Esileht Kodunurk roosikasvatajatele

Näitan 5 postitust - vahemik 1 kuni 5 (kokku 5 )

Teema: roosikasvatajatele

Postitas:

Kas perekoolis on ka kogemustega roosikasvatajaid, kes oskaks head nõu anda roosipeenra rajamiseks? Esialgu pole muud, kui koht maja päikesepoolsel küljel, kuhu võiks peenra rajada. Päike paistaks sinna hommikul tõusmisest kuni õhtupoolikul kella 16-17-ni. Olen mõelnud, et taga võiks olla paar roniroosi või kõrgemakasvulist põõsast. Keskel mingid keskmise kasvuga roosid või põõsad ja ees siis madalamakasvulised peenraroosid. Tean, et muld peab olema rammus, sõnnikuga väetatud või siis spets istutusmuld.
Kas Eestis on ka mõnd puukooli, kus spetsialiseerutud roosidele ja kust ostes saaks kauba peale ka hea nõu? Just selles osas, mida ka teilt küsisin: istutamine madalamaks minevate rinnetena, mis sorte tahapoole, mis sorte ettepoole? Ainult roosid vist oleks igavad, mis taimed sobiks rooside vahele aktsenti andma?
Üldse kõik head nõuanded on oodatud! Kiire selle peenraga pole. Tõenäoliselt kõige varem järgmisel suvel leiaksin aega ja ka raha selle rajamiseks.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 02.07 18:55; 03.07 10:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Juhani Puukool.
Kunagi oli ka Põltsamaa Roosiaed, aga ei ole sinna enam aastaid sattunud – ei tea, kas enam eksisteerivadki.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui sa rajad peenra maja seina äärde, siis mõtle läbi, kuidas sa eesmiste rinnete vahelt tagumisteni jõuad, et seal mugavalt toimetada, rohida ja kobestada, lõigata ja vajadusel pritsida. Kõige mugavam oleks, kui sellisele laiale peenrale igalt poolt ligi pääseksid.
Minu meelest on roosid nii majesteetlikud lilled, et kui neid liiga palju erinevaid sorte tihedalt koos on, siis kaob pool võlu massi sisse ära. Nende vahele peaks jääma ruumi ja õhku. Vaata botaanikaaedades ringi ja guugelda roosipeenra pilte.

Taimed, mis roosidega sobivad:

https://rmk.ee/metsa-majandamine/taimed/roosid/nouandeid-roosipeenra-kujundamiseks

Üldiselt on netis palju artikleid ja nõuandeid alustamiseks, näiteks:

http://rak12112.blogspot.com/2015/12/roosipeenra-loomine.html

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui sa rajad peenra maja seina äärde, siis mõtle läbi, kuidas sa eesmiste rinnete vahelt tagumisteni jõuad, et seal mugavalt toimetada, rohida ja kobestada, lõigata ja vajadusel pritsida.

Ma olen mõelnud väikeste kivist teeradade rajamisele. Kas siis panna sammu kaugusele üksteisest suuri lamedaid lubjakive, või laduda teerajad sillutiskividest.
Veel olen mõelnud, et suuremate rooside(põõsaste) vahele sobiksid vist okaspuud?
Rohimise mõttes oleks vist pinnakatte kasutamine hea, aga ma ei oskaks seda hästi panna, nii et see kusagil narmendama ei hakkaks (teistel peenardel järele proovitud). Teiseks mulle meeldiks tippida peenrasse ka tulpe ja nartsisse, et kevadel oleks peenras juba midagi ilusat. Aga pinnakattekangaga ei saa mugullilli kasvatada.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 02.07 18:55; 03.07 10:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Roosid ei taha geotekstiili, nad vajavad laiemalt vaba mullapinda. Mina olen istutanud kolm taime ühte auku, saab uhke koheva põõsa. Liiga palju sorte ühte peenrasse ei paneks või vähemalt mitte väga palju värvikontraste. Juurde sobivad klassikaliselt lavendlid, metssalveid, kipslill, aga ka elupuud ja kadakad vmt. Minul on näiteks korea nulud.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 5 postitust - vahemik 1 kuni 5 (kokku 5 )


Esileht Kodunurk roosikasvatajatele

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.