Esileht Väikelaps Soovitus seoses uue Lotte filmiga

Näitan 21 postitust - vahemik 1 kuni 21 (kokku 21 )

Teema: Soovitus seoses uue Lotte filmiga

Postitas:

Käisime eile lastega vaatamas. Väga palju oli kinos emasid koos väga väikeste lastega, kelle jaoks kino oli paras piin. 2-4aastastele on see film päris kindlasti liiga pikk ja keeruline. Film kestab tund ja 18 minutit pluss veel see, et enne filmi algust tuleb ju kohal olla. Ma ei kujuta ette, milline kolmene suudab ca poolteist tundi rahulikult filmi vaadata. Nende jaoks on lugu liiga keeruline ja kohati ka liiga hirmus. Mu kõrval väike tüdruk (ei olnudki nii väga väike, viiene vast) halises vahepeal, et ta kardab, ja pani käed silmade ette. Selja taga teatas väike poiss valjuhäälselt, et ta ei taha seda vaadata. Läksidki ära. Teisel pool üks laps nuttis ja tahtis ka ära minna. Lahkujaid oli päris mitmeid. Nii et milleks kulutada raha piletite ja paismaisi peale, häirida ümbritsevaid kinokülastajaid ja oma last traumeerida? Ega see ei jää viimaseks multikaks kinos, suurema lapsega jõuab küll ja küll veel multikaid vaadata.

+13
-12
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.01 02:01; 10.01 07:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuule, mitte keegi, kes pole filmi veel näinud (ka mitte lapdevanem), ei tea ette, milline täpselt film on, ja veel vähem, kuidas laps sellele reageerib.

Mis puutub sellesse, et ei kujuta ette 3-aastast, kes paigal suudab istuda, siis minu ema kinkis mu lapsele 3 a sünnipäevaks kahevaatuselise lasteballeti piletid (kestus ligi 2 tundi). Ma olin väga skeptiline, ta mul paras rüblik ka. Aga kingitud oli ja piletid olid täpselt ukse all rea servas, nii et otsustasime proovida ja probleemi tekkides silmapilk lahkuda. Reaalselt laps istus nagu võlutud ja hiirvaikselt paigal kaks vaatust, samal ajal kui igasugu koolilapsed ümberringi nihelesid, kommipaberitega krabistasid ja sosistasid. Ning vaimustus oli nii suur, et seda konkreetset balletti oleme nüüdseks, kui laps on 4 a, käinud vaatamas kolm korda ning veel neli erinevat muud täispikka balletti on lapsel veel Estonias ära vaadatud. Ilms igasuguste probleemideta ha tema enda lunimisel.

“Eia jõulude” filmi oleme ka lapse soovil mitu korda vaatamas käinud, ehkki see pole samuti mingil juhul temaealistele mõeldud film.

Tõsi on see, et ta on veidi kartlik, mingi jubedama stseeni kohal võib mu käe haarata ja oms näo sellesse suruda, mingit väga hirmsat asja ei taha temaga vaatama minna.

Enne “Eiat” näidati Lotte uue filmi reklaami, loomulikult tahab laps seda ka näha. Ja lubatud on seda juba ka, kust mina pidin lubades teadma, et hirmus olevat? Või kas üldse oligi, reklaamis nagu ei jäänud midagi ülearu hirmutavat silma ette? Ma arvan, et ma ikka ei hakka siinse teema peale oma lubadust murdma …

Lottemaa on suunatud selgelt koolieelikutele ja sellest rääkivates teemades on ikka üliepalju olnud näha arvamust, et algklassilastele olevat Lotte kõige täiega titekas (tõsi, mina isiklikult arvan, et suur osa Lotte lugude huumorist on selline, mida ka algklassilaps kindlasti ei taipa, ses mõttes kahtlemata ikka kogu pere asi, kus emade-isadel samuti muigamist jagub. Aga igatahes, kui arvestada, et Lotte on üldtuntud kui väikelaste suur lemmik, on minu meelest väheke pentsik imestada, et väikelaste vanemad (kes ise suure tõenäosusega ka seda filmi näinud ei ole) oma lastega seda vaatama lähevad. Ja vaevalt see Perekooli teema niisuguses küsimuses midagi olulist muudab — suurem osa vanemaid seda niikuinii lugema ei juhtu ja ikka jääb seanssidele väikelapsi koos vanematega, kes on lapsed nende lemmiktegelase uut filmi vaatama toonud.

+8
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

No igatahes pisikesed, muist vähemalt, kartsid lohesid. Või oli äkki põhjuseks põnevusmoment, st adreanaliinilaks. Teine külg, et kohati jäi sündmuste areng aeglasemaks, näiteks laulmise koha peal, seal jälle tundus, et neil hakkas igavavõitu. Ja sellepärast ma kirjutasingi, et filmi sihtrühm ilmselt ei ole kolmesed, ei maksa siis solvunult kirjutada, et “Kuule, mitte keegi, kes pole filmi veel näinud (ka mitte lapdevanem), ei tea ette, milline täpselt film on, ja veel vähem, kuidas laps sellele reageerib.”. Kodus teleka ees, kui tuba on valge ja tohib soovi järgi nihelda ja võib ära käia, siis küll.

Aga suurematele lastele soovitan küll. Leidsime üksmeelselt, et see oli märksa parem kui eelmine, kus need kuujänesed olid. Kõige rohkem meeldis 12aastasele, kes algul arvas, et ta ei tahagi multikat vaatama tulla, et liiga titekas.

+8
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.01 02:01; 10.01 07:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu 3-aastane vaatas võlutult. Juba enne, kui 3 aastat täis sai, käis Lotte muusikali vaatamas ja see oli tõesti isegi minu jaoks liiga pikk(2,5 tundi vist). Muusikali puhul natuke lõpu poole niheles, aga oli siiski vait ja vaatas lõpuni ning küsis, kas tuleme homme jälle. Nii et lapsed on erinevad ja Lotte film on siiski üsna lühike ja leebesisuline, mistõttu sobib minu arust väga hästi esimeseks kinoskäiguks. Ja mulle meeldis ka, nii et olen nõus, et suurematele lastele sobib ka suurepäraselt! 🙂

See, kui laps vahepeal vaadata ei julge, ei tähenda, et film ei meeldiks. Minu 3-aastane siiski lohesid ei kartnud, aga kodus olen küll vahel näinud, et vaatab multikat ja piilub sõrmede vahelt, kui lugu liiga ärevaks läheb. Ka raamatuid lugedes paneb vahel mõne kolli pildi peale käe ette, et ei peaks vaatama, aga lugeda tahab ikka. 🙂

+6
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu kogemus, et ballett ongi 2-aastasele huvitavam kui kinofilm 🙂 Käisime ka alates 2a poisiga väga palju Estonias ja kordagi polnud probleemi, et tüdineks. Kinos hakkasime käima 4-aastaselt ja nägin, et silmad väsisid ja pea hakkas ringi käima, teatris seda ei juhtu.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

No minu kogemus oli juba trollide filmidega, et saadeti igasugused 5-7aastased üksi kinosaali ja siis nad seal kõik nutsid algusstseenide ajal, kui hirmsad kollid trolle taga ajasid, ja vanemaid polnud kohal, need olid šoppamas.

Sellepärast ei olegi oma 4aastasega veel kinos käinud. Küll jõuab ka vanemana. praegu käime nukuteatris, kus etendused on lühemad ja ei ole hirmsaid stseene. ma nüüd Loettet pole näinud, aga kahjuks enamuses multikate sikka peab mõni hirmus stseen ka olema, ei saa ilma. ja pahad peavad alati nii koletislikud välja nägema, et lapsed ikka kardaks neid

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

See sõltub vast lapsest ka, kas ehmatab/hakkab nutma. Käisin oma 4-aastasega Lotte uut filmi vaatamas ja talle väga meeldis. Lohede koha peal naeris, et oi hirmus ja vaatas edasi.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Seekordses Lottes nüüd küll midagi hirmsat ei ole. 2-3 aastasele võib küll liiga pikk olla, 4-aastase vanem peaks ise teadma, kas laps viitsib vaadata, aga alates 5. eluaastast mina julgeks soovitada. Ise käisin 4-aastase lapsega, talle väga meeldis.

Eks lastehirmulävi on ka erinev, aga see multikas on küll nii leebe, et ma eriti ei usu, et ükski laps sealt mingeid hirmuunenägusid tekitavaid emotsioone kaasa viib. Kui keegi ütleb, et appi, ma kardan, siis see ei pruugi ka kohe tähendada tõelist hirmu, et tahaks lausa põgeneda.

Mina oma lapsele olen õpetanud, et kui filmis on hirmus koht, siis tuleks lõpuni vaadata, sest harilikult saadakse siis hirmust võitu ja lõpp on õnnelik. Muidugi ma ei sunni teda mingeid talle hirmsaid asju vaatama, kui ikka päris jube on 😀 Selles uues Lottes on kõik ka väikelapsesõbralik. Muidugi ei pruugi kõigile meeldida, kuid arvan, et selle filmi puhul soovitada, et mitte minna, kuna on nii hirmus, ei ole õige. Arvan, et enamusele meeldib ja neid, kellele mitte, on siiski käputäis.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie üliaktiivne kahepoolene vaatas küll üsna vaikselt selle Lottefilmi lõpuni. Paar korda jalutas reavahel ringi, õnneks seal rohkem inimesi peale meie ei istunud. A nende pikkade hollika filmide jaoks on selgelt liiga väike. Järgmine kord lähme Sipsiku filmi vaatama. Aasta pärast.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

No minu kogemus oli juba trollide filmidega, et saadeti igasugused 5-7aastased üksi kinosaali ja siis nad seal kõik nutsid algusstseenide ajal, kui hirmsad kollid trolle taga ajasid, ja vanemaid polnud kohal, need olid šoppamas.

Sellepärast ei olegi oma 4aastasega veel kinos käinud. Küll jõuab ka vanemana. praegu käime nukuteatris, kus etendused on lühemad ja ei ole hirmsaid stseene. ma nüüd Loettet pole näinud, aga kahjuks enamuses multikate sikka peab mõni hirmus stseen ka olema, ei saa ilma. ja pahad peavad alati nii koletislikud välja nägema, et lapsed ikka kardaks neid

Kas ma lugesin õigesti, et lasteaialapsi saadetakse üksi kinno!? Vaesed teised kinokülastajad… ja muidugi vaesed lapsed…

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Käisin oma püsimatu 5-aastasega Lottet vaatamas, püsis ilusti paigal ja vaatas huviga lõpuni. Paar vaikset kommentaari tegi aga see OK. Vaatasin, et umbes 2-aastaseid lapsi läks küll päris mitu koos vanematega filmi keskel ära. Neile oli see veel veidi intensiivne ja pikk ilmselt.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Peaasi, et õigel ajal ära taipavad minna. Eks see minek muidugi natuke segab, aga ilmselt vanem üritabki harjutada last ja loodab minnes, et tema laps kuulub nende lummatute ja mitte väga kartlikke hulka. Kui laps reklaamidest näeb Lotte multikat ja tahab minna ja Lotte tegelasi muidu armastab ning teised ta sõbrad ka käivad seda vaatamas ja loogiline ju, et vanem ei viitsi jaurata, et ei tohi, ei saa, kui tegu siiski on lastefilmiga. Ja see, et laps vahepeal kardab, ei pruugi tähendada, et ta saab mingi trauma ja film talle ei meeldi, see võib tähendada, et tal on heas mõttes põnev, karusseli peal ka mõni laps kardab ja pärast tahab uuesti sõita. Muidugi on ka lapsi, kel on hirm ja õõv ja kel karusselist paha hakkab ja halb tunne jääb, eks vanem peab küsima, kas laps tahab edasi vaadata või on nii hirmus, et ei taha. Edasivaatamise pluss on ka lastefilmide puhul üldjuhul see, et laps näeb, et see hirmus olukord laheneb ära ja kõik lõpeb hästi. Küll aga, kui laps ei käitu hästi, segab või suisa tahabki ise lahkuda, tuleks seda muidugi teha, eelkooliealist üksi kinno jätta pole ka mõistlik.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Käisin eile seda filmi vaatamas ja tundus ka, et paljud vanemad on hästi väikestele selle filmi esimeseks kinoskäiguks valinud. Mul pole selle vastu midagi, kui inimesed õigel ajal ära taipavad minna. Näiteks üks kahene kargas seal ekraani ees ikka üle poole tunni, see segas küll. Mõni üksik vahelehõige või nihelemine mind ei häiri.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Käisin eile kolmeaastase vennapojaga Lottet vaatamas, see oli poisil üldse elu esimene kinoskäik. Istus terve filmi ilusasti paigal ja jälgis. Paar korda küsis millegi kohta täpsustust, muidu oli vaikselt.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Käisin 4-aastasega. Istus rahulikult, vaatas ja ei kartnud. Olen ka kunagi käinud 3-aastasega 2-tunnist balletti vaatamas. Kõik sõltub lapsest. Ja vahel proovidki lihtsalt ära. Kui laps hakkab segama, tuleb ära minna. Probleem on pigem vanemates, kes seda teha ei mõista, mitte mingis vanusegrupis. Mõni 6-aastane võib rohkem häirida kui noorem laps. Samas tuleb muidugi aru anda, et tegu siiski lastefilmiga ja hiirvaikust taga ajada on liiast.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Statistika mõttes: minu 2,5- ja 5-aastastele polnud filmis midagi hirmsat; paigalistumises ka mitte. Kui pikemalt lauldi, läks pilk natuke uitama, aga ei mingit nihelemist.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Käisime kinos vaatamas ligi 3-se ja 4,5-aastasega. Vaatasid, huvitusid (Lotte on varasemast ka tuttav tegelane). See polnud kummalgi esimene kinoskäik.
Saalis oli tavaline lastefilmi meeleolu. Tegu ongi ju ometi väikelastele mõeldud filmiga. Arusaadav, et mõned käivad vetsus ja kostavad mõned kõvema häälega kommentaarid.
Teemaalgataja (lastel) tundub lastefilmidega kinos vähe kogemust olevat, kui 12-aastane justkui sobib sellesse saali ja 3-aastane mitte.
Minu meelest selle filmi sihtgrupp algabki +/-3-aastasest ja veider öelda, et nemad ei tohiks kinoelamust saada, sest ei suuda poolteist tundi täiesti hiirvaikselt istuda. Üks osa selle filmi elamusest (täiskasvanu jaoks) ongi laste reaktsioon, mida oli saalis olles just vahva tähele panna.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

3-aastasele meeldis, vaatas rahulikult otsast lõpuni.

off topic: selle peale, et keegi kirjutas 12aastasest, hakkasin mõtlema, mida ise selles vanuses vaatasin ja ikka pigem suurte filme, hollywoodi põnevust, eesti filme ja telelavastusi jne. mõnus meenutada, väikseid linna- ja maakinosid oli väga palju 🙂

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Käisin 5a ja 9a lapsega, mõlemale meeldis, 5a hakkas küll lõpus nihelema, a ega ta ei olegi suur paigalistuja. Omale tundus veidi igavavõitu, a ega ma sihtgrupp ka ole, lapsed jäid rahule 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

See oleneb ikka lapsest. Kindlasti ei saa öelda, et nüüd selles kindlas vanuses on mingi film või multikas liig. Meie kolmene käis seda isa ja õega vaatamas ja oli väga vaimustatud sellest. Istus ilusti ja vaatas. Võtsime ta kaasa ka Eia jõule vaatama ja ka selle vaatas rahulikult ära. Üldse on ta meil üks tubli kinos ja teatris käija, kuigi muidu on pigem elav laps.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga suurematele lastele soovitan küll. Leidsime üksmeelselt, et see oli märksa parem kui eelmine, kus need kuujänesed olid. Kõige rohkem meeldis 12aastasele, kes algul arvas, et ta ei tahagi multikat vaatama tulla, et liiga titekas.

Tõesti? Mu värske 12-aastane tuli kaasa vaid seetõttu, et terve perega läksime. Ja nii nagu enne kahtlustas, siis sama igav tal seal ka oli. Ja pean tunnistama, et kuigi film on ilus, siis esimest korda elus jäin reaalselt ise kinos magama, nii piinlik kui see ka ei ole. Meie perele meeldis jus eelmine film enam, sest oli huvitavam. Seda filmi pean eelkõige sobivaks just koolieelikutele.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 21 postitust - vahemik 1 kuni 21 (kokku 21 )


Esileht Väikelaps Soovitus seoses uue Lotte filmiga

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.