Esileht Imetamine Rpa toidul lapsed paksud?

Näitan 15 postitust - vahemik 1 kuni 15 (kokku 15 )

Teema: Rpa toidul lapsed paksud?

Postitas:
Kägu

Sain 14 päeva tagasi erskorralise keisri teel lapse. Raseduse lõpus ega haiglas 3 päeva piima ei tekkinudki. Kaalulangus läks kriitiliseks ja saime koju rpa peal. Kodus hakkas piim vaikselt ühte rinda tekkima ja tänaseks saab ca 8% päevasest toidust rp. Pumpan või imetan päeval iga 2h tagant, öösel harvem, aga siiski tihti.

Käisin ka imetamisnõustaja juures ja tema ütleb, et mul on ärevuse tase väga kõrge ja sellepärast ilmselt piima ei tekigi. Aga no ausalt, kellel poleks…

Samas ütles imetamisnõustaja, et rpa lastel on suur oht paksuks minna ja neid üle toita. Nüüd mul on lausa topelt stress, sest ei taha ju last ära ka nuumata.

Kuidas siis on, kas imetamisnõustaja tahtis mind ainult hirmutada või nii ongi, et rpaga rikub lapse ära?

+4
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Saan laias laastus aru, mida imetamisnõustaja ilmselt öelda tahtis, aga üsna kummaline viis imetamisnõustaja poolt oma mõtet edasi anda ja ausalt öeldes tekitaks mulle emana stressi juurde.

Omast kogemusest võin öelda, et stress ja ärevus kindlasti mõjutab piimatootmist ja see on omajagu suur nõiaring – muretsed piimatootmise pärast, üritad võtta asja rahulikult ja siis oled mures sellepärast, et sa ei oleks ärevil jne. Mul endal tuli piim rinda järgmisel päeval peale sünnitust, aga kuna pidime lapsega kahekesi peale sünnitust paariks päevaks lastehaiglasse edasi minema, siis seal lapsega üksi olles sisuliselt piimatootmine lakkas. Koju saades pingutasin edasi, et last ikkagi 100% rinnapiimal hoida, kuid nägin mitu kuud vaeva piisavas koguses piima tootmisega, lapse kaaluiive jäi aeglaseks. Tahtsin väga anda lapsele 100% rinda ja pingutasingi selle nimel päevad-ööd, kuid alates 6. kuust pidin ikkagi RPAd juurde andma. Tahtsin lapsele parimat, seda ju pidevalt rinnapiima kohta öeldakse, aga tagantjärele tarkusena saan aru, et tegelikult oleksin võinud juba varem sellest kinnisideest loobuda ja võib-olla oleks esimene poolaasta lapsega ka palju lihtsam olnud.

Kui lapsel on vaja, siis muidugi anna RPAd juurde, jälgi lihtsalt soovitatud koguseid. Kui muretsed väga suure kaaluiibe pärast, siis saad sellel teemal perearstiga konsulteerida ja kuna hakkate ka igakuiselt kontrollis käima, siis kindlasti perearst annab märku, kui tõesti peaks kaaluiive liiga suur olema. Enda kogemusena soovitan rinnapiima osas seda, et pinguta nii palju, kui sa ise jõuad ja nii kaua, et sa endale liiga ei teeks, aga kui ikkagi ei õnnestu, siis sa oled endiselt tubli olnud ja see ei tee sind kuidagi kehvemaks emaks 🙂

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Rinnapiim on tihti ikka “rasvasem”, laps oli kuni 7 kuud umbes-täpselt pooleks rinnapiim+rpa sünnist saadik, kasvu poolest normis tipus, kaalu poolest pigem all. Pole kordagi “michelin” olnud nagu osad on, samas ise titena olin rinnapiimal ja korralik voldik. Nüüd päristoit+rpa üle aastastele ja ikka kleenuke.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minul kõik 3 last rpa saanud, endal piima ei tekkinud. Kaks last on hetkel 10+, norm kaalus, teevad muidugi sporti ka palju. Kolmas laps 1.5 a hetkel ja täiesti norm kaalujoonel. On algusest peale palju süüa tahtnud, ei ole paks. Kui kasvukõveraid vaadata, siis pigem pikemapoolsem.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ei tea, kas tänapäeval rpa nii saast on aga mina, nõuka aja laps, sain malõshi ja olen terve elu ülekaaluline olnud. Isegi beebi piltidel olen priske.

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei ole nüüd küll nii.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu esimene laps sai sai rinda koos rpa’ga esimesed neli kuud. Laps rinda ei tahtnud, peale sünnitust olime haiglas nädala ning laps eelistaski pudelit. Rinda võttis suure surmaga tänu nibukaitsmele. Hetkel 8-aastane ja 140cm juures kaalub lõpuks ometi 27kg.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ei tea, kas tänapäeval rpa nii saast on aga mina, nõuka aja laps, sain malõshi ja olen terve elu ülekaaluline olnud. Isegi beebi piltidel olen priske.

Ja mina olin alakaaluline. Mis me sellest nüüd järeldame?

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu esimene laps võttis rinnapiimal juude kuus 1,2 kg ja oli ikka tõeline Michelini mehike, kasvas saledaks poisiks.

Miks rpa lapsed võivad üle süüa – rinnal lükkab laps tissi suust ja rohkem ei söö, rpa andes on oht et laps sööbki üle ehk pudeli tühjaks. vähemalt kunagi nii räägiti.

Stressata ei maksa, kõik naised on nii lapsi saanud ja üles kasvatanud, saad sinagi hakkama.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas sa kaloritest tead midagi? Mine poodi ja vaata RPA pakkidelt nende kalorsust. Kõik on kusagil 65-70 kcal kanti. Kuidas see saab paksuks teha? Pole isegi 100 kcal ju. Ja laps ikka sööb ise nii palju kui kõhtu mahub, mitte sa ei saa talle mingi pool liitrit korraga sisse sööta. Ei tasu arvata, et beebid aru ei saa, kui neil kõht täis on. Minu laps oli terviserikkega ja talle tuli spetsiaalset kõrge kalorsusega ravisööki anda, nimeks Infatrini, selles on 100 kcal. Arvake, kas õnnestus — ei, ta sai aru, et see on rammusam ja sõi sellevõrra väiksema koguse! Sinu laps saab seda tavalist lurri RPA-d, loomulikult ei lähe ta paksuks sellest. Ma muideks pumpasin oma lapsele ka piima välja ja sügavkülmutasin kottides. Sa oleks pidanud nägema seda rasvakihti, mis peale ladestus, nagu 35% vahukoor oleks olnud. RPA EI OLE rammusam kui rinnapiim ja ei tee kedagi paksuks.

Imetamisnõustajad on sageli, mitte kõik, aga sageli, tegelikult manipulatiivsed ja naudivad seda kontrolli, mida nende amet neile noorte haavatavas olukorras emade üle pakub. Teevadki meelega selliseid väikseid vihjeid ja pillavad lausekesi, sest teada ju, et ärevil värske ema juurdleb ja mõtleb kõige üle eriti pingsalt. Ja siis on mõnus tekitada süümekaid stiilis, et sa ikka ei ole piisavalt hea ema ja rikud lapse tervist kui ei imeta.

See lause, et sul on ärevus ja seepärast piima ei tule, on ka samast sarjast – ema, sa oled SÜÜDI. Pmst on see nõustaja nüüd saavutanud olukorra, kus ta ütleb, et rpa-ga rikud lapse tervist ja samas ütleb, et aga noh, sina, kõlbmatu ärevik, ei olegi ju võimeline millekski muuks. Kuidas see peaks lapse ja ema tervise ning heaolu seisukohast kasulik nõuanne olema? Paljud nendest on ka väga esoteerilise nö uhuu-maailmapildiga. Mingit meditsiinilist haridust neil olema ei pea, ainult mingi kursus. Päris adekvaatset nõu ja abi saad siiski arstidelt.

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Rinnapiima puhul laps ise reguleerib söömist – kõht täis lükkab tissi eemale. Pudeliga toites on see oht, et ema söödab selle pudeli ikka lõpuni ära. Mõlemad lapsed rinnapiimal, üks oli beebina paksuke, aga nüüd on saledad poisid.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Rinnapiim on tihti ikka “rasvasem”, laps oli kuni 7 kuud umbes-täpselt pooleks rinnapiim+rpa sünnist saadik, kasvu poolest normis tipus, kaalu poolest pigem all. Pole kordagi “michelin” olnud nagu osad on,

Meil oli täpselt sama asi, kirjeldad justkui minu last. Sai nii rinnapiima kui asendajat, aga paks pole kunagi olnud, pigem kaalukõvera alumises pooles. Pikkust on küll.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Miks te arvate, et rpa laps pudeli lõpuni sööb?
Samamoodi lükkab suust välja pudeliluti, nagu tissi, kui kõht täis on.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Samas ütles imetamisnõustaja, et rpa lastel on suur oht paksuks minna ja neid üle toita. Nüüd mul on lausa topelt stress, sest ei taha ju last ära ka nuumata.

Tõenäoliselt ta väljendas ennast natuke kehvasti. RPA lastel tõepoolest on paksuks toitmise oht suurem. Rinnapiimaga võib last toita nii palju, kui laps tahab ja vajab, RPAga peaks aga juhendist kinni pidama. Mõnel lapsel on aga kõht tihedamini tühi või tahab suuremaid koguseid või toidab vanem teda lihtsalt üle. Sealt see RPA paksuks toitmise oht tulebki. See ei tähenda aga lapse ära rikkumist.

Piimatootluse jaoks on öösel regulaarne ja tihe toitmine/pumpamine väga oluline. Kui naisel korralikult piim olemas ja jagub, siis võib pikemaid pause teha aga sellises olukorras nagu sinul, et piima vähe, peaksid sa siiski ka öösel korralikult kahe tunni tagant toitma. Kui laps ei taha, tal veel kõht täis, siis pumpa 15´mõlemat rinda. On tüütu ja väsitav aga see aitab piimatootluse käima minekule kaasa. Ärevus ka mõjutab, kuigi jah, väga kerge on öelda, et ära ole ärev. Püüa lihtsalt mõelda, et toidetud laps on kõige olulisem ja tiheda/regulaarse pumpamisega teed sa endast kõik võimaliku. Kui läheb piimatootlus korralikuks, siis läheb aga kui ei lähe, siis ega sul maksimumist rohkemat pole ju inimlikult võimalik anda. Püüa päevasel ajal lapsega palju nahk-naha kontaktis olla. Muidu imeb laps ilusasti, võte oli korras?

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Rpa asendaja on kindlasti rammusam kui rinnapiim ja seepärast võid suureks sööta, aga seal kogused peal ja kui neist kinni pidada siis pole hullu. Beebid peavadki paksukesed olema. Minu oma sai rpa-d teisest kuust kuni 8 kuuseni ja ilus pehmeke oli, iga arstikülastus oli juurde võtnud umbes 800-900g ja ja veel 3 eluaastani oli turullakam aga mitte kondine. Nüüd ta 11 ja on peenike. Kui sul laps nii kiires kasvamises nagu nad on kooliminekuni siis ei ole võimalik rpa-ga teda terveks eluks paksuks sööta- täiesti ajuvaba jutt. Nii lihtne see pole:)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 15 postitust - vahemik 1 kuni 15 (kokku 15 )


Esileht Imetamine Rpa toidul lapsed paksud?