Esileht Tööelu, raha ja seadused. standardküsimused töövestlusel

Näitan 15 postitust - vahemik 1 kuni 15 (kokku 15 )

Teema: standardküsimused töövestlusel

Postitas:

Mida tööandjad ootavad vastuseks tüütutele standardküsimustele?

Näiteks:
Milline on sinu stressitaluvus?
Kuidas tuled toime pingeolukorras?
Kuidas sinu kolleegid sind iseloomustaksid?
jne

Minuarust on need alati nii napakad küsimused. Ma ei vasta ju ühelegi neist – ma ei talu stressi, pingeolukorras hakkan nutma, kolleegid iseloomustavad mind kui halba kolleegi?
Ikka kiidan end ju, kuidas olen üliinimene 😀

Miks siis need küsimused? Vahepeal on mul isegi imelik, jääb mulje, et ülistan end taevani, sest mul ei olegi stressi ja pingega väga probleemi, kolleegidelt loodan ka positiivset iseloomustust saada (muidu poleks soovitajaks märkinud ju)

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.

tihti pole tähtis mitte vastus ise, vaid see, kuidas sa vastad, kuidas suhtled – see ütleb su kohta palju rohkem kui mingi standardvastus. Kui su olemusest õhkub, et küsimus on napakas – siis seegi näitab üht-teist.

+6
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 01.11 09:38; 01.11 12:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu “lemmik” on see – palun hinnake 10 palli süsteemis kui palju soovite meile tööle tulla. See on vist õpikuküsimus, sest selleta ei ole kulgenud ükski vestlus.

Mis võiks olla selle vastuseks, ei tea. Kümme oleks justkui meeleheitel kandideerija, kuid esimene mulje on üldjuhul alati kena – puhas tuba ja suupisted, lahked inimesed.
Ma ei saa sellisele küsimusele objektiivselt vastata, sest selleks etapiks tegelikult ei tea veel isegi oma täpseid tööülesandeid.

+7
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ka just sel nädalal kolmel intervjuul käinud ja… Oeh.

Aga tegelikult usun, et olulisem on jah see, kuidas sa räägid ja mida sa räägid pigem võrdluses teistega. No nt et 1 kandidaat toob välja kõik omadused mida nad otsivad ja teine toob välja lihtsalt toredad omadused? No midagi sinna kanti.

Arvata on, et keegi end maha tegema ei hakka, et oi ma üldse stressi ei talu ja vanad töökaaslased mind ei sallinud… Aga samas võib-olla päris valetama ka ei hakka. No et ütled pigem, et olen õppinud stressiga toime tulema nii ja naa, mitte ei kiida end kui maailma kõige stressitaluvamat inimest maa peal. Ei ütle, et kolleegid peavad sind päikseliseks ja alati positiivsust süstivaks, kui tegelikult oled reserveeritud ja endasse tõmbunud. Siis tood esile teistsugused head omadused.

Nagu ka küsimus – räägi endast ja oma kogemusest veidi. Kuskil teemas keegi oli pahane, et CV-s ju kirjas kõik ja hakka nüüd üle rääkima. Aga ma usun, siin on oluline see, mida sa ise oluliste etappidena/kogemustena välja tood, mida rõhutad, kuidas uue tööga seod jne…

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 01.11 12:04; 01.11 12:57; 01.11 13:31; 01.11 14:33;
To report this post you need to login first.

Nagu ka küsimus – räägi endast ja oma kogemusest veidi. Kuskil teemas keegi oli pahane, et CV-s ju kirjas kõik ja hakka nüüd üle rääkima. Aga ma usun, siin on oluline see, mida sa ise oluliste etappidena/kogemustena välja tood, mida rõhutad, kuidas uue tööga seod jne…

Mitte ainult see, vaid vestlusest tuleb välja, kas oled sõbralik või kõrk, elav või tuim, ekstra- või introvert, suure suuga või pigem vähese jutuga.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 01.11 09:38; 01.11 12:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma üldiselt ei viitsiks vastatagi nii tobedatele küsimustele. Teiste arvamus mind ei huvita ja kas peaks hiromant olema. Miks üldse nii palju ja igalpool stressi olema peab, ega ikka ei pea küll, et muudkui proovile vaja panna ja robotiks muutuda. Aga üldiselt eks töö käigus näha oleks, et kuidas toime tuleks. Kuidas sedagi ette peaks teadma, oleneb ju ka olukorrast ja stressiallikast. Äkki ei kõigutagi üldse.

+1
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 01.11 12:35; 01.11 12:36; 01.11 13:11; 01.11 14:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu “lemmik” on see – palun hinnake 10 palli süsteemis kui palju soovite meile tööle tulla. See on vist õpikuküsimus, sest selleta ei ole kulgenud ükski vestlus.

Mis võiks olla selle vastuseks, ei tea. Kümme oleks justkui meeleheitel kandideerija, kuid esimene mulje on üldjuhul alati kena – puhas tuba ja suupisted, lahked inimesed.

Ma ei saa sellisele küsimusele objektiivselt vastata, sest selleks etapiks tegelikult ei tea veel isegi oma täpseid tööülesandeid.

Ütle keskmine 5 ????

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 01.11 12:35; 01.11 12:36; 01.11 13:11; 01.11 14:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma üldiselt ei viitsiks vastatagi nii tobedatele küsimustele. Teiste arvamus mind ei huvita ja kas peaks hiromant olema. Miks üldse nii palju ja igalpool stressi olema peab, ega ikka ei pea küll, et muudkui proovile vaja panna ja robotiks muutuda. Aga üldiselt eks töö käigus näha oleks, et kuidas toime tuleks. Kuidas sedagi ette peaks teadma, oleneb ju ka olukorrast ja stressiallikast. Äkki ei kõigutagi üldse.

Ilmselt kõigil firmadel pole ressurssi muudkui inimesi tööle võtta ja vaadata, kas ja kuidas inimesed toime tulevad. Selleks intervjuud ju ongi…

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 01.11 12:04; 01.11 12:57; 01.11 13:31; 01.11 14:33;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma üldiselt ei viitsiks vastatagi nii tobedatele küsimustele. Teiste arvamus mind ei huvita ja kas peaks hiromant olema. Miks üldse nii palju ja igalpool stressi olema peab, ega ikka ei pea küll, et muudkui proovile vaja panna ja robotiks muutuda. Aga üldiselt eks töö käigus näha oleks, et kuidas toime tuleks. Kuidas sedagi ette peaks teadma, oleneb ju ka olukorrast ja stressiallikast. Äkki ei kõigutagi üldse.

Ilmselt kõigil firmadel pole ressurssi muudkui inimesi tööle võtta ja vaadata, kas ja kuidas inimesed toime tulevad. Selleks intervjuud ju ongi…

Üle poole Eesti on depressiooni ja ärevushäire diagnoosiga ja siis selline kohati küsimus. Hoopis peaks hakkama vaatama, et kuidas stressi vähendada, mitte teha kõik selleks, et Eesti rahvas päris hulluks läheb.
Tööle lähevad ka inimesed eelkõige selleks, et perele süüa osta. Milleks tsirkust vaja teha.

+4
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 01.11 12:35; 01.11 12:36; 01.11 13:11; 01.11 14:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma üldiselt ei viitsiks vastatagi nii tobedatele küsimustele. Teiste arvamus mind ei huvita ja kas peaks hiromant olema. Miks üldse nii palju ja igalpool stressi olema peab, ega ikka ei pea küll, et muudkui proovile vaja panna ja robotiks muutuda. Aga üldiselt eks töö käigus näha oleks, et kuidas toime tuleks. Kuidas sedagi ette peaks teadma, oleneb ju ka olukorrast ja stressiallikast. Äkki ei kõigutagi üldse.

Ilmselt kõigil firmadel pole ressurssi muudkui inimesi tööle võtta ja vaadata, kas ja kuidas inimesed toime tulevad. Selleks intervjuud ju ongi…

Üle poole Eesti on depressiooni ja ärevushäire diagnoosiga ja siis selline kohati küsimus. Hoopis peaks hakkama vaatama, et kuidas stressi vähendada, mitte teha kõik selleks, et Eesti rahvas päris hulluks läheb.

Tööle lähevad ka inimesed eelkõige selleks, et perele süüa osta. Milleks tsirkust vaja teha.

Täiesti nõus, et stressitaluvuse jms nõuded on iga suvalise töö juures täiesti ebanormaalsed. Aga tööintervjuul ju tulevasel töötajal ka võimalus küsimusi esitada firma kohta ja ma küsikski, et olete nii palju stressi kohta küsinud ja nt amet juba oma olemuselt stressirikas, kuidas firma toetab töötajat pingelises olukorras või kuidas tavaliselt neid olukordi lahendatakse.

+6
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 01.11 12:04; 01.11 12:57; 01.11 13:31; 01.11 14:33;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Stressitaluvust ja võimet pingeliste olukordadega toimetulla näitab ka see, kuidas sa suhtud nendesse küsimustesse. Kas sa talud seda stressi või ei.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

No kui meil üks vestlaja käis, kes pidi taustauuringu järgi olema jube hea, siis kohapeal ta sõnakestki ei rääkinud. Küsisin lõpuks lambiküsimusi, et räägi oma praegustest tööülesannetest või tavalisest tööpäevast, mis teed kui olekd stressis või mis su hobid on. Ta ikka lõpuni kehitas õlgu ja ütles ei tea ja naeratas vaid. Jäigi tal töö meie juures saamata.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 01.11 14:05; 13.11 14:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

No kui meil üks vestlaja käis, kes pidi taustauuringu järgi olema jube hea, siis kohapeal ta sõnakestki ei rääkinud. Küsisin lõpuks lambiküsimusi, et räägi oma praegustest tööülesannetest või tavalisest tööpäevast, mis teed kui olekd stressis või mis su hobid on. Ta ikka lõpuni kehitas õlgu ja ütles ei tea ja naeratas vaid. Jäigi tal töö meie juures saamata.

Ehk kui kohapeal jõudis, sai aru, et ta ei soovi seda kohta. Mida iganes siis märkas, mis talle vastumeelt tekitas.

+2
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 01.11 12:35; 01.11 12:36; 01.11 13:11; 01.11 14:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

No kui meil üks vestlaja käis, kes pidi taustauuringu järgi olema jube hea, siis kohapeal ta sõnakestki ei rääkinud. Küsisin lõpuks lambiküsimusi, et räägi oma praegustest tööülesannetest või tavalisest tööpäevast, mis teed kui olekd stressis või mis su hobid on. Ta ikka lõpuni kehitas õlgu ja ütles ei tea ja naeratas vaid. Jäigi tal töö meie juures saamata.

Ehk kui kohapeal jõudis, sai aru, et ta ei soovi seda kohta. Mida iganes siis märkas, mis talle vastumeelt tekitas.

Ja otsustas selliselt käituda? Milleks? Olen ka intervjuul aru saanud, et koht ei ole siiski minu jaoks, aga sellest hetkest päris vait ka ei jäänud. Imelik käitumine oleks mu meelest. Kui ei taha enda ja teiste aega raisata, saab ju ka viisakamalt vestluse lõpetada.

Tõenäolisem, et inimene ei olnud hea suhtleja, oli ekstra närvis vms. Kui tööülesanded kliendisuhtlust ei nõua, siis võib-olla muidu hea ja tubli töötaja, kelle väärtusest saaks paremini aru lastes tal teha mingi tööülesannetega seotud testi või näidise vms. Aga samas kui sul on 50 tahtjat ja üks neist vait kui sukk, siis muidugi liigud edasi kellegagi, kes ka intervjuul rohkem räägib. Selline rääkimatus võib tähendada, et ka hiljem keeruline omavahel suhelda, probleeme lahendada jne.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 01.11 12:04; 01.11 12:57; 01.11 13:31; 01.11 14:33;
To report this post you need to login first.
Postitas:

No kui meil üks vestlaja käis, kes pidi taustauuringu järgi olema jube hea, siis kohapeal ta sõnakestki ei rääkinud. Küsisin lõpuks lambiküsimusi, et räägi oma praegustest tööülesannetest või tavalisest tööpäevast, mis teed kui olekd stressis või mis su hobid on. Ta ikka lõpuni kehitas õlgu ja ütles ei tea ja naeratas vaid. Jäigi tal töö meie juures saamata.

Ehk kui kohapeal jõudis, sai aru, et ta ei soovi seda kohta. Mida iganes siis märkas, mis talle vastumeelt tekitas.

Pigem vist mitte, päris kiiresti pärast kirjutas, et kas ta on osutunud valituks.

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 01.11 14:05; 13.11 14:55;
To report this post you need to login first.
Näitan 15 postitust - vahemik 1 kuni 15 (kokku 15 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. standardküsimused töövestlusel