Esileht Kodunurk Riiulid/maitseained jms pliidi kõrval

Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )

Teema: Riiulid/maitseained jms pliidi kõrval

Postitas:

No ma ei tea…
Mul on korralik kubu, aga ikkagi on pliidi läheduses olevad asjad (maitseainekarp), riiulid nõudega rasvased. Kuidas teil?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 29.01 12:13; 29.01 15:35; 29.01 16:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kubu kogub ju auru, et lõhnade levikut takistada, mitte rasvapritsmeid. Loomulikult kui valmistan midagi sellist, et pann pritsib, siis on pliidiümbrus pritsmeid täis. Maitseainetopskud on aga kubu peal, seega neid kaitseb kubu serv 😀

Lahendusena võid kaaluda nt rohkem pritsivate toitu valmistamisel rätik peale visata nandele topsidele. Olen ise seda kasutanud vahel nt kotlette või pannkooke tehes, et pliidi kõrvale kapile asetan köögirätiku või majapidamispaberi, et vähem küürimist oleks

+2
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 29.01 15:27; 30.01 10:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

See pole nagu konkreetne rasvapritse, pigem selline lenduv. Isegi meetrijagu kõrgemal olevad nõud lahtisel riiulil on kleepuvad.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 29.01 12:13; 29.01 15:35; 29.01 16:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

See on see nn rasvaving, seesama mis õhus igal pool levib ka siis kui kubu kasutad, ühineb niiskuse ja tolmuosakestega ja moodustab sellise kleepuva kihi. Kõik saavad aru ilmselt millest ma räägin, sest see on ja jääb. Võimas kubu lihtsalt pikendab aega ja vähendab tulemust. Sellepärast on minu kõik asjad kinnistel riiulitel ja kappides. Söögitegemise ajal toon vajalikud kõrvale ja kohe peale seda viin kappi tagasi. Kapiuksi ja külgi on lihtsam puhastada kui iga asja eraldi küürida.

+12
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 29.01 15:59; 29.01 20:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

No seda ma mõtlen jah. Ometi vaatan teiste köökide pilte ja tundub, et neil pole probleemi…
No nt see: https://kodustiil.postimees.ee/6736247/soodne-kook-head-nipid-kuidas-vaidetavalt-kodu-koige-kallim-ruum-soodsalt-sisustada

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 29.01 12:13; 29.01 15:35; 29.01 16:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

kas sul on gaasipliit? sellega ongi see probleem.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

No seda ma mõtlen jah. Ometi vaatan teiste köökide pilte ja tundub, et neil pole probleemi…

No nt see: https://kodustiil.postimees.ee/6736247/soodne-kook-head-nipid-kuidas-vaidetavalt-kodu-koige-kallim-ruum-soodsalt-sisustada

On ikka kui nad kodus reaalselt midagi süüa teevad ja praevad. Pildid on alati tehtud uute asjadega ja pilditöötlustega, ära lase end petta.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

kas sul on gaasipliit? sellega ongi see probleem.

gaasipliit pole iseenesest ainus põhjus. Gaasipliit annab oma suure panuse, mul on teises elukohas gaasipliit olnud ja tean millest räägid. Praegu mul seda pole, võimas kubu ja see kleepuv kiht tekib ikka.

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 29.01 15:59; 29.01 20:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kes kodus toitu teeb, keedab ja praeb, sellises köögis ikka rasvaauru tekib, pritsmeid. Ka köögikappide pealsed on kleepuva rasvaollusega koos, seal on nt ajaleht peal, et kapi peale ei ladestuks ja pesta saab seda nõudepesuvahendiga, sest ta on ikkagi rasv, ilge ollus. Parem oleks maitseianed siiski temperatuurikõikumise- kuuma, valguse ja rasva eest panna nt sahtlisse organiseerijasse (ikea vms).

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Käisin ekstra vaatasin oma köögi üle ja ei ole sellist probleemi. Tõesti kui on, siis ainult rasvapritsmed,a ga mitte ühtlast rasvakihti. Kohe pliidi kõrval väikese vahega on ahju-püstaku sein. Ka see ei ole mingi paksu rasvakihi all. Teiselpool pliiti on savist soolatoos, suurem, kuhu mahub terve pakk sisse. EI ole ühtlast rasvakihti peal. Isegi kubu serv ei ole rasvane ja riiul, mis tööpinna kohal pliidi kõrval.

Kas sa kubu ikka kasutad? 😀 Äkki on kubu liiga kõrgel?

Lisan ka juurde, et kasutame valdavalt gaasipliiti, kuna see teema siit läbi käinud.

0
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 29.01 15:27; 30.01 10:31;
To report this post you need to login first.

meil ka ei ole midagi sellist.
Avatud köök, kapid laeni. Induktsioonpliit, silindrikujuline õhupuhasti. Süüa teen pliidil palju (supid, hautised, pasta jne), aga praetud toite harva (siis pritsib küll rasva panni lähedusse pliidile, kuid mitte kaugemale).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )


Esileht Kodunurk Riiulid/maitseained jms pliidi kõrval