Esileht Ilu ja tervis Sõeluuringu kodune PAP test

Näitan 16 postitust - vahemik 1 kuni 16 (kokku 16 )

Teema: Sõeluuringu kodune PAP test

Postitas:
Kägu

Keegi kasutanud seda võimalust?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Keegi kasutanud seda võimalust?

Jah. Mugav ju.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui vähegi võimalik, siis lase ikka arstil võtta. See kodune komplekt on mõeldud viimase hädaabivariandina, et arstile minemisest keeldujatelt oleks mingigi võimalus testi saada. Põhjuseks lihtsalt see, et kodus ise ei saa enamasti õigest kohast testi võtta. See info on pärit testidega tegelevatelt inimestelt, mitte ma ei ole seda ise välja mõelnud.

+6
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Arsti juures on see testi tegemine ilmselt kõige kiirem protseduur üldse. Kindluse mõttes alati las arst võtab.

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Just tegin. Mugav ja kiire.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ka tegin. Poleks viitsinud arsti juurde küll sellepärast minna. Mul lähim arst on 50 km.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Valenegatiivset tulemust ei karda?

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Valenegatiivset tulemust ei karda?

Ei

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuidas seda tehakse? Ma ei kujuta ette, kuidas ma iseenda emakakaela saaks kraapida nagu arst seda teeb? Tehtud ilmselt saaks, aga väga väike tõenäosus, et õigele kohale õige survega pihta saaks ja mingit tõepärast tulemust võiks oodata.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuidas seda tehakse? Ma ei kujuta ette, kuidas ma iseenda emakakaela saaks kraapida nagu arst seda teeb? Tehtud ilmselt saaks, aga väga väike tõenäosus, et õigele kohale õige survega pihta saaks ja mingit tõepärast tulemust võiks oodata.

Günekoloog ka ei kraabi sul sealt midagi.

https://proovivottkodus.synlab.ee/how-to-qvintip.pdf

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Arst ikka näeb silmaga ka midagi. Sa ei saa ise pimesi surkides kunagi seda kindlust mis arsti juures.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See tundub küll nagu mingi tupeproov, mitte emakakaelaproov. Ei usaldaks sellise proovi tulemust.

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuidas seda tehakse? Ma ei kujuta ette, kuidas ma iseenda emakakaela saaks kraapida nagu arst seda teeb? Tehtud ilmselt saaks, aga väga väike tõenäosus, et õigele kohale õige survega pihta saaks ja mingit tõepärast tulemust võiks oodata.

Günekoloog ka ei kraabi sul sealt midagi.

https://proovivottkodus.synlab.ee/how-to-qvintip.pdf

Minul on küll alati mingi harjakesega kraabitud. Ja ikka väga sügavalt ja üsna tugevalt. Ise küll ei tihkaks nii sügavalt urgitseda. No ok, saaks hakkama, aga ei oleks kindel, et õigele kohale pihta saan.

Kardan ka, et enamus sügavad selle pulgaga lihtsalt tuppe. Aga õige oleks võtta kaabe emakakaelalt.

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tegin nii nagu juhend ütles, aga kahjuks selgus ikkagi, et minu proovis ei olnud piisavalt materjali, mida analüüsida. Pean uuesti tegema.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Käin nagunii 1,5-2 aasta tagant günekoloogi juures ja võetakse see test, milleks peaks ise hakkama kodus tegema. Iseenesest kõik, mis vähendaks vähiohtu on teretulnud ja ka selline võimalus, aga nagunii tehakse tasuta kontrolli. Ei usu, et kuidagi paari aasta jooksul ei ole võimalik kontrollis ära käia.

0
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See ei ole ju PAP test, see on HP viiruse test. Muidugi, nüüd tehakse arsti juures proovi andes samuti proovist ainult HPV analüüs ja kui see positiivne, ainult siis PAP. Kas sellest kodusest testist saab rakumuutused ka kätte või kui HPV positiivne, siis tuleb minna arstile PAP testi tegema?

Kuna mul on olnud rakumuutused emakakaelal ka ilma igasuguse HPV-ta, siis tekitab segadust küll, et miks sõeluuringut sel moel muudeti, aga nimetatakse endiselt emakakaelavähi sõeluuringuks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 16 postitust - vahemik 1 kuni 16 (kokku 16 )


Esileht Ilu ja tervis Sõeluuringu kodune PAP test