Esileht Ilu ja tervis Roaccutane ravi vanuses 30+

Näitan 15 postitust - vahemik 1 kuni 15 (kokku 15 )

Teema: Roaccutane ravi vanuses 30+

Postitas:

Tere!
Kas siin foorumis on keegi, kes on reaalselt läbi teinud Roaccutane ravikuuri vanuses 30+? Jagage oma kogemusi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 13.11 15:42; 15.11 08:23; 11.04 19:46; 13.04 09:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma tegin. Tegi naha imeilusaks küll, aga alati peab arvestama kõrvaltoimetega. Päikest ei tohi nahale lasta, rasestuda mitte mingil juhul. Mõnel pidavat tekkima depressioon jne. Minu põhiline kõrvaltoime oli meeletu kuivus – nahk sai jah ilus ja puhas, aga kuiv. Limaskestad kuivsid – aastaid hiljem oli veel nina kuiv, kurk kuiv. Nii et polnud sugugi lõbus. Ilmselt on selline ravi näidustatud ikka väga hullu mädase või põletikulise akne korral. Kui asi nii hull pole, soovitan lihtsalt igakuist näopuhastust kosmeetiku juures (ikka pooride avamisega, mitte ainult mökside pealesilumisega) ja sobivaid hoolduvahendeid, mis tuleb endal katse-eksituse meetodil leida. Eks see värk sõltub suuresti hormoonidest (mul polnud vahet, kas sõin vähe või palju magusat, vürtsikat vms toitu jne) ja mul pole iial olnud ilusamat nahka kui raseduse ajal.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mina ka tegin kaks kuuri läbi.
huuled kuivasid, juuksed kasvasid. nahk muutus ilusaks, klaariks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olin 33, kui selle ravi läbisin. Olin aastate jooksul ikka kõike proovinud, kuid mitte midagi ei aidanud. Ravi alustades olin väga kahtlev, kuid siis mõtlesin, et ikka proovin ja vajadusel lihtsalt jätan ravi pooleli (see pole ka muidugi väga hea variant).
Kõrvaltoimetest olid põhilised nina limaskesta kuivamine (kasutasin Nisita kreemi) ja huulte kuivus. Näonahk oli kuivem, kuid mitte nii hull, kui olin kartnud.
Ise kartsin kõige rohkem meeleolumuutusi, kuna lapsed olid üsna väiksed ja oli niigi keerulisem eluperiood. Aga selles osas ma mingit erilist muutust ei täheldanud. nüüd on üle kolme aasta möödas ja nahk on ikka korras. Päevade ajal ikka mõni punnike ilmub näole ja seljale, kuid üldjoontes on asi ikka ilus. Olen oma otsusega rahul. Aga mulle tundub, et mul läks see asi kuidagi jube kergelt.
Kui oleksin plaaninud lähema aasta jooksul rasedaks jääda, siis poleks selle raviga riskima hakanud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.11 15:47; 15.11 13:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgataja olen.
Olin ka väga kõhklev selle osas. Nahk on olnud punniline pool elu vist(vahest vähem, vahest rohkem), väga rasune, juukseid pesen igapäevaselt. Meiki ei kasuta peaaegu üldse(kui siis vastav jumestuskreem, et näonahk üleliia ei läigiks ja seegi püsib vaid paar tundi). Punne mitte ainlt näol, vaid ka kehal. Hormoone ei kasuta ja lapsi rohkem ei tule(ka pillide kasutamise ajal oli nahk sama), selles mõttes ei karda aga hirmutasid need kõrvaltoimed, mis paljudel esinesid.
Igatahes alustasin siiski raviga, täna tuleb kolmas päev alles.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 13.11 15:42; 15.11 08:23; 11.04 19:46; 13.04 09:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olen ka hädas igavese punniprobleemiga! On olnud perioode kus näonahk on väga ilus. Beebipillide söömise ajal oli ka ilus nahk. Aga lõpetasin nende söömise, sest poolteist aastat tagasi hakkas mind piinama mingi seletamatu tasakaaluhäire ja muidugi kujutasin kohe ette, et beebipillid on tekitanud igalepoole trombe jne. Igatahes ma neid ei söö enam ja nahk on kahvatu, punniline ja pooriline ja vana näeb välja :S Mulle tuleb näole selliseid väikeseid mädapunne iga päev ja poorid on ka täitsa ummistunud ja seda musta jama täis 🙁 ja mul pole ka vahet nagu olnud kas ma söön hunnikutega magusat või nälgin või toitun ülitervislikult aga ikka on nahk korrast ära. Solaarium aitas ka mitmed aastad tagasi väga hästi, kuid mingi hetk hakkasin nägema, et sünnimärke tuleb jube palju juurde.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen 15:47 kägu. Veel meenus, et ravikuuri ajal püsisid juuksed väga kaua puhtana, kuid peanahk ketendama või kõõmaseks ei muutunud. Pesin juukseid ca kord nädalas, kuid mitte sellepärast, et nad oleks rasuseks muutunud, vaid lihtsalt läksid veidi luduks nädalaga (eks tolm jms tegi oma töö).

Paljudele võib tunduda, et mis need punnid näos siis ära ei ole. Kuid muutus enesekindluses ja elukvaliteedis on ikka märgatav olnud. Isegi kahju, et seda kuuri varem ette ei võtnud (ükski arst varem ei soovitanud). Olin ära proovinud kõik retseptiga geelid/kreemid, erinevad hooldused kosmeetikute juures, menüümuutused, antibiootikumid (nahk oli ilus täpselt nii kaua, kui neid võtsin) jne, kuid mitte ükski asi märgatavat kasu ei toonud.

Meigist kasutan juba viimased 4 aastat Jane Iredale`i mineraalpuudrit ja selle alla sama firma toonivat kreemi, kuna tahan natuke nahatooni ühtlustada (eks mingid ebatasasused on sellest aastatepikkusest punnirallist jäänud). Mineraalpuuder ei jäta nahale maski ja vähemalt mulle sobib see väga hästi.

Tean ka juhust, kus inimesel esimene ravikuur möödus ilma suuremate kõrvalnähtudeta, kuid tulemus ei jäänud püsima. Arst soovitas ravi korrata ja siis tulid kõikvõimalikud kõrvaltoimed, näiteks liigeseprobleemid. Aga eks see kõik ongi individuaalne, midagi ette ennustada ei saa.
Edu!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.11 15:47; 15.11 13:08;
To report this post you need to login first.

Minul oli ainuke ebameeldiv kõrvaltoime peanaha ketendus ja kõõm, aga Nizorali šampooniga see kadus. Ülejäänud kõrvaltoimed olid meeldivad. Juukseid võis kaks nädalat mitte pesta ja ikka nägi veel üsna kobe välja. Nägu ei hakanud kunagi läikima, vabalt võis ilma puuderkreemi ja puudrita ringi käia. Päike hakkas mõnusalt peale ka 40-se faktoriga kreemi kasutades, sest paar puhkusereisi sattusid ikka ka selle pika ravikuuri sisse ja paratamatult sattusin randa, meeleolu oli enamuse ajast kõrgendatud olekus, sest igal hommikul peeglisse vaadates ja nähes, et mitte ühtegi punni pole juurdetulnud ja vanad juba paranevad valdas kõikehõlmav õnnetunne kogu mu keha…

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.11 15:53; 13.04 14:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

No nii. Otsisin oma vana teema ùlesse. Tànaseks ravikuur làbi. Juba màrtsis sai. Ja ùtlen ausalt, mul pole elu sees ka nii ilus nàonahk olnud. Vòibolla mònda aega kùll esimese raseduse ajal ja sedagi lùhikest aega.
Manustamisel oli kòige vàiksem annus. Juba teisel kuul oli nàha paranemise màrke. Ùksikud punnid lòid vaid vàlja. Ei midagi koledat nagu olen piltidel nàinud ja sellest hirmust rààkisin ka raviarstile.
Hulle sùmptoneid ega mujal vàljatoodud nàhte mul ei esinenud, v.a ninakuivus ja huulte kuivus aga huuled on mul terve elu kuivad olnud. Nùùd vòibolla nats rohkem.
Nùùd vaid loodan, et nahk pùsib kaua-kaua ilusana( ptùi-ptùi). Et kòik on idividuaalne ja kui vajadus on, tasub proovida.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 13.11 15:42; 15.11 08:23; 11.04 19:46; 13.04 09:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kavatsen ka selle ravikuuri ette võtta, ilmselt siis sügisel. Aknega hädas olen olnud kogu täiskasvanuea, eriti hulluks muutus asi 30ndate alguses ja mitte ükski retseptiravim ega -kreem pole aidanud.
Kõrvaltoimeid ma ei karda va. see, et olen läätsekandja ja kasutan nagunii pidevalt silmatilku. Kuidas silmadega olukord on neil, kes selle ravi läbi teinud?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ise olen ma prillikandja. Muidugi ravi alguses juba soetasin silmatilku ka, räägiti ju et silmad ka kuivavad. Lõpuks kasutasin neid vaid paar korda, silmadel polnud midagi häda. Ainuke jah, see ninakuivus on selline häiriv tunne, mitte kohe alguses ega lõpus, pigem ravi keskel oli eriti häiriv.
Suvel jah seda kuuri vist väga ei tasu teha, sest päikest tuleks vältida, nahk on üliõrn. Ah, tuli meelde, mingi aeg nats koorus ka, aga see oli selline minimaalne asi. Kreemitasin ilusti hommikul ja õhtul. Kord kuus tegin vereanalüüsi, kõik oli ilusti korras.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 13.11 15:42; 15.11 08:23; 11.04 19:46; 13.04 09:19;
To report this post you need to login first.

Kavatsen ka selle ravikuuri ette võtta, ilmselt siis sügisel. Aknega hädas olen olnud kogu täiskasvanuea, eriti hulluks muutus asi 30ndate alguses ja mitte ükski retseptiravim ega -kreem pole aidanud.
Kõrvaltoimeid ma ei karda va. see, et olen läätsekandja ja kasutan nagunii pidevalt silmatilku. Kuidas silmadega olukord on neil, kes selle ravi läbi teinud?

Mina olen läätsekandjana selle läbi teinud. Mitte midagi eriliselt hullemaks ei läinud. Ikka kasutasin niisutavaid tilku ja ei ütleks et rohkem kui enne ravi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.11 15:53; 13.04 14:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas teie kellele on roaccutane ravi määratud, olete eelnevalt ka ravinud tetratsükliiniga? Mulle kirjutas arst raviks tetratsükliinikuuri, sest mul ei olevat nii hull probleem, et roaccutane määrata. Lisaks üks retseptiga ostetav kreem. Kas teile kellel tabletiraviga kogemusi, on ka kreem kirjutatud arsti poolt? Kuna see kreem on üsna ebameeldiva lõhnaga ja lisaks ka kuivatab väga, siis mõtlen siin, et ehk piisaks tablettidest? Ma olen välismaal, ehk siin teistsugused arstid. Selles kreemis mis mulle kirjutati, on toimeained adapalen, benzoyl ja peroxid. Kogemusi?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Esimene ravikuu on selja taga ja ma olen ülirahul. Kahetsen vaid seda, et asja varem ette ei võtnud ja aastaid käisin ringi näoga, mis oli nagu kuumaastik. Vähemalt senimaani pole tekkinud ühtegi kõrvaltoimet, silmatilku kasutan, aga tegin seda ka varem. Huuled ja nina ei kuiva, juukseid pesen iga kolme päeva tagant, varem tegin seda iga päev. Ma muidugi ei tea, võimalik, et kõrvaltoimed tekivad just pikemal kasutamisel. aga praegu on küll kõik väga hästi. Meeleolu ka hea- miks ei peaks olema, kui igahommikuse punnipigistamise ja peapesemise asemel saab lihtsalt kreemitada ja juukseid kammida ja ongi normaalne välimus olemas.

Tetratsükliini olin varasemalt võtnud- mõju kestis täpselt nii kaua, kui kasutasin (minul oli kuurid 3 kuud, siis aasta pausi ja jälle 3 kuud), seega kahjuks sellel mingit pikemat toimet ei olnud. Seejärel kirjutas arst mingeid antibiootikumikreeme ja -vedelikke (kahjuks toimeaineid ei mäleta) ja neil polnud üldse mitte mingit mõju.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

küsimus kas Roaccutane kuus aitab ka seborroilise dermadiidi puhul?
nahapoorid on mul pidevalt ummistunud ja nahal/näol, dekolteel, kui ka seljal) sagedased vistrikud.Mitte küll nii hull kui raske akne puhul aga häirivalt krobeline nahk on

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 15 postitust - vahemik 1 kuni 15 (kokku 15 )


Esileht Ilu ja tervis Roaccutane ravi vanuses 30+

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.