Esileht Kodunurk Soovitusi kasside toidu osas

Näitan 27 postitust - vahemik 1 kuni 27 (kokku 27 )

Teema: Soovitusi kasside toidu osas

Postitas:

Mul kaks noort maatriibikut kodus. On tubased ja lõigatud aga meeletu isuga(ka enne munade maha võtmist). On sama vanad.
Soovitage kõrge toiteväärtusega kassitoite, mis hoiaks neil kõhu natukenegi kauem täis. Sobib nii toortoidu ideed, kui ka konserv ja kuivtoit.
Kaaluga probeelmi pole. Detsembris käisid arstil(küsisin ka juba hirmuga, et ega ma üle toitnud ei ole neid) ja seal öeldi, et nad pole ammu nii lihases tubaseid kasse näinud 😃. Väga heas vormis pidavat olema. Nad on väga aktiivsed(loe pöörased). Mõlemad veidi üle 5kg.
Toortoidu osas on nad veidi valivad. Ühele sobib seasüda, teine ei taha. Kana söövad mõlemad(eriti rasvane nahk läheb peale).
Hakkliha nad ei söö. Kanakaelu ma veel proovinud ei ole.
Vees tuunikala(kassidele spets) ka vahel sobib. Kõhnem ja näljasem armastab ka kurki, toorest kartulit ja isegi riisinuudlid varastas potist ära.
Olen neile vahel harva koerte peeneid kuivatatud kanafileega närimispulki andnud. Need söövad peaaegu otsast lõpuni ära 🤭.

Tavalise krõbina ja konservi peal nad sööks päev otsa ja rahaliselt vaeseks mind 😃 sest kui söövad palju, siis on ka liivavahetus väga tihe. Nojah ja kurk ju ajab ka pissile.
400+g konservi päevas pole neil mingit probleemi ära süüa ja tahaks veel juurdegi.

Oma iseloomult meenutavad nad Bengali tõugu. Nagu metslased. Aga samas memmekad.

Ootaks siis toidusoovitusi, mis neil reaalselt ka kõhu rohkem täidaks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mida kvaliteetsem toit, seda vähem jääkprodukte.
Toirtoit peab olema ka tasakaalustatud (kondid, siseelundid, tauriin).
Minu kass sööb hästi MUSH Vaisto toortoitu https://www.petcity.ee/blogi/mush-toortoit-kassile-ja-koerale 

Sügavkülmutatud pallikesed sulatan kùlmikus, serveerides segan natukese veega – niimoodi sööb paremini, saab vee joodud (eraldi vett ei ole joonud juba paar aastat), kõht on korras (enne oli suur probleem seedimisega, ükski vetetinaardieedi kuivtoit ka ei sobinud), kakal käib üle päeva (ei haise, enne oli hullumaja) ja kass on rõõmus ja tegus (enne väga loid, pidev kõhulahtisus jne).
sööb sõltuvalt päevast 6-9 palli, palli kaal u 25g, kass u 5kg jässakas britt (ei ole paks, on tõu kohaselt musklis).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ostan karbiga või lahtiselt seaneeru ja seasüdant. Siit öeldi, et liiga palju neeru pole hea, et liiga palju vaske, nüüd seda saavad harvem, aga põhitoit on seasüda. karp maksab umbes 3 €, lahtiselt veidi vähem, neerud on 2 € ja ka lahtiselt veidi vähem. Lõikan tükkideks ja panen jaokaupa ette, vahel saavad ka krõbinaid ja konserve. Süda on puhas liha, kolme tubase lõigatud kassi peale kulub umbes 6 karpi nädalas (ühes karbis on veidi vähem kui kilo). Hea ja odav ja enam-vähem tead, mida nad söövad (vabrikutoidu puhul seda kunagi ei tea, lisaks on seal mõttetud täiteained teravilja ja tuha näol ning maksad ka vee ja pakendi eest. Pidevalt nendega toita läheb tõesti kalliks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui Bengalid, siis need tahavadki teistmoodi süüa.

Soovitan tellida neid krõbinaid: https://www.zooplus.de/shop/katzen/katzenfutter_trockenfutter/royal_canin_breed_cat/royal_canin_breed_cat_bengal/598651?activeVariant=598651.1

Kümnekilose koti kaupa ostes saad odavamalt.

Pehmest toidust minu (mittebengal) kassi lemmikud on Cosma nature ja eriti tuunikala lambaga.  https://www.zooplus.de/search/results?q=cosma&ct=Katze%7CKatzenfutter%20nass%7CCosma%20Nature&layout=list

Aga igal kassil on oma eelistused. minu oma ei söö näiteks ühtegi pehmet toitu, mis on tarretises, põlgab ära pardi, kalkuni, loomaliha, lõhe… lühem nimekiri on nendest asjadest, mida ta on nõus sööma.

Aga see selleks. Zooplus.de kaudu on kõige odavam tellida, Eestis on täpselt samad tooted kallimad. Kui hulgi osta, siis tuleb odavam saksast tellida. zooplus.fi on ka olemas, seal on Eestile sarnasemad hinnad. Royal Canin Bengali krõbinaid muidu müüakse ka Eestis, tavahind 2kg pakil 32-34€ (zooplusis 2kg pakk 26 (13,5€kilo), aga kui võtad suuremas pakendis, siis läheb kilohind juba odavamaks, 10kg puhul on kilo hind 7,5€).  Seal on 2kg paki juures väike rippmenüü, mis vbla kohe ei avane, kliki sinna, siis näed suuremate pakendite valikut).

Google translate vidin tõlgib chromes ka terve lehekülje ilusti ära, kui sa saksa keelt ei oska.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui Bengalid, siis need tahavadki teistmoodi süüa.

Soovitan tellida neid krõbinaid: https://www.zooplus.de/shop/katzen/katzenfutter_trockenfutter/royal_canin_breed_cat/royal_canin_breed_cat_bengal/598651?activeVariant=598651.1

Kümnekilose koti kaupa ostes saad odavamalt.

Pehmest toidust minu (mittebengal) kassi lemmikud on Cosma nature ja eriti tuunikala lambaga. https://www.zooplus.de/search/results?q=cosma&ct=Katze%7CKatzenfutter%20nass%7CCosma%20Nature&layout=list

Aga igal kassil on oma eelistused. minu oma ei söö näiteks ühtegi pehmet toitu, mis on tarretises, põlgab ära pardi, kalkuni, loomaliha, lõhe… lühem nimekiri on nendest asjadest, mida ta on nõus sööma.

Aga see selleks. Zooplus.de kaudu on kõige odavam tellida, Eestis on täpselt samad tooted kallimad. Kui hulgi osta, siis tuleb odavam saksast tellida. zooplus.fi on ka olemas, seal on Eestile sarnasemad hinnad. Royal Canin Bengali krõbinaid muidu müüakse ka Eestis, tavahind 2kg pakil 32-34€ (zooplusis 2kg pakk 26 (13,5€kilo), aga kui võtad suuremas pakendis, siis läheb kilohind juba odavamaks, 10kg puhul on kilo hind 7,5€). Seal on 2kg paki juures väike rippmenüü, mis vbla kohe ei avane, kliki sinna, siis näed suuremate pakendite valikut).

Google translate vidin tõlgib chromes ka terve lehekülje ilusti ära, kui sa saksa keelt ei oska.

Ei Bengalid nad ei ole. Iseloomult vaid meenutavad. Täitsa maa tõugu tavalised triibikud aga meeletult aktiivsed nagu bengalitele omane. Terve oma ärkveloleku aja tuhisevad mööda elamist ringi, seega ei imesta, et nad vb keskmisest rohkem süüa tahavad. Nad ju reaalselt jooksevad kõhud tühjaks. Eelmine kass oli üsna passiivne ja sõi ka selle arvelt kordades vähem(oli ka pigem sale), seda ka noorena.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga no siis vaata nende tõutoitude hulgast, mis krõbinad on kõrgema valgu-proteiinisisaldusega, siis need peaks kõhu kauem täis hoidma. Bengali tõu toit kirjelduse järgi just selline on, et hästi aktiivsetele suure isuga kassidele

 

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mida kvaliteetsem toit, seda vähem seda süüakse. Eelpoolmainitud zooplusi vihje on väga hea, ei tasu kohalike kaupmeeste taskuid täita kui netist tellides saab pea poole odavamalt. Ja kindlasti vali steriliseeritud kasside toit – selles on rohkem kiudaineid, need tekitavad täiskõhutunde kauemaks. Näiteks Royal Canin Sterilized. Zooplusist suure pakina ostes tuleb kilohind koos saatmiskuluga 6,29 eurot. Ühe 5kilose kassi päevanorm on 67g (juhul, kui muud toitu juurde ei saa), seega kilost jätkub kaheks nädalaks, nädala toidukulu ühele kassile 3,14 eurot. Ei ole ju kallis.

vabrikutoidu puhul seda kunagi ei tea, lisaks on seal mõttetud täiteained teravilja ja tuha näol ning maksad ka vee ja pakendi eest

Kui me räägime korralikest brändidest nagu näiteks Royal ja Hills, siis need firmad teevad enne toiduga turule tulekut ka reaalselt teaduslikke söötmiskatseid, et olla veendunud, et loom sellest toidust ka kõik eluks vajalikud mikro- ja makrotoitained kätte saab. See seasüdame ja neeru söötmine on üks hullemaid dieete, mis üldse saab olla – kaltsiumi su kassid näiteks praktiliselt üldse ei saa… Need mõttetud täiteained teravilja näol on just see, mis kõhu täis hoiab ehk siis kiudained. Ning tuhk, no see on rumal jutt… mitte ühtegi loomatoitu ei lisata tuhka. Kui sa loeks seda pakki natuke tähelepanelikumalt, siis sa näeks, et tuhaprotsent ei ole märgitud mitte koostisainete nimekirjas vaid analüütilises koostises, kus on kirjutatud ka kui palju valku ja rasva see toit sisaldab. See tuhasisalduse näitaja pakil tähendab seda kui palju on toidus mineraalaineid ja see arvutatakse läbi selle, et kui palju jääb toidu põletamisel alles põlemata osa ehk siis tuhka.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Loomad söövad samuti stressist ja igavusest.

+4
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Loomad söövad samuti stressist ja igavusest.

Issand kui tark sa oled. Räägi veel igas teemas kaasa.

+4
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mida kvaliteetsem toit, seda vähem seda süüakse. Eelpoolmainitud zooplusi vihje on väga hea, ei tasu kohalike kaupmeeste taskuid täita kui netist tellides saab pea poole odavamalt. Ja kindlasti vali steriliseeritud kasside toit – selles on rohkem kiudaineid, need tekitavad täiskõhutunde kauemaks. Näiteks Royal Canin Sterilized. Zooplusist suure pakina ostes tuleb kilohind koos saatmiskuluga 6,29 eurot. Ühe 5kilose kassi päevanorm on 67g (juhul, kui muud toitu juurde ei saa), seega kilost jätkub kaheks nädalaks, nädala toidukulu ühele kassile 3,14 eurot. Ei ole ju kallis.

vabrikutoidu puhul seda kunagi ei tea, lisaks on seal mõttetud täiteained teravilja ja tuha näol ning maksad ka vee ja pakendi eest

Kui me räägime korralikest brändidest nagu näiteks Royal ja Hills, siis need firmad teevad enne toiduga turule tulekut ka reaalselt teaduslikke söötmiskatseid, et olla veendunud, et loom sellest toidust ka kõik eluks vajalikud mikro- ja makrotoitained kätte saab. See seasüdame ja neeru söötmine on üks hullemaid dieete, mis üldse saab olla – kaltsiumi su kassid näiteks praktiliselt üldse ei saa… Need mõttetud täiteained teravilja näol on just see, mis kõhu täis hoiab ehk siis kiudained. Ning tuhk, no see on rumal jutt… mitte ühtegi loomatoitu ei lisata tuhka. Kui sa loeks seda pakki natuke tähelepanelikumalt, siis sa näeks, et tuhaprotsent ei ole märgitud mitte koostisainete nimekirjas vaid analüütilises koostises, kus on kirjutatud ka kui palju valku ja rasva see toit sisaldab. See tuhasisalduse näitaja pakil tähendab seda kui palju on toidus mineraalaineid ja see arvutatakse läbi selle, et kui palju jääb toidu põletamisel alles põlemata osa ehk siis tuhka.

royal canin on tõeline saast oma koostise poolest, võrreldav whiskasi jt marketitoitudega 🙁 ainult reklaam on neil suur ja uhke, aga kui nende koostisesse süveneda, siis süüa need ei kõlba ning pool sellest krõbinast on mais, millest kass mitte midagi ei omasta

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

royal canin on tõeline saast oma koostise poolest, võrreldav whiskasi jt marketitoitudega 🙁 ainult reklaam on neil suur ja uhke, aga kui nende koostisesse süveneda, siis süüa need ei kõlba ning pool sellest krõbinast on mais, millest kass mitte midagi ei omasta

Selleks, et loomasööt oleks selline, millest loom kõik omale eluks vajalikud ained kätte saaks, peab see olema kõigi mikro- ja makrotoitainete suhtes tasakaalus. Ja kui sa selle tasakaalu ka paberil ehk siis retseptis kätte saad, siis tuleb mängu just see omastamise teema, inglise keeles bioavailability. Mingis toitaine allikas on küll näiteks raud sees, aga vot see konkreetne liik seda ei omasta või omastab väga palju vähemal määral. Selleks, et loomasööt oleks tõestatult tasakaalustatud, tehakse sellega enne turule tulemist teaduslikke söötmisuuringuid. Need uuringud ei ole teps mitte lühiajalised ega odavad, seega nendesse investeerivad ikkagi ainult ja ainult need kõige suuremad loomasööda tootjad – Royal, Hills, Purina… vist oli ka kas Josera või Iams, enam ei mäleta kumb. Nende uuringute käigus siis selgub, kas see toit on kvaliteetne ja looma tervisele kasulik või mitte. Kõik sellised “butiiktootjad”, kelle turundus rõhub loomaomanike soovile loomale parimat pakkuda ja räägivad sellest, kuidas tootes ainult ökošmöko liha ja seda ligi 100%… teevad samuti söötmisuuringuid, aga siis juba sinu raha eest ja sinu looma peal.

Alates teraviljavaba koeratoidu masstoomisse ja -turundamisse jõudmisest tõusis koerte kardiomüopaatia esinemine hüppeliselt. Ükski suurtest brändidest sellega kaasa ei läinud, sest uuringud puudusid. Aga siiamaani arvavad väga paljud koeraomanikud, et just teraviljavaba koeratoit on see kõige-kõige, olgugi, et piisavad teadusuuringud on olemas, mis seostavad seda otseselt nende kardiomüopaatiajuhtudega. Selline võim on turundusel, inimesed tapavad oma loomi, sest neile sisendatakse, et nad muidu ei armasta neid ju piisavalt ja söödavad neile “saasta”.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Alates teraviljavaba koeratoidu masstoomisse ja -turundamisse jõudmisest tõusis koerte kardiomüopaatia esinemine hüppeliselt. Ükski suurtest brändidest sellega kaasa ei läinud, sest uuringud puudusid. Aga siiamaani arvavad väga paljud koeraomanikud, et just teraviljavaba koeratoit on see kõige-kõige, olgugi, et piisavad teadusuuringud on olemas, mis seostavad seda otseselt nende kardiomüopaatiajuhtudega. Selline võim on turundusel, inimesed tapavad oma loomi, sest neile sisendatakse, et nad muidu ei armasta neid ju piisavalt ja söödavad neile “saasta”.

uuringu tulemused sõltuvad tihti sellest, kes neid uuringuid rahastab ja millist tulemust on vaja leida 🙂  võta mõne RC koostis ette ja vaata, kui palju seal on igasugu lisakraami ja kui vähe tegelikult on seal liha jm toitu. teravilja võib koer muidugi süüa ja kasu on sellest ka, küll aga mitte maisist, mida odavuse pärast massi saamiseks toidu sisse topitakse ja millest koer midagi ei omasta (ka teadusuuringutega tõestatud).

ja teema üldse oli kassitoidust, kass aga erinevalt koerast on karnivoor, seega nende toit, mis üle poole koosneb maisist, pole kindlasti liigiomane ega kasulik

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga niks on nii, et tänapäeva kassid on kõik suuremalt jaolt seedehäiretega? Minu 80. ja 90. aastatel elanud kass sõi nagu hobune ja absoluutselt kõike: toorest liha, keeduliha, suitsuliha, igasugust kala, vorsti, inimeste pasteeti, jõi piima ja kassitoitudest ei teadnud siis keegi midagi. Sünnitas 2x aastas 2 pesatäit poegi, jooksis väljas ringi ja tuli alati koju tagasi. Elas kokku 12 aastat, tavaline triibik.

Praegu võtsin endale kassi ja kõhuhädad on pidevad: küll ei sobi loomaliha, siis ei sobi sealiha. Konservid ei sobinud üldse, kala sööb ka 10 gr päevas, kui sedagi. Sööb ainult dieetkanafileed ja nüüd siis Royal Canini Gastro krõbinaid + vahel harva ka enda vanu krõbinaid. Kõht on pidevalt haigeks jäämise piiri peal. Kord kuus korraldavb endale nn näljapäevi, kui kõht on jälle baktereid täis.

Kanafileesid saab maksimaalselt 2,5 päeva külmkapis hoida, siis kiisu neid enam ei söö. Viskan fileed sügavkülma ja siis söövad inimesed need täiesti korralikud fileed ära.

Kõik mu tuttavad räägivad ka kasside pidevatest kõhuhädadest. Kuidas see küll nii on läinud? Ma ei mäleta oma 80. ja 90. aastate lapsepõlvest mitte ühtegi kõhuhädadega kassi. Kui ka oli midagi, leidsid õuest ise endale vastava taime, mida süües oma kõhu terveks ravisid. Mis meie kassidega tehtud on, et nad on nii viletsateks jäänud?

Mina arvan, et see ongi nende loomatoidufirmade “aretustöö” ja 20 aastaga on nende krõbinatoidul olevate kasside järglaste seedeelundkond ka üliviletsaks jäänud.

Siin keegi veterinaar targutab kardioprobleemidest koertel. Ehk oskab siis ka vastata, miks kasside kõhus ensüümid nii viletsaks on jäänud (ja seda juba sünnist saati), et neile peab pidevalt mingeid eritoite ja medikamente sisse söötma, muidu sureks lihtsalt kiiresti maha?

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Siin keegi veterinaar targutab kardioprobleemidest koertel. Ehk oskab siis ka vastata, miks kasside kõhus ensüümid nii viletsaks on jäänud (ja seda juba sünnist saati), et neile peab pidevalt mingeid eritoite ja medikamente sisse söötma, muidu sureks lihtsalt kiiresti maha?

Ma ei ole veterinaar, kassikasvataja olen. Ja minul sellist kogemust ei ole – kasse kodus üle kümne, kõigil kõhud korras ja mingeid eritoite ja medikamente ei saa. Ka meie kasvandike omanikud ei ole kunagi kurtnud, et kassidel mingid kõhujamad ja peab neid eritoitudega putitama. Ja need on tõukassid, enamasti veel räägitakse sellest, et tõukassid on eriti õrnakesed. No ei.
Need vanasti raudnaelu seedinud kassid ei käinud toas vetsus vaid peitsid oma pasanteeria kartulivao vahele ja keegi ei teadnud kunagi kas kassil kõht korras või ei ole.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga niks on nii, et tänapäeva kassid on kõik suuremalt jaolt seedehäiretega? Minu 80. ja 90. aastatel elanud kass sõi nagu hobune ja absoluutselt kõike: toorest liha, keeduliha, suitsuliha, igasugust kala, vorsti, inimeste pasteeti, jõi piima ja kassitoitudest ei teadnud siis keegi midagi. Sünnitas 2x aastas 2 pesatäit poegi, jooksis väljas ringi ja tuli alati koju tagasi. Elas kokku 12 aastat, tavaline triibik.

Praegu võtsin endale kassi ja kõhuhädad on pidevad: küll ei sobi loomaliha, siis ei sobi sealiha. Konservid ei sobinud üldse, kala sööb ka 10 gr päevas, kui sedagi. Sööb ainult dieetkanafileed ja nüüd siis Royal Canini Gastro krõbinaid + vahel harva ka enda vanu krõbinaid. Kõht on pidevalt haigeks jäämise piiri peal. Kord kuus korraldavb endale nn näljapäevi, kui kõht on jälle baktereid täis.

Kanafileesid saab maksimaalselt 2,5 päeva külmkapis hoida, siis kiisu neid enam ei söö. Viskan fileed sügavkülma ja siis söövad inimesed need täiesti korralikud fileed ära.

Kõik mu tuttavad räägivad ka kasside pidevatest kõhuhädadest. Kuidas see küll nii on läinud? Ma ei mäleta oma 80. ja 90. aastate lapsepõlvest mitte ühtegi kõhuhädadega kassi. Kui ka oli midagi, leidsid õuest ise endale vastava taime, mida süües oma kõhu terveks ravisid. Mis meie kassidega tehtud on, et nad on nii viletsateks jäänud?

Mina arvan, et see ongi nende loomatoidufirmade “aretustöö” ja 20 aastaga on nende krõbinatoidul olevate kasside järglaste seedeelundkond ka üliviletsaks jäänud.

Siin keegi veterinaar targutab kardioprobleemidest koertel. Ehk oskab siis ka vastata, miks kasside kõhus ensüümid nii viletsaks on jäänud (ja seda juba sünnist saati), et neile peab pidevalt mingeid eritoite ja medikamente sisse söötma, muidu sureks lihtsalt kiiresti maha?

Olen TA. Mul 2022 sündinud. Kõhtu ei aja neil korrast ära mitte miski. Vana kass oleks 10 praeguseks, temal ka kõhuprobleeme polnud.

Ma ei kujuta ettegi, millest see siis tulla võiks.
Vana kass sõi eluaeg tavalist marketitoitu. Valiv väga ei olnud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Siin keegi veterinaar targutab kardioprobleemidest koertel. Ehk oskab siis ka vastata, miks kasside kõhus ensüümid nii viletsaks on jäänud (ja seda juba sünnist saati), et neile peab pidevalt mingeid eritoite ja medikamente sisse söötma, muidu sureks lihtsalt kiiresti maha?

Ma ei ole veterinaar, kassikasvataja olen. Ja minul sellist kogemust ei ole – kasse kodus üle kümne, kõigil kõhud korras ja mingeid eritoite ja medikamente ei saa. Ka meie kasvandike omanikud ei ole kunagi kurtnud, et kassidel mingid kõhujamad ja peab neid eritoitudega putitama. Ja need on tõukassid, enamasti veel räägitakse sellest, et tõukassid on eriti õrnakesed. No ei.

Need vanasti raudnaelu seedinud kassid ei käinud toas vetsus vaid peitsid oma pasanteeria kartulivao vahele ja keegi ei teadnud kunagi kas kassil kõht korras või ei ole.

Need vanad kodukassid ei söönud raudnaelu, vaid tavalist kodutoitu. Raudnaelu sõid prügikastikassid, keda praegu ei ole. Praegustest pooled kassid vähemalt enam tavalise inimeste kodutoidu peal ellu ei jää – seedesüsteem on eri põlvkondadega nende krõbinatega hävitatud. Ja neid kasse ON kuskil pooled, siingi teemas keegi kurdab, et kass ei söönud ega joonud mingi hetk midagi. Seda, et kassid iseseisvalt enam vett ei joo, kuulen ka väga sageli. Muuseas, vanasti ei käinud kassid vaid põllu peal hädal, kõigil oli kodus oma liivakast ja junnide seisukord alati näha.

Midagi on meie kassidega siiski juhtunud, et neil järsku massiliselt on sada häda küljes. Ja see “midagi” on tekkinud sellest aastakümneid kestnud teaduslikult väljatöötatud eritoidu söötmisest kassidele. Võiks ju seda fakti rahulikult tunnistada, mitte väita, et “aga meil on küll kõik korras”.

+2
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja neid kasse ON kuskil pooled

Julge väide, mis ei põhine mitte millelegi peale su enda kõhutunde.
Soomes viidi läbi üsna põhjalik uurimus kasside tervisehädade kohta, kus osales üle 8000 kassi. Neist 11% oli kokku puutunud oma elu jooksul seedetraktiga seotud probleemidega. Ikka arvad, et pooled? Palun, tulemusi näed siit.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuulge, kas te need kanakaelad enne kassile andmist keedate ära või annate toorelt?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Võib ju ka toorelt anda. Mina pole julgenud anda, sest seal on sellised kõvad õnaratega luud ja ma kardan, et kassi pisikesed hambad jäävad sinna kinni ja murduvad ära.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuulge, kas te need kanakaelad enne kassile andmist keedate ära või annate toorelt?

Ühtegi termiliselt töödeldud luud ei tohi loomadele anda. Toored kondid on pehmed ja murenevad, keedetud kondid purunevad teravateks kildudeks, mis võivad soolestikus väga korralikku laastamistööd teha. Kont ainult ja ainult toorelt!

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

seedesüsteem on eri põlvkondadega nende krõbinatega hävitatud

Mismoodi see pärandub, tahaks teada?? Geneetika on ikka aastatuhandeid vana, mitte ei sõltu sellest, mida kassi vanaisa sõi. Ja kogu see jutt on emotsionaalne vaht, milles pole faktiväärtust ollagi, puha su oma väljamõeldis. Ma ise pole ka krõbinausku, eelsitan vähemalt 50% kodutoitu, aga see peab siis olema taskaalustatud ja vähemalt sama tervislik kui poekomplekstoit. Kassi ei huvita mingi puder ega soust.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen nüüd proovinud rohkem toortoitu anda.
Näljased on nad ikka 🙈😂.
Olen proovinud kanakaelu, sea südant ja neid mingeid hakitur kraami palle.
Kanakaelu sõid toorena. 4tk mõlemad päevas.
Täna said seasüdant. Üks(see näljasem ja kõhnem) sõi korraga 200g. Kell on 4. Hommikul ja lõunal said veel konservi(mõlemal korral 100g) ka. Ja ta oleks veel söönud 😒😸.

Krõbinad on ka koguaeg ees. Seda kaussi täidan ma arvan üle päeva. Annaks hea meelega kodutoitu ka aga no seda nad ei taha.
Mulle tundub, et üks neist on koer kassi kehas 😂.
Närimisvajadus on meeletu. Hammustas ükspäev pesumasina veetorusse augud. Asendasin metallist voolikuga, vaatame kaua see vadtu peab. Ta närib isegi metallist söögitoolide jalgu vahest 😄

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Näljased on nad ikka 🙈😂.

No ja mis sulle ütleb, et nad näljased on? Tõenäoliselt on neil lihtsalt igav. Kõige lihtsam, mis sa teha saad, on pakkuda neile toitu selliselt, et nad peavad selle kättesaamiseks vaeva nägema. Kas siis spetsiaalsed toidupuzzled või siis lihtsalt ja koduselt improviseeritud variandid neist. Näiteks siin mõned ideed.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Näljased on nad ikka 🙈😂.

No ja mis sulle ütleb, et nad näljased on? Tõenäoliselt on neil lihtsalt igav. Kõige lihtsam, mis sa teha saad, on pakkuda neile toitu selliselt, et nad peavad selle kättesaamiseks vaeva nägema. Kas siis spetsiaalsed toidupuzzled või siis lihtsalt ja koduselt improviseeritud variandid neist. Näiteks siin mõned ideed.

Jah ma arvan ka, et osalt igavusest see üks sööb. AGA ma mängin nedega päris palju(olen titega kodune). Ise ka möllavad omavahel(ei keela kui elamises tuuseldavad). On oönud maiuse pallid, see pasteedi jaoks mõeldud süvenditega söögi alus. Netist olen otsinud nippe. Näiteks rätiku sisse keeratud krõbina maiused. Nad hävitavad kõik minutitega ära 🤭🤣.
Maiusepalle ma olen ostnud 5 tk. Kõik on nad mööda seinu pooleks peksnud(pole veel silikoonist leidnud). Liimitud ühenduskoht läheb pooleks.
Ma ostaks neile hea meelega jooksuratta aga mul ei ole lihtsalt ruumi kuhugi panna seda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Äkki peaks pakkuma koertele mõeldud närimispulki või neid nahkkonte, peenemaid natuke.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Äkki peaks pakkuma koertele mõeldud närimispulki või neid nahkkonte, peenemaid natuke.

Saavad neid. Teemaalgatuses mainisin ka. Kuivatatud kanafilee on ümber. Neid kõige peenemaid.
Mõned süüakse lausa otsast lõpuni ära.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Äkki peaks pakkuma koertele mõeldud närimispulki või neid nahkkonte, peenemaid natuke.

Neid toornahast konte ei tohiks ka koertele anda, jube ohtlikud asjad.

Maiusepalle ma olen ostnud 5 tk. Kõik on nad mööda seinu pooleks peksnud(pole veel silikoonist leidnud). Liimitud ühenduskoht läheb pooleks.

Maxmas müüakse selliseid kummist variante, kuhu saab krõbinad vahele lükkida ja nendega on ikka tükk tegu, et sealt kätte saada. Veebist leidsin ainult sellise pikerguse, aga neid on väiksemaid ja pallikujulisi ka. Ja asja point on mitte see, et nad saaksid sealt maiuseid ja toit on samal ajal kausis olemas vaid see, et nad peaksid toidu nimel tööd tegema, ehk siis mitte maiused vaid reaalselt toitu anda niimoodi. Papist munakarbid on head sööturid, paned munakarpi krõbinad sisse ja karbi kinni, eks ise vaatavad kuidas kätte saavad. Meil lähevad kõik WC-paberirulli sisud alati kassidele – krõbinad sisse ja voldid otsad kinni, las pusivad. Ja igavuse peletamiseks on vaja neile ajule tööd anda, niisama jahtimine ja möllamine ei aita üldse nii hästi kui see, kui nad peavad mingeid lahendusi nuputama või saavad kasvõi aknast linde jälgida, mentaalset stimulatsiooni on vaja. Kui linde ei õnnestu alati kohale meelitada, siis youtube on kassidele mõeldud videoid täis, pane telekast mängima mõni, jupp aega on põnevust. Eks nad vanusega rahunevad maha kah, seni tuleb neid lihtsalt tegevuses hoida, et nad destruktiivseks ei muutuks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 27 postitust - vahemik 1 kuni 27 (kokku 27 )


Esileht Kodunurk Soovitusi kasside toidu osas