Esileht Ilu ja tervis Seljale ilmuvad haiguskolded

Näitan 25 postitust - vahemik 1 kuni 25 (kokku 25 )

Teema: Seljale ilmuvad haiguskolded

Postitas:
Kägu

Juba vaga pikka aega olen tõsiselt hädas olnud seljale ilmuvate haiguskollete, koorikute ja kärnadega. On olnud selliseid perioode, kus tükk aega muret pole, selg täitsa korras, aga nüüd viimasel ajal taaskord sama teema. Nii pidevalt. Vahel kaovad kauaks ajaks ära ja siis jälle tekivad.

Isegi tssulise arsti juures käidud. Vaatas, pildistas, aga ei osanud midagi tarka kosta. Kirjutas välja ainult ühe määritava kreemi, mis ei aidanud.

Ei tundu olevat ka päris tavaline seljaakne või siiski?

 

Kohati isegi vaat et sügelevad.

Osadest suured armid järele jäänud

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuidas pead pesed? Pärast seda kui hakkasin pesema pead vanni kohal pea alaspidi, nii et shampoon ei voolanud mööda mu keha alla, kadusid mul õlgadelt vistrikud. Kusjuures seda uut pesuviisi soovitati siin perekoolis ühes teemas.Proovisin ja mõikas. Äkki proovid ka.

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sa kirjutad nii vigaselt et mitte midagi ei saa aru.Käisid arsti juures ja arst ütles et tema ei tea midagi? Mis arst see selline üldse oli? Perearst,nahaarst,loomaarst? On vaja võtta põhjalik vereanalüüs.Haavadest analüüsid ja saata laborisse analüüsimiseks.Mingi kreemike siin loomulikult ei aita.

+1
-3
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Sünteetilisi riideid kannad äkki? See soodustab ka aknet seljal. Kanna puuvillast, siis on see mure väiksem.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuidas pead pesed? Pärast seda kui hakkasin pesema pead vanni kohal pea alaspidi, nii et shampoon ei voolanud mööda mu keha alla, kadusid mul õlgadelt vistrikud. Kusjuures seda uut pesuviisi soovitati siin perekoolis ühes teemas.Proovisin ja mõikas. Äkki proovid ka.

Tahtsin just sama kirjutada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Haiguskolded on siis vistrikud või midagi muud?

Shampoonid ja palsamid võivad aknet tekitada küll. Lahenduseks on pea pesemine alaspidi –  nagu eespool mainitud, looduslikumate pesuvahendite kasutamine ja/või pärast juustepesu just probleemsele nahale mõeldud pesugeeli kasutamine seljal (sisaldab siis salitsüülhapet või aha-happeid, mis ummistustel tekkida ei lase – apeegist saab). Ma enda puhul juba tean, et nt Joico tooted tekitavad seljal aknet.

Või siis leia lihtsalt pädevam nahaarst.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mingi diagnoosi pidid ju saama? Mis see on? Mis kreem sulle kirjutati?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Proovi jätta menüüst välja piimatooted, mind aitas see. Mul tuli karla peale, kõrvade taha ja kuklasse mingite puntide kaupa, mus jätsid väiksed valged armikesed. Piima ei joo ja piimatooteid (kodujuustu, juust, hspukoort) vähesel määral, see aitas mind.

Pead pesen vene taimeshapoonidega, mis ei sisalda keemiat, mungid pruunis pudelis babuskad on. Nüüd peanahk muud enam ei kannatagi.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuidas see võimalik on, et peanahk kannatab mingit pesuvahendit, aga seljanahk mitte????? Kui põhjuseks on šampoon, siis tuleb see ikka välja vahetada, mitte mingi pesta pea alaspidi.
Millega te muidu ennast pesete? Soovitav pesujärjekord on siis nii, et šampoon, palsam, kõik välja loputada ja siis dušigeeli või seebiga ihu puhtaks. Sabaga seljapesuhari või kooriv kehakreem ehk ka abiks.

+1
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuidas see võimalik on, et peanahk kannatab mingit pesuvahendit, aga seljanahk mitte????? Kui põhjuseks on šampoon, siis tuleb see ikka välja vahetada, mitte mingi pesta pea alaspidi.

Millega te muidu ennast pesete? Soovitav pesujärjekord on siis nii, et šampoon, palsam, kõik välja loputada ja siis dušigeeli või seebiga ihu puhtaks. Sabaga seljapesuhari või kooriv kehakreem ehk ka abiks.

Ma arvan seda sama et see vale shampooni jutt on nii jabur lihtsalt. Tegemist on rohkem vereloome haigusega, on vaja hematoloogi vastuvõtule minna+nahaarst.

+1
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma arvan seda sama et see vale shampooni jutt on nii jabur lihtsalt. Tegemist on rohkem vereloome haigusega, on vaja hematoloogi vastuvõtule minna+nahaarst.

Ei ole jama jutt, natukene guugeldamist ja leiad ise ka infot, miks see nii on. Osad shampoonid ja palsamid sisaldavad silikoone ja/või õlisid, mis ummistavad poore. Kui sa korralikult maha ei pese, siis võibki aknet tekitada.

https://www.aad.org/public/diseases/acne/causes/hair-products

https://www.mindbodygreen.com/articles/how-hair-care-products-can-lead-to-acne-and-irritation-says-derm

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Osad shampoonid ja palsamid sisaldavad silikoone ja/või õlisid, mis ummistavad poore. Kui sa korralikult maha ei pese, siis võibki aknet tekitada.

Ja miks siis peanahk koorikutes, kärnas ja vistrikes pole?

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Osad shampoonid ja palsamid sisaldavad silikoone ja/või õlisid, mis ummistavad poore. Kui sa korralikult maha ei pese, siis võibki aknet tekitada.

Ja miks siis peanahk koorikutes, kärnas ja vistrikes pole?

Kas sa tõesti arvad, et nahaarstid eksivad, kui nad ütlevad, et juuksehooldustooted võivad tekitada nahaprobleeme? Ka näokreemid võivad ju vabalt poore ummistada. Iga inimese nahk on ju nii erinev, mõnel tundlikum kui teisel.

Kas see, kui näos on akne, tähendab automaatselt, et see on kehal ka või? Võib olla, aga ei pruugi.  Inimesed on ju erinevad. Minu peanahk nt erineb seljanahast, seljal mul juukseid ei kasva ning nahk on seal oluliselt paksem.

Kasutades ühte keratiiniga juuksepalsamit, on mu juuksed ilusad ja läikivad (ja peanahk ka korras!), aga seljale tekivad vistrikud, sest juuksed on pikad ja puutuvad ikka seljaga kokku, isegi kui korralikult selga hiljem pesen. Kohe kui selle kasutamise lõpetan, muutub nahk jälle normaalseks. Proovisin uuesti, et äkki oli asi ikka muus, aga tekkis jälle akne.

Ja see on ainult ü k s võimalik põhjus, miks teemaalgatajal seljal põletikud. Loomulikult võib asi milleski muus olla, mistõttu võiks ka uue nahaarsti poole pöörduda, kes viitsib inimestega tegeleda. Küll aga on see asi, mida võib proovida enne kui nahaarsti aeg on.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen teemaalgataja

 

Käisin 3,5a tagasi tasulises Dr Niine nahakliinikus ühe kiidetud ja tunnustatud nahaarsti juures, kelle käest tõesti mingit abi ei saanud. Arst ei pidanud vajalikuks isegi mõnda analüüsi teha, et välja selgitada, millega võiks tegu olla. Arst lisas veel juurde, et see on väga harv juhus, kui nad mõne haiguskolde analüüsimiseks laborisse saadavad ning enamasti lasevad nad patsiendil omal lihtsalt pildistada.

Arst vaatas neid haiguskoldeid, aga midagi erilist ta tõesti kosta ei osanud. Minu mäletamist järgi siiski vist kommenteeris, et need moodustised ei näe päris ühtmoodi välja, et äkki mingi osa sellest on ntx ekseem vms.

Ta kirjutas välja ühe salvi, millest pidanuks jaguma 1 nädalaks, aga see sai tegelikult otsa siiski päevi varem.

Mis selle salvi nimi oli, ma tõesti enam ei mäleta, sellest nii kaua juba möödas ka. Aga ei aidanud.

Mäletan selliseid haiguskoldeid vast oma 8-9a tagusest ajast ikka.

Vahepeal kaovad ära ja polekski justkui midagi, siis mingi aeg tekivad taas tagasi.

Aga tõesti tekivad need haiguskolded justnimelt seljale ja õlale mitte näiteks näo või kõhupiirkonda.

Kunagi aastaid tagasi oli ka näonahk väga problemaatiline.

Tegelikult hakata meenutama, esinesidki ka näonahal samalaadsed haiguskolded nagu praegu on seljal.

Näonahaga pole enam aastaid probleeme ja muresid, aga selg-no täitsa õudne.

Kui vaid saaks jaole, mis seda põhjustab.

Olen 30a.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen teemaalgataja

Käisin 3,5a tagasi tasulises Dr Niine nahakliinikus ühe kiidetud ja tunnustatud nahaarsti juures, kelle käest tõesti mingit abi ei saanud. Arst ei pidanud vajalikuks isegi mõnda analüüsi teha, et välja selgitada, millega võiks tegu olla. Arst lisas veel juurde, et see on väga harv juhus, kui nad mõne haiguskolde analüüsimiseks laborisse saadavad ning enamasti lasevad nad patsiendil omal lihtsalt pildistada.

Arst vaatas neid haiguskoldeid, aga midagi erilist ta tõesti kosta ei osanud. Minu mäletamist järgi siiski vist kommenteeris, et need moodustised ei näe päris ühtmoodi välja, et äkki mingi osa sellest on ntx ekseem vms.

Ta kirjutas välja ühe salvi, millest pidanuks jaguma 1 nädalaks, aga see sai tegelikult otsa siiski päevi varem.

Mis selle salvi nimi oli, ma tõesti enam ei mäleta, sellest nii kaua juba möödas ka. Aga ei aidanud.

Mäletan selliseid haiguskoldeid vast oma 8-9a tagusest ajast ikka.

Vahepeal kaovad ära ja polekski justkui midagi, siis mingi aeg tekivad taas tagasi.

Aga tõesti tekivad need haiguskolded justnimelt seljale ja õlale mitte näiteks näo või kõhupiirkonda.

Kunagi aastaid tagasi oli ka näonahk väga problemaatiline.

Tegelikult hakata meenutama, esinesidki ka näonahal samalaadsed haiguskolded nagu praegu on seljal.

Näonahaga pole enam aastaid probleeme ja muresid, aga selg-no täitsa õudne.

Kui vaid saaks jaole, mis seda põhjustab.

Olen 30a.

Ku on akne moodi, siis äkki mingi hormooniteema hoopis.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Osad shampoonid ja palsamid sisaldavad silikoone ja/või õlisid, mis ummistavad poore. Kui sa korralikult maha ei pese, siis võibki aknet tekitada.

  • Ja miks siis peanahk koorikutes, kärnas ja vistrikes pole?

Sest peanahk ja seljanahk on tegelikult erinevad.
Miks sa ei küsi, et kui teismelisel tekib näkku akne ja heal juhul ka seljale, et siis miks ei teki teismeeas vistrikke keset kõhtu ja jalasäärtele?
Peale vaadates on üks nahk kõik, aga tegelikult täiesti erinev.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Teemaalgataja.

Kunagi varem oli asi vahepeal isegi suisa nii hull, et needsamad haiguskolded ja koorikud jäid isegi t-särkide ja pluuside külge kinni ning seetõttu oli selg alalõpmata verine ja valus.

Praegugi pidevalt ajab kakkuma ning kratsima.

Mäletan, et sel aastal enne lapseootele jäämist oli selg puhas. Siis mingi aeg last kandes hakkas jällegi justkui tekkima ning ajas selja kärna. Mõni aeg peale sünnitust need haiguskolded kadusid taas aga nüüd siis jälle.

Ntx kuhugi ujulasse või spa-sse küll minna ei julge, kuna seal kõigile näha ju.

Olen ise mõelnud  et äkki tõesti midagi toitumisega seoses? Aga mis? Või stress? Millised variandid võivad veel kõne alla tulla?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Teemaalgataja.

Kunagi varem oli asi vahepeal isegi suisa nii hull, et needsamad haiguskolded ja koorikud jäid isegi t-särkide ja pluuside külge kinni ning seetõttu oli selg alalõpmata verine ja valus.

Praegugi pidevalt ajab kakkuma ning kratsima.

Mäletan, et sel aastal enne lapseootele jäämist oli selg puhas. Siis mingi aeg last kandes hakkas jällegi justkui tekkima ning ajas selja kärna. Mõni aeg peale sünnitust need haiguskolded kadusid taas aga nüüd siis jälle.

Ntx kuhugi ujulasse või spa-sse küll minna ei julge, kuna seal kõigile näha ju.

Olen ise mõelnud et äkki tõesti midagi toitumisega seoses? Aga mis? Või stress? Millised variandid võivad veel kõne alla tulla?

Kas siis alustuseks soovitus, pesta pead alaspidi, on sinu arvates tõesti nii rumal, et ei vääri proovimistki?

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen teemaalgataja.

 

Kardan, et soovitusest pesta pead alaspidi ei tule midagi välja, kuna pesen pean ainult duši all käies mitte eraldi korrana. Aga kindlasti ei saa välistada ka seda varianti, et äkki tõesti mõni shampoon, palsam või dushigeel selle põhjustajaks on.

 

Nüüd viimasel ajal taas juurde hakanud tulema

0
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen teemaalgataja.

Kardan, et soovitusest pesta pead alaspidi ei tule midagi välja, kuna pesen pean ainult duši all käies mitte eraldi korrana. Aga kindlasti ei saa välistada ka seda varianti, et äkki tõesti mõni shampoon, palsam või dushigeel selle põhjustajaks on.

Nüüd viimasel ajal taas juurde hakanud tulema

No jumal kui raske see olla siis saab. Duši all pesed ennast enne ära. Juuksed teed vaid märjaks, kui muudmoodi ei saa ja siis peseb pärast enda pesu ka pea lõpuks alapidi ära. Või siis vastupidi. Esilagu enne keha pesemist pesed pea alaspidi ja siis pärast ennast ????

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Esilagu enne keha pesemist pesed pea alaspidi ja siis pärast ennast

Ma teen ka nii. Pea alaspidi puhtaks, siis juuksed krunni ja pesen keha.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuidas see võimalik on, et peanahk kannatab mingit pesuvahendit, aga seljanahk mitte????? Kui põhjuseks on šampoon, siis tuleb see ikka välja vahetada, mitte mingi pesta pea alaspidi.

Millises nahakliinikuks sa töötad ka?

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kardan, et soovitusest pesta pead alaspidi ei tule midagi välja, kuna pesen pean ainult duši all käies mitte eraldi korrana. Aga kindlasti ei saa välistada ka seda varianti, et äkki tõesti mõni shampoon, palsam või dushigeel selle põhjustajaks on.

Eee…. jaaa, soovitajad ka teevad seda duši all käies. Kuidas sa seda ette kujutasid muidu?
Käsidušiga kergem, aga ka kinnitatud duši alla annab ju lihtsalt kummardada. Sul on aastaid ebameeldiv probleem, proovi ometi ära see lihtne soovitus.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Äkki peaksid Võluhaldja naistepunaõli proovima. Väga väga paljud kiidavad seda ja on oma akne kontrolli alla saanud. Fb grupis on piltidega väga väga head tagasisidet jäetud, kus reaalselt on suuri muutusi ja paranemisi näha.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Äkki peaksid Võluhaldja naistepunaõli proovima. Väga väga paljud kiidavad seda ja on oma akne kontrolli alla saanud. Fb grupis on piltidega väga väga head tagasisidet jäetud, kus reaalselt on suuri muutusi ja paranemisi näha.

Akneprobleem ei ole ju ainult naha pindmine probleem. Ükskõik millise vahendi pealemäärimine ei pruugi aidata ja võib asja ka hullemaks teha.

Eelkõige peaks pädeva arsti juurde minema, laskma teha minimaalselt vereproov ja tõenäoliselt uurida ka hormonaalset tasakaalu, et välistada mingi suurem põletikukolle kehas ning hormonaalsed probleemid. Vähim, mida arst saab teha, on välja kirjutada antibiootikumid, kui tegemist on ikka sügelevate ja veritsevate kolletega seljal. Nii et miks see arst, kelle juures käidi, seda ei teinud, see on üks suur küsimärk.

Teemaalgataja, soovitan ikka uue nahaarsti juures ära käia. Sellist seisundit ei pea kannatama ning paar päeva mingi kreemi määrimine seda kohe ära ka ei võta. Ravi võib olla pikem, kuid abi on kindlasti olemas. Mäletan, et enda tsüstilise akne ravi võttis päris mitu kuud aega, kuid nüüd pole juba ligi 20 aastat enam ühtegi probleemi olnud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 25 postitust - vahemik 1 kuni 25 (kokku 25 )


Esileht Ilu ja tervis Seljale ilmuvad haiguskolded