Esileht Ilu ja tervis Süda jukerdab

Näitan 15 postitust - vahemik 1 kuni 15 (kokku 15 )

Teema: Süda jukerdab

Postitas:

Täitsa tühja koha pealt tundsin, et pulss oli tuk-tuk-tuk ja siis oli 3 kiiret lööki jutti ja jälle oli normaalne pulss. Üsna sageli ka tulevad ves-id. Kas nüüd juba midagi hullemat viga? :S ves-id jälle tunduvad nii, et nagu löök jääb vahele. Kolme kiiret lööki tundsin juba teist korda.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 06.11 09:47; 06.11 12:06; 08.11 16:34; 09.11 10:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ära tee väljagi. Vahetevahel on igaühel mingeid vahelööke. Misasjad on ves-id?
Ja kui vana muidu oled? Kuidas on lood kehakaaluga ja muidu tervisega? Kui kõik muidu normis, eluaastaid ka veel vähe, stressa lihtsalt vähem. Ära pööra tähelepanu ja siis sa ei põe ka nii palju.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ära tee väljagi. Vahetevahel on igaühel mingeid vahelööke. Misasjad on ves-id?
Ja kui vana muidu oled? Kuidas on lood kehakaaluga ja muidu tervisega? Kui kõik muidu normis, eluaastaid ka veel vähe, stressa lihtsalt vähem. Ära pööra tähelepanu ja siis sa ei põe ka nii palju.

VES on ventrikulaarne ekstrasüstoolia.
Olen 31.aastane. Ülekaalu ja laiskusega olen kimpus küll kahjuks. Olen käinud 3x kardioloogil. Tehtud on ekg ja koormustest. Süda pidavat korras olema. Arsti juures mõõtes alati vererõhk olnud kõrgenenud, ostsin koju ka aparaadi ja kodus on vererõhk norm olnud. Täna hommikul oli 122/79 ja pulss 63 rahulolekus. Võtan panangini ja see on paremaks teinud küll. Detsembris lähen uuesti kardioloogile südameultraheli tegema ning ehk tehakse ka holter monitoiring. Tahaks ikka olla 100% kindel, et mingit südameviga pole ( varem kunagi pole sellist asja esinenud ) ja et mis seda põhjustab.
1,5 kuud tagasi lasin ise teha ka suure vereproovi paketi, seal oli kolesterool 5,6 ja ldl kolesterool 3,8 aga kõik muud näidud olid korras.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 06.11 09:47; 06.11 12:06; 08.11 16:34; 09.11 10:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sa oled vist varem ka siia kirjutanud?
Su süda on korras, uuritud ja korras.
Võta oma ülekaal käsile, peagi tunned end palju paremini.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.11 14:05; 09.11 12:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eks ülekaal ise põhjustabki rütmihäireid. Kui süda on korras, siis on ta korras, ei ole võimalik, et kuskil midagi ikka on ebakorras. Holter ei diagnoosi midagi, ütleb ainult, kui palju vahelööke on, mis ei anna ka sisuliselt mitte midagi – kui just üle neljandiku löökidest pole VES-id, ei tehta mitte midagi, soovitatakse liikuda ja vähem süüa.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

tuk-tuk-tuk-ga ei tule ves-i. Aga võib juhtuda, et tak-tak-tik-tok-ga võib isegi juhtuda, et tuleb mingi ves-pojakene.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.11 17:02; 08.11 20:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul olid ka sellised nähud, ilmselt stress. Aga peale seda kui jälle regulaarselt jooksmas käima hakkasin, on ära kadunud. Kohe see muidugi ei juhtunud, ikka üle kuu aja läks enne kui stabiliseerus. Jooksen 3x nädalas 5-7 km.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

Olen 31.aastane. Ülekaalu ja laiskusega olen kimpus küll kahjuks. Olen käinud 3x kardioloogil. Tehtud on ekg ja koormustest. Süda pidavat korras olema.

Tore! Edasi keskendugi kehakaalu langetamisele ja laiskusega võitlemisele. See lõputu arstidevahet käimine ja uuringute tegemine sind terveks ei tee. Katsu pool aastat regulaarselt liigutada ennast, tervislikult toituda, mitte suitsetada ja alkoholi tarvitada ja alles siis tee uued uuringud. Ega sul pääsu pole, sest isegi kui õnnestub sul lõpuks mingi diagnoos endale hankida, siis esimesed soovitused arstilt on ikka needsamad – liikumine, toitumine jne.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 07.11 15:51; 09.11 15:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuidas neid VES-e ise ära tunda, kui pole diagnoositud ja esialgu on süda terveks tunnistatud? Südamelööke võib vahel tunda olla ja ega see pruugi kohe VES olla. Panangini on vaja võtta siis, kui selle järele on vajadust. Su vereproov näitas vajadust (madal kaaliumitase või magneesiumitase)? Mu perearst kunagi ütles, et kui veres kõik ained vajalikul tasemel, siis Panangin midagi head ei tee.

Süda võib nii jukerdada nagu sa kirjeldasid siis, kui on suur stress. Või oled lihtsalt väga vormist ära ja siis piisab juba väiksestki stressist. Mul kunagi oli pidevalt südamelööke tunda ja vahel oli isegi kergelt paha mõningaid tegevusi tehes. Käisin perearsti juures EKG-d tegemas ja see oli ideaalses korras. Aga sel ajal oli mul ülisuur töökoormus ja kodus pinged. Kui kodus asjad paika said ja töökoormus vähenes, siis kadusid kõik tuntavad südamelöögid ja paha-tundmised. Nüüd hetkel on vahepeal jälle lööke tunda, sest astusin sügisest uuesti ülikooli, rohkem kui täiskoormusega töö kõrvalt… Süda lihtsalt tuletab nii meelde, et on vaja puhata ja oma tervise eest hoolt kanda. Tegele oma ülekaaluga ja hakka regulaarselt kardiotrenni tegema, stressa vähem ja ära jookse arstide vahet ilma põhjuseta.
Muide, diagnoositud rütmihäiretega inimestele on esimene soovitus rütmihäirete puhul püüda neist mitte välja teha. Pidavat vähendama rütmihäireid.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuidas neid VES-e ise ära tunda, kui pole diagnoositud ja esialgu on süda terveks tunnistatud? Südamelööke võib vahel tunda olla ja ega see pruugi kohe VES olla. Panangini on vaja võtta siis, kui selle järele on vajadust. Su vereproov näitas vajadust (madal kaaliumitase või magneesiumitase)? Mu perearst kunagi ütles, et kui veres kõik ained vajalikul tasemel, siis Panangin midagi head ei tee.

Süda võib nii jukerdada nagu sa kirjeldasid siis, kui on suur stress. Või oled lihtsalt väga vormist ära ja siis piisab juba väiksestki stressist. Mul kunagi oli pidevalt südamelööke tunda ja vahel oli isegi kergelt paha mõningaid tegevusi tehes. Käisin perearsti juures EKG-d tegemas ja see oli ideaalses korras. Aga sel ajal oli mul ülisuur töökoormus ja kodus pinged. Kui kodus asjad paika said ja töökoormus vähenes, siis kadusid kõik tuntavad südamelöögid ja paha-tundmised. Nüüd hetkel on vahepeal jälle lööke tunda, sest astusin sügisest uuesti ülikooli, rohkem kui täiskoormusega töö kõrvalt… Süda lihtsalt tuletab nii meelde, et on vaja puhata ja oma tervise eest hoolt kanda. Tegele oma ülekaaluga ja hakka regulaarselt kardiotrenni tegema, stressa vähem ja ära jookse arstide vahet ilma põhjuseta.
Muide, diagnoositud rütmihäiretega inimestele on esimene soovitus rütmihäirete puhul püüda neist mitte välja teha. Pidavat vähendama rütmihäireid.

</blockq

Kuidas neid VES-e ise ära tunda, kui pole diagnoositud ja esialgu on süda terveks tunnistatud? Südamelööke võib vahel tunda olla ja ega see pruugi kohe VES olla. Panangini on vaja võtta siis, kui selle järele on vajadust. Su vereproov näitas vajadust (madal kaaliumitase või magneesiumitase)? Mu perearst kunagi ütles, et kui veres kõik ained vajalikul tasemel, siis Panangin midagi head ei tee.

Süda võib nii jukerdada nagu sa kirjeldasid siis, kui on suur stress. Või oled lihtsalt väga vormist ära ja siis piisab juba väiksestki stressist. Mul kunagi oli pidevalt südamelööke tunda ja vahel oli isegi kergelt paha mõningaid tegevusi tehes. Käisin perearsti juures EKG-d tegemas ja see oli ideaalses korras. Aga sel ajal oli mul ülisuur töökoormus ja kodus pinged. Kui kodus asjad paika said ja töökoormus vähenes, siis kadusid kõik tuntavad südamelöögid ja paha-tundmised. Nüüd hetkel on vahepeal jälle lööke tunda, sest astusin sügisest uuesti ülikooli, rohkem kui täiskoormusega töö kõrvalt… Süda lihtsalt tuletab nii meelde, et on vaja puhata ja oma tervise eest hoolt kanda. Tegele oma ülekaaluga ja hakka regulaarselt kardiotrenni tegema, stressa vähem ja ära jookse arstide vahet ilma põhjuseta.
Muide, diagnoositud rütmihäiretega inimestele on esimene soovitus rütmihäirete puhul püüda neist mitte välja teha. Pidavat vähendama rütmihäireid.

Ma ei kirjutanud seda siia aga aasta alguses peale kõva stressi hakkasin ma tundma päris tugevalt rinnas mulksatust. Pulssi katsudes oligi tunne nagu süda jätaks löögi vahele. Käisin sellega ka arstil, tegi ekg ja koormustesti kus olid ka VES-id näha. Kirjutas ka metozoki aga ma ei julgenud seda võtma hakata peale seda mida kõike kasutusjuhendist lugesin. Siis ma läksin juulikuus teise kardioloogi juurde ja seal jäi ka üks VES ekg-le, tema soovitaski mul Panangini võtta. Augustis lasin teha ka suure vereproovide paketi, kaaliumit seal ei olnud, oli kaltsium vist ainult. Üldkolesterool oli 5.6 ja ldl oli 3,8 aga kõik muud näidud olid korras.
Umbes 8 kuud enne VES-e tekkis ka veider tasakaaluhäire mis piinas ja piinab siiamaani pm igapäevaselt.
Arvasin, et äkki vererõhust, sest arsti juures on alati vererõhk kõrgenenud olnud aga kodus mõõtes on vererõhk korras olnud.
Nüüd aga olen tundnud jälle teistmoodi rõtmihäiret. Katsudes ei ole tunnet nagu lööks jääks vahele, vaid selline topeltlöök on selle asemel nagu. Aga üldiselt on Panangin mind aidanud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 06.11 09:47; 06.11 12:06; 08.11 16:34; 09.11 10:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

… Kirjutas ka metozoki aga ma ei julgenud seda võtma hakata peale seda mida kõike kasutusjuhendist lugesin.

Augustis lasin teha ka suure vereproovide paketi, kaaliumit seal ei olnud, oli kaltsium vist ainult. …

Ravimit ei julge võtta (mis siis, et arst määras), sest lugesite kasutusjuhendit? Te ei tohiks siis ühtegi ravimit võtta (linnaõhk on tegelikult reostunud, ärge hingake!), sest pea kõigil on kasutusjuhendis stamplaused. Metoprolool on juba kaua kasutusel olnud ja head/vead juba ammu teada.
Lasite teha suure vereproovide paketi ja südamehaigele vajalikku kaaliumi selles polnud? Seega maksite tühja!!!
Tean mida räägin, sest ise staažikas südamehaige. Ilma ärevushäireta.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.11 17:02; 08.11 20:10;
To report this post you need to login first.

Kuidas neid VES-e ise ära tunda, kui pole diagnoositud ja esialgu on süda terveks tunnistatud? Südamelööke võib vahel tunda olla ja ega see pruugi kohe VES olla. Panangini on vaja võtta siis, kui selle järele on vajadust. Su vereproov näitas vajadust (madal kaaliumitase või magneesiumitase)? Mu perearst kunagi ütles, et kui veres kõik ained vajalikul tasemel, siis Panangin midagi head ei tee.

Süda võib nii jukerdada nagu sa kirjeldasid siis, kui on suur stress. Või oled lihtsalt väga vormist ära ja siis piisab juba väiksestki stressist. Mul kunagi oli pidevalt südamelööke tunda ja vahel oli isegi kergelt paha mõningaid tegevusi tehes. Käisin perearsti juures EKG-d tegemas ja see oli ideaalses korras. Aga sel ajal oli mul ülisuur töökoormus ja kodus pinged. Kui kodus asjad paika said ja töökoormus vähenes, siis kadusid kõik tuntavad südamelöögid ja paha-tundmised. Nüüd hetkel on vahepeal jälle lööke tunda, sest astusin sügisest uuesti ülikooli, rohkem kui täiskoormusega töö kõrvalt… Süda lihtsalt tuletab nii meelde, et on vaja puhata ja oma tervise eest hoolt kanda. Tegele oma ülekaaluga ja hakka regulaarselt kardiotrenni tegema, stressa vähem ja ära jookse arstide vahet ilma põhjuseta.
Muide, diagnoositud rütmihäiretega inimestele on esimene soovitus rütmihäirete puhul püüda neist mitte välja teha. Pidavat vähendama rütmihäireid.

</blockq

Kuidas neid VES-e ise ära tunda, kui pole diagnoositud ja esialgu on süda terveks tunnistatud? Südamelööke võib vahel tunda olla ja ega see pruugi kohe VES olla. Panangini on vaja võtta siis, kui selle järele on vajadust. Su vereproov näitas vajadust (madal kaaliumitase või magneesiumitase)? Mu perearst kunagi ütles, et kui veres kõik ained vajalikul tasemel, siis Panangin midagi head ei tee.

Süda võib nii jukerdada nagu sa kirjeldasid siis, kui on suur stress. Või oled lihtsalt väga vormist ära ja siis piisab juba väiksestki stressist. Mul kunagi oli pidevalt südamelööke tunda ja vahel oli isegi kergelt paha mõningaid tegevusi tehes. Käisin perearsti juures EKG-d tegemas ja see oli ideaalses korras. Aga sel ajal oli mul ülisuur töökoormus ja kodus pinged. Kui kodus asjad paika said ja töökoormus vähenes, siis kadusid kõik tuntavad südamelöögid ja paha-tundmised. Nüüd hetkel on vahepeal jälle lööke tunda, sest astusin sügisest uuesti ülikooli, rohkem kui täiskoormusega töö kõrvalt… Süda lihtsalt tuletab nii meelde, et on vaja puhata ja oma tervise eest hoolt kanda. Tegele oma ülekaaluga ja hakka regulaarselt kardiotrenni tegema, stressa vähem ja ära jookse arstide vahet ilma põhjuseta.
Muide, diagnoositud rütmihäiretega inimestele on esimene soovitus rütmihäirete puhul püüda neist mitte välja teha. Pidavat vähendama rütmihäireid.

Ma ei kirjutanud seda siia aga aasta alguses peale kõva stressi hakkasin ma tundma päris tugevalt rinnas mulksatust. Pulssi katsudes oligi tunne nagu süda jätaks löögi vahele. Käisin sellega ka arstil, tegi ekg ja koormustesti kus olid ka VES-id näha. Kirjutas ka metozoki aga ma ei julgenud seda võtma hakata peale seda mida kõike kasutusjuhendist lugesin. Siis ma läksin juulikuus teise kardioloogi juurde ja seal jäi ka üks VES ekg-le, tema soovitaski mul Panangini võtta. Augustis lasin teha ka suure vereproovide paketi, kaaliumit seal ei olnud, oli kaltsium vist ainult. Üldkolesterool oli 5.6 ja ldl oli 3,8 aga kõik muud näidud olid korras.
Umbes 8 kuud enne VES-e tekkis ka veider tasakaaluhäire mis piinas ja piinab siiamaani pm igapäevaselt.
Arvasin, et äkki vererõhust, sest arsti juures on alati vererõhk kõrgenenud olnud aga kodus mõõtes on vererõhk korras olnud.
Nüüd aga olen tundnud jälle teistmoodi rõtmihäiret. Katsudes ei ole tunnet nagu lööks jääks vahele, vaid selline topeltlöök on selle asemel nagu. Aga üldiselt on Panangin mind aidanud.

Ma arvan, et sul on ärevushäire. Kõik see, mida loen – stressad, ei julge kõrvaltoimete tõttu ravimit võtta, keskendud liigselt iga väiksemalegi jõnksatusele rinnus, pikaajaline seletamatu tasakaaluhäire -, tuleb mulle nii tuttav ette. Olen ise ärevik ja arvan, et sinagi oled ülitundliku närvisüsteemiga ärevusele kalduv tüüp.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

… Kirjutas ka metozoki aga ma ei julgenud seda võtma hakata peale seda mida kõike kasutusjuhendist lugesin.

Augustis lasin teha ka suure vereproovide paketi, kaaliumit seal ei olnud, oli kaltsium vist ainult. …

Ravimit ei julge võtta (mis siis, et arst määras), sest lugesite kasutusjuhendit? Te ei tohiks siis ühtegi ravimit võtta (linnaõhk on tegelikult reostunud, ärge hingake!), sest pea kõigil on kasutusjuhendis stamplaused. Metoprolool on juba kaua kasutusel olnud ja head/vead juba ammu teada.
Lasite teha suure vereproovide paketi ja südamehaigele vajalikku kaaliumi selles polnud? Seega maksite tühja!!!
Tean mida räägin, sest ise staažikas südamehaige. Ilma ärevushäireta.

Ma ei ole ju südamehaige. Arst on südame terveks tunnistanud. Ei julgenud jaa võtta, sest ma ei ole kunagi ühtegi retseptiravimit tarbinud. Asi oligi selles, et arst kirjutas ravimi 6 kuuks ja kuidas peale seda 6 kuu lõppemist edasi minna, ta ei rääkinud. Kasutusjuhendis aga oli kirjas, et järsku ei tohi seda ravimit lõpetada, et võib süvendada südameprobleeme. Ja ma ei lasknud teha südamehaigetele mõeldud paketti, tehti naisele mõeldud tervise ülevaate pakett. Kokku oli seal 26 erinevat proovi. Kuna seal oli ka kilpnäärme töö näitajad siis võtsingi selle, sest tahtsin kindel olla, et kilpnäärmes viga pole.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 06.11 09:47; 06.11 12:06; 08.11 16:34; 09.11 10:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tulles tagasi teemaalgatuse juurde, siis mis sulle sel juhul muret teeb, kui südame tervises ei kahtle?
Nagu öeldud,vahelöögid vahetevahel on normaalsed.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.11 14:05; 09.11 12:56;
To report this post you need to login first.

Asi oligi selles, et arst kirjutas ravimi 6 kuuks ja kuidas peale seda 6 kuu lõppemist edasi minna, ta ei rääkinud.

Ära otsi vabandusi kogu aeg, vaid otsi lahendusi!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 07.11 15:51; 09.11 15:25;
To report this post you need to login first.
Näitan 15 postitust - vahemik 1 kuni 15 (kokku 15 )


Esileht Ilu ja tervis Süda jukerdab

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.