Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Soov rasestuda, aga imetan

Näitan 24 postitust - vahemik 1 kuni 24 (kokku 24 )

Teema: Soov rasestuda, aga imetan

Postitas:
Kägu

Sain 5 kuud tagasi esimest korda emaks ja soov on väikese vanusevahega saada ka teine laps. Kuna imetan, siis päevi veel alanud pole. Keha on ilusti taastunud ja uh põhjal andis arst rohelise tule. Laps on mul ikka väga suur tissisõber ja üldse ei tahaks teda võõrutada veel. Kas saan kuidagi kaasa aidata, et ov tuleks, aga imetamist ei pea lõpetama?

0
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Paljudel taastub tsükkel peale öise imetamise lõpetamist.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sain 5 kuud tagasi esimest korda emaks ja soov on väikese vanusevahega saada ka teine laps. Kuna imetan, siis päevi veel alanud pole. Keha on ilusti taastunud ja uh põhjal andis arst rohelise tule. Laps on mul ikka väga suur tissisõber ja üldse ei tahaks teda võõrutada veel. Kas saan kuidagi kaasa aidata, et ov tuleks, aga imetamist ei pea lõpetama?

Kui lisa hakkad andma, toite jne, aga samas ka imetad, võib (aga ei pruugi) taastuda… Mul hakkasid juba 2 kuud peale sünnitust päevad – kuigi väga kerged olid, lihtsalt määris 3-4 päeva – küllap sellepärast, et algul ei saanud nagu selle imetamisega hakkama, ja siis 2 korda päevas sai asendajat ka juurde.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul laps hetkel neljakuune. Päevad hakkasid 2 kuud pärast sünnitust, laps 100% rinnapiima peal. Nüüd juba saab väheke lisatoitu ka.

Osadel võib ovulatsioon imetamise ajal võib toimuda ka nii, et päevi pole. Loobuda lihtsalt kaitsevahendidest ja proovida? Ovulatsioonitestid?

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

5-kuust küll nüüd võõrutama ei hakka, aga öist söömist võib juba vähendada, ta pole enam nii väike ja peakski hakkama öösel pikemalt söögivahedeta magama. Kui keha on valmis, on ta valmis, seksige vahenditeta ja kui ov taastub, siis saadki, pole ime, kui vahepeal päevi ei tulegi (jääd kohe rasedaks). Iseasi, kas sa ikka aru saad, mis koormust nii väikese vanusevahega lapsed sulle  järgmised 3-4a moodustavad. (kaksikute ema)

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Saan aru, et eks see keeruline periood on, kui väikese vanusevahega 2 last kodus, aga vanus pressib peale (30a olen) ja karjääri mõttes ka parem ühe hooga ära teha, mitte et lähen 1-2 aastaks tagasi ja siis jälle koju.

+5
-7
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Mitte et sul kodus on 2 last, vaid et su keha pole taastunud ega rasestu või ei kanns lõpuni.

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mitte et sul kodus on 2 last, vaid et su keha pole taastunud ega rasestu või ei kanns lõpuni.

6 kuud pärast sünnitust peaks ju olema ok uuesti rasestuda. Eelmine sünnitus oli mul üsna kerge ja uh põhjal on ka kõik korras. Paljud naised saavad sellise vahega lapsi. Praegu ma tegin teema selleks, et nõu saada, kuidas ov uuesti tekiks, ilma et peaksin imetamise lõpetama.

+3
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Paljudel taastub tsükkel peale öise imetamise lõpetamist.

Minul taastus tsükkel mõlema lapsega 4 kuud peale sünnitust. Mõlemad lapsed olid suured tissisõbrad, mingit lisa ei saanud ja öösel sõid mitu korda. Hea meelega oleks imetamise ajal päevadevaba olnud, aga ei olnud seda õnne. Eks iga organism on erinev. Imetamisest loobumist ma küll ei kaalukski, laseks lihtsalt minna nii kuidas läheb. Kuna ovulatsioon toimub enne päevi, siis on võimalik rasedaks jääda nii, et päevad polgi veel hakanud.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mitte et sul kodus on 2 last, vaid et su keha pole taastunud ega rasestu või ei kanns lõpuni.

6 kuud pärast sünnitust peaks ju olema ok uuesti rasestuda. Eelmine sünnitus oli mul üsna kerge ja uh põhjal on ka kõik korras. Paljud naised saavad sellise vahega lapsi. Praegu ma tegin teema selleks, et nõu saada, kuidas ov uuesti tekiks, ilma et peaksin imetamise lõpetama.

WHO ametlik soovitus on jätta sünnituse ja uuesti rasedaks jäämise vahele vähemalt 18 kuud.

+3
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mitte et sul kodus on 2 last, vaid et su keha pole taastunud ega rasestu või ei kanns lõpuni.

6 kuud pärast sünnitust peaks ju olema ok uuesti rasestuda. Eelmine sünnitus oli mul üsna kerge ja uh põhjal on ka kõik korras. Paljud naised saavad sellise vahega lapsi. Praegu ma tegin teema selleks, et nõu saada, kuidas ov uuesti tekiks, ilma et peaksin imetamise lõpetama.

WHO ametlik soovitus on jätta sünnituse ja uuesti rasedaks jäämise vahele vähemalt 18 kuud.

2 kuud peale sünnitust ämmaka juures rääkimas käisime, tuli see ka teemaks, ja ütles, et seda võib siis silmas pidada, kui sul on juba mitu rasedust järjest olnud ja emakas võiks saada natuke puhata. Kui tervisehädasid pole, lase torust tulla.

WHO ja muud sellised soovitavad seda ja teist selle põhjal, kuidas riske maksimaalselt minimaalseks saada – küllap, kui nad saaks, ei lubaks nad sul teed ka ületada. WHOga tuleb arvestada ka seda, et see soovitus peab kehtima ka 3. maailma riikidele jne – sellest ka ranged rinnapiima ja vahede soovitused…

+3
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui sul pole võime rasestuda taastunud, siis järelikult su keha tunneb, et tal pole selleks piisavalt ressurssi. Ega loodus loll ei ole.

+10
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ega seda kunagi ei tea, kuidas imetamine hormonaalset taset mõjutab. Sellised üldised soovitused: süüa tervislikult, liikuda mõõdukalt, puhata ja mitte stressata, halba kindlasti ei tee ja pigem soodustavad rasestumist. Minul toimus esimene ovulatsioon 1 kuu pärast imetamise lõpetamist, laps oli siis 1a3k. Esimese tsükliga ka kohe rasestusin, aga garantiisid ka selle puhul pole.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Saan aru, et eks see keeruline periood on, kui väikese vanusevahega 2 last kodus, aga vanus pressib peale (30a olen) ja karjääri mõttes ka parem ühe hooga ära teha, mitte et lähen 1-2 aastaks tagasi ja siis jälle koju.

Rahune!
Sa oled keskmise esmasünnitaja vanuses. Kuhu sul kiiret on?
Kui imetamist ei soovi lõpetada, ega väga palju teha ri saa sunniviisiliselt OV-d alustada. Kui keha valmis, algab see imetamisest hoolimata.
Enda kogemus – jätsime kaitsevahendid ära, kui arvasime, et võiks, laste vahe 1,5 aastat. Esimene loobus rinnast umbes 1a2k vanuselt

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tulemas kolmas laps.

Mina olen kaks korda jäänud rasedaks sel ajal, kui imetasin last. Selleks ajaks olid päevad taastunud, aga ovulatsioonile ise pihta ei saanud (ei testinud ja keha märku ei andnud). Esimene kord peetus rasedus varajases staadiumis, peale seda kandsin uue raseduse lõpuni. Teise rasedusega lähen varsti sünnitama. Mõlema ajal olid lapsed 10-kuu vanused.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

TA olen. Ei saa aru, miks miinuseid saan, sest teist last soovin ja tahan esimest ka edasi imetada. Tänan vastajaid ja loodan, et jään ja kannan edukalt lõpuni. Mul on endal väikese vanusevahega õde ja tean, kui tore on koos kasvada. Tahan oma lastele sama.

+6
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minul on laste vanusevahe 1,3a. Rasestusin kui esimene laps oli 6 kuud vana, päevi mu ei olnud veel alanud. Küll aga oli imetamine siis juba keerulisem, lapse kaal tõusis vähe ja pumpasin iga 2h tagant. Stressirikas aeg.

Muide, uus rasedus oli nii väikse vahega osaliselt just arsti soovituse tõttu. Oli väiksem tõenäosus, et üks rasedusega seotud mure uuesti tekib ja olen 100% otsusega rahul. Emakas oli küll väsinud ja viimase poole rasedusest olin voodi režiimil, kuid kõik oli tehtav.

Teemaalgataja… Kui sul on tugivõrgustik olemas ja tunned, et oled väljakutseks valmis, siis lihtsalt jätka proovimist. Loodan, et teil läheb varsti õnneks!

+1
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

TA olen. Ei saa aru, miks miinuseid saan, sest teist last soovin ja tahan esimest ka edasi imetada. Tänan vastajaid ja loodan, et jään ja kannan edukalt lõpuni. Mul on endal väikese vanusevahega õde ja tean, kui tore on koos kasvada. Tahan oma lastele sama.

Sest su jutt müjub kiirustamisena, “vanus pressib peale” jm tobedused
Reaalsest olukorrast, olemasolevast lapsest peaks see otsus lähtuma, mitte mingist ideaalnägemuse plaanist

+8
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Esimese lapsega saabusid esimesed päevad   siis, kui lõpetasin öise toitmise, rasedaks jäin teise ovulatsiooniga. Uurisin ka, et mida süüa, kuidas keha turgutada, et võimalikult kiiresti tsükkel taastuks ilma imetamist lõpetamata. Ei leidnud midagi tarka 😀 eks ikka tervislik toitumine. Üritasin teha nii, et ööpäevas oleks kaks vähemalt 6-tunnist toitmisvahet, aga 5-kuusele seda ei tee veel, kui just pudelikorraga mõnda imetamist ei asenda, aga ma seda ei tihanud teha. Ma alustasin 10-kuuse lapsega selliselt: rinnapiim õhtul enne ööund, siis kuskil varahommikul 5 ajal piim, et veel edasi uneleksime, ei viitsinud nii vara ärgata. Siis hommikul puder, enne esimest und mingi puuvili, pärast uinakut lõunasöök  ja enne teist lõunaund piim. Pole aimugi, kas nii on “õige”, aga nii sain kaks pikka rinnaga toitmise vahet , ehk kokku ainult kolm piimakorda, 5-kuusele veel nii ei tee.. Aga mul on ka sõbrannasid, kellel taastunud päevad juba enne öise toitmise lõpetamist.
Mul algasid päevad suvel, usun, et see ka mõjutab natuke. Palju päikest, tuju hea, söögiks rohkelt värsket kraami, pikad õueringid, mitte toas passimine..

Ma saan TA-st aru, mul on ka vennaga väga väike vanusevahe ja oleme väga lähedased. Lootsin juba 3-kuuse kõrvalt, et noooh, millal päevad hakkavad 😀 aga tegelikult ei tasu selles nii kinni olla, need mõned kuud kuni aasta suuremana nii palju ei muuda. Mul tuli laste vanusevahe 1a8k ja nad on nii lahedad 🙂

+1
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

TA olen. Ei saa aru, miks miinuseid saan, sest teist last soovin ja tahan esimest ka edasi imetada. Tänan vastajaid ja loodan, et jään ja kannan edukalt lõpuni. Mul on endal väikese vanusevahega õde ja tean, kui tore on koos kasvada. Tahan oma lastele sama.

No mina olen rahul, et mul on paar aastat vanem tark vend, kes mind juhendas ja valgustas ja minust aastaid noorem pisike, keda mina sain nännutada ja sülle võtta.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sain 5 kuud tagasi esimest korda emaks ja soov on väikese vanusevahega saada ka teine laps. Kuna imetan, siis päevi veel alanud pole. Keha on ilusti taastunud ja uh põhjal andis arst rohelise tule. Laps on mul ikka väga suur tissisõber ja üldse ei tahaks teda võõrutada veel. Kas saan kuidagi kaasa aidata, et ov tuleks, aga imetamist ei pea lõpetama?

Iga asi omal ajal. Sul peas hormoon möllab.

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No mina olen rahul, et mul on paar aastat vanem tark vend, kes mind juhendas ja valgustas ja minust aastaid noorem pisike, keda mina sain nännutada ja sülle võtta.

Ehk siis nii suuremal kui väiksemal vanusevahel on omad plussid ja igas peres on just nende variant see, mis on tuttav ja parim.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina tissitasin last üle kahe aasta. Tissitamine rasedaks jäämist ei seganud. Rinda laps sai ikka öösel 5-10x ja päeval isegi rohkem.

Rasedaks jäin kui suurem oli 1,5-aastane

 

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Praegu ma tegin teema selleks, et nõu saada, kuidas ov uuesti tekiks, ilma et peaksin imetamise lõpetama.

Iga organism on erinev, aga üldiselt mida rohkem ema piima toodab/laps rinnapiima joob, seda tugevam on hormoon prolaktiini pärssiv toime ovulatsioonile. See ongi põhjus, miks enamasti imetades pole päevi. Mul nt polnud päevi poolteist aastat, imetamise lõpetasin lapse 1a1k, mõnel hakkavad päevad ja tsükkel taastub 4k peale sünnitust olenemata imetamisest. Midagi eriti seal teha ei anna, kui ei taha hakata ravimitega hormoone segi keerama, mis ei ole hea mõte.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 24 postitust - vahemik 1 kuni 24 (kokku 24 )


Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Soov rasestuda, aga imetan