Esileht Ilu ja tervis spordi-/nutikella

Näitan 17 postitust - vahemik 31 kuni 47 (kokku 47 )

Teema: spordi-/nutikella

Postitas:
Kägu

Ja inimese keha on mõeldud justnimelt liikumiseks, treenimine on tegelikult juba ekstreemsus ning mitte loomupärane.

Ehk siis tasaseks loivamiseks? Kuhu paksud oma ibaga küll välja jõuavad…

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

nutikellast on kasu küll. mina sain nt täna esmakordselt teada, et minu 2h koolipäeva jooksul jalutasin õpetajana klassis/koolimajas maha umbes 3000 sammu. eks siis näe, kas homse 7h tööpäevaga tuleb ainuüksi klassis pinkide vahel käies 10 tuhat täis.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

nutikellast on kasu küll. mina sain nt täna esmakordselt teada, et minu 2h koolipäeva jooksul jalutasin õpetajana klassis/koolimajas maha umbes 3000 sammu. eks siis näe, kas homse 7h tööpäevaga tuleb ainuüksi klassis pinkide vahel käies 10 tuhat täis.

Ja mis kasu sul sellest teadmisest on? Või mis kasu on sinu arvates su kehale suvaliselt kokku saadud 3000-st liigutusest? Õpetaja ja nii ajuvaba?

+2
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja mis kasu sul sellest teadmisest on? Või mis kasu on sinu arvates su kehale suvaliselt kokku saadud 3000-st liigutusest? Õpetaja ja nii ajuvaba?

lihtsalt õpetaja töö kohta arvatakse, et ta seisab või istub terve päeva paigal, tegelikult toimub pidev liikumine mööda klassi. ca 1500 sammu ühes tunnis. pärast seda sammude lugemist ma enam ei imesta, miks õpetajad päeva lõpuks füüüsiliselt läbi on ja miks septembris ostetud sisejalanõude tallad kevadeks läbi kuluvad.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui kella on vaja peamiselt sammude lugemiseks ja pulsi jälgimiseks treeningu ajal, siis sobib ilmselt ükskõik, milline spordikell. Võta selline, mis välimuse poolest meeldib.

Edasine sõltub aga siiski inimese vajadusest. Mina plaanin ka nutikella osta, kuid mulle on oluline täpsem info, mis toimub minu südametöö ja hapnikutasemega n.ö. tavapärase elu ajal. Arsti juures käies on mul vererõhk ja pulss üleval, olen selline imelik :).

Valisin välja Samsung Galaxy nutikella, kus on vajalikud funktsioonid olemas ning mul on ka Samsungi telefon, mis selle kellaga sobib https://www.samsung.com/ee/watches/galaxy-watch/galaxy-watch4-black-bt-sm-r870nzkaeud/

Teine selline on Apple Watch, aga kuna mul pole Apple telefon, siis selle jätaksi kõrvale.

 

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja mis kasu sul sellest teadmisest on? Või mis kasu on sinu arvates su kehale suvaliselt kokku saadud 3000-st liigutusest? Õpetaja ja nii ajuvaba?

lihtsalt õpetaja töö kohta arvatakse, et ta seisab või istub terve päeva paigal, tegelikult toimub pidev liikumine mööda klassi. ca 1500 sammu ühes tunnis. pärast seda sammude lugemist ma enam ei imesta, miks õpetajad päeva lõpuks füüüsiliselt läbi on ja miks septembris ostetud sisejalanõude tallad kevadeks läbi kuluvad.

Vaat see ongi asi, millest sa aru ei saa – see aeglne astumine tunni ajal pingiridade vahel ei anna su kehale eriti mitte midagi. Õhtul jõuad koju, vaatad oma sammulugejat ja oled rahul, rohkem ei peagi eriti liigutama, natuke majapidamises veel edasi-tagasi käia ja tehtud.
Tegelikult pole su pulss nende sammude tegemise käigus kiirenenud, veri liikuma hakanud, keha koormust saanud. Tatsasid need sammud maha, kui lausa 8 h päevas, ehk said põlveliigesedki ülekoormatud. Kasu südamele ja veresoonkonnale sellest eriti pole ju.
Jah, muidugi parem kui lihtsalt istuda, aga sammude arvestusse mina sellist liikumist ei loe. Suvaliste poodide müüjad astuvad päevas sama palju või rohkemgi klientidega suheldes, aga seda loetakse siiski üsna seisvaks ja liigestele kurnavaks tööks.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Üks asi mis tekitab segadust on veel sammu pikkus. Pikema sammuga inimene näib ebasportlikum, sest tal tuleb  samme vähem. Igatahes peab ta isegi väljas liikudes tegema rohkem samme, kui lühema sammuga inimene kui on soov saada täis tehtud arv samme päevas.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Pikema sammuga inimene näib ebasportlikum, sest tal tuleb samme vähem. Igatahes peab ta isegi väljas liikudes tegema rohkem samme, kui lühema sammuga inimene kui on soov saada täis tehtud arv samme päevas.

Näib ebasportlikum? Kelle jaoks “näib” ja kuidas see võimalik oleks?
Mõtle nüüd natuke loogilisemalt. Kui inimene tahab tõesti teha päevas täis 10 000 sammu, siis kuidas pikemal inimesel tuleb teha rohkem samme kui 10 000? Tema teeb täis ikka oma 10 000 ja lühike inimene teeb täis oma 10 000. Sammude arv on ju ikka sama. Lihtsalt pikem inimene läbib sama sammude arvuga pikema distantsi.
Me käime tihti abikaasaga kõndimas. Samme ei loe, läbime 7,5 kilomeetrise ringi. Tema paneb ajama omas tempos ja oma sammupikkusega, mina oma sammupikkusega. Mina pean tõesti pingutama rohkem ja hakkan higistama varem, kui tahan tema tempot hoida. Teen rohkem samme sama distantsi jooksul.
Aga see 10 000 sammu pole ju mingi etalon. Lihtsalt Jaapani sammulugejate tootja arvas, et hakkame sellist numbrit promoma, tavaline reklaam. Arstid enamasti arvavad, et 6000 kiiret sammu päevas on kehale vägagi ok. Kiiret, mitte lihtsalt niisama päeva jooksul tuiatud sammu.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See näib ebasportlikum… tähendab seda, kui lugeda samme. Nt lähen ma tööle jala ja saan sellega kirja  u4000 sammu. Töökaaslane elab samas majas ja saab tööle tulles kirja u3000sammu. Maa on sama. Sammupikkus on erinev. Ja ma saan tööl kuulda tema pahameelt et käin mingite tibusammudega ja ta peab tegema rohkem samme. Läheb kirja aga tähendab seda et see oli üks liikumise edendamise väljakutse ja sammud saidki nutiseadmega registreeritud.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Arstid enamasti arvavad, et 6000 kiiret sammu päevas on kehale vägagi ok.

6000 on parem kui mitte midagi ja  võib olla enam kui piisav üle 80 aastasele, keskealise jaoks võiks ca 10 000 sammu (või muud võrdväärset tegevust)  olla miinimumeesmärk. Hiljuti oli ühe taolise “10 000 sammu müüdist” rääkiva artikli lõpus ka WHO liikumisaktiivsuse soovitused- viimased ei tule aga kuidagi kokku kui sinna 10 tuhande sammu kanti ei sihi.

Sammude lugemine on nutikella üks paljudest võimalustest, keda see huvitab see neid jälgib, enamuse jaoks ei paku see mingit huvi.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Üks asi mis tekitab segadust on veel sammu pikkus. Pikema sammuga inimene näib ebasportlikum, sest tal tuleb samme vähem. Igatahes peab ta isegi väljas liikudes tegema rohkem samme, kui lühema sammuga inimene kui on soov saada täis tehtud arv samme päevas.

Lisaks on väga oluline kehakaal: suures ülekaalus inimene teeb samade sammude tegemiseks oluliselt suuremat trenni kui mingi kondibukett, paks hakkab higistama ja hingeldama, salele on kogu see sammudehulk tõesti “lihtsalt tammumine”

samuti on oluline tervislik seisund. praegu tundub absurdsena, aga mõned aastad tagasi, kui ägedat borrelioosi põdesin ja kõik liigesed hullult valutasid, oli isegi omas kodus korra trepist alla ja ülesminek hullem trenn kui praegused 10 tuh sammu , mida igapäevaselt teen. tegin tookord seinast kinni hoides võibolla max 500 sammu päevas, tunne oli, nagu oleks mingi tohutu vägiteoga hakkama saanud. kuigi mõne meelest poleks see mingi koormus olnud.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Hiljuti oli ühe taolise “10 000 sammu müüdist” rääkiva artikli lõpus ka WHO liikumisaktiivsuse soovitused- viimased ei tule aga kuidagi kokku kui sinna 10 tuhande sammu kanti ei sihi.

Ära sa nüüd WHOst küll räägi. Hiljuti soovitas see end aktiivselt liigutada vähemalt 10 minutit järjest, et oleks tervisele kasulik ja siis natuke veel hiljem teatas, et ega see 10 minutit polegi nii oluline, juba tugitoolist tõusmise liigutus aitab palju 😛
WHO räägib selle juttu, kes talle maksab ja lähtub väga palju poliitilisest olukorrast. Hetkel tuleb selle suurim rahastus USAst, mingil ajal maksid jaapanlased, kui oma sammulugejate ja nutikelladega turule tulid.
Ma pigem lähtun tegelike arstide nõuannetest, kes asjast midagi ikka teavad ka, mitte ei tee vaid reklaami.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma pigem lähtun tegelike arstide nõuannetest, kes asjast midagi ikka teavad ka, mitte ei tee vaid reklaami.

Siin siis Eesti  ametlikud liikumissoovitused täiskasvanutele:

“1. Liikuda igal nädalal keskmise intensiivsusega vähemalt 150 minutit või kõrge intensiivsusega vähemalt 75 minutit • Tervisele täiendava kasu saamiseks suurendada keskmise intensiivsusega kehalise tegevuse aega 300 minutini nädalas või kõrge intensiivsusega liikumist 150 minutini nädalas • Soovitatav on nädalane koormus jagada ühtlaselt, näiteks viiel päeval nädalas mõõduka koormusega (keskmise intensiivsusega) vähemalt 30 minutit või kolmel päeval nädalas kõrge intensiivsusega vähemalt 25 minutit • Vajaliku liikumishulga võib koguda vähemalt 10-minutiliste järjepanu kestvate tegevustena 2. Teha vähemalt kahel päeval nädalas lihaseid ja luid tugevdavaid harjutusi 3. Säilitada liigesliikuvus ja lihaselastsus venitusharjutustega, mida võib teha eraldiseisvalt või vastupidavus- ja jõutreeningu lõpus 4. Viia miinimumini igapäevane istumisaeg ja ekraaniaeg “

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See Eesti arstide soovitus ongi ju kaugel 10 000 sammust päevas. 30 minutit mõõdukas tempos 5 päeva nädalas – ca 3 km kord. Ja veel 10-minutisteks juppideks jagatuna. Kui see on kõige värskem soovitus, siis on ka meie arstid palju tagasi tõmmanud, ca 5-6 aastat tagasi olid soovitused suurema mahuga.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See Eesti arstide soovitus ongi ju kaugel 10 000 sammust päevas. 30 minutit mõõdukas tempos 5 päeva nädalas – ca 3 km kord. Ja veel 10-minutisteks juppideks jagatuna. Kui see on kõige värskem soovitus, siis on ka meie arstid palju tagasi tõmmanud, ca 5-6 aastat tagasi olid soovitused suurema mahuga.

🙂 Puust ja punaseks-soovitus on 300 minutit keskmise intensiivsusega(see on näiteks kiire kõnd) või kõrge intensiivsusega 150 minutit( see on tugevas tempos jooks) nädalas , lisaks tuleb 2x nädalas teha jõudu ja lisaks  veel venitusharjutusi+ mitte istuda arvuti ja teleka taga. 10 000 päevas tuleb kokku nagu nalja.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Puust ja punaseks-soovitus on 300 minutit keskmise intensiivsusega(see on näiteks kiire kõnd) või kõrge intensiivsusega 150 minutit( see on tugevas tempos jooks) nädalas , lisaks tuleb 2x nädalas teha jõudu ja lisaks  veel venitusharjutusi

No näed ju ise ka, et meie arstide soovitus on kaugel 10 000 sammust päevas ja hõlmab ikka kõike muud kehale vajalikku.
Tavalisele inimesele on soovitus 30 minutit 5 päeval nädalas keskmise intensiivsusega – mis ongi kõnd suht kiires tempos.  Ja see ongi 3+ kilomeetrit korraga. Mis annab ca 400+ sammu.
Ei tule just 2 korda nädalas teha jõudu – lihaseid ja luid tugevdavad ka ujumine, rattasõit, vesivõimlemine, tavaharjutused hantlitega jne.  Loomulikult järgnevad sellele ka venitused, nii rattasõidule, vesivõimlemisele kui ka lihtsalt kõndimisele, kui lihased on soojaks saanud.
Iga päev 10 000 sammu vajalikkus on puhas reklaam, seda peaks ju kõik teadma. Ei pea neid samme täis kõndima, kui teed ka midagi muud – lihtsalt võimled, ujud oma rõõmuks, käid mõnes muus trennis. Või kui ei käi, siis lihtsalt nt tantsid omas kodus paarkümmend minutit higistamiseni.
Mõni mõtlebki, et kui iga päev 10 000 sammu täis, siis ongi kõik ja midagi muud polegi vaja. Nii ju ikka ei ole.
Võid vabalt teha 2000 sammu päevas ja siis minna joogasse, ujuda kilomeetri, seista täiesti paigal hantlitega ülakeha treenides või kükke tehes, või ka näiteks velotrenažööri vändates või batuudil hüpates.
Üksi need täiskõnnitud sammud ei anna kõike, mis kehale vajalik. Seepärast ükski meie arst  ka ei soovita 10 000 sammu päevas lihtsalt kõndida.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mõni mõtlebki, et kui iga päev 10 000 sammu täis, siis ongi kõik ja midagi muud polegi vaja. Nii ju ikka ei ole. Võid vabalt teha 2000 sammu päevas ja siis minna joogasse, ujuda kilomeetri, seista täiesti paigal hantlitega ülakeha treenides või kükke tehes, või ka näiteks velotrenažööri vändates või batuudil hüpates. Üksi need täiskõnnitud sammud ei anna kõike, mis kehale vajalik.

Mitte mõni ei mõtle vaid enamus lausa. See on täiesti ajuvaba, kuidas naised oma sammudest koguaeg plätravad. Kas kellelgi neist sellest ka vorm paraneb? Muidugi mitte. Aga no roosa nutikell on ju nii äge nende arvates.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 17 postitust - vahemik 31 kuni 47 (kokku 47 )


Esileht Ilu ja tervis spordi-/nutikella