Esileht Väikelaps Soovitage lasteraamatuid

Näitan 12 postitust - vahemik 1 kuni 12 (kokku 12 )

Teema: Soovitage lasteraamatuid

Postitas:
Kägu

Laps saab peagi 1,5 aastaseks ja talle väga meeldivad raamatud. Esialgu muidugi vaatab pilte, aga kuulab ka, kui ette loetakse.
Poes on tohutu hulk raamatuid, valik on nii kirju, nii et palun soovitusi. Millised raamatud teie väikelastele (1,5 -4a) on meeldinud? huvitavad ka luuletustega eesti autorite raamatud. Võivad olla nõukaaegsed.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mu lastele meeldisid suurte piltidega luulevormis lood – nt Donaldsoni omad (eriti “Pärdiku pähkel”), lehm Liselotte värsivormis raamatud (ja Leelo Tungla tõlkes on selliseid pildiraamatuid veel) jpm.

“Jip ja Janneke” on kuld.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Erik Esopi luuletusi lugesin ette ja need jäid neile pähe ka. Naerulind oli üks tema raamatuid.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu last huvitavad igasugu loomad ja putukad. Minu lapsele meeldisid lugemiseks lood loomadest, hunt, karu, rebane jne. Pilt raamatus pole määrav. Veel ka muinasjutud, nagu kuldkihar ja punamütsike.  Ostaks sellise raamatu, mis tegelased lapsele meeldivad ja suurema ja paksema muinasjuturaamatu, kus palju lugusid sees. Üldiselt soovitaks ka lapsele neid tegelusvihikuid, kus kleepsud sees. Minu laps lahendas neid palju, Väike Jänku ja muud sellised.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu lapsele meeldivad luulevormis raamatud, näiteks

Kassikese päev – see tundub Apollos küll üle hinnatud, ostsin ise selle Rimi raamatulaadalt 4-5 euroga.

Pisike panda – hinna kohta sama kommentaar, mis eelmisega.

Punane auto, sinine auto

Kuidas loomalapsed magama jäävad, aga see on nii Apollos kui Rahva Raamatus välja müüdud.

Mitte luulevormis raamatutest on lemmikud

Minu lemmikpiltidega loomaraamat – sellel küll klapid üsna õrnad, aga koos on seda väga tore vaadata

“Kõige pisemale” sarja raamatud – need on tugevate klappidega ja olid suureks abiks autosõitudel, saab lapsele vaatamiseks kätte anda ja ei olnud muret, et katki lähevad

Uhhuu!

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aitäh toredate soovituste eest! Sain häid mõtteid!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

http://w.koolibri.ee/book.php?nid=3704

leiad raamatukogust, meil kõik neli kapsaks loetud

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Eno Raua “Kilul oli vilu” on üks väga tore luuleraamat. Äkki leiad kuskilt kasutatuna, see on 80ndatel välja antud.

Ja veel üks tore on “Põrinal ja mürinal”. Igal lehel on paar rida luuletust ja raamatu keskel on kõristi.

Minu lapsele meeldivad väga ka Aidi Valliku “Minu käed”, “Minu jalad” jne. Õpetab kehaosi ja on toredate piltidega.

Ja soovitan raamatuid osta kirjastuste kodukatelt, sealt saab neid tavaliselt soodsamalt kui raamatupoest.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Himplike ja Pimplike

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

…. sobivad hästi nt

Hüppa koos Miinoga – https://www.apollo.ee/huppa-koos-miinoga.html

Magama koos Miinoga – https://www.apollo.ee/magama-koos-miinoga.html

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

“Jip ja Janneke” on kuld.

Imetore raamat, aga veits suurematele lastele kui 1,5a.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu omale meeldivad luuletused, täitsa klassikalised Ellen Niidu omad, mida endagi lapsepõlvest mäletame (Rongisõit, Kati karu jne).

”Muna” on ka pisikestele aegumatu klassika.

Veidi suuremale, kes lugu kuulata jaksavad, soovitaks näiteks Aino Perviku “Sinivant”, Ellen Niidu “Triinu ja Taavi lood”, Kivirähki “Karneval ja kartulisalat”.

Kõik Lotte raamatud on toredad, algul saab niisama pilte vaadata, hiljem juba rohkem teksti lugeda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 12 postitust - vahemik 1 kuni 12 (kokku 12 )


Esileht Väikelaps Soovitage lasteraamatuid