Esileht Väikelaps See vastik rota

Näitan 14 postitust - vahemik 1 kuni 14 (kokku 14 )

Teema: See vastik rota

Postitas:
Kägu

Laps on täpselt 1.aastane. Pühapäeva õhtul tekkis palavik. Sain rohuga ilusti palaviku alla. Esmaspäeval lõi kõhu lahti ja oksendas. Palavikku enam ei olnud, Süüa ja juua ei tahtnud. Teisipäeval jälle kõrge palavik. Kuna laps oli veepuudusest juba loid siis läksime haiglasse. Seal anti tilgutit. Tuli välja et rotaviirus. Hoiti meid 2 päeva haiglas. Vahepeal võeti tilk juba ära. Hakkas nagu rohkem söögi vastu huvi tundma jne. Vahepeal ikka oli kõht ka veel lahti. Palavik tõusis seal 39 peale aga saime kenasti alla selle. Järgmisel päeval saime kodusele ravile. Hakkas ilusti jooma, pissis mähkmesse, peale sööki ei kakanud ja jooksis juba ringi. Jõudsime koju ja õhtul jälle 39 palavik, oksendas, kakas jne. Jälle loid. Ei joonud vett jälle ja mähkmes polnud 8 h pissinud. Tahtis aina süles olla ja oli loid. Läksime eile jälle haiglasse. Jätsid meid haiglasse. Saab uuesti tilka. Analüüsid korras. Ainult crp näitab et 39 põletikunäit. Samas see nii väike veel et võib ju viirusest olla. Arst tuleb alles lõuna aeg ja vaatame mis saab. Terve öö sai laps tilka ja on veidi asjalikum. Enam ei taha ainut süles olla. Samas hommikul kakas kõik toidu jälle välja. Palavikku eile õhtust saati pole. Hetkel tilka praegu ei saa ja joob kenasti. Kaua see jant kestab ? vahepeal parem ja siis jälle palavik ja halvem. Kardan kohe kui meid koju lastakse sest kakab ju jälle selle vee kõik välja. Täna juba seitsmes haiguse päev. Olen nii mures. Pole varem last nii uimasena ja loiuna näinud. Isegi kui palavikku pole siis ei taha ta midagi teha. 🙁

+3
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mm, loodan, et lapsel läheb nüüd aina paremaks. Aga kui te haiglas olete, on seda haigusekulgu küll arstidelt kõige kindlam uurida.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See ROTA on selline salakaval jah. Tundub nagu läheks ära ja siis tuleb tagasi. Eriti ohtlik just nii väikestele. Aga imelik,et ta ikkagi jäi, sest vaktsiin peaks ju veel kaitsma. Kahe nädalaga peaks ikkagi kõik korda saama.

Aga kõrge põletikunäit võib küll olla sellest, et sooltes põletik ja kui ise üle ei lähe, siis ilmselt pannakse AB peale.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See ROTA on selline salakaval jah. Tundub nagu läheks ära ja siis tuleb tagasi. Eriti ohtlik just nii väikestele. Aga imelik,et ta ikkagi jäi, sest vaktsiin peaks ju veel kaitsma. Kahe nädalaga peaks ikkagi kõik korda saama.

Aga kõrge põletikunäit võib küll olla sellest, et sooltes põletik ja kui ise üle ei lähe, siis ilmselt pannakse AB peale.

Kui nii raskelt põeb, siis pakun, et pole vaktsineeritud.

+6
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas ei ole vaktsineerinud?
Rota on tõesti vastik.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul 3 last. Ja 2 neist täpselt aasta vanuselt rota läbi põdenud. Esimese lapsega samuti haiglas, nakatusin ka ise, sest kokkupuude mähkmetega jne. Sai tilka.

Teine laps aastasena kui juba maas roomates ringi lasi, ju sai ka mustust suhu. Haiglasse sisse ei pandud  2 nädalat kõht lahti, ei söönud eriti, aitas lõpuks Tasectan nimeline pulber.

Nakatus ka abikaasa- korralikult põhi alt ja oksendas.

Kolmas laps saab kohe aastaseks ja hirm on suur, et kas lööb tal ka viiruse esile. Lastemänguväljakutel peale kiikumist desotan käed ära alati.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul 3 last. Ja 2 neist täpselt aasta vanuselt rota läbi põdenud. Esimese lapsega samuti haiglas, nakatusin ka ise, sest kokkupuude mähkmetega jne. Sai tilka.

Teine laps aastasena kui juba maas roomates ringi lasi, ju sai ka mustust suhu. Haiglasse sisse ei pandud 2 nädalat kõht lahti, ei söönud eriti, aitas lõpuks Tasectan nimeline pulber.

Nakatus ka abikaasa- korralikult põhi alt ja oksendas.

Kolmas laps saab kohe aastaseks ja hirm on suur, et kas lööb tal ka viiruse esile. Lastemänguväljakutel peale kiikumist desotan käed ära alati.

Hirm on suur, aga last ei vaktsineeri ometigi?

+5
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Rotat oli palju see talv. Meil sattus 7a laps haiglasse 1 päevaks, kokku oli haige nädala. Vaktsineeritud, kuid vaktsiini mõju pidigi peale 5 aastat lahtuma. See-eest aastane vaktsineeritud laps põdes kergelt, oksendas ühel päeval 2x ja kolm päeva oli kehva isuga.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Eks see rota on salakaval jah. Ma sattusin ka sel aastal oma beebiga (tol ajal siis u 7. kuune haiglasse) rota tõttu. Mitte, et meil ta nii karm oleks olnud, aga ka kestis juba 2 nädalat ja meil polnud diagnoosi. Läksingi EMOsse kuna see jama juba pikalt kestud, eks siis jäeti üheks ööks igaks juhuks haiglasse, sealt saime siis noro viiruse lisaks. Pluss poole pealt seda, et noro lükkas vähemalt rota välja ja noro on ainult ühe päeva haigus. Kuigi norosse nakatusin ise ka. Aga haiglas juba üks õde ütles, et sel aastal kestabki rota u 2 nädalat.

Mul beebi polnud vaktsineeritud, kuna beebi tervise seisundi tõttu lastearst ei soovitanud rota vaktsineerimist teha. Teised vaktsiinid on kõik saanud, nii et ma pole vaktsiinivastane.
Aga noh see rota vaktsiin pidigi tõhus olema lühikest aega. Esimesel eluaastal 71-82% . Ja peale 1. eluaastat tõhusus langeb oluliselt.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu perearst rääkis, et need vanemad, kes rota-lastega haiglasse juba sattunud mõtlevad suures osas siiski vaktsineerimise osas ümber, aga eks alati on neid, kes ikka ei tee.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See ROTA on selline salakaval jah. Tundub nagu läheks ära ja siis tuleb tagasi. Eriti ohtlik just nii väikestele. Aga imelik,et ta ikkagi jäi, sest vaktsiin peaks ju veel kaitsma. Kahe nädalaga peaks ikkagi kõik korda saama.

Aga kõrge põletikunäit võib küll olla sellest, et sooltes põletik ja kui ise üle ei lähe, siis ilmselt pannakse AB peale.

39 ei ole kõrge crp. Viirushaigus võib tõsta põletikunäitu isegi kuni 100-ni. Nii öeldi mulle Soomes haiglas. Minu lapsel oli kunagi 88 ja mingit ab ei kirjutatud. Crp kontrolliti ülepäeva ja see langes ilusti. Eestis AB-d kirjutatakse ikka liiga kergelt.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul 3 last. Ja 2 neist täpselt aasta vanuselt rota läbi põdenud. Esimese lapsega samuti haiglas, nakatusin ka ise, sest kokkupuude mähkmetega jne. Sai tilka.

Teine laps aastasena kui juba maas roomates ringi lasi, ju sai ka mustust suhu. Haiglasse sisse ei pandud 2 nädalat kõht lahti, ei söönud eriti, aitas lõpuks Tasectan nimeline pulber.

Nakatus ka abikaasa- korralikult põhi alt ja oksendas.

Kolmas laps saab kohe aastaseks ja hirm on suur, et kas lööb tal ka viiruse esile. Lastemänguväljakutel peale kiikumist desotan käed ära alati.

Hirm on suur, aga last ei vaktsineeri ometigi?

Kust kohast sa seda välja lugesid??

Loomulikult on mõlemad lapsed vaktsineeritud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma jällegi nii palju kuulnud tuttavate kogemusi, kus lapsed rota vastu vaktsineeritud ja no ei ole mingit kergemat põdemist. Korralik loterii igal juhul, vaktsineerida või ei, iial ei tea, kuidas organism selle omaks võtnud on. Keegi garantiid ei anna, nii et suht mõttetu otsida seost põdemisel ja vaktsiinil eriti selle rotaga seoses.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma jällegi nii palju kuulnud tuttavate kogemusi, kus lapsed rota vastu vaktsineeritud ja no ei ole mingit kergemat põdemist. Korralik loterii igal juhul, vaktsineerida või ei, iial ei tea, kuidas organism selle omaks võtnud on. Keegi garantiid ei anna, nii et suht mõttetu otsida seost põdemisel ja vaktsiinil eriti selle rotaga seoses.

Vaktsiiniga või vaktsiinita – toidad esimese aasta last rinnapiimaga, kuna see ka kaitseb (ja mitte ainult).

Link.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 14 postitust - vahemik 1 kuni 14 (kokku 14 )


Esileht Väikelaps See vastik rota