Esileht Koolilaps Sõjaväe kohta küsimus

Näitan 19 postitust - vahemik 1 kuni 19 (kokku 19 )

Teema: Sõjaväe kohta küsimus

Postitas:

Laps hiljuti sai 18, arvatavasti peab minema sõjväkke. Praegu veel õpib tehnikumis IT-erialal. Kas kuidagi on võimalik minnes sõjaväkke sattuda Staabi- ja sidepataljoni üksusesse? Keegi kunagi ütles, et kui kirjutada mingi avaldus, et siis oleks nagu võimalus. On see nii? Kuidas see sõjaväe asi üldse töötab? Kuidas poisse jagatakse üksustesse?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu teada on ise teenimuskohta valida siis, kui vabatahtlikult teenima läheb. Kui tehnikum, siis peale põhikooli, siis ta peaks varsti lõpetama? Veidi enne lõpetamist siis võiks soovi avaldada, et tahab aega teenima minna.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 31.08 09:00; 31.08 16:54; 01.09 19:19; 01.09 20:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu teada on ise teenimuskohta valida siis, kui vabatahtlikult teenima läheb. Kui tehnikum, siis peale põhikooli, siis ta peaks varsti lõpetama? Veidi enne lõpetamist siis võiks soovi avaldada, et tahab aega teenima minna.

mhmm, jah saab valida kohta kui lähed vabatahtlikult.
aga, ei pruugi saada. minu laps läks vabatahtlikult, tahtis saada ühte kohta ja bussi istudes suundus buss teise kohta. paldiski asemel sai tapale.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 31.08 13:13; 01.09 19:42;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu laps tegi ka avalduse ja tahtis Staabi- ja Sidepataljoni. Saadeti aga hoopis Tapale Scoutspataljoni. Aga IT-haridusega on kindlasti rohkem lootust.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 31.08 16:24; 01.09 17:45;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Igaks juhuks lisan, et kui ta avaldust kirjutama hakkab, siis sõna sõjavägi ärgu kasutagu. Neid ajab seal väga närvi, kui kaitseväe asemel sõjavägi öelda 🙂

+16
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 31.08 09:00; 31.08 16:54; 01.09 19:19; 01.09 20:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

üks asi, mis võiks nö boonuspunkte juurde anda, oleks vast see, kui poiss ühineks enne kroonusse minekut kiiresti Kaitseliidu küberkaitseüksusega.
Samas on ka võimalik, et saab pikendust kuni kooli lõpetamiseni: mitmel tuttaval IT-tudengil on niimoodi läinud.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 31.08 20:14; 01.09 12:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ära muretse, lastevanematekoosolekul tehakse sulle seal kõik selgeks, et illikuku ise midagi uurima ei peaks.

+2
-12
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu IT eriala lõpetanud poeg saadeti samuti Tapale.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 01.09 08:25; 02.09 22:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mumeelest saavad spets väeosadesse ja ametitesse ajateenijad alles pärast baasväljaõppe lõpetamist, ja siis ka ainult need, kes juulis on läinud. Oktoobri sats ei saa kuhugi väga valida.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 01.09 08:30; 01.09 08:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu teada on ise teenimuskohta valida siis, kui vabatahtlikult teenima läheb. Kui tehnikum, siis peale põhikooli, siis ta peaks varsti lõpetama? Veidi enne lõpetamist siis võiks soovi avaldada, et tahab aega teenima minna.

mhmm, jah saab valida kohta kui lähed vabatahtlikult.

aga, ei pruugi saada. minu laps läks vabatahtlikult, tahtis saada ühte kohta ja bussi istudes suundus buss teise kohta. paldiski asemel sai tapale.

Tapal on olme palju parem kui Paldiskis, minu poeg lootis vastupidi, et pärast noorteaega saab ehk Paldiskist Tapale ära.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 01.09 08:30; 01.09 08:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mumeelest saavad spets väeosadesse ja ametitesse ajateenijad alles pärast baasväljaõppe lõpetamist, ja siis ka ainult need, kes juulis on läinud. Oktoobri sats ei saa kuhugi väga valida.

on vist mõned eraldid ka, nt üldjuhul mereakadeemia ja lennuakadeemia tudengeid “võõrasse” väeosssa ei paigutata. kuigi vahel juhtub sedagi.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 31.08 20:14; 01.09 12:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mumeelest saavad spets väeosadesse ja ametitesse ajateenijad alles pärast baasväljaõppe lõpetamist, ja siis ka ainult need, kes juulis on läinud. Oktoobri sats ei saa kuhugi väga valida.

Vabatahtliku avalduse teinud lähevad juuli- või jaanuarikutsega 11 kuuks. Need, kes avaldust ei tee, lähevad reeglina oktoobris ja 9 kuuks.

+1
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 31.08 16:24; 01.09 17:45;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mumeelest saavad spets väeosadesse ja ametitesse ajateenijad alles pärast baasväljaõppe lõpetamist, ja siis ka ainult need, kes juulis on läinud. Oktoobri sats ei saa kuhugi väga valida.

Vabatahtliku avalduse teinud lähevad juuli- või jaanuarikutsega 11 kuuks. Need, kes avaldust ei tee, lähevad reeglina oktoobris ja 9 kuuks.

Tean päris mitut gümnaasiumilõpetajat, kes ootasid ära kõrgkooli kandideerimise tulemused juuli keskel, kinnitasid sissesaamise ning siis läksid vabatahtlikult kaitseväkke, koolist võtsid kohe akadeemilise. St läksid siis oktoobris vabatahtlikult kohe, et pärast saaks järjest õppimisele pühenduda. Kas nad ka ise teenimiskoha valisid, ei ole uurinud.

+3
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 31.08 09:00; 31.08 16:54; 01.09 19:19; 01.09 20:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, vabatahtlikult minnes saab valida nii kohta kui ka aega.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mumeelest saavad spets väeosadesse ja ametitesse ajateenijad alles pärast baasväljaõppe lõpetamist, ja siis ka ainult need, kes juulis on läinud. Oktoobri sats ei saa kuhugi väga valida.

Vabatahtliku avalduse teinud lähevad juuli- või jaanuarikutsega 11 kuuks. Need, kes avaldust ei tee, lähevad reeglina oktoobris ja 9 kuuks.

Tean päris mitut gümnaasiumilõpetajat, kes ootasid ära kõrgkooli kandideerimise tulemused juuli keskel, kinnitasid sissesaamise ning siis läksid vabatahtlikult kaitseväkke, koolist võtsid kohe akadeemilise. St läksid siis oktoobris vabatahtlikult kohe, et pärast saaks järjest õppimisele pühenduda. Kas nad ka ise teenimiskoha valisid, ei ole uurinud.

nii tegi minu poeg. astus kõrgkooli, kaks esimest septembri ndalat käis koolis, võttis kohe akadeemilise, läks oktoobris kaitseväkke, 8kuud. vabatahtlikele anti valida. valis paldiski, bussis sai teada et sõidetakse tapale.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 31.08 13:13; 01.09 19:42;
To report this post you need to login first.
Postitas:

nii tegi minu poeg. astus kõrgkooli, kaks esimest septembri ndalat käis koolis, võttis kohe akadeemilise, läks oktoobris kaitseväkke, 8kuud. vabatahtlikele anti valida. valis paldiski, bussis sai teada et sõidetakse tapale.

Seega saab vabatahtlikuna ka oktoobris minna. Aga koha valimine ei pruugi õnnestuda, proovida siiski võib. Parem ikka, kui kutset oodata ja suvel peale esimest kursust minna ja siis juba 11 kuud aeg teenida. Pikem aeg ja õppimisel jääb ka vastik auk vahele.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 31.08 09:00; 31.08 16:54; 01.09 19:19; 01.09 20:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga kuidas nendega, kes oskavad puhkpilliorkestri pilli mängida?
Kas nemad saavad valida? (Pilli mängib v hästi, konkurssidel käib ja esinemas väljaspool Eestit)
Mul pojal ees see 2 aasta pärast, hetkel 16 aastane kuid kuulan maad.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Parem ikka, kui kutset oodata ja suvel peale esimest kursust minna ja siis juba 11 kuud aeg teenida. Pikem aeg ja õppimisel jääb ka vastik auk vahele.

Baka lastakse 3 aastat ära käia – ei võeta peale 1. kursust ära.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

siin on väeosad ära toodud – http://www.mil.ee/et/ajateenistus/vaeosad
Kui poiss muusikakooli läks, siis õpetaja rõõmustas – et sõjaväes saab pilli mängida, aga minu teada eeldab see kaitseväe orkestris mängmist, aga tegu on suht proffidega, kas nad ajateenijaid sinna võtavad.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 01.09 08:25; 02.09 22:49;
To report this post you need to login first.
Näitan 19 postitust - vahemik 1 kuni 19 (kokku 19 )


Esileht Koolilaps Sõjaväe kohta küsimus