Esileht Lapse ootamine Septembribeebid 2024

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 49 )

Teema: Septembribeebid 2024

Postitas:
Kägu

Armsad septembribeebide ootajad!

Olete oodatud jutustama siinsesse septembribeebide 2024 teemasse oma rõõmudest ja muredest seoses raseduse ja kõige muu kaasnevaga.

Teemaga liitudes võiksid kasutada ka hüüdnime, mille järgi on Sind ka edasistes vestlustes kerge ära tunda. Sõbralik soovitus: Püüa vältida vaid 1-2 tähelist hüüdnime, sest need ajavad korralikult segadusse, kui kogu tähestik siia kokku satub. “P” võib olla ka samahästi näiteks “Päike” jne, mida on palju lihtsam kõigil meelde jätta! 🙂

Ennast tutvustades oleks tore ka teada, mitmendat last ootad, kaugel (eelduslikult) rasedus on ja kuna võiks olla eeldatav tähtaeg. Lisaks, soovi korral pane kirja ka oma lugu, kuidas raseduseni jõudsid, mis sugu ennustad/loodad jne – ehk kõik see, mida soovid endast jagada ja teistele põnevat lugemist tekitada. 🙂

Hoidkem üksteist ja iseennast, jäägem viisakaks ja toetavaks kõigi kaasteeliste suhtes!

ABISTAV INFO:

Esimene ultraheli uuring on soovituslik teha alates 7+ nädalal, sest siis peaks kindlasti juba olema loote südametöö näha ja rasedusega saab arvele võtta (olenevalt arstist ei pruugi veel 6+ nädalal arvele saada, mõni arst aga ootab arvele võtmisega veel kauem).

Arvele tuleks rasedusega võtta hiljemalt enne 12.rasedusnädalat! Esimene visiit võib toimuda nii naistearsti kui ämmaemanda juures. Mõlemad tuvastavad UH masinaga rasedusi.

SÕNARAAMAT
VT – Veretest
TA – Tähtaeg
UH – Ultraheli
LVU – Looteveeuuring
EPK – Emakapõhja kõrgus
LA – Looteanatoomia ultraheliuuring
KV – Kuklavolt

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tere!

Arvestades, et mul on lühikesed tsüklid ja tähtaeg ligikaudse OV järgi on 2.september, siis ilmselt olengi 1 esimesi, kes oma triibukesed on kätte saanud tähtaja järgi septembribeebiks. Ootan väga seltsilisi sellele teekonnale! 🙂

Olen 30, ootan teist last. Esimese lapse triipe püüdsin pea 3 aastat, kuid teise lapse triipe püüdsin vaevu mõne kuu. Seega, kuigi oodatud, siis siiski ootamatud triibud sain täpselt jõuludeks. Käisin ka VTl, mis 22.12 seisuga oli vaid 10,7, kuid 28.12 oli juba pea 400 ehk tõus on olnud kordades suurem, kui 48/h jooksul kahekordistumise matemaatika järgi. Egas muud, kui jään ootama esimest arstivisiiti, mis saab ilmselt toimuma jaanuari keskel, kui süda võiks kenasti juba tuksumas olla! 🙂

Hetkel tunnen igasuguseid huvitavaid mullitamisi, pingeid, päevadelaadset survetunnet jne alakõhus aegajalt, rinnad muutuvad õhtuti väga soojaks. Muid tunnuseid hetkel pole. Esimene rasedus möödus alates südame nägemisest kuni lõpuni välja oksendades, seega hetkel hoian siin pöidlaid, et teine rasedus läheks ikka kergemini.

Metsakutsu
4+2

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Hei!

Sain ka mina jõuludeks oma triibud kätte ☺️. TA peaks olema 1.09. Kodus ootamas veel 1a9k plika. Tunnuseid veel eriti pole, ainult kõhu pakitsemine natuke. Äe juurde minek alles kahe nädala pärast.

Sidrun 4+5

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tere

Hetkel tähtajaks 30.08, kuid arvestades, et viimased 2 last ülekandnud, siis usun, et sünnib septembribeebi 🙂

Saime korraliku üllatuse jõuludeks. Kodus kasvamas 5 poega 🙂

Kui eelmistel kordadel olen ikka kuidagi poiste lainel olnud, siis hetkel kuidagi tüdruku tunne 🙂

Esimene visiit arstile 19.01

Sirle 5+0

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Oiii, kui tore näha, et kohe on seltsilisi 😛 Palju õnne triipude puhul Sidrun ja Sirle! 🙂

Sidrun – mul on selline tunne, et Su nimi on mulle tuttav esimese triibupüüdmise ajast 😛 Võin muidugi eksida, aga vahva on see, et oleme üsna samal järjel, arvestades, et ka minu esimene laps on Sinu lapsega umbes sama vana 🙂

Sirle – WOW 5 poega… Väga võimas! Kas lihtsalt tunne on, et seekord tüdruk või tegelikult meeskonna kõrvale ihkaksid ikkagi naiskonna suurenemist ka lõpuks? 😛

Mina sain ka eile aja paika ja 15.jaanuar lähen siis arstile. Siis peaks olema 7+1 minu arvutuste järgi. Kuna mul lühikesed tsüklid, siis päevade järgi peaks ilmselt olema rasedust mul vähem, aga ma ise tahan realistlikumat arvestust järgida. Arst ilmselt arvestab siiski päevade järgi, mis võib tekitada mitmepäevase erinevuse, aga las ta siis olla. Esimese lapsega oli sama teema, järgisin päevade järgi pandud tähtaega, OV järgi pandud tähtaega ja lõpuks sündis laps ikkagi mitu päeva varem esimesest tähtajast. Väike kahtlus on, et ega seegi kord pigem sünnitan juba augustis, aga eks tegelikkus selgub siis, kui aeg käes 🙂

Küsin ka kohe – kas olete kasutusele võtnud mingeid äppe ka juba? Ma esimese lapsega kasutasin Pregnancy+ äppi ja mulle väga meeldis nüüdki veel vaadata tagant järgi sinna tehtud märkmeid, kuna hakkas esmakordselt paha, kuna tundsin esimesi liigutusi jne. Tahtsin teist rasedust sinna samuti märkima hakata, aga ei leidnud võimalust teise raseduse sissekanneteks. Esimese raseduse sissekandeid aga ei taha ära kustutada. Seega ootaksin soovitusi, millist äppi siis juurde tõmmata? Või parimal juhul ehk oskate hoopis öelda, kuidas saab Pregnancy+ äpis lisada teise raseduse juurde?

Metsakutsu
4+3

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Metsakutsu, kuidagi teine tunne on. Ei teagi kas põhjuseks suur üllatus triipude tõttu või ongi tulemas tütar.

Tütrele oleks ka nimi olemas, poisi nimega läheks raskeks 😁

Kuid nii nagu ootasin neljandat ja viiendat poega, siis mõlemaga oli peas mõte/soov, et palun ole poiss. Naljakal kombel enne soo teada saamist mehega vesteldes ütlesin mehele “kus nüüd poiss alles lajatas”. Nädal hiljem tuli ka kinnitus, et poiss, mis poiss tulemas.

 

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Siis oli keegi teine sama nimega. Esimese lapse ajal oli mul teine nimi, kuid enam ei mäleta mis 😂😅

Sidrun

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sidrun – selge 😀

Kuidas teil eelmised rasedused ja sünnitused on kulgenud? Kas olete kellelegi juba rääkida ka jõudnud või kuna on plaanis teavitada? Mis mõtted teil on FBsse üle kolimisega on – kas üldse ja kuna?

Minul endal eelmine raseduses kulges pooles ulatuses tiheda oksendamise saatel, teine pool oli tagasihoidlikum, kuid siiski sünnituseni välja. Sünnitus ise venis alates vete tulekust üsna pikaks, kaotasin veidi verd ja sain miljon õmblust, aga muidu ilma suuremate komplikatsioonideta, sest 48 tundi hiljem sõitsime juba kodupoole.

Hetkel ootame, et südamekese ikka ära näeksime enne, kui üldse kellelegi teavitama kiirustame. Ja siis ka alles kõige lähematele (vanemad). Peale OSCARIT lasen end selle koha pealt ilmselt vabamaks ja siis teavitan neid, kellega kokku puutun ja/või vajalikuks pean uudist jagada. Mingit suurt eraldi teavitamist kindlasti ei tee.

FB grupi mõte mulle meeldib, kui kokku saab väga pisikene ja privaatne grupp. Esimese lapsega on mul alla 10 inimesega grupp ja tõesti on mõnus ja tore seltskond koos. Loodaksin ka teise lapsega samalaadsesse gruppi sattuda. Suured ja avalikud grupid pole kindlasti minu jaoks. Grupiga liituksin samuti mitte enne, kui vähemalt süda nähtud, vb isegi ootaksin OSCARINI. Eks natuke oleneb hetketujudest, inimestest ja kes siia kokku satuvad jne. 🙂

Metsakutsu
4+4
(ma vist eelnevalt panin veidi puusse selle ajaarvestusega, sest mul jäi leht uuendamata ja kalkulaator.ee näitas seisu vale kuupäevaga, aga kuna mul nüüd tõmmatud äpp arvestab siiski päevade järgi aega, siis eks ma ikkagi jään ka selle ajaarvestuse juurde. OV järgi oleks täna 5+1)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tere, liitun ka septembribeebi ootajatega. Aasta viimasel päeval sain positiivse rasedustesti. Ootan kolmandat last. Eelmised rasedused on olnud võrdlemisi kiired ja kerged, kui välja jätta esimese trimestri iiveldus ja halb enesetunne.
Ilmselt oleksin ka liitumas FB grupi/chatiga, kuid mitte enne Oscar uuringut. Sama tunnen ka üldse raseduse uudise jagamisega, et ei taha sellega kiirustada.
Ilusat ootust kõigile!

Vaarikas

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Hei kõigile

Minul kodus pooleteiseaastane poiss ja rasedustest sai tehtud aasta viimase päeva hommikul.

Võtsin arvele Pelgus ja esimene visiit 18.01, tunne on ikka teistmoodi kui esimese lapsega aga samas kõike ei mäleta, mis alguses tehti ja hea ärevus sees. Ootan juba visiiti.

Arvan, et pärast esimest äe vastuvõttu koliksin ka FB üle, aga enne tahaks esmast kinnitust, et kõik hästi on 🙂

Kas keegi juba äe juures käinud?

Eelmine rasedus oli kerge ja mehega lähedastele enne Oscarit ei teatanud, seekord ei ole kindel kaua ootame aga kindlasti mitte enne esmast vastuvõttu.

Käbi

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tere tulemast meie sekka Vaarikas ja Käbi! 🙂 Palju õnne teile mõlemale!

Kuidas teil enesetunne on? Minul umbes nädalake keerab sees ikka lainetena korralikult, aga päris oksendamiseni pole veel jõudnud. Kõhuke ka punnitab ees korralikult juba, eriti õhtuti. Hea, et on vammuskate hooaeg, kergem varjata teravamate silmade eest 🙂 Õnneks esmaspäeval arstile ja siis on julgem kõige lähematele uudist jagada. 😛

Metsakutsu
5+6

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tere

Minu tähtaeg on 4.09. Praegu 6+2. Nii kui 6 ette lõi, nii hakkas paha ka. Arst on järgmisel nädalal, aga enne Oscarit kellelegi öelda ei tahaks.

 

Kasukas

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aitäh, Metsakutsu!

Minul täna rasedust 5+1 ja ultraheli alles 23.01. Tunnustest on natuke imelik enesetunne ja pakitsus alakõhus, aga eks suureks iivelduseks vara alles ka. Eile käisin veretestil, et kinnitust saada, et ikka rase olen. Tulemus oli üle 4000IU/L kohta, mis 5+0 kohta peaks päris ok olema, aga homme teen kordustesti ka.
Edu kõigile arsti juures ja loodetavasti liiga hulluks enesetunne meil ei lähe:)

Vaarikas

 

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Hei!

Käisin täna ÄE juures, kõik on korras. Näitas isegi paar päeva suuremat loodet ning süda ilusti lõi. OSCAR alles veebruari lõpus.

Ma vastupidi ei taha seekord mingit saladust hoida, seega osad inimesed juba teavad. Teisele räägin peale OSCARit

Muidu iiveldab ja osad lõhnad tunduvad valed, kuid enam-vähem on ok olla.

 

Sidrun

6+5

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Käisin täna arstil ning sain tähtajaks 03.09.2024, sǔda lõi ja loode vastas 6+6. Esialgsetel andmetel pidi tegu olema augusti beebiga, aga hetkel sellised näitajad.
Tuleb veel oodata ja vaadata millise grupiga liituda. Enesetunne on hea, ei ole väsimust ega iiveldust.

Liilia

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Hei!

Õnnitlused Teile kõigile!

Tänase seisuga eeldatav rasedus alles 5+4 ja esimene ÄE visiit alles kuu lõpus. Paraku ehmusin täna, kui märkasin kerget määrimist ja ei oska edasist seisukohta võtta. Erakorralisse justkui pole alust minna sellise kabuse ja samas ka nii vähese rasedusega. Jälgin lihtsalt, kuidas keha edasi käitub ja loodan parimat.

Kirsi

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tere!

Pistan ka varba ettevaatlikult teie sekka. Tähtaeg päevade järgi peaks olema 15.09 ja hetkel rasedust 5+2.

Olen 31 ja ootan teist last. Kodus ees ootamas 4a9k poiss. Teise lapse triipe hakkasime vaikselt püüdma kui poiss oli veidi üle kahe. Viie kuu pärast olin rase, kuid see rasedus ei jäänud püsima. Peale seda jäi beebimeisterdusplaan mõneks ajaks pausile ja uuesti hakkasime proovima septembris ning jaanuaris enam päevi ei tulnud ja siin ma nüüd olen. Loodan väga, et see rasedus saab lõpuni kantud!

FB grupi mõte mulle meeldib. Esimese lapse grupiliikmetest umbes pooled suhtlevad siiani omavahel ja vähemalt kord aastas ka kohtutakse. Liituksin ideaalis peale Oscarit, kuid kui üldsus kolib varem FB-sse, siis eks tulen kaasa, aga mitte enne esimest arstivisiiti mis on 02.02. Selleks ajaks peaks olema 7+5 ja südametöö olemas.

Eelmine rasedus ja sünnitus möödus suuremas osas komplikatsioonideta, olin suhteliselt õpikurase ja sünnitusel sain veits rebendeid, aga kestis alla 5h ja ka taastumine oli pigem kergem kui see milleks erinevate hirmujuttude põhjal valmistunud olin. Hetkelgi erilisi tunnuseid pole, rinnad on veidi hellad ja väsimus tikub peale, kõhtu viskab ka veidi ette ja rõõmustan samuti asjaolu üle, et hetkel vammuste hooaeg 😃 eelmine rasedus kestis iiveldus- ja oksendamisfaas vaid kuskil 1,5ndl, loodan seekord sama kergelt pääseda.

Kust kandist te üldse pärit olete kõik? Mina Saaremaalt ja loodan, et satub siia keegi veel siitkandist. 🙂

 

Käpik
5+2

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Hei. Uskumatu, et ma nüüd septembrikate sekka taas kirjutan…

Nimelt- Olen 35, 4 lapse ema (3 poissi, 1 tüdruk).

2 last on juba sündinud septembrisse… Ja nüüd jälle.

Elame Soomes. Eelmine rasedus katkes ja jäi hinge korralik trauma kohaliku arsti käitumise pärast. Hirm nii nahas.. Salamisi loodan tütart.

Hetkel veel kellegile peale väga lähedaste inimeste, rääkinud ei ole. Lastele ei julge enne 2 trimestri algust rääkida- juhuks, kui peaks katkema.

Aga jah, taas septembris😱🤣

Tragi Tikker 😁

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina ootangi FBsse kolimist, siin ei söanda endast pikemalt ja täpsemalt kirjutada. 🙂

Kasukas

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tere kõigile.

Minul rasedustestid positiivsed. TA 14.september. Tegin FET – kunstlik viljastamine külmutatud 6-päevase blastotsüstiga. Tänase seisuga 5+6.
Veretesti tegin 2 nädalat pärast siirdamist 4+5 – hCg oli 377.
Eelmisel nädalal tundsin paar korda seda torkivat-tirivat valutaolist tunnet, aga sel nädalal pole mingit tunnet v.a see et kõhipuhitust-gaase tundub rohkem olema.

Mul on iseeneslikke rasedusi olnud 4 – kõik on katkenud-peetunud. Nüüd teeme IVFi, neljas siirdamine, esimest korda olen nii kaugele jõudnud. Seega ühelt poolt olen õnnelik, aga samas kardan, väga.
Olen momendil välismaal, veretesti käisin ka siin tegemas. aga kuna pidin tasulise visiidi eest maksma 60eur (muudmoodi ei õnnestunud siin verd anda) ja tulemusi ootasin 6 päeva, siis ei hakka siin uuesti veretesti tegema. Tulen Eestisse ja käin seal arstil 31.01.

Hoian meile kõigile pöidlaid!

Kastanipuu

 

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Hei!

Astun ka nüüd teie sekka! Olen ennast tükk aega tagasi hoidnud ja pole isegi tulnud vaatama, kas septembribeebide grupp juba loodud, aga üleeile sai arstil käidud ja sain kinnitust, et üks tugev süda põksub kiiresti mu sees.

Olen 32 a, tegu on minu esimese rasedusega ja laps on väga oodatud! Pillidelt tulin maha 2022 suvi. Sellele järgnes palju jama, sh polüübi opp 2023 kevadel. Lisaks üks arst diagnoosis PCOS. Novembris läksime viljatusarsti juurde ja nüüd ongi II triipu ja 1 põkslev süda olemas.

Hetkel äppi järgi tähtaeg 18.09. Nädalaid praegu 7+1. Praegused sümptomid siis suurenenud ja hellad rinnad, kõht natukene ees ning kerge isutus, kui lasen kõhu liiga tühjaks (samas kräppi sööks ikka). Nädala alguses oli määrimine peale trenni ja see ehmatas korra ikka väga ära, aga kohe oli nagunii arsti aeg ja seal oli näha, et beebiga kõik korras.

Algus ei olnud mul üldse meeldiv. Jaanuari alguses olid väga tugevad krambid. Kuna mensese ajal ei ole mul kunagi väga krambitanud (pikalt pille võtnud ka), siis arvasin, et peale ravi ehk on normaalne siis. Mõtlesin, et ehk on eelkrambid. Aga mida ei tulnud.. oli menses. Jaanuari alguses sain siis kätte oma oodatud triibud. Pärast seda kadusid ka krambid – kokku krambitas nädal aega ja see oli õudne! Oli seda nii öösel kui ka päeval töö ajal. Et suuremaid krampe välja kannatada, siis läksin maha “aelema” 😀 Soe pudel aitas natukene kannatada, aga tööl ei saanud ju seda hästi kasutada.

Kuna olen esimest korda rase, siis ma liituks küll heameelega ka FB chatiga. Samuti meeldiks selline väiksem grupp 🙂 Ei tea täpselt, mis mind siin rasedana veel ees ootab, aga ootan kõike põnevusega! Kellegile veel öelnud ei ole, mees kahele sõbrale ütles, et vist nüüd on nii 😀

Soovin kõigile ilusat ootus aega!

Tuhkur

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ühinen ka ootajatega 🙂

Meil on oodata ühte üllatusbeebit. Kodus juba kohe 7- ja 3- aastane ees. Olime enda jaoks selle teema lõpetanud. Jaanuari alguses aga tundsin end imelikult. Ja peale väikest analüüsimist, mõtlesin välistada selle võimatu ja tegin rasedustesti. Minule väga suureks üllatuseks oli seal kaks triipu. Seega nüüd siis liigume suurpere suunas ja olen isegi elevil sellest.

Pigem eelistaksin ka Facebooki varsti üle minna, on siiani sobinud paremini mulle.

 

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tundub, et selle rasedusega saan kogu kompoti osaliseks. 5. laps, eelnevate rasedustega ei ole mitte kunagi olnud sellist tsirkust, kui nüüd-ainult nutaks, magaks, rinnand nagu arbuusid ja nüüd ka jackpot iivelduse näöl. Eelnevad 4 last tulnud nigi nipsti, ainsaks sümptomiks ära jäänud päevad ja kasvav kõht. Mis nüüd siis lahti 🙄 Lapsed juba viskavad nalja, et emme kuule mitu sul on neid seal kõhus. Esimene uh ka alles 4.3… 😬😬

Tragi Tikker (7+1)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul ka see kolmas hetkel kõige rohkem raseduse moodi 😅 Esimesega ei saanud ikka pikalt arugi, ainult positiivne test. Teisega oli väsimust. Kolmandaga on väsimus ja vahepeal oli ikka väga kehva olla. Nüüd hakkab paremaks taas minema. Saaks selle väsimus ka ületatud, siis oleks juba väga mõnus 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Hei!

Ma siin mingil hetkel kirjutasin endale omaselt pikema kirjakese siia, aga siis hiljem piiludes uusi kirjutajaid avastasin, et mu kiri polnudki enam alles/üldse üles läinud???

Igal juhul kõigile uutele liitujatele tere tulemast ja mõnusat paisumist! 🙂

Umbes kuu aega tagasi nägin ära südamekese ja eile nägin pisikest ukerdajat uuesti, kui käisin OSCARiks vajalikke vereproove andmas. Arst oli üsna hädas, et pikkust mõõta, sest no mitte ei tahtnud ta paigal püsida. Mõõdu järgi on täna 11+1, mis vastab täpselt minu enda OV-järgi arvestusele ja teeb südame rahulikuks (päevade järgi arvestus alles 10+4). Uuel nädalal hüppan taas arsti juurest läbi ja võetakse ametlikult arvele rasedusega ning täpselt kahe nädala pärast on minul oodata juba ka OSCARit.

Tunnustest niipalju, et kõht tekitab ebamugavust – küll tõmbub krampi, kui kogemata liiga kiiresti püsti hüppan, küll vajub ebameeldivalt “alla”, kui külili pikutan, et juba tahaks padjaga teda toetada. Muidugi ei puudu minu igapäevaelust max level õudne iiveldus, mis tänaseks on küll vaid 1 korra päriselt oksendamisega lõppenud, kuid päeva jooksul on korduvalt olnud tahtmist vetsu joosta… ei teagi, kuidas on õnnestunud sellest siiski pääseda. Cerucal ei vähenda iiveldust grammivõrdki. Esimese lapsega selleks hetkeks juba oksendasin suuresti igapäevaselt, et ses mõttes on senini kergem rasedus olnud, aga enesetunde osas seda sama öelda ei saa. Hoian siin vaid pöidlaid, et seekord piirduks asi esimese trimestriga!!! Suht laiba tunne on, sest see iiveldus kurnab ikka korralikult läbi.

Minu plaan on 2 nädala pärast (peale enda OSCARit) FBsse 10-liikmeline privaatne grupp luua. Kel soovi liituda, siis esimene tingimus on, et vastu võtan vaid siinse vestluse liikmeid. Salalugejaid paraku gruppi ei võtaks. Kuna meid ilmselt juba praegust siin üle 10 jutustaja ja tõenäosus on, et liitujaid tuleb vaikselt juurde, siis vabalt võib ju teha mitu väiksemat gruppi (mõni ka nt salalugejatele avatud?), kes esimesse 10sesse ära ei mahu. 🙂 Või 1 suurem grupp vms – kuidas keegi soovib. Piiranguid ju gruppide loomisel pole 😉 Mina isiklikult lihtsalt piirduksin ühe 10-liikmelise grupiga, kuhu alustaksin huviliste lisamist 2 nädala pärast. 🙂

Metsakutsu
10+4

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tere!

Mõtlesin, et liitun ka lõpuks teiega. Nimelt hetkel rasedust 9+5 nädalat. Esimeses ultrahelis käidud ja ♡♡ ilusti nähtud 🙂 Järgmine nädal siis Panoramale ja ülejärgmise nädala alguses ka Oscar testi tarbeks vajalikke analüüse andma. Siis taas paar nädalat rahutut aega, et kõik testi vastused ikka korras oleks. Uhh nii pingeline kogu see rasedus, tegu esimese rasedusega, aga üritan rahulikult võtta ja oma aega töö ja muude asjadega mujale suunata.

Raseduse sümptomiteks on olnud siiani paisuv kõht ja pidev tualeti külastus öösiti.

Oleks ka huvitatud väiksest FB grupist 🙂

Jõudu kõigile ootajatele!

 

Tervitades Rukkilill94

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Käisin täna lõpuks naistearsti juures rasedust tuvastamas. Menstruatsiooni järgi 8+1, ultrahelil mõõdetud 8+2. Sünniajaks siis 24./25. september.

Ootame teist last, esimene laps 2a8k. Eelmisel aastal oli 2 varajast katkemist, mis tekitasid pisut lootusetust ning seekord lükkasin tuvastamisele minekut rohkem edasi kui varasemalt.

Juba 6. nädalast alates maadlen iiveldusega, mis ei piirdu vaid hommikuga. Üldiselt suudan oksendamisest siiski hoiduda. Korralik väsimus on ka ning kui laps veel kodus haige, siis kõiki vajalikke kohustusi täita ei jaksa. Üllatuslikult on ka kõht juba mõnda aega korralikult kinni, eelmise raseduse ajal sellega probleeme ei olnud (järsku koroona kõhulahtisus korrigeeris?).

 

Tups

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Heips!

 

Tänaseks esimene visiit tehtud ämmakale ja nädalaid 7+3 uh järgi, samas päevde järgi 8. Eks ma jäängi nûûd kas septembrikuu või oktoobrikuu beebit ootama. Kuu lõpus on oscar test, siis kuuleb äkki täpsemalt juba.

Ootan oma teist last. Esimesega oli rasedus kuni viimase kuuni täitsa ok aga praegu olen 2 nädalat juba iiveldanud. Lisaks kõrvetised platsis ja pidev ebameeldiv kõhuvalu. Ûtleme nii, et ei saa just nautida seda elukest praegu :/

Fb grupiga liituks ka peale oscarit ja ideaalis ka mõne pisema grupiga 😉

Edu kõigile!

Mammukas

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuidas kõigil läheb siin kuidagi vaikseks jäänud 🙂  Kas väiksem FB grupp kedagi veel huvitaks?

 

Rukkilill94

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jaa mulle sobiks FB paremini.

Hetkel juba hakkab paremuse poole olemine minema. Kuigi veel õhtuti mega väsinud, öösel magan kehvasti ja vahest veidi veel iiveldab. Aga juba ikkagi parem kui varem 😀

Ootan veidi põnevusega järgmise nädala OSCARit juba.

Täna sai 11 nädalat ka täis. Kaalu juurde pole tulnud aga tavalised püksid naljalt enam jalga ei lähe.

RoosaKaru kolmanda ootel 🙂

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 49 )


Esileht Lapse ootamine Septembribeebid 2024