Esileht Hobinurk “Salmonid: 25 aastat hiljem”

Näitan 25 postitust - vahemik 1 kuni 25 (kokku 25 )

Teema: “Salmonid: 25 aastat hiljem”

Postitas:

Kes vaatas, kuidas meeldis?
Minu kui Eesti toodete fänni jaoks totaalne pettumus.
Nii üle pingutatud, nii ajukas, lapsik, sisutu.
Vbl ma elan veel seriaali lummuses, mis oli tolle aja kohta ikka väga innovaatiline ja tekitas väikese oeh!-kadedusenoodikese rikaste ja ilusate elu vaadates või oli asi enda nooruses ja tolles asjastus, ei tea, aga praegune kokkuvõte oli pehmelt öeldes “milleks seda oli vaja teha?”.
Kusjuures Kirsi sõnade kohaselt veel Ita Everile sünnipäevakingiks!
Vbl olekski pidanud Kirss ainuisikuliselt tegijaks jääma, aga kaasatud oli ju ka proua Berg, kes särab kartulite, apelsinide ja pilvealuste laiatarbekaubaga, siis arusaadav, et sealt midagi väga tulla ei saa. Nimetatud stenaariumid sobivadki tänapäeva suhtekriisis tibide esitlemiseks, mitte omaaegse “kultussarja” tegelaste ellu.

See on minu arvamus ja kindlasti meeldis film paljudele vaatajatele.

+13
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 25.02 07:00; 25.02 09:53; 25.02 10:09; 25.02 12:04; 25.02 12:08;
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:

Kes vaatas, kuidas meeldis?

Minu kui Eesti toodete fänni jaoks totaalne pettumus.

Nii üle pingutatud, nii ajukas, lapsik, sisutu.

Vbl ma elan veel seriaali lummuses, mis oli tolle aja kohta ikka väga innovaatiline ja tekitas väikese oeh!-kadedusenoodikese rikaste ja ilusate elu vaadates või oli asi enda nooruses ja tolles asjastus, ei tea, aga praegune kokkuvõte oli pehmelt öeldes “milleks seda oli vaja teha?”.

Kusjuures Kirsi sõnade kohaselt veel Ita Everile sünnipäevakingiks!

Vbl olekski pidanud Kirss ainuisikuliselt tegijaks jääma, aga kaasatud oli ju ka proua

Berg, kes särab kartulite, apelsinide ja pilvealuste laiatarbekaupadega, siis arusaadav, et sealt midagi väga tulla ei saa. Nimetatud stenaariumid sobivadki tänapäeva suhtekriisis tibide esitlemiseks, mitte omaaegse “kultussarja” tegelaste ellu.

See on minu arvamus ja kindlasti meeldis film paljudele vaatajatele.

Vabandan kõikide tegijate ees, aga see on vist nüüd troonilt tõuganud seni halvimaks Eesti filmiks peetud “Hundiseaduste aegu”.

Pole elus midagi nii kehva filmilinal näinud….

+14
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oli tõsiselt sisutu vaatamine. Kuigi oli palju näitlejaid, kes mulle väga meeldivad, siis ikkagi ei suutnud seda kaua vaadata. Ainuke, mis silma jäi, oli see, et kui kaunis võib olla üks vana daam. Aga muidu õudne.

+14
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vbl ma elan veel seriaali lummuses, mis oli tolle aja kohta ikka väga innovaatiline

Klge, see sari oli ju paras paroodia. Ma ei kujuta ette, et keegi seda tõsimeelselt vaatas ja mõtles, et sellel on midagi pistmist reaalse eluga.

+4
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 25.02 09:39; 25.02 10:02; 25.02 11:50; 25.02 11:56; 25.02 14:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vbl ma elan veel seriaali lummuses, mis oli tolle aja kohta ikka väga innovaatiline

Klge, see sari oli ju paras paroodia. Ma ei kujuta ette, et keegi seda tõsimeelselt vaatas ja mõtles, et sellel on midagi pistmist reaalse eluga.

Mina, suht kesise taustaga kodust tulnuna, vaatasin küll. Oli midagi uut, suurt, ilusat, läikivat, salapärast. Maailm, mida ma reaalis ei olnud näinud. Eesti näitlejad tegid selle tõepärasemaks: toonased Rosad ja Tahmanäod või mis seep iganes siis paralleelselt jooksis, olid pigem sürr muinasjutt.
Kui sulle oli siis teada neie rahakate siseringi elu-olu, siis mulle tõesti ei olnud.

+5
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 25.02 07:00; 25.02 09:53; 25.02 10:09; 25.02 12:04; 25.02 12:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lihtne ajaviide. Telekast vaadatuna meeldis, kinos oleks ajast ja sest vähesest rahast kahju olnud. Täiesti üle võlli nagu Salmonitele kohane.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui sulle oli siis teada neie rahakate siseringi elu-olu, siis mulle tõesti ei olnud

Jeerum, selleks ei pea mingit elu-olu teadma, et aru saada, kui ekraanil midagi pilatakse. See oli ju nagu see “Koduhani”. Sellest ikka said aru, et see oli “Dallase” jmt paroodia?

+2
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 25.02 09:39; 25.02 10:02; 25.02 11:50; 25.02 11:56; 25.02 14:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui sulle oli siis teada neie rahakate siseringi elu-olu, siis mulle tõesti ei olnud

Jeerum, selleks ei pea mingit elu-olu teadma, et aru saada, kui ekraanil midagi pilatakse. See oli ju nagu see “Koduhani”. Sellest ikka said aru, et see oli “Dallase” jmt paroodia?

“Dallast” ei vaadanud, “Koduhani” meeldis.
Aga haugu pealegi minuga, kes ma sinu meelest 25 aastat tagasi 18-aastasena väga rumal olin. Tänane film ei läinud sellest kuidagi paremaks.

+3
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 25.02 07:00; 25.02 09:53; 25.02 10:09; 25.02 12:04; 25.02 12:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vaatasin eile ära ja lõpuks jäi üks küsimus: millest see film oli?

+9
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Väga nõrk. Mul oli natuke isegi kahju, et Ita Ever pidi sellises juras kaasa tegema.

+9
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei suutnud kuigi kaua vaadata.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei suutnud kuigi kaua vaadata.

Sama. Hakkasin vaatama ja pärast teist reklaamipausi loobusin. Arutavad seal, et delikaatne värk, president kukkus trepist alla, ja samal ajal Liis Haabi/Haava tegelaskuju lihtsalt filmib seda kõike? Üldse mulle käis see kaameraga töllerdav tegelane seal närvidele. Võib-olla muidugi tuli mingi mõjuv lõpplahendus, mis kõike seda uimerdamist ja pikaldast igavavõitu sissejuhatust õigustas, aga ma ei jõudnud nii kaua oodata, kuna üldse polnud meeldiv seda lugu vaadata. Võib-olla oli see film mõeldud rohkem pensionäridele, kes olid siis 40ndates, kui see sari originaalis jooksis.

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.

Kas seda netist ka vaadata saab, on keegi leidnud?

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui sulle oli siis teada neie rahakate siseringi elu-olu, siis mulle tõesti ei olnud

Jeerum, selleks ei pea mingit elu-olu teadma, et aru saada, kui ekraanil midagi pilatakse. See oli ju nagu see “Koduhani”. Sellest ikka said aru, et see oli “Dallase” jmt paroodia?

Sellest siis. Ma näiteks vaatasin seda “Koduhane” kunagi ja kuulsin ka hiljem neid dallase jutte. Aga kuna ma polnud dallast näinud ega kursis, siis polnud aimu ka. Minu jaoks oli se telelavastus lihtsalt selline muhe vaatamine heade näitlejayega komöödia. Ja on seal vahet, et mul oleķs mingi ekstra dallase põhi all olnud?                                   Siis Salmonite seriaal tol ajal. Ma ka taolisest elust midagi ei teadnud. Nägin, et seal on ülepakutud asju ja ärritas ka palju. Mulle ei  meeldinud mõte, et päriselt ka sellised inimesed olemas on ja nii elavad. Aga sellised ongi olemas. Ja hullemadki on. Kes arvavad, et nad on paremad. Et neile on rohkem või kõik lubatud ja on napakaid, kes neid takka kiidavad, poevad ja autoriteeditavad sihukesi, seda ma parem ei ütle, mida.

+2
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 25.02 11:36; 25.02 12:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja on seal vahet, et mul oleķs mingi ekstra dallase põhi all olnud?

Jah, sest siis sa oleksid aru saanud, et tunnusmuusika on selle sarja oma, need osatäitjate pildid seal alguses (õigemini stiil, kuidas neid kuvati), see Vaariku žest viskiklaasiga oli Dallase tegelaskuju JR-i stampliigutus jne. Selles paroodias kogu uba ja koomika seisneski.

+1
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 25.02 09:39; 25.02 10:02; 25.02 11:50; 25.02 11:56; 25.02 14:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga haugu pealegi minuga, kes ma sinu meelest 25 aastat tagasi 18-aastasena väga rumal olin.

Salmonid olid eetris 1993-1995. Mina olin siis vanuses 20-22. Minu tutvusringkonnas teadsid küll kõik, et Salmonid on paroodia ja kõverpeegel, a la Eesti vaprad ja ilusad, mitte elust enesest nagu Õnne 13.

+6
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 25.02 09:39; 25.02 10:02; 25.02 11:50; 25.02 11:56; 25.02 14:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja on seal vahet, et mul oleķs mingi ekstra dallase põhi all olnud?

Jah, sest siis sa oleksid aru saanud, et tunnusmuusika on selle sarja oma, need osatäitjate pildid seal alguses (õigemini stiil, kuidas neid kuvati), see Vaariku žest viskiklaasiga oli Dallase tegelaskuju JR-i stampliigutus jne. Selles paroodias kogu uba ja koomika seisneski.

See ei pruukinud mulle midagi juurde anda. Ma tõlgendasin seda komöödiana ja ehk ongi hea, et vaatasin nullist. Paralleele tõmbamata ja puhtalt lehelt

 

+2
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 25.02 11:36; 25.02 12:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja on seal vahet, et mul oleķs mingi ekstra dallase põhi all olnud?

Jah, sest siis sa oleksid aru saanud, et tunnusmuusika on selle sarja oma, need osatäitjate pildid seal alguses (õigemini stiil, kuidas neid kuvati), see Vaariku žest viskiklaasiga oli Dallase tegelaskuju JR-i stampliigutus jne. Selles paroodias kogu uba ja koomika seisneski.

Nii? Ja kuna mina ka “Dallast” ei vaadanud, siis järelikult ei saanud “Koduhane” pointile pihta või kuidas? Pean kurvastama, et sain ikka küll.
Võin vabalt näiteks “Scary Movie’t” vaadata ilma, et ma eelnevaid õudukaid oleksin näinud.

Sinu “sest siis oleksid aru saanud” on üsna halvustav ja tegelikult pointless: hea režissöör koos hea stsenaristiga loovad teose, mis ei eelda mitme muu eelnevat teadmist. Me räägime siinkohal meelelahutusest, mitte näiteks ajaloolistest faktidest või teaduslikest uuringutest, mille puhul on ütlematagi selge, et minimaalset tausta võiks vaataja teada. No ma ei kujuta ette, et vaatan “Pompejist” filmi ja ma ei tea, mis sündmusega tegu. Seebikate puhul on täiesti suva juba see, kui mõni(kümmend) osa vahele jääb või nagu siin selgub – üldse pole näinud. Midagi ei juhtu!

Ja ikka tahaks teada, kas nüüd käo arvates “Dallast” mittenäinud nägid midagi muud ekraanil või jäid mingist “oast” ilma?

+1
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 25.02 07:00; 25.02 09:53; 25.02 10:09; 25.02 12:04; 25.02 12:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga haugu pealegi minuga, kes ma sinu meelest 25 aastat tagasi 18-aastasena väga rumal olin.

Salmonid olid eetris 1993-1995. Mina olin siis vanuses 20-22. Minu tutvusringkonnas teadsid küll kõik, et Salmonid on paroodia ja kõverpeegel, a la Eesti vaprad ja ilusad, mitte elust enesest nagu Õnne 13.

Tubli tutvusringkond siis sul! Loodetavasti lävite tänaseni ja nad kannatavad sinu üleolekut välja.

+2
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 25.02 07:00; 25.02 09:53; 25.02 10:09; 25.02 12:04; 25.02 12:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei suutnud vaadata. Virvendas sil me ees aga mõte läks mujale rändama. Vahetasin kanalit.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kes vaatas, kuidas meeldis?

Minu kui Eesti toodete fänni jaoks totaalne pettumus.

Nii üle pingutatud, nii ajukas, lapsik, sisutu.

Vbl ma elan veel seriaali lummuses, mis oli tolle aja kohta ikka väga innovaatiline ja tekitas väikese oeh!-kadedusenoodikese rikaste ja ilusate elu vaadates või oli asi enda nooruses ja tolles asjastus, ei tea, aga praegune kokkuvõte oli pehmelt öeldes “milleks seda oli vaja teha?”.

Kusjuures Kirsi sõnade kohaselt veel Ita Everile sünnipäevakingiks!

Vbl olekski pidanud Kirss ainuisikuliselt tegijaks jääma, aga kaasatud oli ju ka proua

Berg, kes särab kartulite, apelsinide ja pilvealuste laiatarbekaupadega, siis arusaadav, et sealt midagi väga tulla ei saa. Nimetatud stenaariumid sobivadki tänapäeva suhtekriisis tibide esitlemiseks, mitte omaaegse “kultussarja” tegelaste ellu.

See on minu arvamus ja kindlasti meeldis film paljudele vaatajatele.

Vabandan kõikide tegijate ees, aga see on vist nüüd troonilt tõuganud seni halvimaks Eesti filmiks peetud “Hundiseaduste aegu”.

Pole elus midagi nii kehva filmilinal näinud….

Kas sa Normani ” Elu hammasratastel” oled näinud?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja on seal vahet, et mul oleķs mingi ekstra dallase põhi all olnud?

Jah, sest siis sa oleksid aru saanud, et tunnusmuusika on selle sarja oma, need osatäitjate pildid seal alguses (õigemini stiil, kuidas neid kuvati), see Vaariku žest viskiklaasiga oli Dallase tegelaskuju JR-i stampliigutus jne. Selles paroodias kogu uba ja koomika seisneski.

Nii? Ja kuna mina ka “Dallast” ei vaadanud, siis järelikult ei saanud “Koduhane” pointile pihta või kuidas? Pean kurvastama, et sain ikka küll.

Võin vabalt näiteks “Scary Movie’t” vaadata ilma, et ma eelnevaid õudukaid oleksin näinud.

Sinu “sest siis oleksid aru saanud” on üsna halvustav ja tegelikult pointless: hea režissöör koos hea stsenaristiga loovad teose, mis ei eelda mitme muu eelnevat teadmist. Me räägime siinkohal meelelahutusest, mitte näiteks ajaloolistest faktidest või teaduslikest uuringutest, mille puhul on ütlematagi selge, et minimaalset tausta võiks vaataja teada. No ma ei kujuta ette, et vaatan “Pompejist” filmi ja ma ei tea, mis sündmusega tegu. Seebikate puhul on täiesti suva juba see, kui mõni(kümmend) osa vahele jääb või nagu siin selgub – üldse pole näinud. Midagi ei juhtu!

Ja ikka tahaks teada, kas nüüd käo arvates “Dallast” mittenäinud nägid midagi muud ekraanil või jäid mingist “oast” ilma?

Ära kurvasta, ega kõik ei saagi ühtviisi targad olla. :))

0
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 25.02 09:39; 25.02 10:02; 25.02 11:50; 25.02 11:56; 25.02 14:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Käis taustaks, väga veniv ja mõttetu oli. Mitte miskit ei juhtunud ja läbi ka ei saanud. Tunne oli nagu õnne 13 vaataks.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 25.02 15:01; 26.02 14:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui sulle oli siis teada neie rahakate siseringi elu-olu, siis mulle tõesti ei olnud

Jeerum, selleks ei pea mingit elu-olu teadma, et aru saada, kui ekraanil midagi pilatakse. See oli ju nagu see “Koduhani”. Sellest ikka said aru, et see oli “Dallase” jmt paroodia?

Mingit seost ei ole Koduhanel ja Salmonitel. Koduhani  oli Dallase  paroodia, Salmon  seriaal  eesti rikastest, seal ei ole paroodia lõhnagi.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui sulle oli siis teada neie rahakate siseringi elu-olu, siis mulle tõesti ei olnud

Jeerum, selleks ei pea mingit elu-olu teadma, et aru saada, kui ekraanil midagi pilatakse. See oli ju nagu see “Koduhani”. Sellest ikka said aru, et see oli “Dallase” jmt paroodia?

Mingit seost ei ole Koduhanel ja Salmonitel. Koduhani oli Dallase paroodia, Salmon seriaal eesti rikastest, seal ei ole paroodia lõhnagi.

https://elu.ohtuleht.ee/304384/telesari-salmonid-oli-suhkruvati-eesti-paroodia

 

“Salmonite” režissöör Toomas Kirss arvab, et sarja tehes oldi oma ajast ees: “Tol ajal võtsid inimesed seda jube tõsiselt, nagu see peakski olema meie elu. Aga tegelikult oli see minu paroodia suhkruvati- ja vahvli-Eestile.”

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 25.02 15:01; 26.02 14:56;
To report this post you need to login first.
Näitan 25 postitust - vahemik 1 kuni 25 (kokku 25 )


Esileht Hobinurk “Salmonid: 25 aastat hiljem”