Esileht Beebi ja mitmikud RP ja RPA

Näitan 15 postitust - vahemik 1 kuni 15 (kokku 15 )

Teema: RP ja RPA

Postitas:
Kägu

Meil on alguses peale olnud piimaga probleemid. Saime sünnitusmajast RPA ja esimese kuu andsime seda lisaks RPle. Kuna esimese kuu kaalutõus oli umbes 1kg, siis soovitas arst RPAst loobuda ja jätkata siis ainult RPga. Beebi saab kohe 2kuuseks ja nüüd me ei täida isegi seda minimaalset kaalunõuet ehk 500g. Meil on ka kaal ja kaalun tihti. Laps saab rinnast väga erinevalt. Vahel näitab kaal +10g, vahel +80g jne. Söödan päeval tihti, iga 1,5-2h tagant. Öösel söödan umbes 2x. Laps on rahulik ja pissib tihti, kindlasti rohkem kui 6x ööpäevas.

Kas peaksin RPA uuesti lisaks võtma, sest kaalutõus pole see, mis peaks olema? Mina ja mees oleme mõlemad kõhnad.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Miks sa last kaalud?

Piisab kui kaalud last 1x kuus perearsti juures. Kui 1 kuu kaalutõus oli 1kg, siis järgmine kaalumine on 2 kuu täitudes perearstil. Selle numbri üealt vaadake, mis edasi. Pidev kaalumine tekitab lihtsalt lisastressi.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

TA olen. Soovitati kaaluda ja nüüd ongi jama. Ei saa seda norm kuist kaalutõusu RPga kätte 🙁

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Nii kui hakkasin iga toidukorra järel ja enne isegi kaaluma, siis tekkis totaalne stress. Sest nagu ka täiskasvanud söövad igal toidukorral erineva koguse, siis söövad ka beebid piima erineva koguse igal korral.

Üldiselt kehtib beebide puhul kaaluiivet arvutades kuude keskmine ja seda hakatakse arvutama madalaimast kaalust, mis haiglas lapsel kaaluti peale sündi. Siis ongi nii, et kahe kuu kontrollis saad teada palju kaalub, arvutad palju kahe kuuga juurde võtnud ja jagad kahega. Kuu minimaalne keskmine on 500g kuni poole aastani. Mitte nii, et nui neljaks iga kuu peab 500g võtma või 1kg. Kui keskmine klapib, on okei. Jälgi ka ise mingi äpiga kasvukõverat näiteks. Aga esimese kuu kaalutõus on juba päris päris hea. Ja kui algul võetakse palju juurde,siis mõni teine kuu ei pruugi võtta.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meil ka laps ei võtnud “normi” piires juurde, laps pandi “sunniviisiliselt” rpa peale, et hoiame last näljas jne. Alates 3ndast kuust oli täielikult rpa peal ja juurde võttis täpselt sama palju kui rp peal olles

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma kardan ka, et ta lihtsalt geenide tõttu kosub aeglasemalt kui keskmine laps. Ka mina sain kooliajal alati kooliarstilt sõimata, et nii alakaalus olin, kuigi tervis on alati olnud ideaalses korras. Tahaks väga jätkata imetamisega ikka ja RPAd mitte anda veel.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minul võttis laps esimesel kuul ainult korralikult juurde, ülejäänud kuud võttis kas 90grammi või 50grammi või heal juhul isegi 200g juurde. Perearst lasi proovid teha (vitamiinid) ja kõik oli hästi, laps sõi ööpäevas väga tihti rinnapiima. Peale vaadates ei saanud ega ka saa praegu aru, et kaalust vähe juurde võtab. Hetkel on ta üle aasta vana ja kaalub alla 10kg, liigub palju ja sööb palju.

Esimene laps näiteks võttis iga kuu 1-2 kg juurde ja kehast oli näha, et heal toidul. Sai jalad alla, siis kaal seisis või tõusis väga vähe.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Esimesel eluaastal on igakuine normaalne kaaluiive 800- (50 x vanus kuudes). Esimesel kuul on 750g, teisel kuul 700g jne. Esimese kahe kuuga peaks laps juurde võtma umbes  1450g ja selle olete ju täitnud – pole probleem ma arvan.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meil ka laps ei võtnud “normi” piires juurde, laps pandi “sunniviisiliselt” rpa peale, et hoiame last näljas jne. Alates 3ndast kuust oli täielikult rpa peal ja juurde võttis täpselt sama palju kui rp peal olles

Miks alates 3.kuust täielikult rpa peal? Kas laps ise loobus rinnast, sest pudelist sai lihtsamini?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul on see kogemus oma beebiga olemas. Võttis kuus juurde 400-600g, mitte kunagi rohkem. Seega läksin RPA peale ja arvasin, et mure lahendatud. Kaalus rohkem juurde võtma ei hakanud kuigi sõi palju, alati üle soovitatud koguse. Järeldus- mõni laps ei võtagi esimestel eluaastatel palju juurde. Aastaselt oli 9,9kg/73,5cm, 2-aastaselt 11,5kg/83cm. Terve ja tubli tüdruk, isegi koroonast sai vaid kahe päeva palavikuga jagu.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tõesti mõni laps on saleda joone hoidja.

Mul keskmine oli selline. Kühu sai täis, magas hästi, aga oli füüsiliselt väga aktiivne. 2kuuselt “roomas” selja peal mööda tuba, müts peas, et kukalt katki ei hõõruks. 4k roomas, 5k käputas, 10k kõndis. Selline erandlik laps, kes algusest peale armastas kõhuli olla, et näeks ikka kõike – ja kui ei jaksand enam, panime rätiku kaenla alla toeks ja oli veel 10 min rõõmus.

Ja  ka suuremana on ta meil selline kribu. Kui saunaõhtul ta selga pesen, on tunne, et murran pooleks….Aga laps ise rõõmus ja energiline.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jäi veel lisamata, et arst polnud meil kunagi kaaluga rahul. Lisaks ei tahtnud laps ka püreesid ja oligi kuni 10-11k näputoidul (siis järsku hakkas laskma toita). Aga kuna laps oli rahul ja terve (kõige tervem mu 3st lapsest), siis mina rpa ei andnud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minul samuti kaalukõvera alumise otsa laps, praegu 8-kuune. Raseduse lõpus kahtlustati kasvupeetust, aga me abikaasaga mõlemad 3 kg kanti sündides ja minu arvates ei olnud mingit probleemi. Sündis 3458 g ja 50 cm. Seitsmenda kuu visiidiks oli 7040 g ja 68 cm. Igati rõõmus ja aktiivne laps. Perearst pole kordagi RPAd maininud, küll aga suunas 5-kuuselt lisatoiduga alustama.

Ma ei ole kuidagi meditsiinisüsteemi eitaja (on arstid ka peres olemas), aga kohati on need normid ka üle pingutatud. Kui laps ikka rõõmus ja aktiive ning sulle vanemana tundub, et tal on kõik niigi hästi, siis on täiesti normaalne arsti soovitustest keelduda (no ikka mõistlikkuse piires, eks). Mulle minu laps kuidagi kondine või nälginud küll ei tundu, täitsa nunnu punnpõsk.

 

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

TA olen. Ei tundu, et laps näljas oleks. Rõõmus, suhtleb minuga, vahel ikka kerge nutt, mis rahuneb, kui süles loksutada teda õrnalt. Öösiti magab väga hästi, päeval kärus pikemalt ja siis veel 2-3 lühiuinakut päeval. Imetada meile mõlemale meeldib ja päevast suur osa kulubki sellele. Valmistun selleks, et saan arstilt noomida, aga tunnen, et ei soovi rpa-d anda.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma pakun, et kodune kaal ei ole teil nii täpne, et enne ja peale sööki kaalumine mõttekas oleks. Olemas kogemus Lastehaigla kaaluga ja hiljem koduse kaaluga (a’la 70 euroga Prismast ostetud beebikaal) ja viimane valetab ikka korralikult. Proovi kasvõi kolm korda järjest last kaaluda, kas number on üks ja sama?

Teiseks, kui imetad tihti, siis kogused võib olla polegi suured. Jällegi Lastehaiglas olemise kogemus, et kasutatud mähkmete kaalumise tulemus oli täpsem (sest kuidas nt mõõta piima kogust, mida laps imeb rinna otsas magades).

Seega minu soovitus oleks enne ja pärast sööki kaalumine ära lõpetada. Üks kord nädalas kaalumine on rohkem kui piisav. Ja koduse kaalu tulemustesse veidi skeptilisemalt suhelda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 15 postitust - vahemik 1 kuni 15 (kokku 15 )


Esileht Beebi ja mitmikud RP ja RPA