Esileht Tööelu, raha ja seadused. Sessioonõpe ja täiskohaga tööl

Näitan 18 postitust - vahemik 1 kuni 18 (kokku 18 )

Teema: Sessioonõpe ja täiskohaga tööl

Postitas:

Plaan minna sügisel Tallinna Polütehnikumi kutseõppesse, mis toimub sessiooniti. Esmalt arvasin, et toimub samamoodi nagu teistes koolides, et üks kord kuus neljap-pühap. Nüüd sain teada, et see õpe toimub sedasi igal nädalal.

Palgatöötajana on see väga hirmutav avastus, kuivõrd ei saa ju iga nädal sedasi töölt vabaks. Õppepuhkuse päevadestki (20p) jääb sedasi väheks.

Kas siit on keegi Polütehnikumis täiskasvanuna sessioonis õppinud ja oskab öelda, kas seal eeldatakse 100% kohalkäimist või saab ise endale sobivalt sobitada?

Ootasin nii väga, aga tundub, et pean plaani katki jätma 🙁

+5
-1
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:

Lõpetasin Polütehnikumi töö ja laste kõrvalt mõned aastad tagasi ning võin õelda nii palju..õppejõud on paidlikud ning ei ole probleemi, kui omad mõned päevad materjali kodus vm..Polütehnikum laseb läbi kõik, kes vähegi süvenevad ja tööd tähtpäevaks esitavad.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina käisin EBSi kaugõppes, mis toimus iga nädal esmaspäeviti ja teisipäeviti õhtuti. Loengud algasid kella 15 paiku ja kestsid kella 21ni. Õppe nominaalaeg oli pool aastat pikem kui tavalisel õppel, et kompenseeriks seda, et sellise graafikuga ei saa sama kiirelt õpet läbida.

Kui sul on normaalne tööandja, siis saad sellises õppes käia küll, oleneb, mis töö sul on. Pigem mõtle sellele, et igasuguses kaugõppes käimine nõuab ka kodus palju iseseisvat tööd. Mina otsisin endale osakoormusega töö, sest täistöökohaga tõesti ei jaksanud. Asi polnud selles, et tööandja poleks võimaldanud, vaid selles, et ei saa ennast üle koormata. Mõni teine jaksaks, aga mul oli samal ajal ka väike laps kodus, nii et tuli oma jõuvarusid hinnata.

Jäin siiski väga rahule, et käisin, lõpetasin kooli küll veel pool aastat rohkemaga kui oli nominaal, sest võtsin vahepeal ühe semestri jagu akadeemilist puhkust.

Niisuguses olukorras, kui on juba ette teada, et tööandjaga tekib probleeme, soovitaksin ma pigem eelistada haridust ja otsida endale kooliga sobiv töö või siis omaenda tööandja juures kokku leppidagi osalise ajaga töötamine. Paljud tööd on tegelikult sellised, kus ei pea kellast kellani kohal istuma ja saab töö tehtud, palju olenebki sinu töö iseloomust.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sõbranna ei õppinud küll polüs, aga sai sessioonõppe tehtud ja piisas õppepuhkusest

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina jälle imestan seda, et inimene astub kuskile sisse, läbib vastuvõtuprotsessi ja ei tunne kordagi enne huvi, millal see õppetöö siis toimub. Töötan ka ülikoolis, vastuvõtuvestlustel räägime, millal õppetöö toimub, kas saab käia, kodulehel on kirjas, millal õppetöö toimub, aga sellest hoolimata on igal aastal mõni, kes tuleb augustis-septembris jutuga, et aga ma ei saagi käia, sest mina mõtlesin, et õppetöö on siis ja siis. Isegi tunniplaan on suuremas osas koolides juunist väljas.

+15
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Õppepuhkust saab 30 päeva aastas, 20 tasulist, 10 tasuta. Eks tavapuhkustest ka sebid lisa. Nii ongi.

Aga koolidele mul ka eraldi küss: miks teete graafikud nö endale? Äkki teeks õppurile? Muidu nii, et igasugu kodused prouad ja kaheksa kõrgharidusega juhtivad riigitöötajad jms asjapulgad saavad õppida, tavainimene ikka ei pääse ligi.

+13
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga koolidele mul ka eraldi küss: miks teete graafikud nö endale?

Võin vastata, miks. Kuna õppejõude pole, käib graafik nende järgi. Ja kui see suurepärane professor ütleb, et laupäeval või õhtul hilja tema tööle ei tule, siis nii ongi.

+11
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma õppisin polüs erialal, kus on õppetöö E-N. Tööle jäin osalise ajaga, muidu ei oleks jõudnud kooliasju ja tööd korraga teha. Lisaks lubati tööd teha kontorisse minemata ja paindliku graafikuga. Ka niiviisi oli raske, aga oli tehtav ja ei kahetse. Pere jaoks muidugi eriti aega ei jäänud. Kui ise oled tubli ja tahad õppida, siis koolis toetatakse igati. Kes pidid tööl kohal käima, nendel oli väga palju puudumisi ja õppimine kannatas tuntavalt.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina tegin teemaalgatajaga sama avastuse Tallinna ülikooli kohta. Arvasin ka, et sessioonõpe on kord kuus, aga on iga nädal. Õnneks mul nüüd ligi aasta aega mõelda, mis ja kuidas. Lisaks olen vabakutseline (khm, kodune proua, jajaa).Keegi eespool mainis, et tunniplaanid on kuskil väljas – no mina küll leidnud ei ole. Ma ei tea sedagi, kas esimene loeng algab endiselt kell 8.00 nagu 90ndatel aastatel, kui ma seal viimati käisin.

+8
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Keegi eespool mainis, et tunniplaanid on kuskil väljas – no mina küll leidnud ei ole.

Ei tea, kas selline inimene on pädev ülikoolis õppima, kes ei suuda tunniplaanigi leida: http://www.tlu.ee/asio/kalenterit2/index.php?kt=lk&av=230814230820230815&guest=intranet/tu&lang=est

Sessioonõppeid on väga erineva õppekorraldusega, seega ei tasu mitte midagi eeldada, vaid konkreetselt küsida või vaadata kodulehelt, kuidas sessioonid toimuvad. On ka erialasid, kus magistriõpe on päevaõppes õhtuti peale viit. TalTechis on selliseid erialasid näiteks. Ka ei hakka loengud alati samal ajal ja igal inimesel samal ajal, kuna on olemas nii kohustuslikke aineid kui valikaineid, mida kõik ei võta. Ei saa aru sellisest arusaamast, et õppisin kunagi üheksakümnendatel, kas ikka on nii. Iga eriala puhul võib asi olla erinev.

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Keegi eespool mainis, et tunniplaanid on kuskil väljas – no mina küll leidnud ei ole.

Ei tea, kas selline inimene on pädev ülikoolis õppima, kes ei suuda tunniplaanigi leida: http://www.tlu.ee/asio/kalenterit2/index.php?kt=lk&av=230814230820230815&guest=intranet/tu&lang=est

Sessioonõppeid on väga erineva õppekorraldusega, seega ei tasu mitte midagi eeldada, vaid konkreetselt küsida või vaadata kodulehelt, kuidas sessioonid toimuvad. On ka erialasid, kus magistriõpe on päevaõppes õhtuti peale viit. TalTechis on selliseid erialasid näiteks. Ka ei hakka loengud alati samal ajal ja igal inimesel samal ajal, kuna on olemas nii kohustuslikke aineid kui valikaineid, mida kõik ei võta. Ei saa aru sellisest arusaamast, et õppisin kunagi üheksakümnendatel, kas ikka on nii. Iga eriala puhul võib asi olla erinev.

Eelmise aasta tunniplaanist on vähe kasu. Minu õppekaval on erinevatel aastakäikudel erinevused sees, nii et vanema kursuse tunniplaan ei anna väga midagi, lisaks sõltub tunniplaan ka valitud vabaainetest (mida jah, 1. semester pole).

Mul on teoorias õpe N-L, reaalsuses olid täis õppepäevad ainult 1. semestril, mil tuli õppepuhkuse päevadest suht täpselt välja. TLÜ siis. Edaspidi juba tuli kokku nädala peale 8 tundi, millega tuli ka enamvähem õppepuhkusele välja. Päris palju on puhtalt e-õppes, mis suurendab vaba aega veelgi.

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Keegi eespool mainis, et tunniplaanid on kuskil väljas – no mina küll leidnud ei ole.

Ei tea, kas selline inimene on pädev ülikoolis õppima, kes ei suuda tunniplaanigi leida: http://www.tlu.ee/asio/kalenterit2/index.php?kt=lk&av=230814230820230815&guest=intranet/tu&lang=est

Sessioonõppeid on väga erineva õppekorraldusega, seega ei tasu mitte midagi eeldada, vaid konkreetselt küsida või vaadata kodulehelt, kuidas sessioonid toimuvad. On ka erialasid, kus magistriõpe on päevaõppes õhtuti peale viit. TalTechis on selliseid erialasid näiteks. Ka ei hakka loengud alati samal ajal ja igal inimesel samal ajal, kuna on olemas nii kohustuslikke aineid kui valikaineid, mida kõik ei võta. Ei saa aru sellisest arusaamast, et õppisin kunagi üheksakümnendatel, kas ikka on nii. Iga eriala puhul võib asi olla erinev.

Aitäh, aga sellelt kodulehelt https://www.tlu.ee/ ma tõesti mingit tunniplaani ei leidnud. Eks ma uurin siis seda poolsoomekeelset veebiaadressi.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Keegi eespool mainis, et tunniplaanid on kuskil väljas – no mina küll leidnud ei ole.

Ei tea, kas selline inimene on pädev ülikoolis õppima, kes ei suuda tunniplaanigi leida: http://www.tlu.ee/asio/kalenterit2/index.php?kt=lk&av=230814230820230815&guest=intranet/tu&lang=est

Sessioonõppeid on väga erineva õppekorraldusega, seega ei tasu mitte midagi eeldada, vaid konkreetselt küsida või vaadata kodulehelt, kuidas sessioonid toimuvad. On ka erialasid, kus magistriõpe on päevaõppes õhtuti peale viit. TalTechis on selliseid erialasid näiteks. Ka ei hakka loengud alati samal ajal ja igal inimesel samal ajal, kuna on olemas nii kohustuslikke aineid kui valikaineid, mida kõik ei võta. Ei saa aru sellisest arusaamast, et õppisin kunagi üheksakümnendatel, kas ikka on nii. Iga eriala puhul võib asi olla erinev.

Aitäh, aga sellelt kodulehelt https://www.tlu.ee/ ma tõesti mingit tunniplaani ei leidnud. Eks ma uurin siis seda poolsoomekeelset veebiaadressi.

Olen eelmine. Nii palju ma ikka jagan siiski, et kui sessioonõppe kohta on öeldud, et loengud toimuvad neljapäevast laupäevani, siis arvatavasti nii ongi ja ma ei pea kahtlustama, et toimuvad millalgi õhtuti.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Eelmise aasta tunniplaanist on vähe kasu. Minu õppekaval on erinevatel aastakäikudel erinevused sees, nii et vanema kursuse tunniplaan ei anna väga midagi, lisaks sõltub tunniplaan ka valitud vabaainetest (mida jah, 1. semester pole).

Mis eelmise aasta tunniplaanist. Jutt oli sellest, et inimene astus sisse,  aga siis alles avastas, et ta ei saagi käia, sest õppetöö on teisiti korraldatud, kui ta eeldas. Kui on plaan sügisest õppima asuda, siis on sügise tunniplaanist ikka kasu küll oma aja arvestamisel. Kahe aasta tunniplaani tõesti ei ole ja tunniplaanid ei ole igal aastal samad, see on ju iseenesest mõistetav. Aga siis küsid sealt õppetööd organiseerivast üksusest, kuidas see umbes olla võiks. Järgmise aasta tunniplaani kohta nad tõesti ei pruugi osata midagi öelda, aga sessioonid on siiski üsnagi korrapärased, ei ole nii, et üks aasta on kolmapäeviti-neljapäeviti kaks korda kuus ja järgmisel aastal hoopis laupäeviti ja pühapäviti iga nädal. See polegi ju nii tähtis, mis loengud täpselt nendel sessioonidel on.

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Eelmise aasta tunniplaanist on vähe kasu. Minu õppekaval on erinevatel aastakäikudel erinevused sees, nii et vanema kursuse tunniplaan ei anna väga midagi, lisaks sõltub tunniplaan ka valitud vabaainetest (mida jah, 1. semester pole).

Mis eelmise aasta tunniplaanist. Jutt oli sellest, et inimene astus sisse, aga siis alles avastas, et ta ei saagi käia, sest õppetöö on teisiti korraldatud, kui ta eeldas. Kui on plaan sügisest õppima asuda, siis on sügise tunniplaanist ikka kasu küll oma aja arvestamisel. Kahe aasta tunniplaani tõesti ei ole ja tunniplaanid ei ole igal aastal samad, see on ju iseenesest mõistetav. Aga siis küsid sealt õppetööd organiseerivast üksusest, kuidas see umbes olla võiks. Järgmise aasta tunniplaani kohta nad tõesti ei pruugi osata midagi öelda, aga sessioonid on siiski üsnagi korrapärased, ei ole nii, et üks aasta on kolmapäeviti-neljapäeviti kaks korda kuus ja järgmisel aastal hoopis laupäeviti ja pühapäviti iga nädal. See polegi ju nii tähtis, mis loengud täpselt nendel sessioonidel on.

Ajad sassi. Teemaalgataja küsis polütehnikumi ja selle aasta kohta. Mina küsisin Tallinna ülikooli ja järgmise aasta kohta. Jagatud tunniplaan andis mulle mõtteainet küll, olen tänulik.

 

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Muidu nii, et igasugu kodused prouad ja kaheksa kõrgharidusega juhtivad riigitöötajad jms asjapulgad saavad õppida, tavainimene ikka ei pääse ligi.

Oot, miks kodused prouad ja riigitöötajad ei võiks õppida? See on ikka sinu asi, et sa “tavaininene” oled.

+4
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Esileht › Tööelu, raha ja seadused. › Sessioonõpe ja täiskohaga tööl Lisa lemmikteemaks

Minul on suhteliselt ükskõik, sain töö kõrvalt õpitud. Riigil (maksumaksja maksab hariduse eest) endal mu meelest mure, et mitmetel erialadel kandidaate valida vähe ja paljud lõpetanuist ei jätka erialal.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Muidu nii, et igasugu kodused prouad ja kaheksa kõrgharidusega juhtivad riigitöötajad jms asjapulgad saavad õppida, tavainimene ikka ei pääse ligi.

Oot, miks kodused prouad ja riigitöötajad ei võiks õppida? See on ikka sinu asi, et sa “tavaininene” oled.

Ma usun, et siinkohal ei mõeldud koheselt keelule, vaid ikka võrdväärsele olukorrale: kodune või osakoormusega töötav inimene ei saa ennast ikka päris üks-ühele võrrelda täiskoormusel töötava ja samaaegselt õppiva inimesega. Oma õpingute ajast mäletangi aeg-ajalt neid meeskonnasiseseid minikonflikte meeskonnatöö tegemise aja osas, kus kodune ei mõistnud, miks ei võiks arutelu läbi viia 15-16, vaid teised (täiskoormusel töötavad) soovisid al. 19.00, et jõuaks peale tööd koju, süüa ja materjaliga tutvuda. Kodusel proual oli aga selleks ajaks juba puhkeaeg planeeritud, sest tema sai päevasel ajal õppimisega teeleda ja seega eeldaski vaba õhtut. Taas, olukorrad pole võrreldavad! Ja täiskoormusel töötaval inimesel lähevadki vahel lisaks õppepuhkusele ka pärispuhkus käiku ja see on isegi ajutiselt OK – puhkuse ajal õppimine ilma töökoormuseta tundui kummalisel kombel puhkusena. Aga julgustan seda teed ette võtma – uued tutvused, teadmised ja kogemused, millest jäävad reeglina meelde vaid head!

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 18 postitust - vahemik 1 kuni 18 (kokku 18 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Sessioonõpe ja täiskohaga tööl