Esileht Kodunurk Rohenäppudele

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 59 )

Teema: Rohenäppudele

Postitas:

Kas olete juba midagi suveks külvanud? Lobeeliaid näiteks võiks juba külvata, isegi hilja on. Tomatitaimi kasvatab keegi ise?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 11.03 09:07; 11.03 09:17; 11.03 21:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

mugulsibulad panin potti 😀 kingiti pakk tsinniaid, ei tea, kas nad aknalaual ka õitsema hakkavad? liiliad ükskord ei hakanud ja basiilik polnud ka see, mis peenral.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lobeeliad ja Petuuniad külvasin 20 veebruar ja tomatid, muud lilled 8 märts. Lemon kurgi külvasin ka 8 märts, aga kurgi jaoks oli see ilmselgelt liiga vara. Kurki võiks otse avamaale panna. Enamus taimi on üleval ka, peale füüsiali ja Maasik-Vaarika. Maasik-Vaarika seemnetes pole ma ise ka päris kindel, et kas just seemnetega seda taime paljundatakse. Tomatid ei ole ka veel üleval. Kõik vabad pinnad on kaetud totsikutega. Mehel lähevad varsti närvid läbi:)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]kitah kirjutas:[/small]
[tsitaat]mugulsibulad panin potti 😀 kingiti pakk tsinniaid, ei tea, kas nad aknalaual ka õitsema hakkavad? liiliad ükskord ei hakanud ja basiilik polnud ka see, mis peenral.[/tsitaat]Liiliad muidugi, aga basiilik on minu kogemusel aknalaual palju parem, kui peenral. Basiilikule meeldib soe ja kõrge koht.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 11.03 09:07; 11.03 09:17; 11.03 21:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Just eile käisin aiakaupade poes. Vedasin sealt kaasa koti istutusmulda ning mõned maitsetaimede seemned.
Kodus said siis mulda koriander, till, basiilik, rukolasalat (põld-võõrkapsas).
Mugulsibula kavatsen ka mulda pista.
Näis mis neist tuleb, pole varem tubaselt maitsetaimi kasvatanud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul hakkas lillepotis tomat kasvama. Täitsa ise.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Paprikad külvatud nädal tagasi. Kolm sorti: Eeva, Gourmet,California Wonder. Samuto tomat Malle. Eks näis kuidas õnnestub. Kasvatan ise taimi esimest aastat. Külvasin kõik turbatablettidesse.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 11.03 12:48; 20.03 11:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lobeeliad, petuunia, raudürt – need mul esimest aastat, päris ilusad on hetkel
Paprikad – 12 seemnest on praeguseks vaid 3 välja tulnud, ehk tuleb mõni ikka veel
Tomatid – lubasin sel aastal vähem seemneid mulda panna, kuid ei suutnud lubadust pidada, ruumiga läheb kitsaks nii toas kui hiljem aias, sest ega ma hiljem ju ilusaid äbarikumaid taimi ka ei raatsi ära visata
Aprillis panen mõned lilled – rebashein, takeetes, vbl veel midagi
Mai lõpus kõrvitsad; kurk läheb seemnest kasvukohale;
Maitsetaimede kasvatamine aknalaual ei ole kunagi eriti ilusa tulemusega lõppenud. Füüsal eelmisel aastal õitsemisest kaugemale ei jõudnudki, sel aastal uuesti ei katseta.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 11.03 13:31; 14.03 09:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mu lapsed 4a ja 6a külvasid seemneid- 5 pakki erinevaid läbisegi ühte kasti. Lõvilõuad, astrid, päevalilled ja päevakübarad. Ostsime seemneid ja nad ei kannatanud oodata, kuni õige aeg, kumbki valas oma pakid tühjaks. Jagasin küll laiali mitmesse karpi, ja juba on aster üles tõusnud. Sordid ja värvid segi loomulikult. Nii et meil tuleb tootsi peenar.
Maitsetaimedest külvasin basiilikut ja rooma salatit.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas keegi siin permakultuuri ja/või biointensiivset köögiviljakasvatust ka viljeleb? Olete proovinud nt. prantsuse kooslust (salat, porgand, lillkapsas, redis) või siis indiaanlaste \”kolme õde\” (mais, kõrvits, uba)? Lihtsalt huvitab, kas Eestis keegi tegeleb ja millised on senised kogemused.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks me peame midagi sellist kusagilt välismaalt õppima ja üle võtma? Kas side esivanematega on tõesti nii katkenud?
Saan aru, et permakultuur on taimede kasvatamine looduslikul, loodust jälgival viisil. Eesti talus rajati kartulimaid ja köögiviljapeenraid ikka sinna, kust saaki ka loota oli, st taim, mis tahtis päikest pandi päikese kätte ja vastupidi. Kui varane redis söödud, kasvatati samal peenral suve teisel poolel midagi muud jne

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

meil siin kasvatatakse maasikaid küüslauguga, peaks ka see perma-värk olema?
aga mina sel aastal tegelen kirsstomatite, rukola ja basiilikuga rõdul. esialgu vähemalt. till, petersell, sibul niikuinii. rosmariin ka.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Rõdutomatid, basiilik, rukola on pandud. Petuuniad ka, nuputan, mis lilli veel panna. Igasuguseid muid seemneid ostsin ka, aga need lähevad otse peenrasse. Kui kõigist tomatitest peaks asja ka saama, on mul probleem.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Rõdutomatid, basiilik, rukola on pandud. Petuuniad ka, nuputan, mis lilli veel panna. Igasuguseid muid seemneid ostsin ka, aga need lähevad otse peenrasse. Kui kõigist tomatitest peaks asja ka saama, on mul probleem.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]lisalotta kirjutas:[/small]
[tsitaat] Kui kõigist tomatitest peaks asja ka saama, on mul probleem.[/tsitaat]
Siis peab hakkama rohevahetust tegema või niisama ära andma.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 11.03 09:07; 11.03 09:17; 11.03 21:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, siis kuulutan välja.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kulutaja kirjutas:[/small]
[tsitaat]Lobeeliad ja Petuuniad külvasin 20 veebruar ja tomatid, muud lilled 8 märts. Lemon kurgi külvasin ka 8 märts, aga kurgi jaoks oli see ilmselgelt liiga vara. Kurki võiks otse avamaale panna. Enamus taimi on üleval ka, peale füüsiali ja Maasik-Vaarika. Maasik-Vaarika seemnetes pole ma ise ka päris kindel, et kas just seemnetega seda taime paljundatakse. Tomatid ei ole ka veel üleval. Kõik vabad pinnad on kaetud totsikutega. Mehel lähevad varsti närvid läbi:)[/tsitaa

Kui sul tuleb füüsalit rohkem siis mina oleksin ka huvitatud ,mis füüsali sort sul on kasvama pandud?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

natuke teemast välja aga küüslauku pnain sügisel küll igale poole mulda. Rooside vahele, maasikate vahel on niigi, lillepeenrasse. Küüsaluk pidi pahasid putukiad eemal hoidma samuti on ka saialille igal pool pidi samamoodi tõrjuma mingeid putukaid.
Seemnetest on maas lobeeliad, raudürt, basiilik, paprika tomat veel külvamata.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Basiilik, rukola, pune, rõdutomat (punane ja kollane), estragon ja miski sibul said külvatud pühapäeval. Tänaseks rukola juba rohetab ja basiilik annab ka elumärki. Küsin hoopis, kas külvamisel katate selliste maitsetaimede seemned õhukese kihi mullaga ka või jätate niisama mulla peale? Kastate pritsiga ja hoiate \”katust\” (läbipaistvat kaant v kilekotti) ka peal või lasete niisama aknalaual idanema hakata? Mul praegu totsikutel kilekotid peas, aga rukolalt vist vaja eemaldada juba..

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

olen kylvid katnud perliidiga (selline kreemikas puru, ei teagi, millest tehakse) sobib ka liiv. kuni juurdumiseni ei kasta vaid ainult pritsin pealt. seda kaant vist peaks ainult kuni esimeste idulehtedeni peal hoidam

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Veel. Varasematel aastatel olen peamiselt basiilikut kasvatanud ja sellega alguses roppu vaeva näinud – külvasin hunniku seemneid suhteliselt väiksesse kasti ja kui olid ca 3-4cm kõrgused pikeerisin ÜKSHAAVAL pikka rõdukasti, kust siis näpistasime lehti terve suve ja pool sügist ka veel. Kuskilt telesaatest aga jäi hiljuti mulje, et mingit \”ooperit\” pole vaja teha, külvan mingi x koguse seemneid kohe lillepotti ja hakkan maitsetaimi sealt samast nokitsema.. Praegu vaatan seda ülestõusnud rukolat ja aru ma ei saa, see on ju niiii pisike, kas ta sealsamas lillepotis, tihedalt üksteise kõrval suudab end koguda ja kosuda, et mingi hetk meile taldrikusse jõuda v peaks ikka harvendama (pikeerima) eraldi neid veel kusagile? Aitäh!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mina olen selliseid kylve harvendanud -lihtsalt kitkun osa taimehakatisi välja. olen ka pikeerinud. aga rukolat pole minul toas õnnestunud kasvatada, noh, ausaltöelda meil kulub teda nii palju, et pole mõtet potiga jamada – 1 salatikord =1 potitäis

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tundub, et peame siin dialoogi, aga tänud vastamast! Ilmselt ma jõuan ka ohtralt veel Grünefeesse investeerida kui ise meeletut maitsetaime saaki nautima saan hakata, aga no näis.. Vaatan, mitme kuu pärast mitu x poti-rukolast v basiilikust salatit saab 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Amplitomatid külvatud eile (Tumbling Tom punane ja kollane). Miski Hellfrucht tomat, mida väidetavalt ka aknalaual kasvatada annab, on juba mitu päeva üleval ja tundub, et 100% seemnetest on jalad alla võtnud (kahju, et ma vaid sordi suhtes skeptiline olen). Maitsetaimeseemned said ka korruselisse potti eile- basiilik, till, petersell, oregano (majoraan siis eestikeeli vist), tüümian (põld-liivatee äkki?), murulauk, rukola, aed-piparrohi, piparmünt.

Hirmsasti armastan musti tomateid (Kumato, Black Prince, Black Cherry jms), aga ei ole kuskilt leidnud sorti, mida kannataks meie kliimas ka terrassitomatina kasvatada, päris avamaa sordist ei julge unistadagi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

on keegi näinud viimasel ajal Tallinnas kuskil musta tomati seemneid, olen väga huvitatud. ise külvasin rohelist ja punast tiigertomatit, väga tahaks ka musta.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]katariina333 kirjutas:[/small]
[tsitaat]on keegi näinud viimasel ajal Tallinnas kuskil musta tomati seemneid, olen väga huvitatud. ise külvasin rohelist ja punast tiigertomatit, väga tahaks ka musta.[/tsitaat]

No ütle nüüd, kuskil ma nägin, aga kohas ja sordis küll kindel ei ole. Äkki oli Bauhausis miskit… aga pead ei anna.

Hortes müüb sorti Black Russian, aga see pole minu arvates just päris see. Ja küsida seemnepaki eest 3.60 on minu hinnangul ikka veidi liiast. http://www.hortes.ee/est/seemned-sibulad/koogiviljaseemned/tomat-black-russia

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Keskturul vene seemnete letis oli, kui ma ei eksi vist Musta Pirni seemneid.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 11.03 13:31; 14.03 09:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

öelge kogenenumad, millal need potid ja kastid taimedega rõdule võib viia? kas jälgite ainult ööpäeva temperatuuri, või mingist kindlast kuupäevast alates? või esialgu ainult soojemate ilmadega päevaks?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]triibik6 kirjutas:[/small]
[tsitaat]Tundub, et peame siin dialoogi, aga tänud vastamast! Ilmselt ma jõuan ka ohtralt veel Grünefeesse investeerida kui ise meeletut maitsetaime saaki nautima saan hakata, aga no näis.. Vaatan, mitme kuu pärast mitu x poti-rukolast v basiilikust salatit saab 🙂
[/tsitaat]

Aga sa pane see Grünefee salati või mis iganes potsik sul oli ja millelt sa taime pealt ära sõid, ise kasvama! Enamsti see mul on õnnestunud ja näiteks toidupoest oli maitsetaimi niiviisi ettekasvatatult hoopis odavam osta kui aiakapade osakonnast 🙂 Eriti rosmariin, mis nii kaua võtab kuniks on paras suur ja tüümian ka!

Keegi siin rääkis füüsalist, mina kasvatasin mingit maasika-füüsali kasvuhoones, tohutu suureks ja haraliseks kasvas see taim ja viljad jäid suht hiljaks ning kahjuks ei olnud tõenäoliselt piisavalt päikest, sest hapud olid pigem ja värvilt ei läinud nii ilusaks kollaseks kui poes. Aga kogemus olemas, enam ei kasvata just ruumipuudusel.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul läksid 1.märtsil hunnik tomatiseemneid ja 5 paprikaseemet mulda. Lisaks veel näpuotsatäis maasikaseemneid. Tomatiseemned on pea kõik idanema läinud ja kohati ca 5cm pikad. Tekib vist samuti küsimus, kas hiljem kasvuhoonesse ära mahuvad… Paprika pole veel ükski välja tulnud. Maasikanupsusid on ka kümmekond mullast välja kiikamas. Kurgi külvan otse avamaale, ega vist rohkem ette kasvatagi. Võibolla veel vaid mõned lilleseemned, muidu mul komme peenras tärkavaid vilju/võrseid mitte ära tunda (algaja, noh, teine aasta alles), nopin umbrohu pähe ära 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 59 )


Esileht Kodunurk Rohenäppudele

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.