab nii, et tähtaeg on 22.06 kell 11, siis kohe esimeses punktis on, et tähtaeg on 17.06 ja kiri lõppeb lausega, et loodame ikka juuli alguseks kõik dokumendid kokku saada 😀

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

17.06 ehk homseks peab avalduse GAGi tegema. Link on seal mailis. Ülejäänud tähtajad olid järgmisel nädalal.

Jah, sain maili lugeda. Väga segane süsteem neil, kui kiri algab nii, et tähtaeg on 22.06 kell 11, siis kohe esimeses punktis on, et tähtaeg on 17.06 ja kiri lõppeb lausega, et loodame ikka juuli alguseks kõik dokumendid kokku saada ????

Avaldus enne tunnistuse saamist?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Nagu Reaalkoolist oleks minu teemaalgatust loetud, täna tuli tõesti infomeil.

Ääremärkusena veel, et Reaali kooliriiete poes on koolimütsi nimetus tekkel.

Kui keegi on nõus avaldama summa, mida te plaanite maksta või juba olete maksnud Reaalkoolile annetuseks, mida pidi kogutama kooliaasta alguses, siis teaksin ja ka võibolla mõni teine saaks arvestada, milline oleks ok summa, mida keskmiselt makstakse.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui keegi on nõus avaldama summa, mida te plaanite maksta või juba olete maksnud Reaalkoolile annetuseks, mida pidi kogutama kooliaasta alguses, siis teaksin ja ka võibolla mõni teine saaks arvestada, milline oleks ok summa, mida keskmiselt makstakse.

75 eurot per laps oli tavapärane summa, aga sellega ära kiirusta – sügisesel lastevanemate koosolekul räägitakse. Ja mingit tähtaega pole ja kohustust ka pole. Mina küll iga aasta ei maksnud, mõnikord maksin.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

2 aastat tagasi küll gümnas koolivormi ei nõutud. Kuidas on dokumentide sisseviimisega, ei tea, meie pidime viima etteantud kuupäeval ja kellaajal kindlasse klassi, klassijuhataja võttis seal vastu. Sel aastal on aga mul sama segadus GAGiga, laps sai mingi e-maili, aga vanemad ei saanud ja laps pidurdab, kiusab mind, ei saada edasi. Kardan, et kodanik udukogu magab midagi maha. Veider, et lapsevanematele midagi ei saadetud.

Lugupeetud kanaema.

Gümnaasiumis ei saadetagi enam vanematele ühtki meili. Laps vastutab ise oma asjade ja infovahetuse eest.

See on baaseeldus, kui ta gümnaasiumisse sai, et suudab oma kooliasju ise manageerida.

TA-le. Reaalkoolis ei Kaisa gümnaasiumis koolivormiga. Ainult tekkel.

Käivad soliidses vabas riietuses, triiksargid, tume yhevarviline teksapüks, smart casual tumesinine püks, yhevarviline tumesinine polo, turtleneck, kardigan.

0
-5
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

2a tagasi esitas dokumendid digitaalselt. Vormist on vaid tekkel.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga kas tekkel on esimesel koolipäeval vajalik?

Minu lapsel küll justkui oli. Või ajan ma 7. klassiga segamini? See vist oli tõesti 7. klass, kus teklid pidulikult kätte anti, aga kuidas gümnas oli, ei mäleta – aga üldiselt on Reaalis kombeks 1. septembril teklit kanda.

Suur tänu vastuse eest! Tekli siis peaksin ikka tellima ????

Teklid tellis klassijuhataja. Talle tuli maksta

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 32 )


Esileht Koolilaps Reaalkoolis õppivate laste vanemad – koolivorm gümnaasiumis?