Esileht Koroonaviirus COVID-19 Soome vs Eesti

Näitan 25 postitust - vahemik 1 kuni 25 (kokku 25 )

Teema: Soome vs Eesti

Postitas:
Kägu

Miks Eestis ei taheta seda k-vaktsiini võtta?
Soomes näiteks alates 12a elanikkonnast on saanud esimese doosi juba üle 80% ja kahe doosiga on üle 70%. Kusjuures noored ise on väga aktiivsed seda võtma.
Siin vaktsineeritakse koolides klassikaupa ja minu tüdruku klassis ei läinud tegema seda 3 õpilast ( minu oma ei käinud + 2 veel ). Klassis 21 õpilast. Ja maske kannavad ka teismelised korralikult kuigi mingit kohustust pole kunagi olnud. Koolides, poodides ja kõikides muudes asutustes pole mina veel ühtegi õpetajat, töötajat näinud ilma maskita.
Meie mehega lasime ka teha vaktsiini. Mees sellepärast, et ta ei peaks testima ja ühel hetkel talle võidakse töö juures öelda, et enne töömaale ei saa kui vaktsineeritud. Mina tegin, kuna ei soovi ka end testida ega karantiinis istuda kui Eestist Soome tagasi reisime. Ja lastele ka ei tehta väga testi kui mõlemad vanemad vaksitud. Samas maski olen mina kandnud ainult arstil või koolis käies, mujal mitte.

+3
-8
Please wait...

Postitas:
Kägu

Sest eestlased MõTlEvAd OmA pEaGa.

0
-10
Please wait...

Postitas:
Kägu

k-vaktsiini? Antud vaktsiinist on saanud mingi sõimusõna?

0
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Esiteks juba sellepärast, et Eestis on läbi põdenute protsent suurem, kui Soomes. Loogiline ju, et siis ka vaktsineeritute protsent väiksem. Näiteks neile, kes kevadel läbi põdesid, hakkab alles nüüd täis saama see soovituslik 6 kuud, peale mida tuleks 1 süst teha. Paljud läbi põdenud ei näe siiski põhjust vaktsineerimiseks, kuna nüüdseks on selge, et läbi põdemine annab parema kaitse edaspidi, kui vaktsineerimine ning tõenäoliselt varsti pikendatakse ka seda 6 kuu tähtaega. Mõned inimesed juba said läbi kohtu selle pikenduse.
Teiseks selle pärast, et Soomes on olemas vaktsiinitüsistuste hüvitamine, mida Eestis ei ole. Seetõttu tunnevad paljud, et kui nendega midagi juhtub, siis nad on üksi ja keegi ei vastuta, kedagi ei huvita.
Kolmandaks selle pärast, et rahva usaldus koroona osas on riigile väiksem. Liiga palju vasturääkivusi, segadust ja survestamist, mis tekitab trotsi.

+2
-7
Please wait...

Postitas:
Kägu

Põhjuseid võib olla mitmeid. Mõned inimesed esiteks ei leia, et terviseriske peaks võtma mugavuse nimel. Kas soomlased võivad olla mugavamad inimesed, ei tea.

Soomes on natuke teistsugune rahvuskultuur – meid ja Soomet eristab meie minevik – okupatsiooniaegsel vaimul on veel omamoodi tõmme. Soomes ei olnud Nõukogude Liitu, seal saadi juba pikemalt kapitalismihüvesi nautida ja sellises ökonoomilises kliimas liiklema õppida – samal ajal, kui meil, kui režiim muutus, hakkasid aga pangad rahvale laenu võtma ja suur osa nendest ei osanud seda riski hinnata (isiklikud võlad muudavad meie suhtumist, võimekust ja valikuid vägagi palju) – niisiis, mentaliteedi poolest oleme ka erinevad.

Tänu Nõukogude Liidust ja Kommunismi vaimust saadud kogemusele ei pruugi keskmine eestlane ka nii “konformne” olla, kui mõne riigi asukas, kellel sellist režiimi pole peal olnud. Kommunismi ajal saadeti paljud “isemõtlejad” ära laagritesse (ja paraku nende puudusel kohalikus ühiskonnas hakkasid ka igasugused struktuurid kokku kukkuma – sest nemad on just need inimesed, kes midagi parandada nähes lähevad ja parandavad selle – ent nõuka-ajal olid enamasti siia alles jäätud inimesed ning levis mentaliteet, “pole minu probleem.”)

Niisiis, isemõtlemise mentaliteet oli meil ja meie lõunanaabritel kõvasti alla surutud – ja mis välistab selle, et praegune laialdasem usaldamatus mingi võimu osas, kes ütleb, et “tee nii” on ka laialt levinum, kuna selle taga on meie ajalooline-kultuurne vaist, et kui me nüüd jälle sõrme anname, võetakse terve käsi. Omamoodi alalhoiuinstinkt.

Samal ajal on ka meie valitsused kriisi ajal teinud ettepanekuid ja -kirjutisi, mis juba väga lühikese aja jooksul oli vaja ümber kirjutada vastupidiseks. Ja selliseid ettekirjutisi tehakse praegugi. Signaal, mida valitsus edastab, on halb – tehakse ja öeldakse palju vastuolulisust – see jätab endast tugevalt sellise mulje, et ega seal keegi väga hästi ei tea, mida teha… Ja siis ootavad ehk direktiive Euroliidust.

Mis on viga Euroliidu direktiividel? Teoorias ehk midagi – aga kuna nad ei ole siin kohapeal, on ka imelik usaldada, et nad teaks justkui paremini, mis siin toimub ja mis siin aitaks. Nad annavad samu direktiive kõigile.

Vasturääkivused meie valitsuse poolt, alustame 2020 veebruarist.
“Meid see viirus mõjutama ei hakka.”
“See on tavaline külmetusviirus, ravi hanerasvaga.”
“Maske ei ole küll vaja kandma hakata.”
Selle asemel, et ettevaatlikult käituda Itaaliast saabuvatega, hoiti kõik lennud lahti nagu muuseas. Aga seda viga tegi terve maailm – justkui nad oleks tahtnud, et see viirus ikka põhjalikult ja igale poole jõuaks. Aga nüüd, kui lennufirmad ei pidanud seda finantsilist hoopi enda peale võtma, teeme seda sina ja mina – ja maksame kordades rohkem (maksuraha, riigi võlad, tervishoid jne – ja lennufirmad saavad rõõmsalt jätkata :))

Usaldamatust tekitab ka ilmselge kallutatus meedia poolt. Inimesi üritatakse vaktsineerima “nügida” – otseseid valesid ei räägita – see vale informatsioon, mis on jagatud, on tulnud teadmatusest – ohtlik häma – aga ega täit tõde ei lubata ka rääkida. Ainult et sotsiaalmeedia ajastul on sellist operatsiooni raske läbi viia.

Üle maailma toimuvad mandaadi- (NB mitte vaktsiini-) vastased protestid, ja KUI meie meedia seda kajastab, siis vaktsiini-vastasena ja väiksemana, kui ta tegelikult oli. Need protestid on üldiselt poliitilised, mitte meditsiinilised – ent kuna nende avalikustamisega ei ole võimalik tugevdada inimeste kindlust minna vaktsineerima, siis igaks-juhuks raamistatakse see kõik nii, kuidas “nügijad” (käitumispsühholoogia) seda heaks arvavad.

Inimesed siis tunnevad, et valitsus valetab neile näkku ja tahab neile maha müüa midagi, mida nad ise lolli peaga liiga palju on tellinud. Seda olukorda on nii mõnelgi inimesel väga raske “heas usus” näha.

Omaette probleem on kindlasti meie tervishoiu süsteemil – kindlasti oleks olnud viise, kuidas oleks saanud vaktsineerimise teha mugavamaks ja usaldusväärsemaks. Riik oleks võinud juba algusest peale välja pakkuda – VÄLJA ÖELDA – et vaatamata sellele, et tüsistus-juhtumite osakaal on statistilised üli väike, ja suure tõenäosusega meie väikse rahvaarvu juures midagi katastroofilist see kaasa ei too – ei oleks tohtinud nad öelda, et “risk on olematu” või et “vaktsiinid on ohutud,” vaid näiteks seda, et riik on valmis astuma selle sammu koos sinuga – ja kui sul peakski midagi juhtuma – see üliväike võimalus saada püsiv tüsistus või isegi surm, on riik valmis seda kompenseerima.

Ja nagu ma aru saan, siis Soomes just selline suhe indiviidi, rahva/riigi ja valitsuse vahel ongi. Mina olen ühe mutrina selle riigi osast nõus sellega, et toetada neid, kellel selle operatsiooni käigus läheb midagi nihu. Arvatavasti terve rahvas oleks olnud selle poolt – ja selline tunnetus oli kindlasti olemas ka riikides, kus vaktsineerituse kõrge tase on juba saavutatud – aga meil on see vahepealne lüli – valitsus – kes suutis selle suure ruuporiga kõik lörri keerata.

Ei saa öelda, et eestlased, lätlased ja leedukad – baltimaad – oleks küünilisemad ja isekamad kui põhjamaad. Inimtüübid, isiksused jagunevad samas laastus enamasti ükskõik, kuhu sa ka ei vaataks – Soomes on ka isemõtlejaid, radikaalseid konformiste aga kindlasti isegi mingeid hulluks läinud ekstremiste – aga nende olemasolu on päris kindlalt väiksem faktor terve riigi meelsuse ja ühtsuse osas kui see, kuidas valitsus olukorda ja oma rahvasse suhtub.

Kas sina tunned, et valitsuses olevad inimesed esindavad sind või paistab, et nad arvavad, et nad on mingid über juhid, kes teavad paremini? 🙂

Ilusat nädala jätku.

+5
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

mingi seltskonna eestlase suhtumine, et saagu endal või sandim, mingite naiste juttu mina küll kuulama ei hakka.

soomlased on pragmaatilisemad, valivad sellise tee, mis mõistliku ja ohutum.

+8
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Esiteks juba sellepärast, et Eestis on läbi põdenute protsent suurem, kui Soomes. Loogiline ju, et siis ka vaktsineeritute protsent väiksem. Näiteks neile, kes kevadel läbi põdesid, hakkab alles nüüd täis saama see soovituslik 6 kuud, peale mida tuleks 1 süst teha. Paljud läbi põdenud ei näe siiski põhjust vaktsineerimiseks, kuna nüüdseks on selge, et läbi põdemine annab parema kaitse edaspidi, kui vaktsineerimine ning tõenäoliselt varsti pikendatakse ka seda 6 kuu tähtaega.

ometi kappab meie nakatumisnäitaja püstloodis üles ja soomlaste oma püsib kenasti kontrolli all. sinu loogikaga, et meil antikehadega inimesi rohkem ja läbipõdenute kaitse ka ilma vaktsineerimata parem, peaks ju just vastupidi olema.

+7
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

ometi kappab meie nakatumisnäitaja püstloodis üles ja soomlaste oma püsib kenasti kontrolli all. sinu loogikaga, et meil antikehadega inimesi rohkem ja läbipõdenute kaitse ka ilma vaktsineerimata parem, peaks ju just vastupidi olema.

See ei ole minu loogika, vaid fakt, et meil on läbipõdenuid rohkem ning ka see on teadlaste ja arstide poolt kinnitatud, et läbipõdenutel on parem kaitse võrreldes ainult vaktsineeritutega.
Küsimus ei olnud mitte selles, et miks nakatumisnäitaja tõuseb, vaid miks ei ole vaktsineerituid nii palju ja sellele ma ka vastasin. Nakatumisnäitaja erinevuse põhjus on hoopis muudes asjades. Oli juba enne vaktsiine.

+2
-6
Please wait...

Postitas:
Kägu

ometi kappab meie nakatumisnäitaja püstloodis üles ja soomlaste oma püsib kenasti kontrolli all. sinu loogikaga, et meil antikehadega inimesi rohkem ja läbipõdenute kaitse ka ilma vaktsineerimata parem, peaks ju just vastupidi olema.

See ei ole minu loogika, vaid fakt, et meil on läbipõdenuid rohkem ning ka see on teadlaste ja arstide poolt kinnitatud, et läbipõdenutel on parem kaitse võrreldes ainult vaktsineeritutega.

Küsimus ei olnud mitte selles, et miks nakatumisnäitaja tõuseb, vaid miks ei ole vaktsineerituid nii palju ja sellele ma ka vastasin. Nakatumisnäitaja erinevuse põhjus on hoopis muudes asjades. Oli juba enne vaktsiine.

ma saan aru nii, et vaktsineerimise eesmärk ongi haiguse kontrolli alla saamine. alternatiiv oleks ühiselu oluline piiramine. meie siin ei taha teha üht ega teist ja paraku, paraku, kalmistud täituvad.

erinevalt meist on soomlased hästi kasutanud kõiki vahendid, nii vaktsineerimist kui piiranguid.

+4
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ega kui see vaktsineerituse hõlmatus meil järsku 70% – see haigus maagiliselt ära ei kao. Riikides, kus kõrgem protsent on saavutatud, on vast ikkagi muid põhjuseid ka, miks nad julgevad piiranguid mitte rakendada ning haiglates nii palju surijaid ei ole.

See protsent hakkab nüüd varsti isegi allapoole tagasi kukkuma, kuna päris kõik sellele kolmandale süstile ei lähe – antud katsumus on muutunud selliseks Sisyphose müüdiks (kui ta just kunagi üldse midagi muud on olnud – vähemalt mis sellesse karjaimmuunsuse juttu puutus).

+2
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

mingi seltskonna eestlase suhtumine, et saagu endal või sandim, mingite naiste juttu mina küll kuulama ei hakka.

soomlased on pragmaatilisemad, valivad sellise tee, mis mõistliku ja ohutum.

Paraku on väga suur osa eestlasi hinges ikka veel  “ossid” ja nemad juba ei vaktsineeri.

+6
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

ka see on teadlaste ja arstide poolt kinnitatud, et läbipõdenutel on parem kaitse võrreldes ainult vaktsineeritutega.

Ära aja lolli juttu. See on täpselt vastupidi – vaktsineerimine annab palju parema kaitse kui läbipõdemine.

+1
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

ka see on teadlaste ja arstide poolt kinnitatud, et läbipõdenutel on parem kaitse võrreldes ainult vaktsineeritutega.

Ära aja lolli juttu. See on täpselt vastupidi – vaktsineerimine annab palju parema kaitse kui läbipõdemine.

Näed siis, ei suuda teadlased ega pealtvaatajad isegi selles kokkuleppele jõuda.

Naturaalne immuunsus on absoluutselt iga haiguse puhul inimkonna ajaloos olnud tõhusam, kui vaktsiinide poolt saavutatav tehisimmuunsus. Probleem on lihtsalt selles – miks neid vaktsiine üldse antakse – et igaüks ei pruugi päris haigust üle elada, niisiis tuleb vaktsiini abil väike dress rehearsal teha.

Kas see reegel on nüüd järsku SARS-COV-2 puhul või mRNA vaktsiinidega muutunud – kahtlen selles – kahtlevad selles ka asjakohased eksperdid – aga selleks, et seda nüüd päriselt välistada, tuleb veel oodata ja jälgida.

Sp peab ka vaktsineerimine olema vabatahtlik – pikaajalised tulemused ei ole mitte kellelegi ette teada, kahjuks.

+1
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

mingi seltskonna eestlase suhtumine, et saagu endal või sandim, mingite naiste juttu mina küll kuulama ei hakka.

soomlased on pragmaatilisemad, valivad sellise tee, mis mõistliku ja ohutum.

Paraku on väga suur osa eestlasi hinges ikka veel “ossid” ja nemad juba ei vaktsineeri.

Ossidest advokaadid, pangajuhid jms II Eesti?

0
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

ka see on teadlaste ja arstide poolt kinnitatud, et läbipõdenutel on parem kaitse võrreldes ainult vaktsineeritutega.

Ära aja lolli juttu. See on täpselt vastupidi – vaktsineerimine annab palju parema kaitse kui läbipõdemine.

Pean sind kurvastama, aga sa oled viimased uudised sel teemal maha maganud. Isegi meie kohalikud tarkpead on juba olnud sunnitud kinnitama, et läbipõdemisest saadav kaitse on parem kui vaktsineerimisest saadav.

+3
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ossidest advokaadid, pangajuhid jms II Eesti?

Neil on üks see fantaasiaeesti, kus neil on ka väga tugev ettekujutus sellest, milline näeb välja, millega tegutseb keskmine vaktsineerimata kodanik. Shh! Lapsukesed magavad ja näevad magusat und.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Eestlased tahavad head elu nagu Põhjamaades, aga üldine mentaliteet on jätkuvalt tibla või ossi oma. Niimoodi kaugele ei purjeta.

Rumeenias, Bulgaarias, Lätis-Leedus meiega sarnane olukord. Kõvad eeskujud küll.

+5
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mida see Põhjamaade hea elu endast kujutab?

Palju turismireise pensionieas?

0
-5
Please wait...

Postitas:
Kägu

mingi seltskonna eestlase suhtumine, et saagu endal või sandim, mingite naiste juttu mina küll kuulama ei hakka.

soomlased on pragmaatilisemad, valivad sellise tee, mis mõistliku ja ohutum.

Paraku on väga suur osa eestlasi hinges ikka veel “ossid” ja nemad juba ei vaktsineeri.

Ossidest advokaadid, pangajuhid jms II Eesti?

igas karjas mõned mustad lambad.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mida see Põhjamaade hea elu endast kujutab?

Palju turismireise pensionieas?

Antud kontekstis tähendab see vähem koroonapiiranguid ja nakatumisi. Inimesed käituvad solidaarselt ja vastutustundlikult. Vaktsineeritakse ning kantakse maske ka sunduseta.
Aga meil suur osa jätkuvalt mingi nõuka-aegse mõtlemisega, osad veel otseselt Venemaa mõjusfääris.
Täna just tuli uudis, et venelaste Sputnik V on brittidelt varastatud AZ vaktsiin. Tase.

+6
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Antud kontekstis tähendab see vähem koroonapiiranguid ja nakatumisi. Inimesed käituvad solidaarselt ja vastutustundlikult. Vaktsineeritakse ning kantakse maske ka sunduseta.

Aga meil suur osa jätkuvalt mingi nõuka-aegse mõtlemisega, osad veel otseselt Venemaa mõjusfääris.

Täna just tuli uudis, et venelaste Sputnik V on brittidelt varastatud AZ vaktsiin. Tase.

Millega välistad selle, et seal heades riikides pole valitsus tulnud inimeste vahele tüli kütma. Meil on valitsus ebakompetentne, süü aetakse “isemõtlejate” kaela.

0
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Antud kontekstis tähendab see vähem koroonapiiranguid ja nakatumisi. Inimesed käituvad solidaarselt ja vastutustundlikult. Vaktsineeritakse ning kantakse maske ka sunduseta.

Aga meil suur osa jätkuvalt mingi nõuka-aegse mõtlemisega, osad veel otseselt Venemaa mõjusfääris.

Täna just tuli uudis, et venelaste Sputnik V on brittidelt varastatud AZ vaktsiin. Tase.

Millega välistad selle, et seal heades riikides pole valitsus tulnud inimeste vahele tüli kütma. Meil on valitsus ebakompetentne, süü aetakse “isemõtlejate” kaela.

protestiks ebakompetentse valitsuse vastu riskida enda ja oma lähedaste elu ja tervisega? uskumatu kaader!

+1
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

<p style=”text-align: left;”>Ühiskond on erinev. Soome valitsus annab soovituse ja rahvas võtab seda kui kohustust. Eesti valitsus annab soovituse ja mitte keegi ei tee väljagi. Eesti valitsus annab kohustuse, rahvas võtab seda kui soovitust. Ma arvan, et meie puhul mängib rolli ka suur venekeelse elanikkonna osakaal. Antipropaganda saab alguse Venemaalt. Lääne vaktsiine õõnestatakse eesmärgiga Sputnikut turustada. Sealt on alguse saanud teooriad, et covid vaktsiiniga jääb naine lastetuks jm lollused.</p>

+3
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

ka see on teadlaste ja arstide poolt kinnitatud, et läbipõdenutel on parem kaitse võrreldes ainult vaktsineeritutega.

Ära aja lolli juttu. See on täpselt vastupidi – vaktsineerimine annab palju parema kaitse kui läbipõdemine.

Pean sind kurvastama, aga sa oled viimased uudised sel teemal maha maganud. Isegi meie kohalikud tarkpead on juba olnud sunnitud kinnitama, et läbipõdemisest saadav kaitse on parem kui vaktsineerimisest saadav.

Ja kohalikud tarkpead kinnitavad ka, et läbipõdemisega jääb viirus aastateks kehasse ja keegi ei tea, kus ja kuidas see veel välja lööb

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Sest eestlased MõTlEvAd OmA pEaGa.

Sest siin on hunnik tolasid, kel mõtlemine puudub.

+2
0
Please wait...

Näitan 25 postitust - vahemik 1 kuni 25 (kokku 25 )


Esileht Koroonaviirus COVID-19 Soome vs Eesti