Esileht Koolilaps Lugemissoovitusi…

Näitan 18 postitust - vahemik 1 kuni 18 (kokku 18 )

Teema: Lugemissoovitusi…

Postitas:

… 9-aastasele neiule?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

ma ei tea,kas koolilapsed neist raamatuist nii väga vaimustuvad.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Harry Potter
Pilapasknäär
Videviku saaga
Septimus Heap
Lola Zola

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

lindgren, potter, tigane, mäkela (härra huu) jne, – kõik, kus tegelased umbes sama vanad lapsed
aga ka muinasjutud lähevad ses vanuses peale: saja rahva lood sari, muumitrollide lood jne

ise olin 9selt pikalt haiglas ja mulle toodi sinna kingiks Imeflööt (muinasjuttude kogumik) lugesin seda haiglas. ja pärast kodus uuesti veel teist korda, kuna hullult meeldis.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Videviku saaga

Nagu päriselt? Ma oma 11. a lapsele seda küll ei soovitaks, sest ta ei saa sellest veel aru.

Sel aastal luges meie laps “Veli Oliver”, see olevat parim raamat üldse!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.06 22:40; 12.06 22:39;
To report this post you need to login first.

Leelo Tungal ‘Seltsimees laps’.Vanem trükk. Lühikesed peatükid, kaunis kujundus. Kiri mitte väga tihe

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Küsi pigem raamatukogust soovitust, seal spetsialistid tööl ja oskavad nõu anda, siin mõned soovitused on ikka väga mööda ja võivad lugemishuvi sootuks ära kaotada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina üheksaselt võtsin ise kodus raamaturiiulist, mis leidsin. “Seiklusjutte maalt ja merelt” näiteks oli väga minev. Mis vanuses ma esimest korda “Jane Eyre’i” lugesin, täpselt ei mäleta – võimalik, et kümneselt. Aga kõiksugu väiksemate laste raamatuid lugesin samuti korduvalt üle ka palju kõrgemas vanuses, nt “Kõnelusi tiigriga”, “Naksitralle” jpm.
Aga eelmine soovitus raamatukokku minna ja seal soovitada lasta on väga hea.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Luuseri päevikud.
Equestria Girls (poni tüdrukute osad)
Lotte raamatud

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ise olen lapsele uusi raamatuid ostes saanud ideid siit vastavalt klassile või natuke vanematele.
http://www.keskraamatukogu.ee/opetajale/lugemissoovitused
Mul poiss ja juba vanem, seega nooremate ja tüdrukute popolaarsem kirjandus ei pruugi minu lapsega ühtida (ei mäleta hästi, mida täpselt selles vanuses), aga meeldisid nooremana väga K. Kassi Samueli võlupadi ja Käru-Kaarel ning I. Tomuski ja M. Käraneni raamatud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ada Gooti sari meeldis minu plikale väga. Meelsasti loeb ka Lassemaia krimkasid.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Julgen soovitada LasseMaia detektiivibüroo sarja raamatuid – sobivad nii poistele kui tüdrukutele lugeda, on lõbusad ja kaasahaaravad. Mu lapse klassis peaaegu kõik lugesid neid, kohati käis võistlus, kes on rohkem seda sarja läbi lugeda suutnud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

minu preili lemmikud vanuses 7-8: LasseMaia lood, Ada Goot, Ottoliine, Hirmus Henry, I.Tomuski raamatud, samuti M.Keräneni ja E.Petrone raamatud… Sennahoi ja Nurrnopsu meeldis ka… samas Harry Potterit ta veel ei mõista, paar korda on alustanud aga ütleb, et igav on…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tüdruk 9a.
Sarjad, millest kõik osad loetud, st pidid siis väga meeldima:
Tomuski kriminalistide sari
Keräneni krimisari
LasseMaia sari
Harry Potter
Ninja Timmy sari
Alice Imedemaal ja Peeglitaguses maailmas
Ülemnuuskur Osvaldi sari
Nelly Rappi sari

Lisaks on väga meeldinud Bullerby lapsed, Digipöörane kool, Vahtramäe Emil, Lemmiklooma teine elu, Lotte raamatud, Armando…

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.06 11:01; 12.06 11:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

minu preili lemmikud vanuses 7-8: LasseMaia lood, Ada Goot, Ottoliine, Hirmus Henry, I.Tomuski raamatud, samuti M.Keräneni ja E.Petrone raamatud… Sennahoi ja Nurrnopsu meeldis ka… samas Harry Potterit ta veel ei mõista, paar korda on alustanud aga ütleb, et igav on…

Minu kogemus vanema ja ōpetajana ütleb, et lugege Potterist 1-2 peatükki ette, arutage läbi ja enam käest ära ei panda 🙂 Algus on kirjeldav ja ehk keerulinegi. Aga jõudes nn põhitegevuseni ja maagia ilmudes läheb ägedaks.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.06 11:01; 12.06 11:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu oma avastas u üheksaselt Roald Dahli lasteraamatud ja luges kõik jutti läbi, mis eesti keeles olemas oli. Alustas Suurest sõbralikust hiiglasest ja Matildast (mõlemast on ka filmid, Matilda on eriti tore). Dahl ikka lausa vaimustas teda, kuigi oli enne ka lugeja.

Eesti omadest meeldisid Peeter Sauteri lastega koos kirjutatud 2 raamatut ja Kivirähk. Keräinen sobis ka ja Potterid olid ka u sellel ajal või veidi hiljem (hilisemad Potterid ilmselt siiski hiljem).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Narnia lood, Maria Parri raamatud, Katerina Mazetti rasmatud, Ella lood.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie üheksasel jäi Potteri 5. raamat pooleli…huvitavalt kombel 555.lk. Ilmselt läks natuke keeruliseks. Siiani pooleli.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.06 22:40; 12.06 22:39;
To report this post you need to login first.
Näitan 18 postitust - vahemik 1 kuni 18 (kokku 18 )


Esileht Koolilaps Lugemissoovitusi…

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.