Esileht Sünnitus Sünnitasin looteveeta?

Näitan 10 postitust - vahemik 1 kuni 10 (kokku 10 )

Teema: Sünnitasin looteveeta?

Postitas:
Kägu

Tere, sünnitasin hiljuti.
Haiglas otsiti avanemise ajal  lootevee kotti. Ei leitud. Mitu ämmakat katsusid, järeldasid – ma ei saanud täpselt aru- et kas see on kuidagi lame voi taga võimaitea.
Sünnituse presside ajal otsis seda ka tasuline ämmakas. Ei tabanud. Nii ta jäi. Vett ei tulnud, aga laps sündis ilus.

Kas ja kuidas on see võimalik?

Ise arvan, et ma tilkudin vsikselt enne sünnitust tühjaks. Kuskil kuu-poolteist olid mul pidevalt hommikul ärgates püksikud niidked. Ma pidin päevas 2 korda pesu vahetama. Arvasin oma aruga et olen nii  paks ja higistan palju.  Kuid peale sünnitust olin endiselt veelpaks, kuid selline vesine olek kadus päevapealt.
Synnituse ämmakas ei uskund et ma tilgun , ytles et lootevesi avaneb pauhti.
Keegi teine oletas, et mul vois looteveekotis rebend olla, mis lekkis pikaliasendis.
on kellelgi sarnast asja olnud?

0
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jah, kui lootekott on ülevalt poolt rebenenud siis võibki vaikselt tilkuda, eriti pikali olles ja siis tulla natuke nirisedes üles tõustes. Samal ajal aga olen aru saanud, et suudab keha ka lootevett juurde toota ehk laps nö kriitiliselt ilma looteveeta jääda ei tohiks. Võis siis olla variant, et vaikselt nirises ja mingi hetk enne sünnitust purunes rohkem, aga sattus täpselt vetsus käigule/dušis käigule ja ei saanud aru, et rohkem tuli?

Aga lootevee kott ilmselt pidi siiski ju olemas olema.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ka ei saanud aru, et looteveed oleks tulnud. Pärast vaatasin digiloost, et üheks diagnoosiks on lootevee enneaegne puhkemine.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas sa 3. trimestri UH tegid? See tehakse tavaliselt 36. rasedusnädalal ja selle käigus tuvastatakse lootevee kogus. Kui lootevesi oli olemas, siis ju mingil muul ajal pidi see siiski lõhkema.

See, et püksikud olid niisked ei ole eriline näitaja. Mul terve raseduse aeg olnud täiesti korralik tupevoolus. Vahetan ka pesu kaks korda päevas ja kasutan ka aeg-ajalt pesukaitset sest isegi 2 korda pole piisav. Nii kui natuke ringi liigutada on püksid ebameeldivalt märjad. Samas looteveega kõik korras. Samuti kõik analüüsid jne, ei ole mingit infektsiooni vms. Hommikuti kui ülesse ärkan siis võib isegi niriseda mööda sääri alla. Tavaline raseduse sümptom.

Ma pigem kahtlustan ka, et su looteveed puhkesid sedasi, et langesid kokku kas tualetis käimise või dušši all käimise ajale ja lihtsalt ei saanud aru sellest.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tagantjärele mõeldes siis mul ka päris pikalt looteveed tilkusid. Ise mõtlesin ka rumala peaga, et kui palav koguaeg siis higistasin tooli märjaks, mitte et looteveed oleks ????‍♀️. Ultrahelis veel küsisin, et kas lootevett piisavalt, kuna mul püksid pidevalt märjad. Siis seal öeldi, et lootevett hetkel piisavalt aga keha toodab juurde ka, kuid kindlasti peaks ämmaemand proovi võtma, kuna lootevesi võib küll niimodi tilkuda,  et ise väga aru ei saa.

Ämmaemanda arvates polnud see tõenäoline, et niimodi mul looteveed tilguvad kui ultrahelis seda piisavalt oli. Pika mangumise peale võttis siiski lõpuks proovi ja ennäe olidki looteveed puhkenud, siis läks alles kiireks ????

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul oli nädal enne sünnitust nii, et hommikul voodist püsti tõustes lausa nirises tundmatu vedelik mööda sääri alla. Läksin kohe sünnitusmajja kontrolli (sest tähtajani oli jäänud vaid 9 päeva), tehti lootevee test – negatiivne. Samas hiljem sünnituse käigus avastati, et lootevesi praktiliselt puudus.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minul kõik kolm last sündinud nii, et pole aimu ka, millal ja kuhu see lootevesi kadus.

Suurenenud voolus on hoopis teise konsistentsiga aine kui lootevesi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Esimese lapse sündides haiglas nenditi, et lootevett pole. Ma polnud märganud ei niiskust, higistamist ega voolust. Tühi looteveekott oli emakakaelal ja see tõmmati välja. Lapsega oli kõik ok.

0
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Esimese lapse sündides haiglas nenditi, et lootevett pole. Ma polnud märganud ei niiskust, higistamist ega voolust. Tühi looteveekott oli emakakaelal ja see tõmmati välja. Lapsega oli kõik ok.

Ma arvan, et sa räägid platsenta irdumisest. Lootekotis on laps sees.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Esimese lapse sündides haiglas nenditi, et lootevett pole. Ma polnud märganud ei niiskust, higistamist ega voolust. Tühi looteveekott oli emakakaelal ja see tõmmati välja. Lapsega oli kõik ok.

Ma arvan, et sa räägid platsenta irdumisest. Lootekotis on laps sees.

Platsenta irdumisel tekib verejooks. Seda on küll raske mitte tähele panna.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 10 postitust - vahemik 1 kuni 10 (kokku 10 )


Esileht Sünnitus Sünnitasin looteveeta?