Esileht Ilu ja tervis Rosaatsea

Näitan 15 postitust - vahemik 1 kuni 15 (kokku 15 )

Teema: Rosaatsea

Postitas:
Kägu

Panin aja nahaarstile ja nüüd ei suuda otsustada kas minna või mitte. Mul on nahahaigus aga seda saab edukalt peita puudriga. Võibolla oleks imelik minna, pole nagu suur probleem nagu akne vms. Samas ilma puudrita elada ei saaks, ei julgeks kodust välja minnagi. Kas keegi on reaalselt abi saanud nahaarstilt?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See on väga raskelt ravitav, saab ehk natuke leevendust ja heledamaks. Isegi IPL ravi ei ole aidanud, kõrvetas ainult suuremad veresooned kinni, aga oli valus ja ebameeldiv ja nägu jäi laiguline (varsti oli ühtlaselt punane uuesti). Abi pole nahaarstidelt saanud, mingitest pealemääritavatest asjadest pole ammugi abi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Panin aja nahaarstile ja nüüd ei suuda otsustada kas minna või mitte. Mul on nahahaigus aga seda saab edukalt peita puudriga. Võibolla oleks imelik minna, pole nagu suur probleem nagu akne vms. Samas ilma puudrita elada ei saaks, ei julgeks kodust välja minnagi. Kas keegi on reaalselt abi saanud nahaarstilt?

No eks see vanusega läheb aina hullemaks. Minul tekkis rosaatsea 45 aastaselt, esialgu aitas puudrist, aga iga aastaga hullemaks. Mõtlesin ka, et kas on kasu sellest ravist, sest allub halvasti ravile. Mul on 60 aastane tuttav, kes ütles, et ta sugulasest nahaarst oli talle öelnud, et pole mõtet ravida, sest kasu ei ole. Ja kui ma vaatasin tema näkku, siis sain aru, et on mõtet ravida küll, sest sellist nägu ma endale 60 aastaselt ei soovi. Isegi kui see seisund ei lähe hullemaks, on see juba suur võit.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Katsetan koduse ipl aparaadiga (karvadele ei tee see küll midagi 🙂 ), keegi kunagi tegi siia ilunurka sellest teema, rosaatsea ravimisest koduse ipl/laseriga. Huvitav oleks teada, kuidas sellega tal läinud on?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tõsi ta on, et vanusega läheb järjest hullemaks, veresooned laienevad veel, nahk läheb õhemaks, lisaks rohkem elu jooksul saadud päikest ja sauna jnejne. On ikka mõtet ravida, kaitsta (uv, talvel külm ja tuul) ja vähemalt üritada midagi ette võtta.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tõsi ta on, et vanusega läheb järjest hullemaks

No mul vastupidine kogemus … sain rosaatsea dignoosi ca 7a tagasi. Pilt oli toona ikka päris kole – nägu oli ikka üpris tihedalt väikseid punne täis ja kohati lõi ikka totaalselt leekivpunaseks. Arstilt saadud abi oli nii ja naa – salv, mis määrati, toimis päevas vaid ca 8h, st tööl kannatas olla, aga kui toime kaduma hakkas, oli pilt 2x hullem 🙁 Kogu kosmeetika muidugi vahetasin välja ja kasutan põhimõtteliselt vaid Eucerini, Bioderma ja Clinique spetsiaalseid sarju. Ütleks, et tänaseks on teema minu jaoks unustatud … mis muidugi ei tähenda, et asi võib jälle hullemaks minna. Olen hetkel 53 ja näo lööb õhetama vaid siis kui kuumalaine peale tuleb, aga ise kahtlustan siinkohal pigem ealisi iseärasusi kui rosaatseat 🙂

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tõsi ta on, et vanusega läheb järjest hullemaks

No mul vastupidine kogemus … sain rosaatsea dignoosi ca 7a tagasi. Pilt oli toona ikka päris kole – nägu oli ikka üpris tihedalt väikseid punne täis ja kohati lõi ikka totaalselt leekivpunaseks. Arstilt saadud abi oli nii ja naa – salv, mis määrati, toimis päevas vaid ca 8h, st tööl kannatas olla, aga kui toime kaduma hakkas, oli pilt 2x hullem ???? Kogu kosmeetika muidugi vahetasin välja ja kasutan põhimõtteliselt vaid Eucerini, Bioderma ja Clinique spetsiaalseid sarju. Ütleks, et tänaseks on teema minu jaoks unustatud … mis muidugi ei tähenda, et asi võib jälle hullemaks minna. Olen hetkel 53 ja näo lööb õhetama vaid siis kui kuumalaine peale tuleb, aga ise kahtlustan siinkohal pigem ealisi iseärasusi kui rosaatseat ????

Rosaatsea ei kao kunagi kui diagnoos õige oli, see on sul lihtsalt uinuvas olekus, kahjuks.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No mul vastupidine kogemus … sain rosaatsea dignoosi ca 7a tagasi. Pilt oli toona ikka päris kole – nägu oli ikka üpris tihedalt väikseid punne täis ja kohati lõi ikka totaalselt leekivpunaseks. Arstilt saadud abi oli nii ja naa – salv, mis määrati, toimis päevas vaid ca 8h, st tööl kannatas olla, aga kui toime kaduma hakkas, oli pilt 2x hullem Kogu kosmeetika muidugi vahetasin välja ja kasutan põhimõtteliselt vaid Eucerini, Bioderma ja Clinique spetsiaalseid sarju.

Kui see tekkis äkki ja kadus ka suht äkki, siis su arst pani vale diagnoosi, ei kõla absoluutselt rosaatsea moodi, eriti pustulaarse rosaatsea moodi. Rosaatsea on krooniline nahahaigus. Küll aga võivad esineda rahuoleku perioodid, mida hoolikamalt kasutad hooldus- ja kaistevahendeid, seda pikemalt. Loodame siis, et sul hiliskekseas ägenemist ei esine.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aitab, kui iga paev maarida 30, soovitavalt 50 kaitsefaktoriga kreemi naole ja kaelale. Kui pidevalt paikese kaes olla, siis korrata sama 2-3 korda paevas. Muu mind ei aidanud. Aga toesti ei tohi mitte yhtegi paeva vahele jatta, ja nii tuleb teha ka jaanuaris. Paari nadala parast peaks juba tulemusi nagema. Paike toidab rosaatseat.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aitab, kui iga paev maarida 30, soovitavalt 50 kaitsefaktoriga kreemi naole ja kaelale.

Seda peab rosaatseaga nagunii kogu aeg tegema. Minu nahaarst soovitas seda kreemi kasutada: https://www.apothekabeauty.ee/babe-super-fluid-emulsioon-naole-tooniv-spf50-50ml-pmm0197660ee?gclid=Cj0KCQjw9rSoBhCiARIsAFOiplm92R2HLZZlNvR4NY_rzusiJKJIPhKkJWxQxbMiT4loPFlnSBocdJUaAmQxEALw_wcB

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Rosaatseale pole ravi. Ipl laser aitab kontrolli all hoida.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Rosaatseale pole ravi. Ipl laser aitab kontrolli all hoida.

Ravi pole, aga on ikkagi suur vahe, kas tegeled probleemiga või mitte. Mul hakkas kerge punetus tulema 40+ vanuses ja siis andis veel kenasti puuderkreemiga katta. Korra aastas tegin punetuse ravi ja juba üks kord mõjus hästi. Paraku vahepeal enam mõned aastad ei teinud ja siis hakkas iga aastaga hullemaks minema. Lisaks tavalisele punetusele tuli ka paksenenud nahk nina külgedele, põletikulised punnid näo keskosale. Ei saanud enama ka puuderkreemiga ära peita, sest nahk muutus tundlikuks, kestendavaks, kiskuvaks. Suvel läks taas paremaks, talvega hullemaks. Läksin siis nahaarsti juurde ja ta on kirjutanud retseptiravimeid, teinud laserrravi ja rääkis nahahooldusest. Päikest üldse ei tohi saada, saunas käia, alkoholi ja vürtsikaid toite ka ei tohi. See paksenenud nahk, kiskumistunne, punnid jne on ära läinud. Kui oleks varem jätkanud laserraviga korra aastas, oleks sellest ehk piisanud, aga nüüd enam mitte. Hetkel olen viis korda teinud ja pole veel korras, kuigi palju parem. Ilmslt pean veel umbes viis korda tegema ja siis pikemate vahedega kogu aeg edasi tegema. Olen valmis seda tegema, sest nägin, et lihtsam on kerget punetust ravida kui asi täiesti hulluks lasta, et enam ei kannata kuidagi sellisena ringi käia ja siis hakata ravima. Proovin nüüd tulemust hoida. Hea asi on see, et arsti sõnul on see punetuse ravi väga sarnane fotonoorendusele, seega see ravi on hea ka kortsude kaotamiseks ja muudab naha ka muidu nooremaks. Teised inimesed on ka öelnud, et näen ikka väga palju parem nüüd välja ja nahk on palju kaunim.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See on väga raskelt ravitav, saab ehk natuke leevendust ja heledamaks. Isegi IPL ravi ei ole aidanud, kõrvetas ainult suuremad veresooned kinni, aga oli valus ja ebameeldiv ja nägu jäi laiguline (varsti oli ühtlaselt punane uuesti). Abi pole nahaarstidelt saanud, mingitest pealemääritavatest asjadest pole ammugi abi.

Mitu korda lasid teha?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minul on see konkreetselt seedimise st sõltuv. Kui ibsi tõttu olin sunnitud mitu kuud dieeti pidama (pmst aurutatud köögiviljad ja kana, kaerahelbeputru), siis ootamatult kadus ka punetus ära. Ka talvel külmaga ei hakanud nägu punetama. Nüüd seedimisega jälle probleid ja ka punetus tagasi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Panin aja nahaarstile ja nüüd ei suuda otsustada kas minna või mitte. Mul on nahahaigus aga seda saab edukalt peita puudriga. Võibolla oleks imelik minna, pole nagu suur probleem nagu akne vms. Samas ilma puudrita elada ei saaks, ei julgeks kodust välja minnagi. Kas keegi on reaalselt abi saanud nahaarstilt?

Saab ikka abi. Mul on rosaatsea põskedel ja kui suvel unustan päikesekaitse tulevad lausa villid. Ravimiks on metrosa või rosex. Mind alati aidanud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 15 postitust - vahemik 1 kuni 15 (kokku 15 )


Esileht Ilu ja tervis Rosaatsea