Esileht Kodunurk Sügavkülma säilituskarbid/kotid

Näitan 16 postitust - vahemik 1 kuni 16 (kokku 16 )

Teema: Sügavkülma säilituskarbid/kotid

Postitas:

Kuna uus hooaeg marjade ja maitsetaimedega(mulle just till) hakkab pihta, siis küsin siit nõu.
Milliseid sügavkülma kotte/karpe kasutate, et tilli maitse(pigem lõhn) muudele asjadele edasi ei leviks.

Ma ei tea, kas mu külmik on imelik või seni ostetud gripkotid kehvakesed, aga sügavkülmas on tilli lõhna ja õrna maitset näiteks maasikatel ja jääkuubikutel tunda.

Jagage hoolsasti linke, milliseid teie kasutate ja enda sügavkülmas lõhna-maitse levikut ei tähelda.

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 24.06 18:26; 25.06 08:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

tavaline külmutamiseks mõeldud plastkarp või vana salatikarp, meil pole midagi edasi läinud tillikarbist. Tõsi, tillide peal ega all ei olnud ka muid karpe, aga külmikus polnud samuti tillilõhna tunda.

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 24.06 22:08; 24.06 22:35; 30.06 19:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuna värske till on poes aastaringi saadaval, ei saa aru vajadusest tilli sügavkülmutada.

+1
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 24.06 22:08; 25.06 12:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuna värske till on poes aastaringi saadaval, ei saa aru vajadusest tilli sügavkülmutada.

mõnus on, kui oma aia till. pealegi saab külmast jaopärast võtta ja midagi ei lähe halvaks. Meil seda luksust sel aastal vist ei tule, till on kaua kuival olnud suvilas ja pealt kollakas juba:(

+5
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 24.06 22:08; 24.06 22:35; 30.06 19:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuna värske till on poes aastaringi saadaval, ei saa aru vajadusest tilli sügavkülmutada.

Jah on küll olemas. Kui külmast otsas siis ostan ikka aga meil kulub seda üsna palju ja nii vihane ma raha peale ei ole, et ostan väikese potikese 3x kallimalt poest. Turult saab sama raha eest suured pundid aiamaal kasvatatud tilli. Ja selle maitse on hoopis parem.

+5
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 24.06 18:26; 25.06 08:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

See poetill ju ei maitse ega lõhna talvel pea üldse, on väetisega suureks aetud. Oma koduaiast ikka tunduvalt parem.
Mina rebin tillil varrekesed küljest, keeran parajate portsudena fooliumisse ja panen need pakikesed tugevalt suletavasse plastkarpi. Mitte nendesse õhukestesse külmutuskarpidesse.
Aaastaid pole kordagi juhtunud, et oleks millelegi lõhn külge jäänud.
Sama teen ka peterselliga.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuna värske till on poes aastaringi saadaval, ei saa aru vajadusest tilli sügavkülmutada.

Kui sa oled ilma maitse ja lõhnadeta köögiviljadega juba harjunud, siis on arusaadav, et sa ei saa sellest aru. Ja poetomat tundub sulle tomatina (mitte mahlase ja maitsetu plastiksöögina) ja poetill tundub tillina.
Vblla 50a pärast on kõik sellised, ei tea.

Aga säilitamiseks olen kasutanud kõige tavalisemaid plastkarpe, samu, millesse poed oma kaalusalatit pakivad. Enamus siiski uued ostnud, sest neid pesta on tüütu nad ei maksa palju.
On ka mõned kallimad, kõvemast plastist karbid (need, mis 7€/5tk maksavad), aga vahet ma küll ei näe.

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 25.06 09:56; 25.06 12:44; 29.06 07:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tilli panen juba aastaid keeratava kaanega klaaspurki. Ei tule külmikusse mingit lõhna ja hea võtta ka. Plastkarbil kanguta seda kaanekest. Ja panen veel purgi kilekotti ka.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuna värske till on poes aastaringi saadaval, ei saa aru vajadusest tilli sügavkülmutada.

Kui sa oled ilma maitse ja lõhnadeta köögiviljadega juba harjunud, siis on arusaadav, et sa ei saa sellest aru. Ja poetomat tundub sulle tomatina (mitte mahlase ja maitsetu plastiksöögina) ja poetill tundub tillina.

Vblla 50a pärast on kõik sellised, ei tea.

Aga säilitamiseks olen kasutanud kõige tavalisemaid plastkarpe, samu, millesse poed oma kaalusalatit pakivad. Enamus siiski uued ostnud, sest neid pesta on tüütu nad ei maksa palju.

On ka mõned kallimad, kõvemast plastist karbid (need, mis 7€/5tk maksavad), aga vahet ma küll ei näe.

Ega eestlane ilma ärapanemiseta saa. 35 a aiapidamist, veel ehk teen maitsetel vahet.
Aga siin, kui tilli “kulub palju”, siis soovitaks omaette külmik tilli jaoks muretseda.

+2
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 24.06 22:08; 25.06 12:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga siin, kui tilli “kulub palju”, siis soovitaks omaette külmik tilli jaoks muretseda.

Mul ei kulu palju, aga säilitan küll.
Poest olen ostnud ja kahetsenud.

Ja siinkohal tundus imelik hakata hooplema kahe külmiku ja kokku kolme sügavkülmaga, seega su soovitus ei ole väga asjakohane.
Jääkuubik kukub kah kolinal ise klaasi, kui klaasi õigesse kohta paned; kust ta täpselt tuleb, ei tea, aga värske on alati.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 25.06 09:56; 25.06 12:44; 29.06 07:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Panen tillivarsi, õisikuid, mustsõstralehti külma, et saaks talvel kiirhapukurki teha.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pesen, hakin peeneks ja surun pooleliitrisse purki, kaas kinni ja purk igaks juhuks veel kilekotti ka. sealt purgist hea lusikaga võtta söögi jaoks ja sügavkülma tagasi. Jääkuubikurestides külmutamine jne ei ole nii ruumisäästlik ja mässamist ka rohkem. minigrip kilekotid jah ajavad natuke tillilõhna välja.
Vahel jäävad puljongimaitsetaimekimbukesed sügavkülmasahtlisse lahtiselt, kõigel on siis tillilõhn küljes.

Selveri omad ( Smile soonsulguriga erinevast mõõdust https://www.selver.ee/sailituskotid-liugsulguriga-1l )on head küll, aga siis on jälle see asi, kas sa iga tillivõtmise ja kotiliigutamise järel selle kahe soonega “gripi” 100% kinni saad, ikka jääb mingi tillipudi sinna soone vahele jne…

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minigrip kilekotid on tõesti erineva kvaliteediga. Mina olen näinud korralikke, paksemast kikest ja tugeva lukuga kotte Selveris. Mul on väga hea lõhnataju, aga miskit tillilõhna ma oma sügavkülmikus ei tunne (kasutan minigripp kotte).
Eile ostsin maasika toormoosiks kotid Maximast ja see oli küll üks õnnetu ja õhuke kott millel lukk lahti läks ja moos välja voolas :(. Lühidalt – ära Maximast minigrippe osta!

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja siinkohal tundus imelik hakata hooplema kahe külmiku ja kokku kolme sügavkülmaga,

Mingi äärmuslik korilane? Või elad kusagil Alutaguse laanes?

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mingi äärmuslik korilane? Või elad kusagil Alutaguse laanes?

Äärmuslik vaesus, pigem.
Marjad, enda ja ostetud, moosid, muu aia ja metsavärk; teine liha jaoks, mida müüakse alates 20kg korraga.
Ja lõppude lõpuks peab kuskil ka paari pk pelmeeni, jäätist ja jahutooteid hoidma.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 25.06 09:56; 25.06 12:44; 29.06 07:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

kas klaaspurk sügavkülmas katki ei lähe? ma just avastasin, et kapp on murulaugulõhna täis, kaasa arvatud jääkuubikud. Murulauk on plastkarbis.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 24.06 22:08; 24.06 22:35; 30.06 19:37;
To report this post you need to login first.
Näitan 16 postitust - vahemik 1 kuni 16 (kokku 16 )


Esileht Kodunurk Sügavkülma säilituskarbid/kotid

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.