Esileht Tööelu, raha ja seadused. Sotsiaalmeedia haldamise töötasu

Näitan 13 postitust - vahemik 1 kuni 13 (kokku 13 )

Teema: Sotsiaalmeedia haldamise töötasu

Postitas:

Minu töötukassa konsultant tahab mind suunata sotsiaalmeedia turunduse koolitusele ning väidab, et neid töökohti liigub pidevalt ja ma võiksin sinna hästi sobida.

Kahjuks ei ole kuskilt leidnud mitte mingit infot, mis võiks selliste töökohtade juures palk olla. Kui sellel alal jääb täistöökoha töötasu alla 1000 euro kätte, siis pigem läheksin mingile muule koolitusele.

Kes on sotsiaalmeedia haldaja töövestlusel käinud, või sel ametikohal töötanud – mis on seal keskmine palk täistööaja korral?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.08 15:00; 15.08 11:52;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sotsiaalmeedia haldamise koolitusele läheks vaid juhul kui endal sotsiaalmeediat olemas, endal juba huvi ja käpp sees. Sellel alal on isehakanud asjaarmastajaid nii palju (kes lisaks koolitusele võiiseõppele) on eelisseisus, eriti kui neil endal ette näidata suurema jälgijaskonnaga isiklikud kontod.
Üpriski tuim töö ja vaja palju loovust (head sõnaseadmist ja pidevalt trendidega kaasas käimist).

Eestis on vähe ettevõtteid, kes peaksid täiskohaga sotsiaalmeedia haldajaid, enamasti asjaarmastaja teeb OÜ ja tehakse selle alusel näiteks ettevõttele X arv tunde nädalas/kuus.

1000 sel alal kätte saada ja saada ettevõttesse täiskohaga tööle pigem on keeruline. Kui ise asjaarmastaja ei ole on ka keeruline sel alal tööd saada ja püsima jääda.

Ettevõtete puhul (ka seal kus ise töötan) näen, et ollakse nõus ostma seda teenusega ja maksma X arv mingite postituse ja tundide eest ja siis lähevad rahakotirauad kinni ja loodakse imesi. Et ilus pilt ja vaimukas postitus tooks nüüd hüppelise jälgijate arvu ja siis ei olda tehtud tööga rahul. Keeruline on tihti selgeks teha, et saada uusi huvilisi, jälgijaid tuleb lisaks inimese palgale tihti veel panna juurde reklaamirahasid ja/või loosimisi. Ettevõtetes kus tihti lihtsalt niisama postitatakse pilte teeb selle töö keegi oma töötaja X töökoha kõrvalt ära.

+8
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Viimasel ajal on tõesti hakatud sotsiaalmeedia haldajaid tööle võtma ja seejuures koolitus oleks küll abiks. Suurtes meediafirmades näiteks on selle töö peal nüüd eraldi inimesed ja saavad samasugust palka nagu teisedki sama firma töötajad. Eks asutusesiseselt palk kõigub, aga kindlasti ei ole see mingi niisugune töö, mille eest makstaks miinimumpalka, samal ajal kui ülejäänud töötajad saavad poole rohkem.

Küll aga võin öelda, et ega ntx online-toimetajad väga suurt palka ei teeni, võib jääda alla 1000 julgelt. Sotsmeedia toimetaja jääks niisuguses ettevõttes online-toimetajaga samale pulgale.

Samas, kui see töö on juba sotsiaalmeedia turundus, siis palgatase jääb teiste turundustegelastega samale tasemele, ehk siis mediaanpalk selles vallas on 1400€. Selle ameti boonuseks on see, et tõenäoliselt ei pea sa selleks iga päev kellast kellani kuskil kontoris tiksuma. Koosolekuist pead küll osa võtma.

Ma soovitaksin sul siiski sellel koolitusel ära käia, see oskus on tänapäeval vajalik ja võib kasuks tulla ka siis, kui sa otseselt ei hakkagi ainult sotsiaalmeediaga tegelema.

+10
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.08 17:08; 15.08 12:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgataja olen.

Ma olen sotsiaalmeedias aktiivne olnud juba aastaid ja mul on oma hobitegevuse jaoks loodud nii Facebooki kui insta konto, mis mõlemad on kogunud päris palju jälgijaid. Nii et päris nullist pihta ei hakkaks ja põhiteadmised on olemas. Seetõttu konsultant soovitaski, et äkki läheks ka koolitusele ning pärast saaksin kandideerida ettevõtete sotsiaalmeedia haldajaks.

Kahtlesingi lihtsalt seetõttu, et kui sel alal on palgatase väga madal, siis pigem ei raiskaks oma koolituse võimalust selle peale ära, vaid valiksin midagi muud, mille abil oleks võimalik paremini tasuv töö leida.

+2
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.08 15:00; 15.08 11:52;
To report this post you need to login first.
Postitas:

vaid valiksin midagi muud, mille abil oleks võimalik paremini tasuv töö leida.

no eks sa ise tead, aga arvesta ka sellega, et praegu on kindlam varblane peos kui tuvi katusel. St et kui midagi valid, siis ikka selline töö, mida on võimalik teha ka kodust ja mis ei kao ära, kui maailm jälle lukku pannakse. Sotsiaalmeedia niisuguses olukorras ei kao ära.

Ja mõtle ikka sellele ka, mis sulle meeldib, mitte ainult sellele, kus suurema palga saaks. Minu meelest on küll nii, et pigem veidi väiksem palk ja meeldiv töö, mis ei tundu hirmsa vaevana kui suurem palk ja iga päev töö suhtes vastumeelsus.

+6
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.08 17:08; 15.08 12:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

vaid valiksin midagi muud, mille abil oleks võimalik paremini tasuv töö leida.

no eks sa ise tead, aga arvesta ka sellega, et praegu on kindlam varblane peos kui tuvi katusel. St et kui midagi valid, siis ikka selline töö, mida on võimalik teha ka kodust ja mis ei kao ära, kui maailm jälle lukku pannakse. Sotsiaalmeedia niisuguses olukorras ei kao ära.

Ja mõtle ikka sellele ka, mis sulle meeldib, mitte ainult sellele, kus suurema palga saaks. Minu meelest on küll nii, et pigem veidi väiksem palk ja meeldiv töö, mis ei tundu hirmsa vaevana kui suurem palk ja iga päev töö suhtes vastumeelsus.

Pluss saad sealt kindlasti kasulikke nippe ka enda kontodel jälgijate kasvatamiseks. Kui muidu ära ei tasu, siis sedaviisi ehk lõpuks ikka.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Väga vähestes asutustes on kellegi ainsaks tööülesandeks sotsiaalmeedia kontode haldamine. Isegi valitsuse kommunikatsioonibüroos korraldab vastav inimene nt ka pressikonverentse ja teeb siseriiklikku meediamonitooringut vmt. Aga kindlasti tasuks koolitusel osaleda, kuna sotsiaalmeediaga tegelemine võib kuuluda väga erinevate ametikohtade pädevusse, samas on väga vähesed vastava koolituse läbinud ja teevad kõrgetasemeliselt.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu töötukassa konsultant tahab mind suunata sotsiaalmeedia turunduse koolitusele ning väidab, et neid töökohti liigub pidevalt ja ma võiksin sinna hästi sobida.

Kahjuks ei ole kuskilt leidnud mitte mingit infot, mis võiks selliste töökohtade juures palk olla. Kui sellel alal jääb täistöökoha töötasu alla 1000 euro kätte, siis pigem läheksin mingile muule koolitusele.

Kes on sotsiaalmeedia haldaja töövestlusel käinud, või sel ametikohal töötanud – mis on seal keskmine palk täistööaja korral?

Saaksid teadmised, kuidas ise sotsiaalmeedias raha teenida, miks sa peaks kellegi juurde siis tööle minema. Teeni ise see raha, kui teadmised olemas.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu töötukassa konsultant tahab mind suunata sotsiaalmeedia turunduse koolitusele ning väidab, et neid töökohti liigub pidevalt ja ma võiksin sinna hästi sobida.

Kahjuks ei ole kuskilt leidnud mitte mingit infot, mis võiks selliste töökohtade juures palk olla. Kui sellel alal jääb täistöökoha töötasu alla 1000 euro kätte, siis pigem läheksin mingile muule koolitusele.

Kes on sotsiaalmeedia haldaja töövestlusel käinud, või sel ametikohal töötanud – mis on seal keskmine palk täistööaja korral?

Saaksid teadmised, kuidas ise sotsiaalmeedias raha teenida, miks sa peaks kellegi juurde siis tööle minema. Teeni ise see raha, kui teadmised olemas.

Sest vaja on ka toodet, mida läbi sotsiaalmeedia turundada. Iseenda müümisega tegelemine on veits keerulisem, siis vaja veel lisaks omadusi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

https://www.cv.ee/toopakkumine/haridus-ja-noorteamet/sotsiaalmeedia-ekspert-f4203866.html

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meediaagentuurides, digimeediaagentuurides, reklaamiagentuurides ka kindlasti osades on sellised inimesed tööl, haldavad kontosid ja nõustavad erinevaid kliente, loovad strateegiaid. Digireklaami maailm on suur ja lai, arenemisruumi on igas suunas, kui endal huvi jätkub.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Igal juhul läheks sellisele koolitusele. Ega siis ei pea tingimata ekstra “sotsiaalmeedia haldajana” tööle hakkama. Nagu öeldud, paljudes ettevõtetes ei ole ekstra sellist töökohta, aga enamikus on tänapäeval tegu mingil määral selle tegevusega.
Vastavad teadmised oleks igal juhul plussiks väga paljudele erinevatele töökohtadele kandideerimisel (rääkimata isiklikust kasust)
Mis siin üldse kaaluda on, ei saa aru?
(või kardab teemaalgataja, et ei saa hiljem nii kergelt tööpakkumisi tagasi lükata?)

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Töötasin pikalt reklaamiagentuuris sotsiaalmeedia projektijuhina – algul haldasin lehti, siis lõin sotsiaalmeedia strateegiaid ja käisin kliendikohtumistel. Palk oli aasta tagasi 1600€ neto. Nüüd olen teises kohas tööl ja teen sotsiaalmeedia haldamist lisakas oma ettevõtte alt – tavapärane on kliendilt küsida 450-950€ + km / kuus. Oleneb töömahust. Aga see eeldaks, et pead hakkama ise omale kliente otsima.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 13 postitust - vahemik 1 kuni 13 (kokku 13 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Sotsiaalmeedia haldamise töötasu