Esileht Ilu šampoonist loobumine

Näitan 28 postitust - vahemik 1 kuni 28 (kokku 28 )

Teema: šampoonist loobumine

Postitas:

Kas keegi on ise läbi teinud või mõni tuttav läbi teinud? Prageu olek sju hea aeg, kui nagunii keegi peal ekoduste ei näe. Mehele seletaks ära, mis toimub, et ta ei pea mind lihtsal tkasimatuks. Oma tütrel ma ei hakanudki šampooni kasutama ja tõepoolest ei olegi vaja.

Lugesin ka üht artiklit ja soovitusi sellega seoses, aga mul jäi õhku paar küsimust:
– kui ma värvin juukseid, kas see ei mõjuta asja? Peale juuksevärvimist pesen ju ka šampooniga üleliigse värvi peanahalt maha.
– kas selleks, et juuksed hakkaksid isepuhastuma, peaks ka palsamist loobuma?

+1
-13
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 10 korda. Täpsemalt 16.04 15:19; 10.08 10:50; 25.08 10:58; 11.09 10:19; 10.10 15:47; 09.11 15:38; 17.11 13:35; 23.11 15:05; 14.12 14:45; 17.02 12:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga keha ju pesed mingi vahendiga? Või ainult veega?

Keha ei isepuhastu. Isegi loomad peavad end pesema, et nahk ja karvad puhtaks saaks.

Jah, keha pesen aastaid ainult veega, kui just otsest vajadust seebitada pole (ujulas, paljajalu käies, käed) ja midagi pole häda. Ka juukseid loputan ikka veega edasi, sest tolm ikka jääb juustesse. Loomad ju ei pese end seebiga ????

+1
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 16.04 15:19; 16.04 20:08; 17.04 14:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

miks see hea (või vajalik) peaks olema?

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga keha ju pesed mingi vahendiga? Või ainult veega?

Keha ei isepuhastu. Isegi loomad peavad end pesema, et nahk ja karvad puhtaks saaks.

Jah, keha pesen aastaid ainult veega, kui just otsest vajadust seebitada pole (ujulas, paljajalu käies, käed) ja midagi pole häda. Ka juukseid loputan ikka veega edasi, sest tolm ikka jääb juustesse. Loomad ju ei pese end seebiga ????

uriini ja higihais, kuidas selle maha saab ainult veega? võeh, väristan õlgu….

+9
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.04 20:48; 17.04 14:34;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga keha ju pesed mingi vahendiga? Või ainult veega?

Keha ei isepuhastu. Isegi loomad peavad end pesema, et nahk ja karvad puhtaks saaks.

Jah, keha pesen aastaid ainult veega, kui just otsest vajadust seebitada pole (ujulas, paljajalu käies, käed) ja midagi pole häda. Ka juukseid loputan ikka veega edasi, sest tolm ikka jääb juustesse. Loomad ju ei pese end seebiga ????

uriini ja higihais, kuidas selle maha saab ainult veega? võeh, väristan õlgu….

Ei saagi. Miks muidu meie ühistransport haiseb.

+11
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga keha ju pesed mingi vahendiga? Või ainult veega?

Keha ei isepuhastu. Isegi loomad peavad end pesema, et nahk ja karvad puhtaks saaks.

Jah, keha pesen aastaid ainult veega, kui just otsest vajadust seebitada pole (ujulas, paljajalu käies, käed) ja midagi pole häda. Ka juukseid loputan ikka veega edasi, sest tolm ikka jääb juustesse. Loomad ju ei pese end seebiga ????

uriini ja higihais, kuidas selle maha saab ainult veega? võeh, väristan õlgu….

Võid proovida end tihemini pesta, usutavasti siis see hais ei muutu nii vängeks, et ilma seebita pesust pole mingit tolku.

+4
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

inimesed, kas te tõesti kuulete esimest korda, et juuksed tegelikult ei vaja pesu ja šampoonid on juuksed just ära rikkunud? Tõesti pole midagi kuulnud sellest? Ja et seep kuivatab nahka ja lisaks mustusele nühid maha ka naha kaitsva kihi, mida rohkem seebitad?

Mina pesen end igal õhtul veega. Miks peaks midagi haisema? Vastupidi, peale seda, kui loobusin pidevats seebitamisest, higistavad mu kaenlaalused vähem ja ei haise enam peale 2 h sama pluusi kandmist. varem oli see pidev probleem, otsisin kangeid apteegivahendeid jne – tegelikult oli aga nahk rikutud. Ja ma ei tee püksi ja pidamatusega probleeme pole, et midagi peaks meeletult haisema allkorrusel.

Kui keegi haiseb uriini ja mustuse järele, siis ei ole probleem mitte seebis, vaid üleüldises hügieenis. Sa võid ju end iga kord pestes seebitada, aga kui pesed end ainult kord nädalas või vahetad aluspükse harvem kui iga päev, siis muidugi haised. Selle teooria järgi, et igal õhtul vaja kusehaisu endalt seebiga maha nühkida, peaksime ju kõik tööpäevalõpuks meeletult haisema, aga ei haise ju – või käite keset tööpäeva ennast dušši all seebitamas?

Pigem tundub, et enamus pole asjast midagi kuulnud ja siis on hirmul suured silmad 😀

+5
-9
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 16.04 15:19; 16.04 20:08; 17.04 14:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

inimesed, kas te tõesti kuulete esimest korda, et juuksed tegelikult ei vaja pesu ja šampoonid on juuksed just ära rikkunud? Tõesti pole midagi kuulnud sellest?

Pigem tundub, et enamus pole asjast midagi kuulnud ja siis on hirmul suured silmad ????

olen kuulnud küll, aga mina kui väga lõhnatundlik inimene, siis tõesti tunnen juba kaugelt ära, kui inimene ainult end veega lobistab. tahestahtmata jääb argivahe hais, lase nuusutada end mõnel tuttaval inimesel.tõsiselt. usun, et sa ei julge seda teha 😛 ja su tuttavad viisakad, kes ei julge sulle seda öelda, et haised.
mu tutvusringkonnas 2 ökomutti, kes ei pese end aastaid juba, ainult ja ainult veega ja mingite tõmmistega. kätt rinnale pannes kinnitan, et nad lehkavad. suht ebameeldiv on seista nende kõrval, istuda ühes lauas. ei tohi möelda ainult endale, kui lävid inimestega. kui elad metsas, tee mis tahad, ära üldse end pese ja kasi.

+10
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.04 20:48; 17.04 14:34;
To report this post you need to login first.
Postitas:

inimesed, kas te tõesti kuulete esimest korda, et juuksed tegelikult ei vaja pesu ja šampoonid on juuksed just ära rikkunud? Tõesti pole midagi kuulnud sellest? Ja et seep kuivatab nahka ja lisaks mustusele nühid maha ka naha kaitsva kihi, mida rohkem seebitad?

Mina pesen end igal õhtul veega. Miks peaks midagi haisema? Vastupidi, peale seda, kui loobusin pidevats seebitamisest, higistavad mu kaenlaalused vähem ja ei haise enam peale 2 h sama pluusi kandmist. varem oli see pidev probleem, otsisin kangeid apteegivahendeid jne – tegelikult oli aga nahk rikutud. Ja ma ei tee püksi ja pidamatusega probleeme pole, et midagi peaks meeletult haisema allkorrusel.

Kui keegi haiseb uriini ja mustuse järele, siis ei ole probleem mitte seebis, vaid üleüldises hügieenis. Sa võid ju end iga kord pestes seebitada, aga kui pesed end ainult kord nädalas või vahetad aluspükse harvem kui iga päev, siis muidugi haised. Selle teooria järgi, et igal õhtul vaja kusehaisu endalt seebiga maha nühkida, peaksime ju kõik tööpäevalõpuks meeletult haisema, aga ei haise ju – või käite keset tööpäeva ennast dušši all seebitamas?

Pigem tundub, et enamus pole asjast midagi kuulnud ja siis on hirmul suured silmad ????

No aga räägi siis meile ja valgusta meid.

Minu kogemus on hoopis see, et vesi kuivatab nahka.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kasutage muidugi ainult vett, aga ärge siis teiste inimeste hulka ronige. Juuksed imavad igasugused lõhnad endasse ja haisevad korralikult, kui neid vaid veega loputada.
Olen ühe korra elus viibinud mingil umbluu-inimeste trummitaguimise üritusel ja see lebra oli ikka korralik. Viirukite põletamisega seda haisu ei peida, pealegi ei käi sa viiruk käes tööl, ühistrantspordis või linnas ringi. Pesemata juuksed, mens.vere, uriini, higi hais, karvu ju ka umbluud ei aja, kaenla alla möksitakse vaid kookosrasva ja soodat, mida siis isetehtud deodorandiks kutsutakse. Juuksd nagu rasvapulgad peas- kõik ootasid seda imelist isepuhastumist, mõni vist juba mitu aastat. Tampoonid ja sidemed on saatanast, läbi aetakse mingi sambla ja korduvkasutatavate lappidega.
Tõsiselt ebameeldiv on selliste inimeste lähedal olla. Miks te teete nii ,kui maailmas on ometi olemas lõhnatud, neutraalsed ja looduslikud pesemisvahendid?

+10
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

olen kuulnud küll, aga mina kui väga lõhnatundlik inimene, siis tõesti tunnen juba kaugelt ära, kui inimene ainult end veega lobistab. tahestahtmata jääb argivahe hais, lase nuusutada end mõnel tuttaval inimesel.tõsiselt. usun, et sa ei julge seda teha ???? ja su tuttavad viisakad, kes ei julge sulle seda öelda, et haised.
mu tutvusringkonnas 2 ökomutti, kes ei pese end aastaid juba, ainult ja ainult veega ja mingite tõmmistega. kätt rinnale pannes kinnitan, et nad lehkavad. suht ebameeldiv on seista nende kõrval, istuda ühes lauas. ei tohi möelda ainult endale, kui lävid inimestega. kui elad metsas, tee mis tahad, ära üldse end pese ja kasi.

Argivahe?! Miks need kirjaoskamatud alati kõige suuremad nõuandjad ja tänitajad on!

+9
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ullumaja.
Ma pole elus iga päev ega üle päeva pesnud pead. Mul jube rasvane peanahk, ülisuur rasueritus. Ei ole kasutanud kangeid salongitooteid ega muud. Mul pole ise puhastunud, no paari nädalaga. Rohkem ei saa mina pesemata olla ja ma võiksin olla, kui see keegi(ma ei tea kes) garanteerib et ma olen vajaliku aja pesemata peaga ja siis see läheb ise puhtaks, rasu ja rasueritus kaob, olen nõus maksma paar tuhat, kui ta garanteerib ja tema peab mulle maksma, kui nii ei juhtu.

+6
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.04 20:18; 18.04 22:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lastel nt ei pea šampooni kasutama, juuksed sellegipoolest puhtad ja ilusad aga muutus tuleb teismelise eas. Siis hakkab haisema nii higi kui suureneb üleüldine rasueritus. Ma olen ise ka proovinud seda mittepesemist – kaks nädalat ja jubedad kõõmakorbad tulevad pähe ning juuksed on kui rasvapulgad. Isepuhastumine on müüt.

+5
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.04 22:36; 19.04 06:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lastel nt ei pea šampooni kasutama, juuksed sellegipoolest puhtad ja ilusad aga muutus tuleb teismelise eas. Siis hakkab haisema nii higi kui suureneb üleüldine rasueritus. Ma olen ise ka proovinud seda mittepesemist – kaks nädalat ja jubedad kõõmakorbad tulevad pähe ning juuksed on kui rasvapulgad. Isepuhastumine on müüt.

Mul ei tulnud muutus teismelise eas, vaid enne kooli juba, õigemini sünnist alates oli nii. Ma muidugi ise ei tea, ei mäleta paar kolme aastase aega, aga lasteaia piltidel, mis tehti, olin mina rasvase peaga, näiteks laupäeviti käisime saunas, kui reedel käis lasteaias mingi pildistamine, siis muä oli rasvane pea otsas, minu õel javennal seda omadust ei olnud ja ei tulnud ka, siiani, keskeani.
Lihtsalt mida aeg edasi, seda rohkem ja kiiremini hakkas rasvaseks minema. Kuid juuksed hakkasid ka hõrenema u 20 aastasena, tasapisi.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.04 20:18; 18.04 22:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas mingil hetkel diagnoositi ka muid endokriinseid probleeme? Kirjeldatu on selles vanuses väga ebatavaline. Isiklikult muutusin rasvapeaks alles teismelisena ja siis pidin hakkama iga päev juukseid pesema – ning kaasnesid ka hormonaalsed probleemid nagu akne ning menstruatsioonihäired. Kogu mu elu jooksul olen üksnes raseduste ajal olnud puhta naha ja kohevate juustega.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.04 22:36; 19.04 06:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Inimene võib muidugi oma südamerahu nimel uskuda kõike, kuid see, et juuksed või keha kuidagi maagiliselt ise puhtaks saavad, on vale ja ma ei tea kust see alguse on saanud. Pärast pesemata olemist lihtsalt mingil hetkel see rasu kuivab ära ja juuksed tunduvad rasvase asemel kuivad.
Liiga ruttu mustaks minevad juuksed võivad tulla ka vale šampooni kasutamisest (kui ei ole mingeid häireid, nagu mõnel eelkirjutajal). Ka paljud kallima otsa šampoonid, st mitte tavaline supermarketikaup, võivad muuta juukseid olenevalt sellest, mis seal sees on. Mul näiteks muutusid juuksed küll siledamaks, aga väga peadligi hoidvaks. Šampoon peaks küll puhastama, aga mitte eemaldama juustelt n-ö loomulikku kaitsekihti, mida teevad sisuliselt kõik šampoonid, kus on need enimkirutud ained sees (parabeenid, sls, peg jne). Ise kasutan juba tükk aega looduslike komponentidega tooteid (neid on väga vähe kahjuks).
Kehal seebi (st pesemisvahendite) mitte kasutamine on ka väga kaheldav tegevus. On ka selles vallas olemas tooteid, mis ei ole kahjulikud.
Silmas peab pidama, et suur osa, mis on reklaamitud looduslikuna, ei ole seda mitte. Väga hoolikalt peab koostisosi lugema.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Shampoonist päris ära loobu, selmet pesta juukseid 3-4 korda nädalas pese 1 korra.
Peale lapse sündi läksin üle 1le pesule nädalas- juuksed on meeletult kasvama hakanud, tervemad, läigivad.
Loomulikult lõpetasin ära ka juuste triibutamise.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas tõesti siiralt usute, et ainult veega pestes saate puhtaks? Mina teen trenni 5 x nädalas ja seda higilõhna ei saaks mingi nipiga maha ainult veega või tahate öleda, et teie higi lõhnab nagu roosid? Ja intiimpiirkonda pesen juba aastaid spetsiaalse piirkonna pesemiseks mõeldud geeliga, ei kujutaks tõesti ette näiteks päevade ajal, et pesen vaid veega. Ise kindlasti arvate, et te ei haise aga ma olen 99% kindel, et see päris nii ei ole…

+5
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma mõtlen, et mis see siis mulle annaks, kui ma jõuakski isepuhastumise staadiumini? Minu jaoks on pärast trenni šampoonivahus kümblemine ja pärast seda õlitamine või kreemitamine omamoodi rituaal, mida ma mingi hinna eest ära ei jätaks. Boonuseks lõhnan hästi ja tunnen end värskelt.
Ja ausalt öeldes on mul kama kaks, kui palju minu vahendites looduslikku kraami on või pole, niikuinii saab poolega petta, lähtun siis juba teistest kriteeriumitest.

+4
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.04 16:44; 24.04 10:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

nimesed, kas te tõesti kuulete esimest korda, et juuksed tegelikult ei vaja pesu ja šampoonid on juuksed just ära rikkunud? Tõesti pole midagi kuulnud sellest? Ja et seep kuivatab nahka ja lisaks mustusele nühid maha ka naha kaitsva kihi, mida rohkem seebitad?

Tead, ma olen nii kuulnud kui katsetanud. Ei hakka su peanahk isepuhastuma ka peale 3+ nädalat mägedes.

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina pesen end igal õhtul veega. Miks peaks midagi haisema? Vastupidi, peale seda, kui loobusin pidevats seebitamisest, higistavad mu kaenlaalused vähem ja ei haise enam peale 2 h sama pluusi kandmist. varem oli see pidev probleem, otsisin kangeid apteegivahendeid jne – tegelikult oli aga nahk rikutud. Ja ma ei tee püksi ja pidamatusega probleeme pole, et midagi peaks meeletult haisema allkorrusel.

Ja mees teeb keelekat ja võtab sellise rasvapea kaissu? Öäk!

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Millega siis seda “argivahet” pesta tuleb? Mina pesen 2x päeva veega ja on piisav.
Aga mingeid katsetusi enda peal tegema ei hakka, et loodan ise puhastumisele. Meeldib ennast korralikult pesta, koorida ja kreemitada, rääkimata peapesust. Värvin juukseid ja ei kujuta ette, kuidas värvijäägid peast ära saad. Kui ei värvi – siis võid katsetada.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nojaa, “sampoonivahus kümblemine”, ja pärast kreemitad nahka, et rasukiht nahka tagasi saaks, sest muidu hakkab ketendama ja “vesi kuivatab”- hüpertervislik, kindla peale. Ja aeg-ajalt on vaja seenekreemi jne. Ja inimene arvab, et nii on ainuõige, see, et saab ka teisiti, ei mahu lihtsalt pähe. Mina ei kasuta kehakreeme aastaid, pole mingit vajadust, ainult raseduse ajal oli kehaõli vaja.
Igapäevase pesuga ei hakka keegi haisema, isegi kui peseb nahka puhta veega. Märksõna on igapäevane pesu ja aluspesu-sokivahetus, mitte keemia… 🙂 Juukseid pesen šampooniga küll.
Aga see, et juuksed hakkavad kuidagi maagiliselt isepuhastuma on müüt, hästi testitud ja proovitud, ei tööta. Ma pesin oma lastel ka pead kuni 8.eluaastani ainult veega, sampooni üliharva, ja juuksed olid puhtad ja ilusad. Kuskil seal vanuses hakkasid hormoonid oma töö tegema, tuli higihais ja rasvased juuksed tasapisi, juba enne kui puberteet päriselt pihta hakkas.

+2
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 21.04 11:44; 23.04 22:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Proovisin kunagi, lugesin palju eelnevalt “nopoo” teemalisi kommentaare inglisekeelsest netist ja lootused olid suured, aga mulle siiski oodatud tulemust ei toonud ja lõpetasin. Mul on rasune peanahk ja õhukused juuksed kombinatsioon ning palja veega ikkagi ei olnud juuksed ilusad.

Nendele, kes paljast vett ihupesuks väheseks peavad, siis minu kogemus on see, et paljas vesi on piisav, aga vb oleneb see ka, milline on inimese enda mikrofloora, kui vänge higi. Minu abikaasa on mulle öelnud, et ma ei haise kunagi, et see oleks saanud meie suhtele saatuslikuks, sest tal on väga madal nö haisutaluvus. Ma pesen ainult veega, intiimpesu geeli “argivahe” pesuks korra päevas.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Inimesed justkui muutuvad järjest rumalamaks! Varsti ilmselt koliks koopasse ka tagasi või lehmade-sigadega ühe katuse alla elama – üliväga naturaalne ja looduslik.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas tõesti on meie seas inimesi, kes arvavad, et seep on mingi kurjajuurikas ja ainult veega pestes saab täiskasvanud inimese keha puhtaks? Hämming.
Vabandan, et kasutan sellist roppu näidet, aga kui teete näiteks käed s*taga kokku ja need seebitamise asemel lihtsalt üle loputate, kas need on siis puhtad ja lõhnavad hästi?

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Esiteks ma loodan, et sa igapäevaselt ennast s*taga ei määri, teiseks, korraliku pesemisega saavad käed si*ast puhtaks küll, usu või ära usu. Täiesti hämmastav, mille üle täiskasvanud inimesed suudavad hämmastuda pidevalt…

+1
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 21.04 11:44; 23.04 22:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nojaa, “sampoonivahus kümblemine”, ja pärast kreemitad nahka, et rasukiht nahka tagasi saaks, sest muidu hakkab ketendama ja “vesi kuivatab”- hüpertervislik, kindla peale. Ja aeg-ajalt on vaja seenekreemi jne. Ja inimene arvab, et nii on ainuõige, see, et saab ka teisiti, ei mahu lihtsalt pähe. Mina ei kasuta kehakreeme aastaid, pole mingit vajadust, ainult raseduse ajal oli kehaõli vaja.

Igapäevase pesuga ei hakka keegi haisema, isegi kui peseb nahka puhta veega. Märksõna on igapäevane pesu ja aluspesu-sokivahetus, mitte keemia… ???? Juukseid pesen šampooniga küll.

Ma ei arva, et nii on ainuõige, pole seda ka väljendanud. Ütlesin lihtsalt, et mulle meeldib ennast pesta ja kreemitada, see on rituaal, nauding, lõõgastumine. Nahk on täiesti normaalses seisukorras ka ilma kreemitamiseta, sest peale hommikust kiiret külma dušši ma üldiselt ei kreemita.
Küll aga loen nn seebivastaste vastustest välja, et just nende käitumine on see ainuõige ja teisiti käitumine ei mahu teistele pähe. Mul on täiesti savi, kas, kuidas ja millega sa ennast pesed.

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.04 16:44; 24.04 10:26;
To report this post you need to login first.
Näitan 28 postitust - vahemik 1 kuni 28 (kokku 28 )


Esileht Ilu šampoonist loobumine