Esileht Kodunurk Sibula kasvatamine

Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )

Teema: Sibula kasvatamine

Postitas:

Millal on õige aeg sibulad maha panna? Ei soovi panna seemneid, vaid need väiksed mugulad, mida poes võrgus müüakse.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aeda? Sibul kardab külma ja liiga vara maha pandud sibulad kasvavad putke. Seega siis, kui kindlasti enam öökülmaohtu pole.
Aga enne võiks panna potiga tuppa, saab suure rohelise sibula saagi juba ammu enne.
https://maaelu.postimees.ee/6506482/aknalaual-sirguvad-maitsetaimed

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Võib panna kohe ja katteloor peale või siis pisut hiljem, kuid siiski mai esimesel dekaadil. Oluline on mitte liiga sügavale mulda panna (poolenisti on piisav), sest lisaks külmale on see tegelikult peamine põhjus, miks sibulad putke lähevad.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on juba maas ja rohelised otsad mullast väljas. Paar külmemat ööd ei ole kahju teinud.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Millal on õige aeg sibulad maha panna? Ei soovi panna seemneid, vaid need väiksed mugulad, mida poes võrgus müüakse.

Tippsibul on see väike mugul.
Mul sel aastal katse – nädal tagasi juba istutasin kolme kohta – peenrasse ja kahte potti. Ühe poti panin rõdule ja teise tuppa. Saab näha, kuidas erinevates kohtades läheb. Toas potis olevatel on juba esimesed otsad väljas.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul aknalaual on juba selle aasta neljas sats, ülejäänud toppisin õue, et ära ei kuivaks.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mai kolmandal nädalal läks tavaliselt sibul mulda.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga pesasibul? Kuidas sellega,

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oleneb, kas soovid ainult rohelist või soovid ka korralikku mugulat hiljem saada. Ainult rohelise jaoks võid julgelt maha panna – selles mõttes sibul külma ei karda, et pealse kasvatab ikka. Küll aga jäävad mugulad kiduraks, kui saab külma.

Ma ise olen Harjumaal, hetkel on mul sibulapeenar katteloori all “soojenemas” ja plaanin hiljemalt nädalavahetusel sibula maha panna, jätan ka esialgu kateloori alla vähemalt nädalaks. Eelmisel aastal panin mai alguses ilma ettevalmistuseta ja katteloorita, tulidki kidurad mugulad. Pealseid sai küll kenasti.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 04.05 13:35; 04.05 13:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga pesasibul? Kuidas sellega,

sibul on sibul 😀

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 04.05 13:35; 04.05 13:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui kellegil veel teema kohta millalgi/kunagi huvi siis leitsin hea artikli sibula kasvatamise kohta : https://infoviking.ee/sibula-kasvatamine-ning-kahjuritega-tegelemine/

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )


Esileht Kodunurk Sibula kasvatamine