Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Seletamatu viljatuse ravi või lahendus rasestumiseks?

Näitan 10 postitust - vahemik 1 kuni 10 (kokku 10 )

Teema: Seletamatu viljatuse ravi või lahendus rasestumiseks?

Postitas:

Soovin mõtteid jagada, ehk on siin naisi, kes on sama asjaga silmitsi olnud.

Kasutasin minipille rasestumisvastase vahendine, mida ei ole nüüdseks võtnud kolm aastat. Aktiivselt rasestuda oleme püüdnud 1,5 a ning sellele eelnenud 1,5 a elasime niisama kaitsevahenditeta (tüüpiline kätt-ette-ei-pane-aga-ei-planeeri suhtumine).

Tehtud on:

Vereaanalüüsid tsükli 4. päeval – kõik korras ja mahub referentsväärtuste keskele (LH, FSH). Midagi parandada rohtudega väidetavalt ei saa.
Progesteroon 21. päeval – korras, näidu järgi ovulatsioon toimus
Kilpnääre kontrollitud – aasta tagasi oli näit 4,5, eelmisel reedel oli 1,1. Optimaalne, üsna ideaalne TSH näit rasestuda soovival naisel. Võtan türoksiini, mille annuse on endokrinoloog määranud.
Ureaplasmad (parvum, urealyticum) – negatiivsed
Laparoskoopia tehtud – mitte midagi ei leitud. Munajuhad puhuti ka läbi.
Tsükkel regulaarne (27-30), tihtipeale nagu raamatust 28p.
Sperogramm – väga hea (morfoloogia 16% / piirnorm 4%)
UH – follikelid küpsevad õigel ajal

Raviplaani hetkel paigas ei ole. Arst ütles, et võimalik, et proovime järgmisee tsükliga Ovitrelle süsti, aga mul on hetkel tõeline lootusetuse laine peal. Midagi mul peab ju viga olema? Kuidas see võimalik on, et kaks terveks kuulutatud inimest ei ole võimelised rasestuma. Mida veel kontrolida?

Kui kellelgi siinolijatest on veel see “diagnoos” olnud, ehk olete nii head ja jagate kogemusi ja edulugusid…

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.02 22:08; 17.02 23:20;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil sama diagnoos, rasestuda üritanud 3.5 aastat. Võiks ju midagigi olla, enne ma soovisin küll, sest siis saab asja parandada ehk kuidagi. Praeguseks olen leppinud, ei ole me ainukesed ega ka viimased. 🙂
Meie oleme IVF radadel. Eelnevalt on olnud 4 tsüklit letrozole+ovitrelle+duphaston, mis edu ei toonud, kuid sõbranna jäi kohe esimese korraga rasedaks.
Eks teekond on olnud raske, kuid isiklikult olen õppinud olema positiivne ja ei lase meelt nii kergelt norgu – üks päev õnnestub ikka!
Arst kindlasti suunab teid, pakub oma lahendusi. Enda poolt soovitaks mitte üle mõelda ja asju siiski positiivses noodis võtta. 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Soovin mõtteid jagada, ehk on siin naisi, kes on sama asjaga silmitsi olnud.

Kasutasin minipille rasestumisvastase vahendine, mida ei ole nüüdseks võtnud kolm aastat. Aktiivselt rasestuda oleme püüdnud 1,5 a ning sellele eelnenud 1,5 a elasime niisama kaitsevahenditeta (tüüpiline kätt-ette-ei-pane-aga-ei-planeeri suhtumine).

Tehtud on:

Vereaanalüüsid tsükli 4. päeval – kõik korras ja mahub referentsväärtuste keskele (LH, FSH). Midagi parandada rohtudega väidetavalt ei saa.
Progesteroon 21. päeval – korras, näidu järgi ovulatsioon toimus
Kilpnääre kontrollitud – aasta tagasi oli näit 4,5, eelmisel reedel oli 1,1. Optimaalne, üsna ideaalne TSH näit rasestuda soovival naisel. Võtan türoksiini, mille annuse on endokrinoloog määranud.
Ureaplasmad (parvum, urealyticum) – negatiivsed
Laparoskoopia tehtud – mitte midagi ei leitud. Munajuhad puhuti ka läbi.
Tsükkel regulaarne (27-30), tihtipeale nagu raamatust 28p.
Sperogramm – väga hea (morfoloogia 16% / piirnorm 4%)
UH – follikelid küpsevad õigel ajal

Raviplaani hetkel paigas ei ole. Arst ütles, et võimalik, et proovime järgmisee tsükliga Ovitrelle süsti, aga mul on hetkel tõeline lootusetuse laine peal. Midagi mul peab ju viga olema? Kuidas see võimalik on, et kaks terveks kuulutatud inimest ei ole võimelised rasestuma. Mida veel kontrolida?

Kui kellelgi siinolijatest on veel see “diagnoos” olnud, ehk olete nii head ja jagate kogemusi ja edulugusid…

Kus sa arsti juures käid, kui tohib küsida? Peab ka vist kogu selle tee ette võtma.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil sama diagnoos, rasestuda üritanud 3.5 aastat. Võiks ju midagigi olla, enne ma soovisin küll, sest siis saab asja parandada ehk kuidagi. Praeguseks olen leppinud, ei ole me ainukesed ega ka viimased. ????

Aitäh, sain sinu kommentaarist jõudu! Lõpuks kindlasti õnnestub, peab õnnestuma.
Olen mõelnud igakord samamoodi kui analüüsi tulemused tulevad, et huh, pole midagi viga aga siis mõistan, et mille üle ma õigupoolest rõõmustan kui kõik on hästi ja tulemust ei ole? 😀

Tahan end ka vabaks lasta ja positiivsesks jääda, aga just viimasel ajal tunnen, et kannatus katkeb ja nutt on kerge tulema. Aga proovin lihtsalt arsti usaldada ja samm korraga (ravi käib Nova Vitas)

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.02 22:08; 17.02 23:20;
To report this post you need to login first.
Postitas:

üle 90% kilpnäärme alatalitluse põhjuseks on kilpnäärme autoimmuunhaigus. kas sul on testitud ka kilpnäärme autoimmuunkehad? tavaliselt arstid ei pööra sellele mingit tähelepanu. põhimõtteliselt tähendab see seda, et sinu immuunsüsteem on hakanud ründama enda keha, täpsemalt kilpnääret. arstid tegelevad asjaga siis, kui on tekkinud juba piisavalt suur kahjustus, et on tekkinud alatalitlus. kuid selline autoimmuunhäire võib sageli olla seotud ka viljastumisega. ja abi saab toitumisterapeudilt. sageli gluteenivabast toitumisest, aga seal on veel nüansse.

googelda: hashimoto, izabella wentz.

soovitan seda toitumisterapeuti: http://www.toidutark.ee/

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 18.02 13:40; 21.02 10:47; 22.02 11:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

üle 90% kilpnäärme alatalitluse põhjuseks on kilpnäärme autoimmuunhaigus. kas sul on testitud ka kilpnäärme autoimmuunkehad? tavaliselt arstid ei pööra sellele mingit tähelepanu. põhimõtteliselt tähendab see seda, et sinu immuunsüsteem on hakanud ründama enda keha, täpsemalt kilpnääret. arstid tegelevad asjaga siis, kui on tekkinud juba piisavalt suur kahjustus, et on tekkinud alatalitlus. kuid selline autoimmuunhäire võib sageli olla seotud ka viljastumisega. ja abi saab toitumisterapeudilt. sageli gluteenivabast toitumisest, aga seal on veel nüansse.

googelda: hashimoto, izabella wentz.

soovitan seda toitumisterapeuti: http://www.toidutark.ee/

Kilpnäärme alatalituse diagnoosib endokrinoloog ja on täiesti absurdne väita, et nad ei tea midagi autoimmuunsest türeoidiidist või kilpnäärme ja viljastumise seostest. Soovitada mingeid isehakanud “toitumisterapeute”, kellel ei pea olema mitte mingit haridust, et ennast nii nimetada, on juba lausa pahatahtlik.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil täpselt samad lood. Kõik proovid on ideaalses korras, kuid ei ole uuesti rasestunud 2.5 aasta jooksul, katkemisest ja normaalse tsükli taastumisest arvestades. Kui otsustasime, et kätt ette ei pane, olid teisel kuul kohe üllatustriibud platsis, paraku rasedus katkes peale paari kuud ja nüüd uut ei olegi tulnud. Tore, et selle teema tegid, ise loen ka heameelega. Kuigi meie otsustasime, et proovime mõnda aega veel ise, vanus õnneks peale veel ei pressi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

üle 90% kilpnäärme alatalitluse põhjuseks on kilpnäärme autoimmuunhaigus. kas sul on testitud ka kilpnäärme autoimmuunkehad? tavaliselt arstid ei pööra sellele mingit tähelepanu. põhimõtteliselt tähendab see seda, et sinu immuunsüsteem on hakanud ründama enda keha, täpsemalt kilpnääret. arstid tegelevad asjaga siis, kui on tekkinud juba piisavalt suur kahjustus, et on tekkinud alatalitlus. kuid selline autoimmuunhäire võib sageli olla seotud ka viljastumisega. ja abi saab toitumisterapeudilt. sageli gluteenivabast toitumisest, aga seal on veel nüansse.

googelda: hashimoto, izabella wentz.

soovitan seda toitumisterapeuti: http://www.toidutark.ee/

Kilpnäärme alatalituse diagnoosib endokrinoloog ja on täiesti absurdne väita, et nad ei tea midagi autoimmuunsest türeoidiidist või kilpnäärme ja viljastumise seostest. Soovitada mingeid isehakanud “toitumisterapeute”, kellel ei pea olema mitte mingit haridust, et ennast nii nimetada, on juba lausa pahatahtlik.

nad tõesti ei tea midagi autoimmuunse türeoidiidi ja toitumise seostest. paraku. olen mitme lähedase peal seda näinud. toitumisterapeutidel on jällegi väga hea väljaõpe selle koha pealt, kuidas toitumise ja looduslike vahenditega autoimmuunse kilpnäärmehaigusega tegeleda. kui ei taha, ära usu 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 18.02 13:40; 21.02 10:47; 22.02 11:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

üle 90% kilpnäärme alatalitluse põhjuseks on kilpnäärme autoimmuunhaigus. kas sul on testitud ka kilpnäärme autoimmuunkehad? tavaliselt arstid ei pööra sellele mingit tähelepanu. põhimõtteliselt tähendab see seda, et sinu immuunsüsteem on hakanud ründama enda keha, täpsemalt kilpnääret. arstid tegelevad asjaga siis, kui on tekkinud juba piisavalt suur kahjustus, et on tekkinud alatalitlus. kuid selline autoimmuunhäire võib sageli olla seotud ka viljastumisega. ja abi saab toitumisterapeudilt. sageli gluteenivabast toitumisest, aga seal on veel nüansse.

googelda: hashimoto, izabella wentz.

soovitan seda toitumisterapeuti: http://www.toidutark.ee/

Kohutavalt loll jutt, igas teemas laiutab üks oma “gluteenivaba dieet ravib kõike” jutukest kah veel. Lausa kuritegelik reklaamida endokrinoloogilise hädaga inimestele mingit “toitumisterapeuti”, kes enamasti on mingid paarinädalased kursused läbinud, kui sedagi (muidugi mitte need, kes haiglate juures t66tavad, on häid spetsialiste jne).
Mismõttes Hashimotost endokrinoloog ei tea midagi??? Teemaalagatajal on olemas oma endo, tal on asendusravi, ma olen päris kindel, et anad ja antikehade testid on tal ammu tehtud.

Minul endal on kilpnäärme antikehad, tarvitasidn ivfi ajal aspiriini, olin siis ka l-türoksiini asendusravi paika saanud (raseduse ajal pidi doosi t6stma). Muide pärast sünnitust olen terve, ei ole alatalitlust, ei antikehasid. Gluteenivaba dieeti pean paar aastat, ammu enne seda sain oma kilpnäärme korda ilmagi (laps 7aastane).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

vb toitumise muutmisega oleksid pääsenud ivf-ist ja hormoonravist? aga igale oma 🙂
et siis ju kõik hästi ja lahendused olemas 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 18.02 13:40; 21.02 10:47; 22.02 11:11;
To report this post you need to login first.
Näitan 10 postitust - vahemik 1 kuni 10 (kokku 10 )


Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Seletamatu viljatuse ravi või lahendus rasestumiseks?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.