Esileht Kodunurk Sügis- kas aiatööd juba tehtud ?

Näitan 23 postitust - vahemik 1 kuni 23 (kokku 23 )

Teema: Sügis- kas aiatööd juba tehtud ?

Postitas:

Tere!

Sügis tungib juba peale, kas olete saanud aias kõik vajalikud tööd tehtud?
Mina pole siiani miskit viitsinud teha.
Täna jõin kohvi ja mõtlesin, et peaks aiamööbli ära panema ja jätma varjualusele terrassile ainult selle ühe lauakese ja kaks tooli. Laternad peaks ka välja otsima, et natukene valgust sombustesse õhtutesse tuua.

+3
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on veel kasvuhoones tomatid kasvamas, osad suvelilledega amplid väljas (pegoonia on päris ilus), porgandid maas. Vähendasin haritavat maad, kuna eriti mingit tulu sellest ei saa, samas tööd nõuab. Maasikatega tegid linnud 1:0, pidevalt ajasin neid võrgu all taga, samas sõid ära ka vaarikad ja murelid. Kabatšokki tõmbasin ka üles, paar jurakat on vaja ära süüa- hoidiseks teha.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

ma pole mingeid sügistöid veel teinud, ilm oli ju tänaseni täietsi suvine. lehed kõik puudel, okkaid pudeneb täna esimest paeva – mida ma oleksin saanud teha? salat on ka veel ilus peenras.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Midagi on tehtud, aga üht-teist veel. Kuna peenramaad mul pole tehtud, ainult viljapuud ja marjapõõsad, siis põõsaalused kaevasin läbi, panin sõnnikut. Ploomi- ja kirsipuid lõikasin. Vaarikaid istutasin. Nii et ega mingeid erilisi töid rohkem polegi. Järgmine kord maale sõidame, eks siis lehti riisuda jmt on teha.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Rooside lõikamise ja katmise peale olen mõelnud, aga kuna ma lõigata ei oska siis mõtteks on see jäänudki. Pole nendega siiani midagi juhtunud. Aiamööblist osa tassisime katuse alla. Kohutav leheriisumine on alles ees, mul on mitu suuuurt vahtrat ja kaske.
Kaselehtedega pole eriti viitsinud tegelda, kaovad niigi, aga vahtralehed tuleb ära koristada. Mitukümmend 200L kotti on igal aastal.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 04.10 15:08; 05.10 23:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on ka tunne, et peaks roosiga midagi tegema, aga ei oska.
Ostsin juba 2 a tagasi põõsasroosi. Aga mida pole, on põõsas. Kasvab üks pikk tokk nagu mast (meeter vähemalt) ja õied on ka ilusti otsas, aga kuidas siis põõsas peaks tekkima? Kas lõikan selle meetrise varre üldse maha? Ei tea …

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere!

Sügis tungib juba peale, kas olete saanud aias kõik vajalikud tööd tehtud?

Mina pole siiani miskit viitsinud teha.

Täna jõin kohvi ja mõtlesin, et peaks aiamööbli ära panema ja jätma varjualusele terrassile ainult selle ühe lauakese ja kaks tooli. Laternad peaks ka välja otsima, et natukene valgust sombustesse õhtutesse tuua.

Grillmaja koristamist mina aiatööks ei pea. Pigem välitöö.

Jah, aiamaa on läbi küntud + sõnnik maase kaevatud. Kasvuhoones elu käib täiega, seda veel ei korista. Närbunud poti- ja amplililled olen ära visanud, mis õitsevad, las õitsevad veel. Suur kogus (ca 1000 erinevat sibullille) sibulaid maha pandud. Kõik on väetatud, vaja vaid kunagi hiljem pojengid jne maha lõigata. Küüslaugu mahapanekusk on veel vara, see töö on niisiis tegemata (aga see pole ka töö, pigem pool tundi istutamist).

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 04.10 17:34; 11.10 15:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mnjaa, taliküüslauku on veel vara maha tagasi panna? Hobusekaka või siis äkki kanakaka graanuleid võib väetisena mulda kaevata nende tarbeks? Naabril kasvas piparmünt nii laiali, et niida või vikatiga.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 04.10 17:36; 04.10 21:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teen jooksvalt, mida vaja. Närbund lilled on lõigatud, õitsevad veel õitsevad. Peenralapp on läbi kaevatud…mis seal väga muyd teha. Lehti riisun kevadel. Uued nartsissisibulad on maas, küüslauk ja tulbid veel mitte, aeg pole veel sealmaal.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 04.10 21:25; 05.10 09:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

peaks aiamööbli ära panema ja jätma varjualusele terrassile ainult selle ühe lauakese ja kaks tooli. Laternad peaks ka välja otsima, et natukene valgust sombustesse õhtutesse tuua.

Mis aiatööd need ka on!

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teen jooksvalt, … küüslauk ja tulbid veel mitte, aeg pole veel sealmaal.

Mis arvate, millal sellel aastal küüslauk (tali) maha panna (versus eelmine soe talv)? Selliste soojadega tundub oktoobri lõpp olevat kurjast. Hilisemaks ka ei saaks jätta, sest siis pole augustis koor kinni.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 04.10 17:36; 04.10 21:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teen jooksvalt, … küüslauk ja tulbid veel mitte, aeg pole veel sealmaal.

Mis arvate, millal sellel aastal küüslauk (tali) maha panna (versus eelmine soe talv)? Selliste soojadega tundub oktoobri lõpp olevat kurjast. Hilisemaks ka ei saaks jätta, sest siis pole augustis koor kinni.

no ma vaatan ilma järgi, mitte kalendri järgi, ja praegu on liiga soe 😀 Ma ei ole ka mingi profiaednik – kui tuleb välja, siis tuleb, kui ei tule, siis ei tule. Mingeid suuri talvevarusid ma ei kasvata, sibul saab tavaliselt enne jõule otsa, küüslauku jagub ka ehk paari kuu varu jne

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 04.10 21:25; 05.10 09:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pool maad on kaevatud, aga nt peet on veel maas ja suvekõrvits kasvab. Lilled õitsevad, kasvuhoonest tuleb tomateid…
Küüslaugu võiks maha panna, aga pole viitsinud veel peenart teha.
Mina praegu ei julge sõnnikut panna viljapuude-põõsaste alla, saavad vastu talve liigse kasvuhoo ehk kätte, selle asemel, et talveks puhkama hakata. Paar viimast talve olen vaadanud, et muru kasvas ka peaaegu detsembrini.
Roose lõikan julmalt, pole aimugi kas just õigest. Aga õitsevad, seega käib kah. Praegu ei lõigu veel.
Ma käin sügiseti botaanikaaias vaatamas millal nemad rooside kallale lähevad.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on ka tunne, et peaks roosiga midagi tegema, aga ei oska.

Ostsin juba 2 a tagasi põõsasroosi. Aga mida pole, on põõsas. Kasvab üks pikk tokk nagu mast (meeter vähemalt) ja õied on ka ilusti otsas, aga kuidas siis põõsas peaks tekkima? Kas lõikan selle meetrise varre üldse maha? Ei tea …

Mul oli mingi aeg ka üks pikk tokk, vist umbes 2-3a ja siis hakkas oksi ajama ja nüüd on ikka nagu juba põõsa moodi. Pole ma teda lõiganud, sest nagu enne ütlesin, et ei oska ja huupi teha ei julge. Aianduspoodidest saab küsides selliseid ebamääraseid juhendeid. Mul ei käi teisi rooside kasvatajaid külas ka kes näitaks, et näe, siit lõika, korterirahvas valdavalt või ei ole neil roose.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 04.10 15:08; 05.10 23:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

See nädalavahetus teen kõik sügistööd ära. Lõikan õunapuul vesikasvud ära, harvendan oksi, korjan enne õunad ära, niidan muru madalaks, pügan arooniaheki madalamaks, kuuseheki ka. Pesen suvila aknad ära, võtan voodipesu linna kaasa pesemiseks

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kaselehtedega pole eriti viitsinud tegelda, kaovad niigi, aga vahtralehed tuleb ära koristada. Mitukümmend 200L kotti on igal aastal.

Kui ilm on kuiv, siis meie sõidame muruniitjaga vahtra- ja tammelehtedest üle. Lehepuru jääb nii kuni kevadeni ja siis, kui tõesti vaja, riisume.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kaselehtedega pole eriti viitsinud tegelda, kaovad niigi, aga vahtralehed tuleb ära koristada. Mitukümmend 200L kotti on igal aastal.

Kui ilm on kuiv, siis meie sõidame muruniitjaga vahtra- ja tammelehtedest üle. Lehepuru jääb nii kuni kevadeni ja siis, kui tõesti vaja, riisume.

Paar aastat on õnnestunud meil ka nii teha, aga see nõks tahab paari-kolme kuiva või veel parem öökülmaga päeva järjest ja selliseid võimalusi on sügisel siin mere ääres vähe. Tavaliselt kui ongi siis nagu kiuste ka ainult tööpäevadel. Lehekiht on maas kohati 10 cm paksune.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei tee väga nii, et korraga, ühel ndl kõik ära. Esiteks tervis ei lubagi ja ei jaksa ka.
Aga ma teen jaokaupa. Ja kui midagi tegemata jääb, siis jäägu. Lehti veel vara riisuda.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kaselehtedega pole eriti viitsinud tegelda, kaovad niigi, aga vahtralehed tuleb ära koristada. Mitukümmend 200L kotti on igal aastal.

Kui ilm on kuiv, siis meie sõidame muruniitjaga vahtra- ja tammelehtedest üle. Lehepuru jääb nii kuni kevadeni ja siis, kui tõesti vaja, riisume.

Teen samamoodi, pole juba aastakümneid ühtegi lehte riisunud. Ja need plastikkotid – milleks?

Naaber laseb oma maale suguladed riisuma/lehti võtma, viimased koguvad kompostiks.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 04.10 17:34; 11.10 15:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil on miinimumaktiivsusaed või kuidas seda nimetada. Ei oska kohe midagi seal teha, mis sügistööde alla võiks käia. Porgandid jäävad peenrasse, aiamööbel jääb sinna, kus ta on. Mööblipadjad on niikuinii toas suurema osa ajast ja võetakse kaasa, kui õue istuma minek. Niisama 15 minutiks pole neid ju ka suvel vaja. Grill on varjualuses. Lehti ei riisu. Issake, milleks.

Till jms jääb peenrasse, mida ei jõua enne külmi ära tuua ja koristatakse kevadel, võtab 30 minutit. Õunad on ära nokitud, nii 3-4 kaupa oleme toonud ja söönud. Midagi ei tee enam, kui siis paar sügisjoonikut on ehk veel puus. Nüüd ei tee mingeid õuetöid peale lumelükkamise (autosse minnes lükkane labidat hommikuti enda ees ja autost tulles ka mõnikord, eraldi tegemiseks pole vajadust) majast väravani absoluutselt mitte midagi juba septembri lõpust aprilli keskpaigani või mai keskpaigani, oleneb ilmadest. Vähemalt 6 absoluutselt õuetöövaba kuud aastas. Vat aprillis-mais on ikka aias umbes 8-9 tunniks tööd kuus kindlasti. Juunis veel muruniimtmine kord 10 päevas poolteist tundi. Mõnikord oleme ka märtsis juba tikripõõsaid noorendanud möödaminnes tegelikult.

Maad ja aeda on palju. Mis pagana aiatööd…

+1
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 11.10 20:36; 12.10 10:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei oska kohe midagi seal teha, mis sügistööde alla võiks käia. Porgandid jäävad peenrasse

Uuh, kadestan! Meie põllul on 1) vesirotid, 2) liigniiskuse oht. See aasta sain septembri lõpus jaole ja suurema osa porganditest üleujutatud põllust mädanema hakkamata kätte (hiljem kuivas põld jälle ära, aga siis oleks porgandid juba hukas olnud). Ja vesirotid spetsialiseerusid tänavu peamiselt peetidele.

Aga muidu, kui maa ära külmub, kas saate porgandeid sealt ikka kätte ka või? Ilmselt kui on kerge muld, siis on võimalik kaevata. Kui ma elaks oma põlluga samas kohas, siis lehtkapsad ja porrulaugud ja peterselli jätaks kindlasti talveks põllule, hea võtmas käia.

Lehti riisun oma linnaõues sellepärast, et kui laps seal ringi jookseb, siis ta jalgadega koridori ei tassiks. Endal ka parem aias ringi käia, kui ei pea läbi lehekihi sumpama (meil on vahtrad), jalad jäävad kuivemaks. Komposteerin kohapeal aianurgas. Aga tänavu ei ole veel riisuma hakanud, suurem hulk on maha langemata. Muru niitsin eelmisel nädalavahetusel viimast korda ja pakkisin muruniitja ära.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Uuh, kadestan! Meie põllul on 1) vesirotid, 2) liigniiskuse oht. See aasta sain septembri lõpus jaole ja suurema osa porganditest üleujutatud põllust mädanema hakkamata kätte (hiljem kuivas põld jälle ära, aga siis oleks porgandid juba hukas olnud). Ja vesirotid spetsialiseerusid tänavu peamiselt peetidele.

Aga muidu, kui maa ära külmub, kas saate porgandeid sealt ikka kätte ka või

Mul on kõrgendatud peenras, ma ei viitsi kummarduda. Tahan, et kõik nii suure aia peal oleks minimaalse jooksva töökuluga ja maksimaalselt inimsõbralik, maksimaalselt ergonoomiline. Ju siis vesirotid ei saa sinna peenrasse sisse, meil peaks asukoha mõttes neid olema vist küll. Näinud pole. Samas on õuel lahti kolm koera (va kui on külmem kui -20 või +1 ja ilmgem lörtsipadu). Neile ei meeldi varesedki ja kuna vähemalt keegi neist tapab rästikuid ja mutte, ju keegi vast tapab ka vesirotte, me pole lihtsalt pead sattunud leidma.

Liigniiskus kõrgendatud peenart (puusani) ei ohusta. Sel on ka läbitungimatu alus all ja küljelaudade vahe alla cm.

Talvel saan porgandid kätte küll, kuigi -30ga pole ka proovinud. Mingi -12ga jah, ilusasti. Üldiselt kui läheb väga külmaks ja on kavas porgandeid süüa, toome nädalajagu külmkappi. Pesemata, hoiame paberkotis. Muld on selline tugev sõmer must muld, kunagine tiigipõhi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 11.10 20:36; 12.10 10:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Uuh, kadestan! Meie põllul on 1) vesirotid, 2) liigniiskuse oht. See aasta sain septembri lõpus jaole ja suurema osa porganditest üleujutatud põllust mädanema hakkamata kätte (hiljem kuivas põld jälle ära, aga siis oleks porgandid juba hukas olnud). Ja vesirotid spetsialiseerusid tänavu peamiselt peetidele.

Aga muidu, kui maa ära külmub, kas saate porgandeid sealt ikka kätte ka või

Mul on kõrgendatud peenras, ma ei viitsi kummarduda. Tahan, et kõik nii suure aia peal oleks minimaalse jooksva töökuluga ja maksimaalselt inimsõbralik, maksimaalselt ergonoomiline. Ju siis vesirotid ei saa sinna peenrasse sisse, meil peaks asukoha mõttes neid olema vist küll. Näinud pole. Samas on õuel lahti kolm koera (va kui on külmem kui -20 või +1 ja ilmgem lörtsipadu). Neile ei meeldi varesedki ja kuna vähemalt keegi neist tapab rästikuid ja mutte, ju keegi vast tapab ka vesirotte, me pole lihtsalt pead sattunud leidma.

Liigniiskus kõrgendatud peenart (puusani) ei ohusta. Sel on ka läbitungimatu alus all ja küljelaudade vahe alla cm.

Talvel saan porgandid kätte küll, kuigi -30ga pole ka proovinud. Mingi -12ga jah, ilusasti. Üldiselt kui läheb väga külmaks ja on kavas porgandeid süüa, toome nädalajagu külmkappi. Pesemata, hoiame paberkotis. Muld on selline tugev sõmer must muld, kunagine tiigipõhi.

Ma olen jälle nii laisk, et ma pole viitsinud kõrgendatud peenart teha, hakka veel sellega mässama. Porgandid võtsin üles septembri keskel. Neid oli kaks tükki, sest ma ei viitsinud kevadel külvata, olid mullustest ise hakanud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 23 postitust - vahemik 1 kuni 23 (kokku 23 )


Esileht Kodunurk Sügis- kas aiatööd juba tehtud ?