Esileht Hobinurk Stockholmi kruiis ja bussid

Näitan 10 postitust - vahemik 1 kuni 10 (kokku 10 )

Teema: Stockholmi kruiis ja bussid

Postitas:
Kägu

 

Jah, mina olengi viimane eestlane, kes läheb kruiisile Stockholmi. Ja küsin natuke nõu. Võtsin bussiekskursiooni ka ja see lõppeb lossi juures. Siis jääb mõni tund veel ja tagasi pean omal käel saama. Ja nüüd rumal küsimus: kas keegi oskab öelda, mis number bussiga saab tagasi sadamasse, kust täpselt see buss võiks väljuda ja kust saab piletit osta.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui sul on nutitelefon siis soovitan google mapsi kasutada – valid ühistranspordi ja see näitab sulle täpselt ära mis transpordile, numbrile ja kuhu liikuda, mil väljub, millal ümber istuda vmt. Ise nii mitu kord suurlinnasid nt Pariis läbi sõitnud.

Ehk sa ei pea meeles pidama, et pean tagasi tulema siia kohta ja ainult ja just siit selle bussiga saab vmt.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei tea küll mis lossist Rootsis juttu on, aga kui kaugel pole, siis mina olen Stocholmis ainult jala käinud ringi, pole eriti pikk maa.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Esimene kord jala, hiljem põhiliselt metrooga ning vajadusel laevaga ja jala. Piletid ostsin sadamast automaadist. Tõmba endale SL äpp

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei tea küll mis lossist Rootsis juttu on, aga kui kaugel pole, siis mina olen Stocholmis ainult jala käinud ringi, pole eriti pikk maa.

No minu andmetel kõnnib vanalinnast sadamasse üle tunni. Kui niigi on mõni tund aega, ei tahaks kuidagi raisata seda aega.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Esimesel korral läheks tõesti jala tagasi (kui ei ole ekstra soovi maksimum aega pikemalt kesklinnas veeta), see võtab umbes tunnikese. Ühistranspordi eelistaks metroole bussi (nr76), siis näeb ikka ümbrust ka. Bussiga minek võtab ka oma pool tundi.
Äpp on hea variant erinevaid ühistranspordi pileteid osta.
Kindla peale minekuks võib ka Bolti kasutada, siis ei pea mingeid bussi numbreid ega peatusi taga ajama.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Esimene kord jala, hiljem põhiliselt metrooga ning vajadusel laevaga ja jala. Piletid ostsin sadamast automaadist. Tõmba endale SL äpp

Aitäh!

Siit saan aru, et mulle parim variant on nr 76 buss.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Siit saan aru, et mulle parim variant on nr 76 buss.

Soovitused:

1. Vaata enne kruiisile minekut oma marsruudid Google Mapsis läbi. Näed täpselt ära, mis bussiga kust peatusest kuhu peatusesse sõita ja mis kell bussid sealt väljuvad.

2. Bussi sisene alati esiuksest, tervita bussijuhti (Hej!)  ja valideeri oma sõit sealsamas pangakaardiga.

3. Bussist välju soovitavalt mõne teise ukse kaudu, kui aga buss on tühi, võid väljuda ka eesuksest. Ära unusta bussijuhile head aega ütlemast. (Hej då!)

4. Kui bussipeatuses on veel inimesi, siis võta ennast järjekorda, mitte ära mine kõige ette. Rootslasi hirmsasti häirib, kui sellest korrast kinni ei peeta ja vahele trügitakse.

5. Bussis sõites ole vaikselt ja ära istu teiste inimeste kõrvale, kui mujal on vähegi vaba ruumi.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Bussi sisene alati esiuksest, tervita bussijuhti (Hej!) ja valideeri oma sõit sealsamas pangakaardiga.

No just, isegi äppi ei ole vaja, kui sul on viipemakset toimetav pangakaart.

Kui otsustad siiski metroo kasuks, pead võtma punase liini (skeemid on igas jaamas üleval) lõpp-peatusega Ropsten ja väljuma peatuses Gärdet. Edasi mine lihtsalt massidele järele 🙂

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui on mitmekesi minek, siis tihtipeale tuleb ühistranspordist soodsam ja lihtsam võtta Bolt või Uber. Mingit teist äppi tõmbama ei pea kui juba olemas on. Elektritõukse on seal ka igasuguste erinevate firmade omasid. Paljud pakuvad esimest sõitu üliodavalt või üldse tasuta. Lihtsalt tõmba äpp alla ja sõida. Neil palju parem jalgrattatee võrgustik kui meil ja väga mugav kasutada neid seal.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 10 postitust - vahemik 1 kuni 10 (kokku 10 )


Esileht Hobinurk Stockholmi kruiis ja bussid