Esileht Ilu ja tervis Süda rütmist väljas

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 36 )

Teema: Süda rütmist väljas

Postitas:
Kägu

Süda on hommikust saati(8 tundi) rütmist väljas.Ravimeid Xarelto ja Metoprolool(kiire) võtan kuid need ei mõju.Kas oodata kuni rütm taastub ise või tuleks ikka pöörduda EMO´sse? 1.5 aastat tagasi on diagnoositud kodade virvendus.Olen keskealine.Enesetunne on enam vähem.Väga hull ei ole.Aasta tagasi perearst saatis mulle koju kiirabi.(sarnane olukord)Kiirabi ütles et on jah rütmist väljas(tehti EKG).Ja sellega asi piirdus.Nemad kodus süda rütmi panema ei hakka.Et see läheb ise rütmi tagasi ja samas võid ise ka EMOsse pöörduda kui soovid.Ja kogu lugu.Nüüd ma ei teagi mida teha? On siin mõni meedik või kogemusnõustaja?

+4
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Helista perearsti infoliinile 1220

+1
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

see on ikka küllalt tühine probleem kui isegi kiirabi ei hakanud rütmi taastama.  Rohkem närvidest.

+3
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aasta tagasi perearst saatis mulle koju kiirabi.(sarnane olukord)Kiirabi ütles et on jah rütmist väljas(tehti EKG).Ja sellega asi piirdus.Nemad kodus süda rütmi panema ei hakka.Et see läheb ise rütmi tagasi ja samas võid ise ka EMOsse pöörduda kui soovid.

Mina küll pöördukski EMOsse. Kui on ikka ebanormaalne tunne, miks siis mitte? Ega see ei ole ka päris kindel, et aasta tagasi oli täpselt sama olukord ja põhjus.

see on ikka küllalt tühine probleem kui isegi kiirabi ei hakanud rütmi taastama. Rohkem närvidest.

Ja sa tead seda täpselt, et väga tühine?

Mis olukord on,  mis tegid, TA?

+6
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

see on ikka küllalt tühine probleem kui isegi kiirabi ei hakanud rütmi taastama. Rohkem närvidest.

Ütle siis, tarkpea, millega see kiirabi sul kodus rütmi paika paneks?

+2
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Rütmi taastamiseks võib pöörduda emosse, eriti kui rütmihäirega kaasneb kehvem enesetunne ja südame löögisagedus on tahhükardiline.  Pannakse rütmi elektriliselt või ravimitega. Kuna elektrilise rütmi taastamise jaoks on patsient hetkeks narkoosis, peaks selleks olema söömata joomata.

Kui beetablokaatorit püsivalt raviskeemis ei ole, siis võiks selle edaspidi skeemi lisada.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ütle siis, tarkpea, millega see kiirabi sul kodus rütmi paika paneks?

Minul on korduvalt pandud. Üks süst veeni ja 30 sekundiga on korras olnud. Ainult ühel juhul kohe ei läinud, tehti teine veel.

+5
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Soovitan minna EMO-sse. Veenisisesed ravimid toimivad rütmi taasamisel päris hästi. Kui ravimid ei aita, siis korraks magama ja proovitakse siinusrütmi taastada elektrilöögiga.

Keegi  siin soovitas raviskeemi beetablokaatorit. Teemaalgatajal on juba raviskeemis metoprolool (mis ongi beetablokaator)

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minule on kiirabi arst öelnud et kui süda on rütmist väljas, siis tavaliselt see rütmist väljas olek kestab kuni 2 päeva.Ja siis läheb ise rütmi tagasi.Et kui teise päeva õhtuks pole rütmi tagasi läinud tuleks kindlasti pöörduda EMO´sse.Kuid mida kauem on süda rütmist väljas seda raskemini ta rütmi tagasi läheb.Kindasti tuleb mängu ka vanus.Mida vanem oled seda keerulisemaks asi läheb.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Soovitan minna EMO-sse. Veenisisesed ravimid toimivad rütmi taasamisel päris hästi. Kui ravimid ei aita, siis korraks magama ja proovitakse siinusrütmi taastada elektrilöögiga.

Keegi siin soovitas raviskeemi beetablokaatorit. Teemaalgatajal on juba raviskeemis metoprolool (mis ongi beetablokaator)

Teemaalgataja sõnul on tal lühitoimeline metoprolool. Igapäevaseks tarvitamiseks seda üldjuhul ei määrata.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minule on kiirabi arst öelnud et kui süda on rütmist väljas, siis tavaliselt see rütmist väljas olek kestab kuni 2 päeva.Ja siis läheb ise rütmi tagasi.Et kui teise päeva õhtuks pole rütmi tagasi läinud tuleks kindlasti pöörduda EMO´sse.Kuid mida kauem on süda rütmist väljas seda raskemini ta rütmi tagasi läheb.Kindasti tuleb mängu ka vanus.Mida vanem oled seda keerulisemaks asi läheb.

Eks need rütmihäired ole ju erinevad. Minu diagnoosiga öeldi, et kui tabletid ei aita ja 2 tunni jooksul ei möödu, siis kohe kiirabi kutsuda. 4-5 korda olen ise  EMOsse sõitnud, kui tunne polnud kõige hullem, paar korda on mees viinud,  aga seal kulus alati  3+ tundi, kuigi tehti sama süst sama preparaadiga, mis kiirabi  koduski. Aga ette oli nähtud jälgimine ja tundide kaupa andmete mõõtmine. Kui kutsusin kiirabi, kulus  ca 10-15 minutit, süda sai süstiga rütmi ja ei mingit pikka jälgimist. Ja ka mitte ühtki probleemi ilma jälgimata. Ei mina tea, kuidas riigi raha rohkem kulus, arvan küll, et kiirabi peale vähem.

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui lihtsa süstiga süda rütmi tagasi läheb siis olge õnnelikud, teie süda on veel enamvähem OK.
Minul pandi nädala alguses elektriga ja EMO-s (ja mitte esimest korda). Ise läksin kohale, sest veel jaksasin, aga noomiti, sest pole vaja mängida kangelast. Kiiretoimeline metroprolooli tablett võib aidata, aga parema tulemuse annab siiski vedel versioon ja õkva veeni (seda saab aga ainult haiglas). Kui ei kasutata pidevalt verevedeldajat siis ka nn “nabasüst”.
Ajapikku veeni süstitav enam ei aita ja siis kasutataksegi elektrit. Ei midagi hirmsat: saate “umbes viieks sekundiks vikerkaart näha” narkoosiga, tegelikult kestab asi ca 5 min. Taastute EMO-s 2h ja ärge palun jala või muud moodi kombineerides koormust ette võtke, viimases hädas kasvõi taksoga ukse ette.
OLULINE: kas see rütmihäire on ladvas ärevushäirena või siis ongi EKG-l suvalised poognad?

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kiiretoimeline metroprolooli tablett võib aidata, aga parema tulemuse annab siiski vedel versioon ja õkva veeni (seda saab aga ainult haiglas).

Ei, korduvalt on kodus tehtud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kiiretoimeline metroprolooli tablett võib aidata, aga parema tulemuse annab siiski vedel versioon ja õkva veeni (seda saab aga ainult haiglas).

Ei, korduvalt on kodus tehtud.

Kiirabil on jah, ka olemas, aga kas selline tegevus on (südame) tervise mõttes jätkusuutlik? Minu puhul viimati kiirabi töötaja ei suutnud tuvastada isegi klapiproteesi(de) olemasolu, ei varasemast paberil epikriisist ega ka rinnakul oleva armi näol. Seetõttu ma nendega väga ei tegelegi, vaid õkva EMO.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

OLULINE: kas see rütmihäire on ladvas ärevushäirena või siis ongi EKG-l suvalised poognad?

Äkki on viirpuumutt?

+3
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Helista perearsti infoliinile 1220

Perearsti tasulisest infoliinist ütleks nii palju et seal võtab vastu pigem perearsti õde.Sest niipalju kui mina sinna olen helistanud olen saanud väga pealiskaudset abi.Kohati tundub perekooli foorum isegi asjalikum.

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kiirabil on jah, ka olemas, aga kas selline tegevus on (südame) tervise mõttes jätkusuutlik?

Kui ma olin üksi kodus ja algas väga vastik rütmihäire, ise kuhugi sõita ei suutnud, siis oli kindlasti parem, kui see sai kiirelt maha võetud ja rütm korda. Kodus. Sama preparaadiga, millega ka EMOs nagunii oleks  alustatud. Korduvalt on nii kiirabi kodus käinud kui ka olen EMOsse sõitnud. Alati  aitas sama ravim sama ruttu. Igal juhul olin valmis enne kodus proovima. Ja kui poleks aidanud, ju nad oleks mu haiglasse sõidutanud. Ise EMOsse läksin/lasin end viia vaid erandkorras. Seega ma ei saa aru, mida sa täpselt selle jätkusuutlikkuse all mõtled. Mulle ikka tundus, et mida kiiremini õige rütm taastada, seda parem südamele.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Helista perearsti infoliinile 1220

Perearsti tasulisest infoliinist ütleks nii palju et seal võtab vastu pigem perearsti õde.Sest niipalju kui mina sinna olen helistanud olen saanud väga pealiskaudset abi.Kohati tundub perekooli foorum isegi asjalikum.

arstid seal kahjuks tõesti ei vasta, vaid pigem õed vms. paaril korral olen sealt küsinud vastaja jaoks liiga keerulist küsimust, siis on öeldud, et oodake veidi, ma ühendan teid arstiga. arst oskas kohe vastata, seega võib arvata, et need esmavastajad pole arstid, vaid mingi spets väljaõppega töötajad, nagu ka nt häirekeskuse töötajad, kes pole meedikud, vaid nö juhtumikaardi alusel tegutsejad. kui küsida nt ravimite võimalike koostoimete kohta, siis üldjuhul jäävad nad vastuse võlgu ja soovitavad kuhugi apteeki helistada.

kui küsida tüüpküsimusi, kuidas palavikku maha võtta, mida teha kõhulahtisuse korral jms lihtsate asjadega tüüpvastuse sealt saab

 

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kiirabil on jah, ka olemas, aga kas selline tegevus on (südame) tervise mõttes jätkusuutlik?

Kui ma olin üksi kodus ja algas väga vastik rütmihäire, ise kuhugi sõita ei suutnud, siis oli kindlasti parem, kui see sai kiirelt maha võetud ja rütm korda. Kodus. Sama preparaadiga, millega ka EMOs nagunii oleks alustatud. Korduvalt on nii kiirabi kodus käinud kui ka olen EMOsse sõitnud. Alati aitas sama ravim sama ruttu. Igal juhul olin valmis enne kodus proovima. Ja kui poleks aidanud, ju nad oleks mu haiglasse sõidutanud. Ise EMOsse läksin/lasin end viia vaid erandkorras. Seega ma ei saa aru, mida sa täpselt selle jätkusuutlikkuse all mõtled. Mulle ikka tundus, et mida kiiremini õige rütm taastada, seda parem südamele.

Kiirabi on mõeldud inimese haiglasse viimiseks ja selle käigus ta elus hoidmiseks. Kiirabi ei ole tasuta kuller, kes sulle süsti koju toob. Võta takso või sõida bussiga. No ausalt. Ise uhke ka veel.

+1
-10
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

ei ole, kiirabi on ka kodus/tööl/tänaval kiire abi andmiseks

Kiirabi on ööpäevaringselt valmis osutama meditsiiniabi olukorras, kus abivajaja vajab seda vältimatult või kiirelt.

Kiirabi on ööpäevaringselt valmis osutama meditsiiniabi olukorras, kus abivajaja vajab seda vältimatult või kiirelt – seega õnnetusjuhtumist tingitud vigastuste, traumade ning mürgistuste ja ägedate erakorraliste haigestumiste korral.

Kui sellise abivajaja seisund vajab haiglaravi, transpordib kiirabi tema ravi jätkamiseks haiglasse. https://www.terviseamet.ee/et/valdkonnad/tervishoid/kiirabi

+7
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja kas rütmihäire on kiirelt vältimatut abi vajav seisund? Ei ole.

+2
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja kas rütmihäire on kiirelt vältimatut abi vajav seisund? Ei ole.

sõltub rütmihäirest, nii mõnigi on. ka emo võtab rütmihäirega loetud minutitega vastu, samuti on mind rütmihäirega mõneks tunniks jälgimisele jäetud nii kiirabi kui emo otsusel

+3
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja kas rütmihäire on kiirelt vältimatut abi vajav seisund? Ei ole.

sõltub rütmihäirest, nii mõnigi on. ka emo võtab rütmihäirega loetud minutitega vastu, samuti on mind rütmihäirega mõneks tunniks jälgimisele jäetud nii kiirabi kui emo otsusel

Jälgimisele paariks tunniks polegi hädavajadus.

+2
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja kas rütmihäire on kiirelt vältimatut abi vajav seisund? Ei ole.

Iga rütmihäireid kirjeldav artikkel algab lausega, et osa on ohutud, osaga võib teadvuse kadu ja surm kaasneda. Põhjused on ju nii erinevad! Ja tavaliselt ka kirjeldatakse, millal kiirabi on vajalik ja millal mitte.

Kiirabi on mõeldud inimese haiglasse viimiseks ja selle käigus ta elus hoidmiseks. Kiirabi ei ole tasuta kuller, kes sulle süsti koju toob. Võta takso või sõida bussiga. No ausalt. Ise uhke ka veel.

Kiirabi on mõeldud kiire abi andmiseks. Ükskõik kus. Kui saab kodus aidata, siis seda parem. Ei pea kõiki haiglasse vedama, kui kodune abistamine on võimalik.

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja kas rütmihäire on kiirelt vältimatut abi vajav seisund? Ei ole.

Iga rütmihäireid kirjeldav artikkel algab lausega, et osa on ohutud, osaga võib teadvuse kadu ja surm kaasneda. Põhjused on ju nii erinevad! Ja tavaliselt ka kirjeldatakse, millal kiirabi on vajalik ja millal mitte.

Kiirabi on mõeldud inimese haiglasse viimiseks ja selle käigus ta elus hoidmiseks. Kiirabi ei ole tasuta kuller, kes sulle süsti koju toob. Võta takso või sõida bussiga. No ausalt. Ise uhke ka veel.

Kiirabi on mõeldud kiire abi andmiseks. Ükskõik kus. Kui saab kodus aidata, siis seda parem. Ei pea kõiki haiglasse vedama, kui kodune abistamine on võimalik.

Ei, selleks on perearst.  Mitte kolmeliikmeline meeskond 600 000 maksva autoga.

+2
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei, selleks on perearst. Mitte kolmeliikmeline meeskond 600 000 maksva autoga.

Ma ei ole arst ega ei pea teadma millal kutsuda kiirabi. Kui mulle ikka tundub, et asi halb, siis kutsun kiirabi. Kui sa oled nii tark, et aru saada millal on sobilik kutsuda ja millal mitte, siis good for you

+7
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja kas rütmihäire on kiirelt vältimatut abi vajav seisund? Ei ole.

Tampige omale pähe, et on!!! Lasete ennast kohale viia või helistate 112. Mida te seal kodus ootate, surma?

+10
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Loomulikult on südame rütmihäire kiiret abi vajav seisund, inimene ise tunneb selle ära, kui hull asi on. Isegi “ohutu” kodade virvendusega võib saada infarkti. On kordades mõttetumaid väljakutseid kui selline ja kiirabi saadetakse ka üsna kiiresti, ei soovitaks mingil juhul rütmihäirega ise haiglasse sõita, kui vahepeal on oht minestada vms, sõltub enensetundest.

Aga teatud aja on tavaline siiski oodata, kas läheb ise üle, koos tablettidega või valsalva või niisama lamades ja kasvõi kõvasti köhatades. Iga arütmik teab ise juba, kas on lootust, et läheb ise üle või mitte. Ja õiged rohud peab leidma, et seda vähendada.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei, selleks on perearst.  Mitte kolmeliikmeline meeskond 600 000 maksva autoga.

Ja jah, see on ainult narkarite teenindamiseks!

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kiirabil on jah, ka olemas, aga kas selline tegevus on (südame) tervise mõttes jätkusuutlik?

… Seega ma ei saa aru, mida sa täpselt selle jätkusuutlikkuse all mõtled. …

Süda ei talu lõpmatuseni neid elektrilööke ega amiodarooni (sisuliselt ainus veeni süstitav ravim) doose. Viimase osas esineb nii mõnigi kord allergiaid (kiire hingamispuudulikkus) ja jääbki ainsaks võimaluseks elektriga. Saate legaalselt narkootikumi (pilt eest ära viieks minutiks) ja selle kestel särtsu. Laperduse puhul alguses törst vähem särstu, virvenduse korral kohe litakas. Võib juhtuda, et virvendusest (kõige ohtlikum) saab küll lahti esimese särtsuga, kuid taastub laperdus, siis uuesti särtsu ja ehk taastub siinusrütm.
Elektriga rütmi panemine pole mingi hull asi, rikastab kogemustepagasit. Kui eelnev kontroll mitme EHHO näol juurde arvestada siis Tervisekassale läheb asi maksa ca poolteist tuhat eurot.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 36 )


Esileht Ilu ja tervis Süda rütmist väljas