Esileht Ilu ja tervis Seborroiline dermatiit- mis aitaks?

Näitan 19 postitust - vahemik 1 kuni 19 (kokku 19 )

Teema: Seborroiline dermatiit- mis aitaks?

Postitas:

On perioode, kus asi on kontroli alla ja kus on hullem. Praegu on hull juba mitu kuud. Perearst kirjutas mingi vedeliku, mida 2 nädalat peanahale panna. Kõik. Natuke aitas. Mis edasi?
Nizoral ei aita. Sebamed kõõmavastane ei aita.
Kas nahaarstile? Sooovitage Tallinnas.
Kas trihhologile? Oskate soovitada?
Probleem on, sest peanahk sügeleb! Tumedaid riideid kanda ei saa.
Stress on, ei saa vähendada. Unega pole ideaalselt korras, ei saa muuta.
Googeldades leidsin selle:
https://www.apotheka.ee/ducray-kertyol-p-s-o-kreem-kehale-ja-peanahale-100ml-pmm0053503ee
Proovin nüüd järgi.

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 23.03 08:59; 26.03 20:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas nizorali hoidsid 5 minutit peas enne maha pesemist? Mul ka varem “pole aidanud” kuni üks hea arst ütles, et peab laskma mõjuda ka. Ja pesed 3x nädalas.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 23.03 11:32; 24.03 07:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas juukseid pesed muidu ökoshampoonidega ja mingit jama juustesse ei määri? Ma just hiljuti olin ka hädas lööbega, lõpuks viisin otsad kokku, et ostsin aasta alguses ühe Davinesi juukseõli, mida joosteotsesse panna, et neid niisutada. Ostsin ka Davinesi shampooni ja palsami. Muidu tavaliselt tarvitan ökosarjasid. Aga need juuksetooted päädisid korraliku allergiaga. Kuna panin seda juukseõli ju käte peale, kui seda juustesse määrisin, käsi alati ära ei pesnud, siis tekkis tasapisi lööve lisaks peanahale ka kätele. Magada oli ka halb, eks see juustes olev aine jäi ka padjapüürile ja tekitas öösel rahutut und. Nüüd nädalajagu pole ainega kokku puutunud ja kõik leeveneb, nahk paraneb. Aga mõteln, et mis paganama keemiat nendesse toodetesse ikka pannakse, kurb. Edaspidi saab jälle juukseid kõige tavalisema söödava kookosõliga niisutatud, nagu varem.
Ega kõik need pealemäärimised leevendavad ainult sümptomeid, tuleb jälile saada põhjusele.Toitumine korda, kräppi ei tarbi, korralikult vett juua, selgitada välja, millest need hädad tekivad. Muidu jääd elu lõpuni endale ravimeid peale määrima.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul väga hulluks läheb kirjutab arst diprosalic vedeliku. Ja shampoonina kasutan ketogenazooli…mulle nizoral üldse ei mõika. Söön ka omega õli kapsleid ja biotiini kuurina igal kevadel ja sügisel . Näole ja juuksepiirile panen elidel salvi. Mul kirjutab neid kõiki perearst nüüd, et kiiresti saada kui aplaava tekib . Ja eks ta ongi nii,et kui stress on lööb kohe nähtavalt välja . Muidu nagu saab hakkama . Suvel on alati nahk parem mul. Vahel võtan paar solaarjumi korda ka kui kahtlaselt ketendama hakkab juba. Igavene tüütu asi on kuram.

+1
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 23.03 16:16; 24.03 12:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minule pole aidanud ökošampoonid ega kõõmašampoonid ega Nizoral. Ainus, mis hullematel hetkedel tõesti aitab, on see, kui teen peanahale korraliku õlikuuri. Võib kasutada mõnda ökomat juukseõli või nahaõli või toiduõli – ega erilist vahet pole, peaasi, et peanahk saab pikalt ja põhjalikult kuivusevastast ravi. Samuti on veidi abiks, kui pesta pead jaheda veega (duši all on seda keeruline teha, seega parem on pead pesta eraldi, et saaks võimalikult jahedat vett kasutada).

Mul käib see kõõmapuhang hooti. Vahepeal on enamvähem kontrolli all ja siis tuleb sellise lainena, et tõesti sügeleb ja ketendab-tolmab nagu jube.

+2
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 23.03 21:16; 23.03 21:18; 26.03 10:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul väga hulluks läheb kirjutab arst diprosalic vedeliku. Ja shampoonina kasutan ketogenazooli…mulle nizoral üldse ei mõika.

Nizorali toimeaine on samuti ketokonasool.

+6
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 23.03 21:16; 23.03 21:18; 26.03 10:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minule pole aidanud ökošampoonid ega kõõmašampoonid ega Nizoral. Ainus, mis hullematel hetkedel tõesti aitab, on see, kui teen peanahale korraliku õlikuuri. Võib kasutada mõnda ökomat juukseõli või nahaõli või toiduõli – ega erilist vahet pole, peaasi, et peanahk saab pikalt ja põhjalikult kuivusevastast ravi. Samuti on veidi abiks, kui pesta pead jaheda veega (duši all on seda keeruline teha, seega parem on pead pesta eraldi, et saaks võimalikult jahedat vett kasutada).

Mul käib see kõõmapuhang hooti. Vahepeal on enamvähem kontrolli all ja siis tuleb sellise lainena, et tõesti sügeleb ja ketendab-tolmab nagu jube.

Teema oli ju seborroiline dermatiit. Mis sellest õlist toppida, kui niigi rasueritus on liiga suur. Põhjus, miks see haigus tavaliselt suvel leevendub ongi päikese kuivatav mõju.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 23.03 11:32; 24.03 07:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul väga hulluks läheb kirjutab arst diprosalic vedeliku. Ja shampoonina kasutan ketogenazooli…mulle nizoral üldse ei mõika.

Nizorali toimeaine on samuti ketokonasool.

Vabandan, ma lihtsalt ütlesin selle mis mulle sobib rohkem. Ehk mõni kõrvalaine mis koostoimena kokku on just see…ei tea. Eks igaüks peabki leidma endale sobiva.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 23.03 16:16; 24.03 12:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina loobusin nisujahust ja piimatoodetest. Pead hakkasin pesema oliiviõli seebiga ( puhas, ilma lisanditeta) ja loputasin õunaäädika veega. Nüüd kõigest peaaegu kaks kuud mõõdas ja elu ok. Olin varema samuti meeletu kõõmaga hädas.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minule pole aidanud ökošampoonid ega kõõmašampoonid ega Nizoral. Ainus, mis hullematel hetkedel tõesti aitab, on see, kui teen peanahale korraliku õlikuuri. Võib kasutada mõnda ökomat juukseõli või nahaõli või toiduõli – ega erilist vahet pole, peaasi, et peanahk saab pikalt ja põhjalikult kuivusevastast ravi. Samuti on veidi abiks, kui pesta pead jaheda veega (duši all on seda keeruline teha, seega parem on pead pesta eraldi, et saaks võimalikult jahedat vett kasutada).

Mul käib see kõõmapuhang hooti. Vahepeal on enamvähem kontrolli all ja siis tuleb sellise lainena, et tõesti sügeleb ja ketendab-tolmab nagu jube.

Teema oli ju seborroiline dermatiit. Mis sellest õlist toppida, kui niigi rasueritus on liiga suur. Põhjus, miks see haigus tavaliselt suvel leevendub ongi päikese kuivatav mõju.

Ära pahanda, ega keegi ei sunni. 🙂

Aga minul tõesti on nii, et kuigi rasueritus on väga suur (juukseid pean pesema kindlasti iga päev), siis samal ajal peanahk sügeleb ja ketendab. Ning õlimask või mingi dermatiidisõbraliku kreemiga tehtud mask aitab ketenduse vastu kiiremini kui kõõmašampoonid, mis kuivatavad-ärritavad veel lisaks.

Samuti ma pole päris nõus, et suvine leevendus on suuremast kuivusest. Reeglina on kodudes talvel õhk umbes 2x kuivem kui suvel – väga paljudel inimestel on just kütteperioodil nahakuivusega probleeme ning suvel kaob see ära, sest õhuniiskus siseruumides on suurem.

Aga jah, minu vahendid ei pruugi kõigile sobida. Kui aga arsti poolt soovitatud nipid ei tööta, siis ega palju muud üle ka ei jää, kui proovida seda-teist-kolmandat ja leida, et äkki miski siiski töötab. 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 23.03 21:16; 23.03 21:18; 26.03 10:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aitäh vastajatele! Teemaalgataja olen.
Nizorali hoian ma vist rohkemgi kui 5 min peas. Hommikul panen pähe, siis toimetan köögis, vahepeal loputan ja panen maski pähe, toimetan edasi. Moodsa naise elu 🙂 aga 3 x nädalas pole ma proovinud, olen vähem teinud.
Kookosõli maski tegin ka pühapäeval, hoidsin öö läbi.
Ma üritan töönädala sees enamasti 3x pesukorraga hakkama saada, v.a.siis, kui on mingi tähtsam asi või ise tahan ennast eriti enesekindlalt tunda.
Aga sügame siis edasi ja ehk saame leevendust 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 23.03 08:59; 26.03 20:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga diprosalic ei aita? Mul aitab.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on eluaegne seborroiline dermatiit ja kogemus ütleb, et ükski rohi ei võta seda ära. Võimalik muidugi, et kellegagi on teisiti.

Aitab peanaha soolaga koorimine. Teen juuksed ja peanaha märjaks ja siis hakkan juustesse lahke kammima. Igat lahku hõõrun soolaga. Kui kogu pea on üle käidud, pesen välja.

Sool peab olema peenike ja kõvasti nühkima ei pea. Kas kipitab ka? Natuke ikka.

Ma ei tee seda sageli, vaid tarbe järgi. Suvel pole üldse vaja ja juuste hallinemisega on peanahk kuivemaks ka muutunud. Konditsioneeritud moodne kontor kuivatab muidugi ka kõike, mis seal sees istub. Olen usin mütsi kandja ja viimati koorisin soolaga kusagil pärast aastavahetust, kui müts oli juba kolm kuud peas olnud.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Äratan teema üles, Seda vist ei olegi võimalik ravida, saab ainult kontrolli all hoida.
Mina soovitan kahte toodet( ise olen üle 4 a. juba asja nendega kontrolli all hoidnud):
1. https://www.amazon.com/Head-Shoulders-Clinical-Seborrheic-Dermatitis/dp/B07N9NND5G/ref=sr_1_4?crid=18FA5J0T170O9&keywords=clinical+strength+head+and+shoulders+shampoo&qid=1575548977&sprefix=clinical+strenght+head+and%2Caps%2C241&sr=8-4
2x700ml koos posti ja maksudega umbes 40€. (kui iga pesuga ei pea seda kasutama siis on terve aasta varu olemas)
2. Tradehouse lehel on ka Sesderma Sebovalis shampoon 300ml (vist) 25€

Apteegi kraam on kõik läbi katsetatud, mitte ükski ei mõjunud peanahale, prügikasti visatud raha pmt.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on ka see probleem, stressist läheb näonahal väga hulluks. Ainuke asi, mis tõesti aitab on see: https://www.amazon.com/Coresatin-Buckthorn-Rosacea-Antiseptic-Moisturizing/dp/B0753GWBTT Mul pole aimugi, kust Eestis midagi samaväärset saada võiks, aga ehk õnnestub. Šampoon peaks ka olemas olema, ise pole kasutanud.

Igasuguseid õlidel põhinevaid kreeme tuleb vältida, need teevad lõpptulemusena asja hullemaks, isegi kui esialgu tundub aitavat.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mu lapsel on peas mingi laik. Piltide ja kirjelduste järgi tundub olevat sama asi, mis teemaalgatajat vaevab.

Arstiaega alles ootame, aga olen talle mõned korrad laigu peale Eloconi määrinud. Juba paarist korrast kadus laik peaaegu ära.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen sama asjaga hädas paarkümmend aastat. Enamus tooteid läbi proovitud. Arvatavalt peanahk nizoralist immuunseks muutunud.
Praegu kasutan sesderma sebovalise šampooni. Aitab olukorda kontrolli all hoida ning leevendab sügelust/ketensust. Selge on see, et välja ravida seda haigust ei saa. Diprosalicut määrin, kui asi päris käest läheb. Vahepeal kasutasin diprosalicut liiga tihti ning tundus, et nahk hakkas sellega harjuma ning mõju kadus.
Lisaks olen täheldanud, et kui asi enam vähem kontrolli all, siis tasub peapesust võimalikult kauaks loobuda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jagan oma kogemust ka. Kui hakkasin kasutama sulfaadivabu šampoone ja palsameid, läks olukord palju paremaks. Muutus tekkis küll aeglaselt, mõne kuuga. Siis veel mõned kuud ja hakkas tunduma, et olengi probleemist lahti. Hakkasin kasutama jälle tavalisi šampoone ja tunnen kuidas peanahk hakkab rohkem kuivama ja sügelema.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen ise ka seborroilise dermatiidiga umbes 25a hädas olnud ja asi oli ikka päris hull, kratsisin pea veriseks ja kõõma ning sügelevaid laike oli terve pea täis. Ajutiselt sain abi ühelt nahaarsti poolt kirjutatud vedelikust. 10 aasta tagasi sattusin ühe juuksuri juurde, kes soovitas mul kasutada peale igat pesu peanaha toonikut, kuna toonikud ergutavad peanaha vereringet.
Algul ostsin neid toonikuid tema käest, aga nüüd on need Tradehouse lehel ka kenasti olemas. Mina olen kasutanud Sim System 4 Climbazole Scalp Tonic toodet peale igat pesukorda. Vahel ei viitsi pikka aega kasutada ja jääb mitu nädalat vahele, siis hakkab varsti peanahk jälle sügelema. Kõige väikse pudel maksab 6€, seega pole liiga kallis proovimiseks osta.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 19 postitust - vahemik 1 kuni 19 (kokku 19 )


Esileht Ilu ja tervis Seborroiline dermatiit- mis aitaks?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.